Domek v Irsku

Domek v Irsku https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/484487/bmid_domek-v-irsku-P7J-484487.jpg 4 1387 334

Hannah Cambellová se rozhodla pro velkou životní změnu a vyměnila kariéru úspěšné právničky z uspěchaného Manchesteru za studium na vyhlášené kulinářské škole v Irsku. První den si v Dublinu užívá všechno, co nové město nabízí – speciality, skvělé drinky a také společnost charismatického Conora, se kterým se náhodou seznámí. Když se další den přesune na malebný venkov, kde se škola nachází, zjistí, že „to, co se stane v Dublinu, nezůstane jen v Dublinu“… Kulinářská škola ukrytá mezi krásně zelenými kopci naučí Hannah mnohem víc než kuchařské základy.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

The Cosy Cottage in Ireland , 2021

Opatov
08.02.2023 5 z 5

Je jedno, jestli v Irsku nebo ve Skotsku....
Julii Caplin se tahle série opravdu povedla.

m.valova
08.02.2023 4 z 5

Tenhle příběh se mi líbil,odpočinula jsem si u toho,pokochala jsem se představami o Irsku a velmi rychle mi to vše plynulo.

Laf
06.02.2023 4 z 5

Tato kniha si své velmi dobré hodnocení zaslouží. Je to příjemná romantická oddechovka, u které jsem si užívala prostředí, ve kterém se vše odehrává a které je tak dobře popsané, že jsem si připadala, že tam jsem také :) Kniha se mi líbila. Postavy, děj, vše je skvělé provedené a závěr se povedl. Rozhodně všem mohu vřele doporučit :)

Rapeh
30.01.2023 5 z 5

Opět dokonalá kniha od Caplinové. Velmi čtivé a již ted se moc teším až se na jaře vydáme do Irska.

gabcaskalakova
30.01.2023 5 z 5

Opět autorka ve své knize nezklamala. Příběh, stejně jako ostatní, je od samého začátku čtivý a milý, krajiny Irska jsou popisovány do detailu se vší krásou a zápletka samozřejmě taky nechybí.
Takže určitě doporučuju

veriszv
27.01.2023 4 z 5

Přiznám se, že mě tento díl trochu odrazoval svojí obálkou. I když jsou všechny krásné, tato se mi líbí nejméně.
Nicméně příběh je podle mě mnohem více povedený, než třeba Chata ve Švýcarsku, kde jsem se do obálky úplně zamilovala.
Vlastně se mi tento díl líbil zatím nejvíc z těch, co jsem přečetla. Bavily mě sympatické postavy a proměna hlavní hrdinky Hannah z upjaté právničky na trochu víc odvázanou obzvlášť.
Samozřejmě jako vždy popisy Irska, útulné prostředí a skvělé jídlo.
Těším se, kam mě autorka zavede příště.

AndelkaZoubek
26.01.2023 4 z 5

Poslechla jsem jako audioknížku, milé propojení romantického příběhu s prvky cestopisu. Oddechové čtení, ale na 5 hvězd to není :)

Lavina
26.01.2023 4 z 5

Jako vždy úžasná slaďárna...Autorka úžasně popíše přírodu,interiéry i okolí,ale láska je někdy už trochu přitažená za vlasy.Ovšem to k tomuto žánru patří a člověk si úžasně odpočine....

Sali88
24.01.2023 5 z 5

Domek v Irsku je přesně tím typem knihy, při jejímž čtení máte chuť být součástí příběhu. Od prvních stran je téměř jasné, jak se bude vyvíjet, ale u romantiky jako je tato to lze předpokládat. Od prvního dne na farmě jsem měla chuť se sbalit a odjet někam za vařením, stejně jako hlavní hrdinka. O udržitelnější stravování se snažím už několik let, ale pořád nejsem na takové úrovni, na jaké bych chtěla být. Domek v Irsku společně s pořadem MasterChef(o kterém je v knize také zmínka), mě namotivovaly snažit se ještě o něco víc. Při čtení jsem měla chuť jít hned zkoušet nové recepty (a kdybych zrovna neležela doma s covidem, hned bych se pustila do vaření i pečení) a jsem odhodlaná ještě víc se zdokonalovat v přípravě jídla i ve znalostech o něm.

