Domek v Irsku

Domek v Irsku https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/484487/bmid_domek-v-irsku-P7J-484487.jpg 4 1399 1399

Hannah Cambellová se rozhodla pro velkou životní změnu a vyměnila kariéru úspěšné právničky z uspěchaného Manchesteru za studium na vyhlášené kulinářské škole v Irsku. První den si v Dublinu užívá všechno, co nové město nabízí – speciality, skvělé drinky a také společnost charismatického Conora, se kterým se náhodou seznámí. Když se další den přesune na malebný venkov, kde se škola nachází, zjistí, že „to, co se stane v Dublinu, nezůstane jen v Dublinu“… Kulinářská škola ukrytá mezi krásně zelenými kopci naučí Hannah mnohem víc než kuchařské základy.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

The Cosy Cottage in Ireland , 2021

KateTheBlogger
10.11.2022 5 z 5

Romantické útěky jsou prostě srdcovka. Pohladí po duši, zahřejí na srdci a při jejich čtení se necháte strhnout atmosférou daného místa. Domek v Irsku sice není mou nejoblíbenější, ale do příběhu jsem se zcela ponořila a hltala každou stránku.

Petrasuvicka
10.11.2022 2 z 5

v Irsku jsem byla, zazila jsem ho a ochutnala, takže absolutně nevěřím tomu povětšinou idylickemu popisu počasí! Vím, jaké to tam chodi :-D A k příběhu jako takovemu. Milé a nijaké. Nevadí mi sladké romance, ale až tak naivní taky být nemusí. Hannah je ta rozumná, Mina divoká, to bylo snad na každé stránce, už mi to pak lezlo krkem. Zápletka nulová a průhledná jak flaška od slivovice.

Martooni
09.11.2022 3 z 5

Takové lehké čtení na deštivé nedělní odpoledne. Nic, co by vás překvapilo nebo dojalo.
V knize se mi líbilo nadšení pro vaření, pro ekologické pěstování a chovatelství. Nadchl mne popis Irska, ráda bych se tam jednou podívala.

Příběh mezi Hannah a Conorem je takový klasický, předvídatelný.

Pokud je toto nejlepší kniha od autorky, další číst nebudu. Ale nápad s propojenými příběhy v jejich knihách je hezký.

Verrrunka
07.11.2022 3 z 5

Opět člověk od začátku přesně ví, jak to bude, žádný velký překvapení se nekoná, ale mě to svým způsobem baví. Takový cestování z křesla, protože popisy jednotlivých zemí mi přijdou fakt povedené.

kolacky
06.11.2022 4 z 5

Užívala jsem si to kuchaření, jinak příjemná romantika.

mia.com
06.11.2022 4 z 5

Opět milá oddechovka. Klasicky má člověk chuť se na dané místo jet podívat. Autorka to prostě umí hezky podat.

kuttnerovka
06.11.2022

Opět úžasně popsáno prostředí země, z které příběh je. Perfektni oddechovka, příběh opět na jedničku, v pozadí opět něco z kuchyně divím se, ze autorka má stále nove a pěkně nápady na příběh

rencovav
05.11.2022 3 z 5

Začátek byl super (zvlášť v porovnání s Cukrárnou v Paříži), Hannah s Conorem šli rovnou na věc :-D, pak se to docela dlouho tak nějak vleklo, ale v žádný bod to nebylo nepříjemné, naopak, Hannah mi jako hlavní hrdinka svou osobností docela sedla. Jo, vztah z Conorem byly od začátku samé red flags, ale jsem ráda, jak se to vyvinulo. Konec mě moc bavil, je skoro škoda, že se toho na posledních 60 stranách stalo tolik. Klidně bych toho napsala víc a zkrátila některé delší popisné pasáže nebo Hanniny úvahy o tom, jestli je riskantní přihlásit se na kurz vaření. Čtyři hvězdičky dát nemůžu, ale byla to dobrá knížka na odreagování a můžu ji doporučit, když nemáte přehnaná očekávání. :-)

LiLinka
04.11.2022 3 z 5

Bohužel proti jiným dílům ze série Romantické útěky se mi zdál Domek v Irsku o dost slabší a nedokázal mě vtáhnout do děje natolik, abych ji přelouskala na jeden zátah, stejně jako třeba Pekárnu v Brooklynu. Hlavní hrdinka nemasná neslaná, hlavní hrdina také, děj jednoduchý, nezáživný. Ale atmosféra Irska je dokonalá...

