Romeo, Julie a tma

Romeo, Julie a tma https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/396859/mid_romeo-julie-a-tma-kOq-396859.png 4 3840 472

Novela rozvíjí tragický příběh několikadenní lásky studenta a židovské dívky v dusné atmosféře Prahy za heydrichiády.

sarekaslukova
08.05.2014 4 z 5

K přečtení této knížky jsem se hodně dlouho odhodlávala. Nemám ráda téma o válce a k tomu ještě název předurčoval, že to moc veselý nebude. Když jsem se ale konečně odhodlala, začala jsem knihu hltat stránku za stránkou. Bylo to čtivě napsaný, ale vážně smutný. Upřímně lituji všechny Židy a ostatní lidi, kteří byli neprávem zabiti. A obdivuji lidi, kteří se nebáli a ochraňovali nevinné. Takových by mělo být i v dnešní době více. Jen jsem tak nějak nepochopila jak nakonec umřela, jestli strachy nebo ji zastřelili.

Rodaw
05.05.2014 4 z 5

Nádherná kniha o silné, krátké a hluboké lásce, která měla tu smůlu, že byla ve špatné době. Holocaust mě vždycky dokáže hodně zasáhnout a u této knížky tomu nebylo jinak. Ester jsem litovala, že byla Židovka, litovala jsem všechny Židy, protože to, co se jim dělo si nezasloužili. Jakmile čtu nějakou knížku o tomto tématu a nebo vidím nějaký film, je mi vždycky smutno, protože je to šílené a kdybychom se na jejich místě ocitli my a museli si ty všechny hrůzy vytrpět také ... nepředstavitelné.
Tato kniha ukazuje jemnou lásku mezi dvěma velmi mladými lidmi, kteří si úplně neuvědomovali hrůzy a následky války (aspoň ze začátku). Příběh mě dokáže rozplakat a když na něho zpětně pomyslím, je mi smutno.
Rozhodně kniha, která stojí za přečtení. A pokud ji máte v maturitním seznamu povinné literatury, tak neváhejte a hurá do toho :-)

fantom12
28.04.2014 5 z 5

Autor ví, co dělá, skvěle popisuje situaci a beznadějnost jedné kruté doby, kdy být člověkem byl hřích a nežít podle pravidel se trestalo smrtí. Knížka nesoucí myšlenky a obrazy, na které by se nemělo zapomínat. Čte se lehce, téměř sama a zanechá ve vás takový divný pocit, kdy o ní budete přemýšlet ještě dlouho po jejím dočtení a stejně nedokážete pochopit, proč byli lidé kdysi takové svině.

domi88
15.04.2014 4 z 5

Moc pěkné a smutné. Ester asi opravdu "umřela strachem".

Denisa_a
31.03.2014 3 z 5

Velice smutné a dojemné... Ale krásné!

pajkahej
19.03.2014 1 z 5

Zajímavý a poutavý námět, ale styl psaní? Představovala bych si větší zatáhnutí do děje - a i větší děj. Vzhledem k úžasnému a slibujícímu tématu mě kniha opravdu zklamala.

Luxiee Axony
12.03.2014 5 z 5

Nádhera, je to opravdu krásně napsané. Ke konci mi to připadalo tak tragické, že jsem se rozplakala. O to horší je, že se takové příběhy děly doopravdy. Doporučuji.

Moňa69
26.02.2014 4 z 5

Odvaha Pavla a Ester nezná hranic. Strašná doba, krásná kniha.

Byxy123
19.02.2014 3 z 5

Knížka se četla celkem dobře. Jen párkrát mi to přišlo nepřehledné, kdo zrovna mluví a tak.

Sádina
17.02.2014 4 z 5

Knížka, kterou jsem si vybrala do seznamu maturitní četby a které nelituji, že jsem ji tam zařadila. Velmi emotivní příběh, nad kterým jsem se po dočtení pozastavila.

Ivy
11.02.2014 5 z 5

Taky jedna z mála knih v povinné četbě, kterou jsem četla ráda. Prostě se mi podaří povinně zdolat jen knihy s válečnou tématikou.

Styblice
11.02.2014 5 z 5

Romantický, přesto smutný příběh. Přečetla jsem ji jedním dechem, ale zanechala ve mne smíšené pocity. Jsem ráda, že je zařazená v povinné četbě na školách. Docela se mi líbilo i filmové zpracování.

DanielaH
26.01.2014 5 z 5

Krásný a zároveň smutný příběh

fruitbueno
24.01.2014 5 z 5

V rámci vlny "knihy o druhé světové válce" přečteno jedním dechem a od té doby bezmezně doporučováno komukoli jinému ke čtení :)

LiLinka
22.01.2014 5 z 5

Silný příběh, ze kterého až mrazí... ať kvůli čisté lásce... nebo kvůli hrůzné době okupace.

šmudlík
08.12.2013 4 z 5

Dojemný, smutný příběh, který určitě na čtenáře silně zapůsobí. Děj má rychlý spád, čte se dobře a rychle. Byla jsem napnutá a už od začátku tušila, že příběh skončí špatně, ale to rozhodně knížce neubírá, spíše naopak.

Marký.M
07.12.2013 5 z 5

Krásný, smutný a velice silný příběh...

kvapsv
01.12.2013 5 z 5

Skvělá, skvělá..prostě skvělá. Je dle mého názoru moc dobře, že tato kniha je na mnohých středních školách zařazena do povinné četby. Ačkoli kniha vlastně končí špatně, musím dát 5* a všem kdo ji ještě nečetli ji moc a moc doporučit.

bookemma
25.11.2013 5 z 5

Krásná kniha. Přestože mnoho lidí říkalo, že jsem na ni ještě moc malá, jsem velmi ráda, že jsem si ji přečetla.

Katy007
24.11.2013 5 z 5

Moc pěkný, příběh, přečtený jedním dechem, ohodnocený slzami v očích a samozřejmě pěti hvězdičkami.