Samotné prostředí farmy v Irsku dokonale dokreslovalo romantickou atmosféru a lákalo mě si alespoň na nějaký čas vyzkoušet, jaké to je, když si suroviny využívané při vaření sami vypěstujete, popřípadě vychováte.

Kromě romantiky a vaření tu najdete i zápletku navíc, která je zpestřením celého příběhu. Domek v Irsku je příjemně kouzelnou romantickou oddechovkou, při které se budete usmívat a budete si připadat, jako byste byly na farmě spolu s Hannah. Předvídatelná, ale nemám ji co vytknout. Tuhle knihu mužů jedině doporučit. Především pokud milujete jídlo tak moc jako já.

PaníUč
22.01.2023 5 z 5

Pro mě ze všech dílů ten nejlepší ️

Raislin
19.01.2023 4 z 5

Ach a Popelka našla prince. Tahle kniha pohladila mé romantické srdce. Nebyla dle mého názoru tak skvělá, jako Kavárna v Kodani ani Čajovna v Tokiu, ale i tak rozhodně stojí za přečtení.

padajicidvere
15.01.2023 4 z 5

Oddechovka.

Krásný kýč: nešťastný sexy pracháč. Ona je zase dost rozpolcená po tom, co objevila nový způsob života, na který doposud neměla kuráž.

Domácí suroviny jsou lepší, než ze supermarketu? COŽE?! To snad ne..to nemůže myslet vážně. Já vím, že jde jen o knihu, ale tento způsob uvažování je snad passé několik let ne? H. se přece nemůže divit, že vajíčko od slepice z domácího chovu na dvoře chutná lépe, než z šíleného "kurníku", který je na hranici s týráním zvířat.

Popis irské krajiny, měst a celkově okolí se mi ale velmi zalíbil.

ElikaS
15.01.2023 4 z 5

Domek v Irsku je příjemnou romantickou oddechovkou, ve které se neřeší žádné zásadní problémy hlavních hrdinou. Je to takové příjemné oddechové čtení, které krásně plyne až ke zdárnému konci. Určitě existují lepší romantiky, ale pokud nechcete nad ničím přemýšlet a jen se nechat unášet příjemným pohodovým příběh na pozadí irské přírody a dobré kuchyně, je tato knížka tou správnou volbou.

Knihochod
09.01.2023 1 z 5

Ja tú sériu Romantických útekov jednoducho zbožňujem a o to viac ma mrzí, keď musím niektorej z častí dať veľmi nízke hodnotenie.

Dovoľte, aby som sa na chvíľku, než začnem so všetkými negatívami, zastavila a nezabudla opomenúť obálku knihy, ktorá je, rovnako ako všetky ostatné, pohladením pre oči.

Celé bodové hodnotenie, ktoré táto kniha odo mňa dostane, tvorí najmä popis Írska, jeho hlavného mesta, pamiatok, krajiny, … a jedla, pri ktorého popisoch mi div sliny netiekli po brade, keďže mnohé pokrmy zneli veľmi lákavo.

Tu však moje nadšenie končí.

Hlavná hrdinka Hannah bola jedno veľmi nesympatické stvorenie, ktoré sa akosi stále nedokázalo rozhodnúť ohľadom toho, čo vlastne v živote chce či nechce. A keď to nedokázala ani po tom, čo jej bolo všetko bez akejkoľvek jej námahy naservírované priamo pod nos, to ma teda takmer dojalo (nie v dobrom slovazmysle). Och, a nesmiem zabudnúť na fakt, že je nám takmer v každej kapitole pripomínané, že Hannah nevie variť a v kuchyni je teda úplne márna.

Conor ma tiež pekne hneval. Na takú sebestrednú postavu som v knižke uz dlhšiu dobu nenarazila a ten jeho prístup ala “každý vie, kto som a chce ma zneužiť pre moju slávu” ma nútil pretáčať oči až kamsi ku stropu.

