Domek v Irsku

Domek v Irsku https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/484487/bmid_domek-v-irsku-P7J-484487.jpg 4 1371 329

Hannah Cambellová se rozhodla pro velkou životní změnu a vyměnila kariéru úspěšné právničky z uspěchaného Manchesteru za studium na vyhlášené kulinářské škole v Irsku. První den si v Dublinu užívá všechno, co nové město nabízí – speciality, skvělé drinky a také společnost charismatického Conora, se kterým se náhodou seznámí. Když se další den přesune na malebný venkov, kde se škola nachází, zjistí, že „to, co se stane v Dublinu, nezůstane jen v Dublinu“… Kulinářská škola ukrytá mezi krásně zelenými kopci naučí Hannah mnohem víc než kuchařské základy.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

The Cosy Cottage in Ireland , 2021

Ivinka.S
09.06.2023 5 z 5

Skvělá oddechovka. Milá romance plná dobrého jídla + odehrávající se na krásném místě. Zelené louky, které dělí jen malé kamenné zídky, Guinness, Fish&Chips, nekonečný oceán a surfing.

HalleyM
08.06.2023 5 z 5

První knížka od autorky a přečteno jedním dechem za 2 dny. Velmi oddechový knížka s dějem, který se dal jednoduše předvídat, přesto se mi knih moc líbila. Sedla do mého rozpoložení, kdy jsem potřebovala vypnout, snít o krásném světě a moc u toho nepřemýšlet. Určitě si od autorky přečtu i jinou knihu.

Pepčas
02.06.2023 5 z 5

Skvělá oddechová knížka :)

munka
20.05.2023 3 z 5

Kniha má nesklamala, ale ani nenadchla. Oddychové čítanie ideálne v tieto chladné a daždivé dni.

Rapeh
20.05.2023 5 z 5

Poslouchala jsem audioknihu. Lepší ale bylo číst knihu

anovy64
14.05.2023 3 z 5

Tak tato kniha mi připadá z celé série jako nejslabší, neurazí, ale ani nenadchne.

pip11
01.05.2023 5 z 5

Opět moc pěkný příběh, kde vás čeká spousta vaření a toulek po krásném prostředí Irska. Příjemná a lehce čtivá kniha, u které ani nevíte jak a jste u konce.

LucyA7
30.04.2023 5 z 5

Typický romantický rukopis autorky, děj poměrně předvídatelný - přesto mě chytil a nepustil, dokud jsem knížku nedočetla. Asi nejlepší věta z knihy A občas stačí obyčejný bujón z kostky. Díky Conore, zbavil jsi mě mnoha výčitek :-)))

Ív688
28.04.2023 3 z 5

Dočetla jsem,některé postavy souvisí s dalšimi romány, jinak na dvoudenní čtení, musím si od těch vzdechů a intimního napětí a žhavých pohledů mezi protagonisty odpočinout , ostatním čtenářům přeji hezký zážitek...:-)

Nevr
24.04.2023 5 z 5

Romantická pohádka v irských kulisách. Zase jeden povedený útěk... Sice předvídatelný, ale vtipný a milý, krásně se to četlo.

Tynyton
23.04.2023 4 z 5

Nevím, zda to má co dělat s irskou přírodou, ale tento útěk patří k mým oblíbeným. Mám za to, že oproti jiným knihám série, kterým jsem to vytýkala, zde dostávají hlavní hrdinové více prostoru. V jiných knihách dává autorka přednost více popisu míst a krajiny. Co se týče zápletky, tak vše bylo až moc předvídatelné...

mil
17.04.2023 4 z 5

Huh, to bylo tak sladké. Irsko vykreslené naprosto idylicky :-)

Kamilajznik
16.04.2023 5 z 5

Příjemná milá a vtipná oddychovka, jako vždy Julie nezklamala

Nika151
14.04.2023 5 z 5

Všechny romantické útěky od Julie Caplin jsou naprosto skvělé, vůbec nic jim nechybí. Hledající hrdinky, sexy muži, vynikající jídlo, cestování a útulnost. Kniha vyloženě pohladí po duši, donutí Vás zpomalit a všímat si hezkých věcí v životě.

cotaholkacte
05.04.2023 4 z 5

Moje první kniha ve formě audioknihy. Sháněla jsem něco nenáročného, věděla jsem, že budu trávit hodně času v autě, tak něco, co mě příliš nepohltí (abych neprojela křižovatku na červenou). Tato kniha splnila požadavky na 110%
Občas jsem se musela až smát absurditě situací nebo popisu intimnějších věcí (zvlášť když to nečtěte, ale přímo slyšíte, tak to působí vtipněji). Hannah nám několikrát opakuje stejné věci - že tohle není vůbec její styl, že se jí její chování nepodobá, irská Hannah je jiná (a lepší?), než ta britská, a nesčetněkrát se srovnává se svoji sestrou
Prostě žádný intelektuálně povznášející zážitek, ale to snad nikdo nemůže od této knížky chtít. Ve mně to vyvolalo nostalgii a vzpomínky na pubertální léta, kdy jsem sjížděla knihy Lenky Lanczové
Určitě výborná oddechovka, dávám 70%.

