Domek v Irsku

Domek v Irsku https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/484487/bmid_domek-v-irsku-P7J-484487.jpg 4 1371 329

Hannah Cambellová se rozhodla pro velkou životní změnu a vyměnila kariéru úspěšné právničky z uspěchaného Manchesteru za studium na vyhlášené kulinářské škole v Irsku. První den si v Dublinu užívá všechno, co nové město nabízí – speciality, skvělé drinky a také společnost charismatického Conora, se kterým se náhodou seznámí. Když se další den přesune na malebný venkov, kde se škola nachází, zjistí, že „to, co se stane v Dublinu, nezůstane jen v Dublinu“… Kulinářská škola ukrytá mezi krásně zelenými kopci naučí Hannah mnohem víc než kuchařské základy.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

The Cosy Cottage in Ireland , 2021

Magdyla.8
18.08.2023 3 z 5

Poslední série jsou za mě ty ze slabšího soudku. Jak už tu bylo řečeno, chybí více popis Irska, hlavní postavy nejsou schopné ihned říct co se děje a zbytečně se kvůli tomu hádají, více zde převyšovala romantická linka, která vše ostatní přehlušila. Vedlejší postavy se mi velmi líbili, Izzy navodila atmosféru na Skotsko. A snad poprvé se hl. hrdinka rozhodne zůstat dřív než nastane epilog. No prostě romantický útěk od všední reality.

Buchtičkajani
10.08.2023 3 z 5

Předvídatelná romantika. Neurazí, ale ani nenadchne. Já chtěla odechovku a přesně to jsem dostala.

Aranel15
10.08.2023 5 z 5

Tato kniha byla rozhodně lepší než příběh sestry Miny. Jen bych čekala víc popisů ze školy vaření a také bych se obešla bez neustálého porovnávání hrdinky s již zmíněnou sestrou.

studentice
06.08.2023 4 z 5

Krásný příběh a hned bych vyrazila do Irska. Knížky z této série čtenáři vykouzlí úsměv na tváři.

Aleen
05.08.2023 4 z 5

Spořádáno poslechem.
Slaďoučké... Trošičku předvídatelné, takovým tím milým způsobem. Kniha u které může člověk úplně vypnout a jen si užívat těch nedorozumění a smiřování po jejich odhalení. Krásné popisy milého prostředí a láskyplné vyprávění o jídle. To mám ráda a každému příběhu to u mě přidává hvězdičku. Dostala jsem přesně to, co jsem očekávala a pokud budu v podobném rozpoložení nebudu se upejpat sáhnout po další knize paní Caplinové. Tyhle ženské romány mi rozhodně vadí asi tak šedesátkrát méně, než Steelová :-)

alabra
04.08.2023 1 z 5

Chtěla jsem něco na prázdninové čtení, ale tohle bylo velmi slaboučké, ještě počáteční seznamování s Irskem a jeho krásami, ale potom už jen samé klišé, škoda.

jana277
04.08.2023 odpad!

Žiaľ keď nie je čo čítať siahnem aj po takejto knihe. Ale aspoň s vedomím, že neočakávam nič.

Arwen777
03.08.2023 3 z 5

Již dlouho jsem slýchala doporučení na tuto sérii a protože mě čeká dovolená v Irsku, řekla jsem si, že je ten pravý čas to zkusit a trochu se na Irsko naladit.
Ale abych pravdu řekla, moc nechápu, co na sérii čtenáře až tolik přitahuje, že má tak dobré hodnocení.
Z mého pohledu je to velká nuda, zápletka průhledná jako křišťál, erotika neuráží, ale opakuje se stále to samé a popisy krajiny (na které jsem se těšila nejvíc) se omezily na několik procházek, výlet na kajaku a hotel v Dublinu. Zklamalo mě to... Jediné, co mě zaujalo byl Guiness a whiskey a to není tip, o kterém bych předem nevěděla.
Celkově zápletka byla velice chudá, jen konec byl aspoň trochu napínavý.
Mám půjčený ještě Hrad ve Skotsku, tak nevím, jestli mu dám šanci...

monishek
16.07.2023 4 z 5

Tohle byl tak milý oddechový pribeh. Vsechno jsem si užívala, jak vareni, tak vznikající vztah hlavních postav. Jen tedy uvod mi prisel pritazeny za vlasy. Tady bych zvolila realnejsi zápletku. Pochybuji, ze by se právnička takto zachovala. A celkove kapitoly by mohly byt kratší. Jinak skvele cteni, doporucuji.

VladiKlaisner
07.07.2023 3 z 5

Kniha navazuje na Chatu ve Švýcarsku, ale místo s Mínou se setkáváme s její sestrou Hannah.
Za mě místo romantiky, by to chtělo přidat na akčnosti a tajemství. Vaření mi přišlo zajímavě spojené s dějem, ale ta dokonalost jednotlivých postav, hlavně Adrienne, až neskutečná.
Za mě dobrý průměr na léto k bazénu.

