Vinice ve Francii

Vinice ve Francii https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/518068/bmid_vinice-ve-francii-65689c0625169.jpg 4 584 140

Vychutnejte si pravé šampaňské a máslové croissanty podávané s proslulým francouzským šarmem Hattie má zlomené srdce a cítí se mizerně. Když se jí naskytne příležitost pracovat dva měsíce na krásném sídle v oblasti Champagne, neváhá ani vteřinu a koupí letenky rychleji, než vyletí zátka z lahve šampaňského. Příprava velkolepého obřadu její sestřenice Gabby pro ni představuje šanci vypracovat se z pouhé asistentky na vyhledávanou organizátorku svateb. Proto se rozhodne zapomenout na trable s láskou a napnout všechny síly k uspořádání pohádkového dne. Nepočítala ovšem s jednou maličkostí… S úžasným Lucem, který neustále rozptyluje její pozornost. Podnikají spolu výlety po okolí, navštěvují místní trhy s delikatesami a užívají si pikniky mezi řádky vinné révy. Možná za to můžou bublinky, možná Lucovo kouzlo, ale Hattie začne přemýšlet, jestli jde jen o chvilkové poblouznění, nebo snad o něco víc.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

The French Chateau Dream , 2023

Nika151
14.03.2024 5 z 5

Musela jsem si k tomu otevřít láhev vína a dokonce mě zajímalo, co piju a že muj červený mok má čokoládový dozvuk :D tato autorka pro mě patří ke špičkám romantické literatury.

Hlavní hrdinka Hattie uteče do Francie za prací, minulost sice úplně vyřešenou nemá, ale rozhodne se tu skutečnost hodit za hlavu a užít si chvíle trávené v přítomnosti krasavce Luca.

Luc hledá domov a doufá, že ten pocit a smysl života najde na Chateua.

Velka.Simca
14.03.2024 5 z 5

Tuhle autorku miluju, snad jsme od ni necetla jeste spatnou knihu,

Aaloha
14.03.2024 4 z 5

Pěkné to bylo jako vždy. Prostředí vinice a Francie mám hodně ráda, takže spokojenost. Určitě se těším na další díl.

jana4084
12.03.2024 4 z 5

Další oddechovka, která zahřeje u srdce. Nenáročné čtení, které mám ráda. Pohoda, menší drama, láska a změny v životě. :-)

18LenkA12
11.03.2024 4 z 5

Oddechová kniha, která se odehrává v krásné francouzské vinařské oblasti. V této knize mu přišlo, že autorka už tolik nepopisuje okolí, ale řeší osudy hlavních hrdinů.

crazyslunicko
29.02.2024 3 z 5

Nemůžu říct, že by kniha byla špatná. Děj neděj byl pěkný. Ale moc se tam toho prostě nedělo. Konec byl předvídatelný. Hrdinka se obětovala pro svého přítele, protože měl nemocnou matku atd. O vinicích jsme se toho taky moc nedozvěděli kromě toho, že dům byl ve špatném stavu a byl velmi neudržovaný.

alzbeta4340
25.02.2024 4 z 5

Na vinici ve Francii se nic moc zvláštního nedělo, přesto jsem si přišla na své. Příjemné, i když očekávatelné čtení.

Lenculka
25.02.2024 5 z 5

Velice pěkně napsaná kniha, člověk si až dokáže představit, že je na stejném místě. Všechny knihy od autorky top

martinaandulka
24.02.2024 4 z 5

Milí pohádkový romantický příběh z krásného prostředí Francouzké vinice.

Pajulk
22.02.2024 4 z 5

Máte taky jako já, že se tam chcete vydat? Já hned!
Zas krásný příběh.
Osobně mi přijde, že se jedná o nejslabší příběh z celé série. Ale je pravda, že laťku má hodně vysoko :-)

zuzi9
21.02.2024 5 z 5

Miluju tuhle sérii romantických útěků od Julie Caplin. A ty obálky... :o) Vždycky se těším na vydání dalšího dílu, a jakmile vyjde, ihned knihu začínám číst. Jsou to pohodové romantické knížky, a i když jsou předvídatelné, tak mě jejich čtení baví. V každém díle se dozvíme zajímavosti z daného místa, v tomto dílu například o víně.

