Vinice ve Francii

Vinice ve Francii https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/518068/bmid_vinice-ve-francii-65689c0625169.jpg 4 584 140

Vychutnejte si pravé šampaňské a máslové croissanty podávané s proslulým francouzským šarmem Hattie má zlomené srdce a cítí se mizerně. Když se jí naskytne příležitost pracovat dva měsíce na krásném sídle v oblasti Champagne, neváhá ani vteřinu a koupí letenky rychleji, než vyletí zátka z lahve šampaňského. Příprava velkolepého obřadu její sestřenice Gabby pro ni představuje šanci vypracovat se z pouhé asistentky na vyhledávanou organizátorku svateb. Proto se rozhodne zapomenout na trable s láskou a napnout všechny síly k uspořádání pohádkového dne. Nepočítala ovšem s jednou maličkostí… S úžasným Lucem, který neustále rozptyluje její pozornost. Podnikají spolu výlety po okolí, navštěvují místní trhy s delikatesami a užívají si pikniky mezi řádky vinné révy. Možná za to můžou bublinky, možná Lucovo kouzlo, ale Hattie začne přemýšlet, jestli jde jen o chvilkové poblouznění, nebo snad o něco víc.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

The French Chateau Dream , 2023

veronika0382
29.01.2024 5 z 5

Vinici ve Francii řadím k nejlepším ze všech autorčiných knih. Předešlý Útěk na venkov mi přišel ze všech příběhů Julie Caplin asi nejslabší, a jsem strašně ráda, že Vinice si zase u mě napravila reputaci. Vinice ve Francii je plná slunečních paprsků dopadajících na okna usedlosti a dlouhé řady vinné révy. Je plná dobrého jídla a pití, cílevědomosti, touhy jít si za svým snem, lásky, pohody, ale také zklamání, rodinných rozporů a dávných rodinných tajemství. Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách :)

leny.wood
29.01.2024 3 z 5

Škoda, že nejdou dát i půlené hvězdy, dala bych 3,5. Protože "Cukrárně", která se mi líbila víc, jsem dala 4, přikláním se tedy ke trojce. Příběh je to milý, ostatně jako vždy u Julie Caplin. Přesto mi tu něco chybělo - hned na prvních stránkách je naservírované vzájemné vzplanutí hlavních postav, čekala jsem barvitější popisy a seznámení se s výrobou vína (šampaňského), Hattie mě spíš víc štvala. A v závěru ta nakousnutá zápletka, která jen tak vyšuměla jako to šampaňské, které tam pořád pijí... To je věčná škoda.

ivetdos
29.01.2024 4 z 5

Po delší době mě kniha ze série Útěky od Caplinky opravdu chytla. Přišlo mi to čímsi jiné, osvěžující, zajímavé. Možná hlavně proto, že tu bylo míň vaření než obvykle a pro mě sympatický hlavní hrdina, který nebyl bručoun. Navíc ta francouzská slovíčka ach :-)

Střídala jsem fyzickou knihu s audioknihou a nemohla jsem udělat líp. Čtení Veroniky Lazorčákové bylo brilantní, její francouzština pozvedla knihu ještě na vyšší úroveň. Hlavní hrdinka Hattie, i když je trošku zakřiknutá, mi do příběhu skvěle sedla a neotravovalo mě tu její přehnané akční nadšení, tak jak se mi poslední dobou u autorčiných knih stává. Typická čtivost ani tady nechyběla, což je něco co mám u romantických oddychovek moc ráda. Vinice ve Francii mi sedla a přála bych si, aby se i další autorčina kniha nesla ve stejném duchu.

sd1992
29.01.2024 4 z 5

Hattie se touzi stat svatebni organizatorkou. Dostane prilezitost, kde muze ukazat sve kvality - jejim ukolem je zaridit obrovskou svatbu sestrenici na malebnem francouzskem venkove. Na zamecek Chateau se vydava o 2 mesice driv, ukaze se to jako dobry napad, ceka na ni totiz cela rada lidi, kteri Hattie nepreji uspech. Ovsem okouzlujici majitel Luc vynahrazuje vsechny nedostatky :)) .. a kdyz dorazi i kamaradka Fliss, aby s pripravou pomohla, Hat se razem na zamecku citi jako doma. Fliss prinese teplo, ktere prolomi ledy a stmeli vsechny obyvatele v jednu rodinu.