Tebby
02.11.2022 4 z 5

(SPOILER) Další kniha typu "už od první stránky vím, jak to dopadne". Hannah se mi líbila, v hodně ohledech mi připomínala mě samotnou. A Conor nemohl být samozřejmě jiný než svalnatý a sexy. Příběh ale krásně plynul, ostatně jako všechny další autorčiny knihy a přimělo mě to přidat Irsko na seznam míst, kam se chci podívat. Už se nemůžu dočkat dalšího dílu.

sarka9171
30.10.2022 5 z 5

(SPOILER) Jednoducha a ctiva romantika, ktera nas tentokrat laka k ochutnavce whiskey, piva a kvalitni domaci stravy :-)

jaroiva
30.10.2022 3 z 5

Naivní romanťárna... Nu, zkusila jsem autorku, jsem zas o něco chytřejší, jaký styl od ní čekat. A tak mi asi stačil jeden vzorek z celé série.

pohoda58
28.10.2022 2 z 5

Pohodová jednohubka-

Eliwen.Nika
26.10.2022 5 z 5

Julie Caplin nezklame. U jejich knížek zažívám to, co nikde jinde. Příběh nečtu, ale prožívám. Doslova mě pohlcuje. Britské ostrovy miluji a už teď se těším na Vánoce, až dostanu Hrad ve Skotsku.
Domek v Irsku je nádherná odpočinková četba s napívaným finišem. Mám jí jako e-book. Ale přídím si jí v tištěné podobě a budu se k tomuto příběhu vracet.

Italkaaa
25.10.2022 5 z 5

U málokteré knížky si člověk odpočine. A proto dávám plný počet hvězdiček. Víc dodávat netřeba.

Zanynka
25.10.2022 odpad!

Když je vám náct tak asi jó. Jinak asi né. Hloupoučké a naivní. Zas na druhou stranu má chyba co já se do takového žárnu pouštím , když to není můj cup of tea… tebo cup of wiskey…

Renike
22.10.2022 5 z 5

(SPOILER) Tenhle díl se mi líbil od začátku. Čtu Romatické útěky vzdy s odstupem, aby se mi nezdály stejné dějově, jsou jen místem jinde. V části, kde jenom vařili, se v podstatě nic nedělo. Byla to pro mě trošku nudná pasáž, ale ke konci to zase mělo spád a závěr jsem už dočetla jedním dechem. Jsem ráda za Fungie, že to nebyl vymyšlený delfín, ale skutečně žijící. Už čekám další díl s Izzy, který by měla být již příští měsíc.

Magdalenkačte
19.10.2022 4 z 5

Příběh Hannah, sestry Miny z knihy Chata ve Švýcarsku, se odehrává v kuchařské škole kousek od Dublinu.
Hannah není moc impulzivní a to, že si v práci vezme dovolenou a jede se učit vařit do Irska, bere jako životní výzvu. Krátký románek s úžasným neznámým mužem v ní probouzí touhu pro změnu zajatých stereotypů.
Na kuchařském kurzu se Hannah setkává se různorodými lidmi a objevuje tak touhu a lásku, jakou nikdy nezažila.
Během příběhu Hannah a jejich nových přátel objevujeme krásy Irska, a to nejen přírody, ale i architektury a gastronomie.

rumova_kulicka
17.10.2022 4 z 5

Na knihu jsem se dlouhou dobu těšila a asi jsem měla přehnaná očekávání. Začátek byl raketový, ale celkově jsem od knihy čekala víc. Něco mi tam oproti jiným dílům chybělo. Celkově mám ale tuto romantickou sérii ráda, je to fakt oddychovka, u které se nemusí vůbec přemýšlet. Budu se těšit na další díl, tentokrát s Izzy z kurzu vaření.

ReziEngli
14.10.2022 4 z 5

Příjemná romantická kniha :) Knížky od Julie Caplin jsou mé oblíbené, jsou pro mně zárukou dobrého čtení :)