Dádulka67
01.07.2023 1 z 5

Jak jsem tady již četla - kniha neurazí, ani nenadchne. Nedokázala jsem skousnout ty aktivistické vsuvky typu - potraviny z regionálních zdrojů, bezuhlíková doprava potravin, udržitelné zdroje...mno, to do knihy prostě nepatří. Bylo tam toho na můj vkus až přespříliž. Je vidět, čím se paní spisovatelka zabývala, než začala psát. Také nějak nedokážu pochopit, proč pořád naše přemoudřelá mládež kritizuje své rodiče. Všichni rodiče jsou špatní, sobečtí a vlastně jim zkazili dětství nebo dospívání. A samozřejmě mladí jsou v depresi a vyhledávají psychology. Tyhle ubohé stesky jsou téměř v každé americké nebo anglické knize. Je to únavné a je to hlavně ubohé a trapné.
Není to kniha, po které bych s chutí sáhla ještě někdy v budoucnu.

4xbabča
25.06.2023 5 z 5

Krásné pohodové odpočinkové čtení, kdy mladá právnička z Manchesteru Hannah se ocitne na 6ti týdenním kurzu vaření na irském venkově. Kniha, která pohladí po duši nabízí romantiku, nádherné prostředí irské přírody a spoustu dobrého jídla.

TeaPeter
22.06.2023 4 z 5

Tentokrát to byl opravdu eko-, bio-, local- román. Předpokládám, že originál byl vytištěný na recyklovaném papíru rostlinnou barvou. Ale vážně. Po opravdu prudkému začátku se děj uklidnil a odvíjel se klidným tempem od dobrůtky k dobrůtce. Zajímavá byla právnická klička v závěru. Ta rodina musela být opravdu dobře za vodou, když tucet let neřešila, co jim na louce vyvádí nezvedený soused. Ale stihli to vyřešit včas.

ally74
22.06.2023 5 z 5

Moje první knížka od této autorky a jedním slovem - nádherná oddychovka. Skvěle popsané Irsko, jeho příroda, restaurace.....člověk..... jakoby tam byl. Budu občas knihami od Julie Caplin prokládat ostatní mé čtení. Rozhodně doporučuji na dovolenou, kdy si chce člověk užít opravdu jen to hezké :-).

zuzca.h
19.06.2023 4 z 5

Druhá kniha od autorky, a mnohem lepší a čitvější než Kavárna v Kodani. Až si zase budu potřebovat odpočinout u knížky šáhnu po dalším díle. Každopádně bych snesla klidně víc popisu Irské krajiny i tradičních hospod a celkově Irska, ale neberu to jako chybu autorky, protože pro splnění těchto požadavků bych měla sáhnout spíš po cestopisu.

marcela4160
17.06.2023 4 z 5

Irsko bych ráda navštívila, a tak jsem se na knihu velmi těšila. Nicméně jsem zřejmě měla moc vysoká očekávání, atmosféry této země tam podle mého mnoho není. Líbily se mi některé scény - irská hospoda, surfování, procházky po pláži. Zbytečně mnoho prostoru zabraly úvahy hlavní hrdinky o ní a jejím životě. Hvězda navíc je za opět přenádhernou obálku knihy od Kateřiny Brabcové :)

Sansli
16.06.2023 4 z 5

No tak konečně! Už jsem ani nedoufala, že se to stane. Upřímně přiznávám, že si konečně mohu zase jeden díl z této série zapsat do seznamu To se mi líbí. Po naprosto skvělé Kodani a milovaném Tokiu se mi nakonec líbilo i v Irsku.
Ale kdybych měla říct hlavní důvod proč, tak hlavní postavy by na tom zásluhu neměly. Každý to má jinak, ale po pravdě Conorovi ani Hannah jsem nepřišla na chuť hned, ale spíše postupně. Jak plynul příběh, člověk si na ně prostě nějak zvykne a začne jim přát, aby se dali dohromady, nebo spíš aby už pochopili, že je stejně nic jiného nečeká než být spolu.
Ti, kteří mi tuhle knížku zpříjemňovali a byli těmi, kdo mě u příběhu udrželi, stáli spíše v pozadí. Ale bez nich bych se u příběhu asi dost nudila. A kdybych měla vybrat jednu postavu, tak Jason (a ty jeho řeči no smála jsem se jak blázen).
Takže v mém seznamu srdcovek mám zatím tři (z pěti) tak uvidíme, jak to půjde dál. Zatím to nevzdávám.

ivca84
14.06.2023 5 z 5

nová kniha nás tentokrát zavedla do kulinářské školy v krásně popsaném irském venkově

jjanule
13.06.2023 4 z 5

Nemůžu se zbavit dojmu, že by všem knihám prospěla důkladná redakce... Když má Hannah peníze a spoustu dovolené, proč nejela za sestrou do Švýcarska častěji?
A na jaké břicho se těší, když posílá kamarádům v Tralee telegram, když se o těhotenství dozví až o spoustu stránek později?
A snažila jsem se nakreslit si, kudy vedla ta cesta a plot, ale nepřišla jsem na to. Možná by byl vložený plánek vhodný :-)
Ale miluju Irsko, tak se jinak příběh četl hezky :-)))

anej
13.06.2023 5 z 5

Romány od Julie Caplin mám hrozně ráda obzvlášť, když přijde čtecí krize. Oddechová četba na 2 dny s romantickou zápletkou a dobrým jídlem. Tentokrát z prostředí farmy a kuchařského kurzu. Knihy vždy splní účel. Paráda! :)