Pláž v Chorvatsku

Pláž v Chorvatsku https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/433347/bmid_plaz-v-chorvatsku-EtN-433347.png 4 1512 333

Maddie je milá a rozumná třicetiletá žena, ale má i svou bohémskou stránku: vystudovala dějiny umění a chtěla by se prosadit jako výtvarnice. Zatím neměla štěstí, je bez peněz, a tak přijme nabídku letní brigády: bude pracovat jako hosteska na luxusní jachtě v Chorvatsku, na které se plaví parta přátel z módní branže. Práci jí dohodila kamarádka Nina, jejíž bratr Nick je jedním z hostů na lodi. Pochází z úplně obyčejné farmářské rodiny, ale teď chodí s modelkou Tarou, se kterou se seznámil, když na jeho farmě probíhalo focení módy. Maddie se snaží obstát v roli hostesky a vyhovět zhýčkaným hostům, jenže arogantní Tara jí to moc neulehčuje. Mezi Nickem a Tarou to začíná pomalu skřípat, přece jen pocházejí každý z jiného světa. O Maddie se zajímá jeden z hostů, hezký a bohatý Simon, který oceňuje její výtvarný talent a plné křivky – myslí to ale upřímně? Zároveň si Maddie uvědomuje, že se jí čím dál tím víc líbí Nick…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

The Secret Cove in Croatia , 2019

HadleysHope
03.09.2022 5 z 5

Slyšíte to šumění moře, no nevzrušuje vás to? Mě tohle strašně baví. Moc u toho nepřemýšlím a užívám si romantický výlet.

Nale
01.09.2022 1 z 5

Za mě ne. Skončila jsem na straně 154 a odkládám na neurčito.
Z téhle série jsem zvyklá na tupé hrdinky, ale Maddie se vyšplhala na samý vrchol. Nechat se osahávat mužem, kterého vůbec nezná, chová se nehorázně arogantně... ale je TAK SEXY A BOHATEJ! Hrdince je 30 ale mozek má jako patnáctiletá puberťačka, se kterou poprvé cloumají hormony. Načež Nick se choval úplně stejně. V podstatě všechny postavy tam byly na odstřel.
Dále Maddie nikdy nepracovala na lodi (natož aby vařila složitá jídla) ale samozřejmě zvládá všechno na 100%!

Magdyla.8
30.08.2022 5 z 5

Knihu jsem si nechala na cestování po Chorvatsku. A udělala jsem nejlíp. Hlavní hrdinové se totiž vydaly do stejných vod, na stejná místa a mě to skvěle padlo do noty. Kniha mě velmi bavila, každá postava byla skvěle vykreslena. Jen mě mrzí, že jsem si předtím nepřečetla předešlé díly, protože na některé lidi tam byl častý odkaz. Jinak za mě pecka, kterou si musíte vzít na pláž.

Skodinka89
29.08.2022 2 z 5

Už jsem četla lepší příběhy od této autorky. Rozhodně zarputilé romantiky asi neurazí

SladkaK
28.08.2022 odpad!

Jelikož mám slabost pro bizarní zábavu jako je Výměna manželek a Ulice, začínám si pomalu tvořit guilty pleasure i na knižní sérii “Romantické útěky”.
Tento díl jsem měla vidličku neustále v dosahu, protože jsem měla nutkavý pocit vypíchnout si oči hned od první stránky. Tato touha vydržela až do konce, ale vzhledem k tomu, že své oči budu zřejmě ještě někdy potřebovat, nenaplnila jsem ji.

Kobzíci
25.08.2022 5 z 5

Příjemné letní čtení.

yonda
24.08.2022 4 z 5

Další romantický příběh autorky a na pozadí starobylá města a moře. Příjemné čtení, obzvlášť, když máte před dovolenou. Za mě jen malá hnidopišská poznámka. Když se ,,ti dva" dívají na starší film, zmiňuje autorka nástin dějě , ten je ovšem špatně. Goldie Hawn v něm není chudinka, ale bohatá a posléze napravená mrcha.

Anniee
22.08.2022 4 z 5

Klasická Julie Caplin. Za mě ale malinko slabší, než ostatní knihy co jsem od ní četla. Víc než Maddie mě tady vytáčel Nick - proč, to nebudu spoilerovat. Jinak zase atmosférické ( za mě ne tolik jako třeba Chata ve Švýcarsku, ale to je subjektivní názor), sladké, předvídatelné a pomalu plynoucí. Taková jednohubka, ideální když dostanu chuť na dobrou romantiku.

Mixy
19.08.2022 4 z 5

Julie ve svých knihách nabízí příjemný romantický příběh, který se čte velice jednoduše a zároveň nám umožňuje nahlédnout do kultury jiného státu. Popisuje místní tradice, památky nebo gastronomii a to mě moc baví. Od začátku sice víte, jak kniha skončí, přesto je to ale velice příjemné čtení, když potřebujete nechat svoji hlavu odpočinout a nehledáte nic složitého na čtení.

Marika Vanova
18.08.2022 4 z 5

No jo no, je to trochu nereálný, ale tak pěkně se to čte a odpočívá.