PS: Pro ty, kdo miluje tyto knihy jako já, tak další díl vychází v květnu a bude z Itálie a následující kniha by měla být z České republiky, na tu se moc těším.

Lanika
17.02.2024 4 z 5

Taková oddechovka na dovolenou. Knížky od autorky mám moc ráda, takhle byla jedna z těch “horších, ale i tak se četla dobře.

cerna7151
15.02.2024 2 z 5

Za mě byl tohle nejslabší díl ze série "útěků"... Vůbec se mi nechtělo ke čtení vracet... Škoda

Jaymay
15.02.2024 2 z 5

To bylo sladké, naivní a tak nudně zdlouhavé.....Já půjdu proti proudu. Rozhodně tohle není čtení pro mě. Opravdu. V knize se nic neděje, postavy jsou ploché, nudné, některé až otravné. V tomto příběhu se pořád "řeší" to samé dokola. Svatba, jídlo, víno a pořádně se nevyřeší vlastně nic. Hlavní hrdinka se sice snaží být nad věcí a vše zvládnout, ale zároveň má obavy ze sblížením se a chová se jak puberťačka před prvním stykem a kdyby ji někdo nepomohl, nedokázala by nic. Čtení mě unavovalo, nudilo, a místy i uspávalo. 2* za popisy již zmíněného jídla, vína a Francie. Jinak mi to připadá, jakoby to psal někdo hodně naivní. Nechci říct že kniha je špatná, pro někoho kdo má rád čistě oddechovku, kde se téměř nic neděje a neřeší,je to to pravé ale já potřebuju od příběhu napětí, emoce, vzrušení...

Always a reader
14.02.2024 5 z 5

Jako vždy, autorčiny knížky jsou takové milé a útulné.

AlexandraBane
09.02.2024 5 z 5

Velice příjemná oddechovka

ElikaS
07.02.2024 5 z 5

Mám takový pocit, že ke všem knížkám Julie Caplin píšu hodně podobné recenze. Ony ty knížky jsou si totiž strašně moc podobné. Víceméně se v nich neřeší nic závažného, žádná velká dramata se nedějí a děj příjemně plyne. Takže úplně ideální oddechovka.

knihovniceS
04.02.2024 3 z 5

Vinice ve Francii
Klasická „Caplinovka“: Hattie má zlomené srdce, utíká do Francie, kde má organizovat svatbu své sestřenice. Tam se zamiluje do Luca. Příběh plný dobrého jídla, pití a romantiky ... Dávám 3 hvězdy a milovnicím Julie Caplin doporučuji

Čenichnaknihy
31.01.2024 4 z 5

Romantické útěky, to je prostě sázka na jistotu. Klidně bychom mohli z předchozích recenzí udělat ctrl+C a pak ctrl+V. Však také autorka používá stále stejný model, zničená hlavní hrdinka utíká do ciziny, do neznámého prostředí, kde najde mnohem víc, než jen klid od problémů a od starostí.

Tentokrát se Hattie vrhá do oblasti Champagne, kde bude na vinici organizovat svatbu své sestřenice.

Skvělá atmosféra, věrné popisy prostředí, to už asi všichni znáte, a proto Julii Caplinovou čtete.

My máme tentokrát snad jedinou výtku. Trochu nám nesedla hlavní hrdinka, bylo těžké se vžít do někoho, kdo tak málo myslí na sebe a tolik se obětuje pro jiné.

Asi to tedy nebude nejoblíbenější díl série, ale i tak stálo za to si příběh přečíst.

okeey
31.01.2024 5 z 5

Naposledy jsem od Julie Caplin četla Útěk na venkov, který se mi moc líbil, kdežto u Vinice ve Francii jsem se nějakou dobu nemohla začíst, nejspíš to bylo tím, že mi nesedla do momentální nálady. Ale jakmile se vlak s příběhem začal rozjíždět, tak jsem lehce naskočila a užila jsem si tu francouzskou jízdu s Hattie a Lucem, jak romantickou linku, tak i cestu ke splnění Lucova snu a to začít zase vyrábět šampaňské a do toho tu máme problém se dvěma svatbami na jednom místě. Bylo to milé oddychové čtení, takové, na jaké jsme u Julie Caplin zvyklé. Doporučuji každému, kdo si chce vydechnout, vypnout a nechat se unést do prosluněné Francie.