- moje treti kniha od autorky a vsechny hodnotim shodne; libi se mi a perfektne se mi ctou, ale stale mi tam chybi nejaky wow efekt
-na druhou stranu autorka se nesnazi nicim sokovat, jejim cilem je spis romanticky priblizit misto deni a nechat tak pocitit ctenare vsechny vune, chute a vjemy.. a dari se ji to !!
-i kdyz jsem to Lucovi a Hattie prala, tak jsem si nasla jinou dvojici, ktere jsem fandila a to Alfonsovi a Fliss :)) o nich chci knihu! Jejich spickovani a hrana nenavist, nemela chybu!
-nakonec si stejne oblibite vsechny vedlejsi postavy a zatouzite si s nimi dat kávu a croissant pri vychode slunce nad vinici :))
Za knihy díky @grada.cz ve spolupráci <3

Mrňous1
28.01.2024 4 z 5

Tak to vezmu tentokrát postupně. Obálka opět dokonalá, příběh zajímavý, prostředí inspirativní, opět se člověk dozví mnoho podnětných informací a poznatků z historie, gastronomie a architektury dané země, ale... tentokrát mi neseděly hlavní postavy, především ty ženské, zpočátku jsem měla problém se začíst, měla jsem z charakterů hrdinů rozporuplné pocity, příliš mnoho hysterických a nevyzrálých reakcí a dělání z komára velblouda takže za mě nejslabší díl ze série, ale i tak se těším na další.

mmartass
28.01.2024 5 z 5

Krásný romantický příběh plný šampaňského a vaření lákavých specialit, odehrávající se v kouzelném rodinném vinařství. Knížky od Caplin mám velmi ráda a tenhle zamilovaný příběh nezklamal.

Medvědářka
27.01.2024 5 z 5

Číst knihy od Julie Caplin je jako vracet domů do hřejivé náruče pohodlí a spokojenosti. Aspoň já to tak mám, protože její knihy jsou zárukou milého čtení, která vás pohladí.
Knihu jsem četla na sklonku loňského roku a začátkem tohoto, kdy mě skolila nemoc. Četla jsem delší dobu, ale ani mi to moc nevadilo. Mezi únavou to bylo něco, co mě uklidnilo, než mi sílu zase sebral spánek a tělo bojující s nemocí.
Vinice ve Francii je další Romantický útěk. Útěk, na který jsme si tak moc zvykli, že si bez něj už nedokáže život čtenáře představit. Nebo taky jo, pokud víte, že vám to občas nesedne. I s tím jsem se setkala, ale to odbíhám od svých hlavních myšlenek.
Zde se setkáváme s Hattie, kterou jsme poznali při našem posledním útěku ve Skotsku. Ta popadla příležitost za pačesy a vydala se do Francie do oblasti Champagne, kde stojí malý zámek uprostřed vinic. zde by s měla konat svatba její sestřenice a ona ji musí zorganizovat. Jak už to bývá, smůla se jí lepí na paty. Ještě že je tu pohledný Luc, majitel zámečku, který se jí snaží pomoci a k tomu i pár dalších postav, které známe z předešlých knih. Které to jsou si musíte zjistit sami, protože já jsem tím zjištěním byla okouzlena. Některé setkání jsem totiž ani moc nečekala a to o to bylo příjemnější.
Co říct k něčemu, co máte tak rádi? Můj vztah k téhle autorce je prostě srdeční záležitost. Ano, jsou občas věci a i příběhy, které mi nesedli úplně, ale vždy jsem na nich našla něco krásného a hřejivého. mám své oblíbené útěky, i ty méně, ale to má snad každý a tak to má být.
Tohle patří k těm oblíbenějším už jen pro moment překvapení z postav, které se zde objevují. A taky mi hlavou vrtá jedna otázka. O kom bude vlastně další útěk? Bude to někdo, koho jsme potkali už dříve nebo přijde úplně nová postava? Na to nám může odpovědět jen samotná autorka a tak nebává se jen těšit, co napíše příště a kam se s ní podíváme.

Klímuška
27.01.2024 5 z 5

Hattie právě ukončila svůj toxický vztah a s velkou radostí přijala přípravu svatby sestřenice Gabby na krásném sídle v oblasti Champagne.
Napne všechny svoje síly a chce uspořádat pohádkovou svatbu. Brzy však zjistí, že to nebude snadná práce.
Zámek potřebuje pořádně uklidit a za zády má Luca Brémonta, který na zámku bydlí a hodlá vyrábět šampaňské. Neustále ji rozptyluje výlety po okolí, návštěvami místních trhů a pikniky mezi řádkami vinné révy. A Hattie neví, zda to co cítí, je jen poblouznění. Do toho řeší stále problémy, jakoby jí někdo házel klacky pod nohy.

Od autorky prostě čekáme romantický příběh. A mně padl do noty. Ty její popisy... Já chtěla na zámku obklopeném vinicemi být spolu s hrdiny, vychutnat si sklenku šampaňského a pozorovat rodící se lásku.
Všechny postavy si čtenáře hned získají asi kromě Yvette, ale i její postava se vyvíjí.
Hattie má kolem sebe lidi, na které se může spolehnout a v případě nouze drží při sobě. Ke konci jsem s ní chtěla zatřást a říct jí: "Holka co bys víc chtěla." Trvalo jí to dlouho srovnat si to v hlavě.
Luc je prostě francouzský kavalír.
Moc se mi líbila i postava jeho tety Marthe ukrývající tajemství z minulosti. Ale získá si vás i rázná kuchařka Fliss, hospodyně Solange
i její syn Alfons.
Moje romantická dušička se tetelila blahem.