Nixa
17.08.2022 5 z 5

Tohle byla tak milá a odpočinková knížka. Romantický příběh, krásné prostředí, loď, sluníčko, moře a dobré jídlo. Jo, bylo mi od prvních stránek jasné, jak vše dopadne, ale i tak v knize nechybí dobrodružství a ani překvapivé momenty.

zp87
13.08.2022 5 z 5

Doporučuju. Romantika, vtip, skvělý chlap - to mi stačí ke štěstí. Četla jsem zatím prvních pět dílů a tento řadím hned na druhé místo. Za mě je pořád nejlepší Hotýlek na Islandu. Což je myšleno jako pochvala. Ke knížkám od Julie Caplin si chodím odpočinout a zasnít se. A tady se opět velmi zadařilo. Pro někoho možná jednodušší čtení, ale já si potřebuju odpočinout, ne si hrát na intelektuálku s Dostojevským na pláži...

Kanimůra2
07.08.2022 4 z 5

taková pěkná knížka a tak přehnaný konec. Škoda. Vynechat posledních pár desítek stránek, byla jsem nadšená. Ale dobrý. Dobře se četlo

charlizee
07.08.2022 3 z 5

Když jsem před dovolenou naběhla do knihkupectví a pořídila si Pláž v Chorvatsku, odměnou mi bylo poklepávání si na čelo a poznámky typu “Tobě to minule nestačilo?”
No prostě jsem si to před dovolenou (navíc právě v Chorvatsku) nemohla odpustit. :-))
Naštěstí byl tenhle díl ze série Romantické útěky mnohem snesitelnější než ten švýcarský (- ten jsem tady “vynášela do nebes” celkem nedávno) a to dokonce tak, že se mi chce říct výrazně.
Až na ten zběsilý konec, kdy na pár stránek autorka naflákala hromadu bláznivých zvratů (- to už jsem měla čelně ťukací tendence opět já) to bylo příjemné, pohodové čtení, u kterého jsem zvládala vnímat okolí a interagovat s dalšími třinácti lidmi = očekávání naplněna.
Nikomu to neříkejte, ale některé postavy z příběhu mi po dočtení chybí.
Postesknout si naopak zase musím nad kvalitou překladu a jeho redakcí, vždyť jen za opakování se sloves ve větách po sobě jdoucích se šikanují děti ve slohovkách snad od čtvrté třídy.
Asi se to holt u nižších literárních forem neřeší.

Kacatko86
07.08.2022 4 z 5

Při prvních stránkách jsem si říkala, že to není můj styl a chvilku mi trvalo než jsem se do příběhu začetla a Maddie a Nicka si oblíbila. Hodnotím jako fajn pohodové čtení, místy naivní a samozřejmě s neodmyslitelným happy endem, ale účel to splnilo.

JankaV80
03.08.2022 5 z 5

Knihu jsem četla na dovolené u moře v Chorvatsku. Bonusem bylo, že jsem se dozvěděla i něco o této zemi a lidech. Kniha se četla úplně sama, je to taková romantická jednohubka. Všechny knihy, které jsem četla z této série, mě zatím bavily.

kuttnerovka
31.07.2022

Autorka nezklamala, četla jsem zrovna na dovolené tak to mělo atmosféru a opravdu chytlo za srdce. Opět perfektně popsáno prostředí, oblast Chorvatska navíc celkem dobře už znám tak mě bavilo, že vím, kde se pohybuji.

Lofda
31.07.2022 4 z 5

Zatím žádná knížka ze série vyloženě nezklamala, je to vždy takové pěkné romantické počtení. A i ty největší "mrchy" mají nějaký ten problém, slabost, takže žádná postava není úplně černobílá, to se mi líbí. V Chorvatsku jsem už pár let nebyla, ale jako bych se při čtení vracela na známá místa. Moc hezké pohodové čtení na léto, užila jsem si ho.

Rapeh
30.07.2022 4 z 5

Ideální kniha na dovolenou, četla se jedním dechem a popis Chorvatska byl skvělý

Adelajda_4
26.07.2022 5 z 5

Knihu jsem dostala k Vánocům, ale šetřila jsem si ji na léto, těšila jsem se na to, až si ji vezmu na dovolenou a ponořím se do dalšího romantického příběhu. Ačkoli i zde je od začátku jasné, jak to dopadne, mě autorčin koncept stále baví, zvlášť v téhle době, kdy je člověku radost dávkována poskrovnu.
Zpátky k příběhu, sympatické je, že se zde autorka vrací k postavám, se kterými se čtenář okrajově seznámil již v předchozích dílech a jejich dějové linky zde proplétá. Hlavní hrdinkou je zde umělkyně Maddie, která dostane pracovní příležitost na luxusní jachtě plavící se Jaderským mořem. Zde se setkává s posádku lodi tvořenou bohatou smetánkou a také zde potkává Nicka, který zrovna randí s jednou z modelek a nezdá se, že by si výlet úplně užíval. Na jachtě pak během plavby přijdou různá milostná vzplanutí a příběh si tak v poklidu plyne až ke konci.
Autorka v tomto dílu tolik nepopisuje chorvatské jídlo a reálie, ale kdo z nás nebyl v Chorvatsku, aby si o zemi neudělal obrázek :)