IG: @cotaholkacte

18LenkA12
03.04.2023 5 z 5

Autorka opět nezklamala a kniha se četla jedním dechem. Jedná se o oddychovou romantiku. Líbilo se mi jak tam byli Irsko popsáno a taky to jak jsme mohla příběh prožívat s hlavní hrdinkou kvůli jejím schopnostem vařit.

Aracely
02.04.2023 5 z 5

Kniha se mi moc moc líbila. Mám ráda tuto autorku a čtu od ní všechny knihy. Každá nás zavede do jiné země, do jiného příběhu a jiných osudů. A vždy má každá z nich něco do sebe, ale zároveň to není stejné... Všude je stejný šťastný konec, ale to víme předem a proto takové knihy i čteme...
Je to takové milé pohlazení po duši s přesahem cestopisu. Autorka umí krásně popsat danou zemi, město, venkov. Umí to nádherně se slovy a je jedno jakou knihou od ní začnete, každá je krásná...

Aknel26
28.03.2023 1 z 5

Mám pocit, že jsem četla jinou knížku než většina zde komentujících. Nebo možná z ní někdo vytrhal všechny stránky s líčením atmosféry země. V mém výtisku se popis Irska smrskl na pár procházek, jednu vyjížďku na kajaku, pár návštěv hospod a cestu do Dublinu, kde bylo víc prostoru věnováno dovádění hlavních hrdinů v hotelu než poznávání města.
Hannah poznala svého osudového muže na třetí stránce, čímž ještě trumfla svou sestru Minu, jíž byl věnován předchozí díl. Toto ani neoznačuju jako spoiler, neb každému musí být hned jasné, co přijde. Co se týká psychologie postav, také to není kdovíco - Hannah neustále omílá, jak je konzervativní, a přitom dělá jedno zbrklé rozhodnutí za druhým. Irská Hannah přece není ta nudná anglická Hanička, no ne?
Hodně prostoru dostává průběh kuchařské školy a život na farmě - což mě tedy vůbec nezajímalo. Nejsem zrovna člověk, který by ocenil jako součást drahého kurzu vaření povinnost krmit prasata a slepice a ještě mezi nimi hledat silné osobnosti.
Zkrátka toho, co jsem měla na této sérii ráda, tedy popisu jedinečných míst, opět ubylo a já se hluboce omlouvám dílům z Chorvatska nebo Tokia za nízká hodnocení.
Série pokračuje, ale já uvažuju, že k dalším romantickým útěkům se už neuchýlím.

Péťa86
27.03.2023 5 z 5

Já jsem jako vždy spokojená na 100%, co jsem čekala, to jsem dostala. Chtěla jsem si odpočinout a věřit, že svět je hezký a má ještě smysl si jít za svým. Knihu jsem přečetla opět jedním dechem a utekla jsem daleko od ponuré reality.

Karin94
25.03.2023 3 z 5

Ďalšia časť zo série romantické úteky a teda opäť za mňa slabá a priemerná.

V tejto knihe mi niečo extrémne chýbalo. Nejaké tie emócie, viacej romantiky. Takto to bol iba natiahnutý dej a vlastne o ničom.

Ani postavy mi úplne nesadli.
Hannah, ktorá nemala vôbec rada romantiku a prekvapenia (čo je síce divné, keď je ženského pohlavia, ale ok beriem, nie všetky ženy sú rovnaké.) Avšak najviac ma iritovala, ako sa neustále nevedela rozhodnúť, čo vlastne chce.
Connora by som opísala v jednej vete. Chodí pyšne ako páv. Proste som niekto, a budem sa tým chváliť. Nemám rada takýto typ chlapov. Dokonca aj jeho povaha bola taká rozporuplná niekedy vedel fakt ublížiť, inokedy bol ako med.

Jedine čo ma tam čiastočne potešilo, boli tie napínavé scénky, ktoré neboli v predchádzajúcich častiach. No aj to si nakoniec autorka pokazila, pretože už som bola pomaly na konci knihy očakávajúc, kedy sa to celé dofrasa rozuzlí, lebo už som mala miestami obavy, že na to zabudla, a ona to nakoniec vypľuje na doslova jednej strane.

Ani to Írsko nebolo bohvie jak opísané, takže tentoraz som sa nevedela s hlavnou postavou preniesť do deja a prežívať to s ňou.

Ale aspoň sa táto časť týkala viacmenej normálnych jedál a nie samých koláčikov, pri ktorých som mávala po celú dobu oslintanú čítačku ako sa mi zbiehali sliny. Takže za toto bod autorke.

Knihu môžem považovať za oddychovku, ktorá ani neurazí, ale ani nenadchne.