Dej bol veľmi predvídateľný a jemná zápletka, ktorá sa nám začala rysovať na pozadí toho všetkého ma zo začiatku trošičku potešila, no to, ako ju autorka odbila, ma nepotešilo ani v najmenšom. Pripadalo mi to, ako keby na ňu autorka zabudla a ku koncu si spomenula, že zabudla odhaliť, ako to celé vlastne bolo a tak to v rýchlosti sfúkla len tak, aby sa nepovedalo.

Mrzí ma hodnotenie, aké tejto knihe dávam, ale moje sklamanie je veliké a tak nemôžem inak …

bee88maja
07.01.2023 4 z 5

Ups, tak jsem to udělala znovu. Milovník krváků si opět otevřel slaďárnu. Z nostalgie ke vzpomínkám, které mám na Irsko, jsem tento titul slupla jako malinu. Spojení vaření a krásných míst byl paní Caplinová opravdu dobrý tah. Na mne to vcelku funguje :D nejspíš budete jedinou autorkou, které v rámci úcty k romantice dám šanci :D Jo je to přitažené za vlasy v mnohých místech, ale proč si nedopřát i trochu toho milého, žhavého?...vrrr. :)
Knihy jsou bránou ke snům a je vcelku jedno co čtete, může to ve vás vyvolat různé pohnutky a mi tento titul připomenul, že se do Irska chci vrátit. Děkuji Julie :)

Jarka_rybář
07.01.2023 4 z 5

Po přečtení Chaty ve Švýcarsku jsem dlouho váhala nad návratem k této sérii. Nakonec jsem se přemohla a nelituji. Domek v Irsku je perfektní. Skvělá oddechovka, kterou přečtete za pár hodin, sympatičtí hrdinové, pěkné prostředí, kuchařský kurz, víc rozumu než impulzivity... Krása.

Kristulda
07.01.2023 4 z 5

Občas si přečtu takovou to oddechovou četbu, líbí se mi poznávat nová místa. Představa, že jsem na takovém kurzu a bydlím v útulném domku je nádherná. Tak alespoň díky této knize jsem měla tu možnost to prožít. A teď si jdu přečíst zas nějaký mrazivý thriller.

Nattali.ka
02.01.2023 4 z 5

Další pěkná kniha ze série, tentokrát poznáváme krásy venkova a také nechybí opět něco z gastronomie, což mám na těchhle knihách moc ráda. Zápletka v podobě nepříjemného a lehce děsivého souseda byla trošku vyhrocená, ale jak jinak dostat hlavní hrdiny, kteří se nemají rádi, aby bydleli pod jednou střechou. Ikdyž je to už 8. kniha ze série pořád neztrácí šmrnc a těším se na další.

VasnivaCtenarka
02.01.2023 4 z 5

HODNOCENÍ AUDIOKNIHY:

Domek v Irsku je nenáročný poslech, který vás pohladí po duši a zpříjemní vám chvíle. Přenesete se do Irska, mezi zelené kopce, do krásných – typicky irských domečků, okusíte zajímavé dobroty a při té příležitosti budete pozorovat, jak si dva lidé k sobě pomalu nachází cestu.

Poslech můžu určitě doporučit, protože prostředí a milé charaktery vás zkrátka vtáhnou. Hlavní hrdinové si získají vaše srdce a interpretace vás tak vtáhne do děje, že děj příběhu se vám bude doslova odehrávat před očima.

Nechybí samozřejmě jiskření ani romantika a to vše je okořeněné detektivní zápletkou – zkrátka v tomto příběhu najdou romantické duše vše, co takový romantický příběh má mít.

více na www.vasnivactenarka.cz

Aivlis
30.12.2022 4 z 5

Tak nejak som si obľúbila túto sladkú sériu. Výborné na dlhé zimné večery, keď nemám chuť na detektívku, tak občas rada siahnem po "hlúpučkej" literatúre. Autorka pekne vylíčila Írsko, mám chuť sa tam ísť pozrieť.