Ronnie Sparks
27.01.2024 4 z 5

Po dočtení jsem si říkala, že je tento díl dle mého názoru nejvíce romantický a zařadila bych knihu do červené knihovny. Očekávala jsem více vína, pěstování vína či samotnou tvorbu vína. V knize bylo, ale více jídla, lásky a Hattie neustále řešila zda se vrátit k bejvalému nebo rozvíjet nový vztah. Více v mé recenzi.

Njangu
25.01.2024 4 z 5

Příběh byl pěkný, na mě moc francouzských názvů jídel, kde jsem se občas ztrácela. A očekávala jsem víc vína, víc z pěstování, výroby apod. Když vinice, tak víno ;)
Jinak moc pěkné zapracování sebepoznání a vlastní sebelásky, která je v životě taky trochu nutná. Musíme pečovat i sami o sebe, ne jen o ostatní.

Sarah11
24.01.2024 3 z 5

Určitě to nebylo zlé, ale Vinici ve Francii řadím spíše mezi slabší díly ze série. Atmosféru autorka umí vybudovat skvěle, jak už jsme se ostatně přesvědčili v předchozích dílech, ale tady vidím promarněný potenciál v té zápletce s druhou světovou válkou, se kterou si mohla ohromně vyhrát, ale nakonec to tak nějak vlastně zahrála to outu a je to obrovská škoda.
S postavami zásadní problém nemám, jen mi lezlo na nervy, že jsem musela v každé kapitole číst o tom, jak už Hattie dlouho s nikým nespala. Myslím, že jsme to všichni pochopili už napoprvé a netřeba to opakovat pořád dokola.
Osobně bych knihu klidně i o sto stran zkrátila, protože tam bylo hodně pasáží, kde se vlastně skoro nic nedělo, ale jinak to bylo skvělé čtení, obzvláště na ty chvíle, kdy nechcete nad ničím moc přemýšlet.

Niki.N
23.01.2024 3 z 5

Poslední romantický díl ze série opět nezklamal. Příběh mi místy přišel hodně zdlouhavý a hlavní postavy nerozhodné jako by sami nevěděli co chcou. Škoda, že tam není pořádně dotažený konec Luca s otcem.

Slůník
21.01.2024 3 z 5

Opět nezklamaly autorčiny popisy míst a jídel, krásně propojené s příběhem. Ten byl ale pro mě tentokrát šitý příliš horkou jehlou - více témat, která nejsou dotažená.

studentice
21.01.2024 3 z 5

Zase příjemná oddychovka, ale tomuhle příběhu trochu chybělo kouzlo. Stejně se ale těším na další díl od této autorky:)

papeha
18.01.2024 4 z 5

Příjemná četba, sympatičtí hrdinové, okouzlující prostředí - co víc si přát pro pohodové chvíle?

Péťa86
18.01.2024 3 z 5

Tentokrát mi trvalo se do knížky začíst, ale tak první čtvrtiny už se příběh celkem rozjel. Knížka se mi líbila, ale... začínám se u knížek teď už trošku nudit. V každém případě stejně sáhnu po další :-)

Petass
16.01.2024 3 z 5

Byla jsem jak v Jiříkově vidění, když jsem knihu objevila na tátově hromádce, tohle opravdu není jeho šálek čaje. Dostalo se mi vysvětlení, že od Mayleho už všechno přečetl a chtěl něco z Provance :) Ač byl teda žánrem překvapen, prý to nebylo tak hrozný. Já jsem si knihu užila. Kodaň ale zůstává top. Tak zase příště někde jinde se sebevědomou hrdinkou a modrookým hrdinou ;)

Verrrunka
16.01.2024 4 z 5

Tak letošní čtecí rok odpálím hodně zvolna... Nebo zvostra? Protože nejmodřejší oči na světě opět hned na třetí straně slibují velkou jízdu!

Ono by se mohlo zdát, že jsou tyhle knížky furt stejný, a vlastně skoro jsou, ale je to takový milý čtení, tady mi navíc dost sedly hlavní postavy a francouzský venkov.

A taky mi je Julie Caplin sympatická nejen tím, že je velkou fanynkou ginu ;-), ale taky tím, že nezabředá do plytkých sexuálních scén, nesnaží se o detailní a dekadentní popisy samotného aktu a nepřirovnává mužské pohlavní orgány k různorodému ovoci a zelenině a dalším zábavným věcem. :-D

katka.oo
13.01.2024 4 z 5

Já jsem byla vždycky spíš jen na detektivky, ale po přečtení jednoho romantického útěku jsem šla i do ostatních knížek a jsem spokojená, tahle série mě opravdu baví, opět milé příjemné pohodové čtení, díky za to, těším se na další díl.

Val
13.01.2024 5 z 5

Francie je sama o sobě rájem romantických duší , takže v kombinaci s výborným vínem, zámkem obklopeným vinicemi a spoustou fajn lidiček to ani nemůže být jinak .
Další z romantických útěků opět pohladí po duši a nechá vás vypnout a krásně relaxovat. Za mě opět super .