Rudá jako rubín

Rudá jako rubín https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/110297/bmid_laska-nezna-cas-ruda-jako-rubin-fFV-110297.jpg 4 2625 534

Drahokamy série

Žít v rodině, která je samé tajemství, není pro šestnáctiletou Gwendolyn zrovna snadné. Jednoho dne se s ní zatočí svět a ona se rázem ocitne ve známé ulici, jenže téměř sto let před svým narozením. Vzápětí pochopí, že tím největším rodinným tajemstvím je ona sama. Zbývá jí ale ještě pochopit, jaké nebezpečí člověku hrozí, když se zamiluje napříč časem. -- zdroj: legie.info --... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Rubinrot - Liebe geht durch alle Zeiten , 2009

Mango934
10.06.2019

Tahle knížka se mi moc líbila.
Jsou ještě další dva díly, ale mně se líbí úplně všechny.
Díky téhle knížce chci taky cestovat časem :D

Kačuba
05.06.2019 4 z 5

Knížka se dobře čte a její příběh je zajímavý. Váhala jsem s jejím čtením, protože všude byla popisována hlavně jako love story pro puberťačky. Nakonec až po shlédnutí prvního filmu jsem se dokopala i ke knihám. Knížka se dobře čte a love story mezi hlavníma postavama není tak stěžejní, jak jsem se původně bála. Je to čtení spíše pro dívky, ale věřím, že si to najde své příznivce i mezi mužskými čtenáři.

Carol96
02.06.2019 4 z 5

Příběh se mi opravdu líbil. Je to takové oddechové čtení, které bude člověka bavit asi v každé chvíli, kdy si knihu vezme do ruky. Kniha je psána velice čtivě a příběh neuvěřitelně rychle utíká ... V této knize je romantika jedním z ústředních témat, ale autorka to píše tak, že vás to vůbec neotravuje ... Knihu určitě doporučuji, protože je to super oddechovka, když nemáte chuť na nějaké složité čtení.

Hodnocení 4*/5*

Saryinka
02.06.2019 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Viděla jsem dřív filmy než četla knihy a stejně jsem byla překvapená, protože filmy měly trochu jiný děj...
Gwen i Gideona jsem si moc oblíbila a ráda na tuhle celou serii vzpomínám. Určitě se k ní zase vrátím.

Sima2810
24.05.2019 5 z 5

Knížka patrí medzi moje obľúbené knihy. Čítala som ju, keď som bola na dovolenke a nemohla som sa dočkať, kedy sa konečne vrátim na Slovensko, aby som si zohnala aj pokračovanie. Príbeh je zaujímavý a hlavná postava Gwendolyn je sympatická. Kniha je dokonca aj sfilmovaná, ale v tomto prípade sa mi viac páči knižné podanie ako film. Určite doporučujem!

KatkaB77
07.05.2019 5 z 5

Knížku mi půjčila moje 13 letá dcera, když jsem neměla co číst. Přečetla jsem jí jedním dechem za tři dny. Je brilantně napsaná, člověk se od ní nemůže odtrhnout. Četla jsem do dvou do rána. Už čtu druhý díl. Opravdu doporučuji. Většinou čtu raději knihy z reálného života, ale pro tuhle fantasy s cestováním v čase jsem se vážně nadchla.

maja11231
02.05.2019 4 z 5

Kniha u které jsem si odpočinula Doporučuji

Knižní střípky
24.04.2019 3 z 5

Fantasy je žánr, který vyhledávám pouze okrajově, většinou po něm sáhnu, když se dlouho pochvalně hovoří o nějaké knize. Proto jsem také zkusila trilogii DRAHOKAMY. Cestování časem je můj oblíbený námět. Kniha je určená sice pro mládež, ale i já si její čtení užila. Rozhodně si brzo přečtu i zbývající dva díly.

Alethea_k
21.04.2019 5 z 5

Knihu jsem přečetla během jediného večera. Příběh je opravdu chytlavý, neoznačila bych jej přímo za fantasy. Kupodivu mi nevadí ani historie. Čtení je velice návykové, nechápu, proč jsem si knihu nepřečetla mnohem dřív. Myslím si, že je to jedna z mála YA knih, které se mohou číst napříč generacemi a zalíbí se každému, kdo si chce odpočinout. Ihned se musím podívat na film. Nicméně tato kniha v sobě má podivné kouzlo, které vás pouze utvrdí v tom, že se vyplatí pokračovat dál a vy ty další díly musíte mít ihned.

janadibelkova
08.04.2019 5 z 5

Tedy jak nemám ráda fantasy knihy, tak tahle mě dostala..četla se sama, skvěle napsaný příběh, jemný, veselý, neobvyklý, velmi ráda se začtu do dalších dvou a vřele doporučuji všem.

Kami97
30.03.2019 5 z 5

První jsem viděla filmy, které mě zaujaly a proto jsem se rozhodla si přečíst i knihy. Děj rychle plynul a postavy Gideona a Gwen jsem si velmi oblíbila. Už se těším, až si přečtu zbylé dva díly.

mrousek
30.03.2019 4 z 5

Ke knize jsem se přemlouvala několik let a naprosto nechápu, jak jsem tak dlouho zvládla odolávat. Kniha je úžasná, autorka píše krásně, všechno se čte jedním dechem, ale musím uznat, že je tam někdy spoustu informací navíc. Jako ony možná nejsou navíc, ale není možné, abyste si je po prvním přečtení zapamatovaly. Také tam byly občas dlouhé pasáže, které bych nejraději přeskočila, ale to je tak skoro všude.
Nicméně pokud si potrpíte na fantasy románky, neváhejte nad přečtením a neskutečně se těším na další díly.

Taťána920
25.03.2019

Miluju tenhle příběh. Je to takový sympatický děj, obyčejná holka , která zjistí že umí cestovat časem . Podle mě tenhle příběh zaujme všechny obyčejné holky co mají rády trochu vzrušení.

cerna.pet
24.03.2019 5 z 5

Na to že je kniha pro náctilété tak dobré, pořád se něco děje.

Vendulik
21.03.2019 4 z 5

Kniha je velice čtivě napsána ale jinak je nudná.

Knihomolka582
21.03.2019 5 z 5

Trilogie Drahokamy byla moje první fantasy série. Jsou to ÚŽASNÉ knížky plné dobrodružství, napětí a romantiky. Hlavní postavy jsou naprosto dokonalé a hned jsem jim záviděla jejich knižní dobrodružství. Hned jsem si knížky přečetla znova. URČITĚ DOPORUČUJI, PROTOŽE JE TO NAPROSTÁ BOMBA.

petrulka
18.03.2019 4 z 5

Velmi vtipně napsané, zajímavá hlavní zápletka, lehké čtení, pohoda.

Lenka_S
06.03.2019 4 z 5

Viděla jsem stejnojmenný film a jen co skončil, tak jsem se začala shánět po knížkách. Jak ksem předpokládala, kniha je mnohem lepší. Jedna se o milý příběh, který se čte velmi dobře. Už se těším na další díl.

Strážkyně-žab
23.02.2019 4 z 5

Skvělá fantasy kniha se zajímavým podkladem. Téma cestování v čase je podle mě dobrý námět, moc knih s tímto zaměřením není. Četla se celkem dobře, až na to, že mě některé úseky, ve kterých nebyla akce, příliš nebavily. Jinak doporučuji!

Paja_Reine
23.02.2019 5 z 5

Kniha se mi líbila, je lehce napsaná a věkově mířená spíše na mládež, ale i tak to pro mě byla super oddechová četba.