Domek v Irsku

Domek v Irsku https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/484487/bmid_domek-v-irsku-P7J-484487.jpg 4 1371 329

Hannah Cambellová se rozhodla pro velkou životní změnu a vyměnila kariéru úspěšné právničky z uspěchaného Manchesteru za studium na vyhlášené kulinářské škole v Irsku. První den si v Dublinu užívá všechno, co nové město nabízí – speciality, skvělé drinky a také společnost charismatického Conora, se kterým se náhodou seznámí. Když se další den přesune na malebný venkov, kde se škola nachází, zjistí, že „to, co se stane v Dublinu, nezůstane jen v Dublinu“… Kulinářská škola ukrytá mezi krásně zelenými kopci naučí Hannah mnohem víc než kuchařské základy.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

The Cosy Cottage in Ireland , 2021

Barumic
13.11.2023 4 z 5

Děj je lehce předvídatelný, ale i tak vás vtáhne a udržuje při čtení.
Autorka hezky vykresluje prostředí, památky a zajímavosti Irska. I přesto, že těch popisů není příliš, máte chuť tuto zemi navštívit. Také se děj netočí jen kolem dvou hlavních postav, ale řeší problémy i těch vedlejších a hezky vše do sebe zapadá. Zároveň vyzývá k přečtení dalších dílů série Romantické útěky.

Le Chat
11.11.2023 5 z 5

Moje šestá kniha od autorky. Za mne zatím nejslabší díl série, ale přesto nakonec uděluji plný počet hvězdiček. Už se těším na Izzy a její skotský hrad. ;-)

Lucinka007
08.11.2023 5 z 5

Paní spisovatelka opět nezklamala. Miluju všechny její knížky, které jsem zatím četla. Úžasné, oddechové a krásné. Zbožňuju tyhle jednoduché a lehce předvídatelné příběhy. Po hotýlku na Islandu jsem letěla na Island. Po chatě ve Švýcarsku jsem musela do Švýcarska. U Pláže v Chorvatsku jsem doopravdy ležela na pláži v Chorvatsku a jelikož už dlouho toužím navštívit Irsko a Skotsko, je jasné, jaký bude můj příští výlet :-). Už se těším na další inspiraci a příběh. :-)

Anor505
26.10.2023 4 z 5

Další z romantických útěků mě zavedl do Irska. A opět to bylo milé, nenáročné, oddychové čtení. Jen tentokrát byl větší prostor věnován romantické lince, zatímco poznávání Irska, jeho zvyků a typické kuchyně ustoupilo do pozadí. To za mě byla škoda, vzhledem k tomu, že se děj odehrával na kurzu vaření. Domek v Irsku tak na mém pomyslném seznamu oblíbenosti obsadil mezi ostatními díly slušný střed. =)

Kanimůra2
16.10.2023 4 z 5

Já to mám s paní spisovatelkou jako na houpačce.. tentokrát jsme nahoře. Pěkné oddychové čtení. Hlavní hrdinové (vlastně i vedlejší) byli sympatičtí. Za mě poctivá 4*

Katy_vKnihách
11.10.2023 3 z 5

Tento díl začal schematicky trochu odlišně, než předešlé díly. Což bylo fajn. Nicméně prostředí venkova mě neokouzlilo natolik, nakolik mě okouzlilo předchozí vykreslení měst v jiných dílech. A bohužel ke konci jsem měla pocit, že zápletka s vařením se tak nějak vytratila do ztracena, a nebyla tak nějak správně zakončena, jak jsem čekala. Lépe by bylo, kdyby vaření byla hlavní zápletka, a ta druhá tam vůbec být nemusela. Musím ale vyzdvihnout hlavní hrdinku, která mi přišla z celé série nejsympatičtější a řekla bych, že byla lepší než hlavní hrdina. Jako kniha se mi to četlo ale dobře, a opravdu jsem u toho zrelaxovala. Takže pěkných 3,5*.

Lofda
09.10.2023 5 z 5

Další z krásných romantických příběhů, knížky této autorky jsou takovým pohlazením po duši. Moc se mi líbila myšlenka vaření z poctivých regionálních potravin, celý ten kuchařský kurz zněl zajímavě. Ústřední dvojice mě hodně bavila, od seznámení až..prostě do konce. Jako odpočinkové čtení ráda doporučím. A pro sebe přidávám Irsko na seznam "Chci vidět" :-)

Always a reader
07.10.2023 5 z 5

Krásné, úplně jsem se přenesla do Irska a rozhodně bych si přála tam žít.

GaleW
29.09.2023 4 z 5

Myslím, že můžu napsat: Další z povedených romantických útěků, hlavní hrdinka byla příjemná, hlavní hrdina byl na můj vkus až moc TOP ve všech ohledech, ale opět knížce přidává popis místa a místních zvyků, obyčejů.

Safrika
28.09.2023 4 z 5

Tak tohle bylo pro me uplne super, dala bych pet hvezd, ale poslednich par stranek uz bylo chabych :(, takze proto o hvezdu mene.

Zelený.úval
26.09.2023 5 z 5

Tato kniha byla za mě asi nejpovedenější z celé série, jinak mě zatím všechny knihy zklamaly. Líbilo se mi, že kniha odkazovala i na další příběhy ze série. Děj hezky plynul a moc se povedl i popis venkovského prostředí.

Bell@
25.09.2023 5 z 5

Za mě jedna z nejlepších knih od této autorky. Splňuje vše, co člověk očekává od románu včetně silné ženské hrdinky, která dokáže být racionální, ale i emoční.

Amneris
24.09.2023 3 z 5

Irsko je zemí, kam se toužím podívat a proto jsem byla nadšená, když další kniha ze série Romantické útěky byla umístěna právě sem. Po prvních kapitolách jsem se zděsila, protože to vůbec o Irsku nebylo, hlavní linku zde měli Hannah a Conor, což bylo místy opravdu nudné a zdlouhavé. Popis Irska mi v této knize opravdu chyběl, z jídel se tu řešily akorát ryby. Oceňuji zmínku o sestře Mině. Doufám, ze další díly budou zase stejně našlapaný jako Kavárna v Kodani, Pláž v Chorvatsku nebo Chata ve Švýcarsku :-)

Verunka289
20.09.2023 5 z 5

Na začátku jsem si myslela, že se mi tento díl série moc líbit nebude, protože to bylo takové zrychlené a hlavní hrdinové mi taky nebyli až tak sympatičtí. Atmosféra Irska mě ale následně úplně pohltila, moc se mi líbil vesnický život, který je mi tolik blízký, protože sama žiju na vesnici a chovám slepičky a králíky, pěstuju si co nejvíc zeleniny a ovoce. Nalákalo mě to až tak moc, že přemýšlím, že bych Irsko navštívila.

Teri27
19.09.2023 2 z 5

Tak tento romantický útěk mi nesednul , ale jelikož jsem dočítač , tak jsem se překonala. Chtělo to víc popisu Irska a irské atmosféry a míň handrkování Hanah s Conorem.

aljoska83
17.09.2023 4 z 5

Jedna z lepších knih od autorky. Jsem zvědavá na další příběh

Sarah11
05.09.2023 4 z 5

Nevím, jak to ta autorka dělá, ale paradoxně mě od ní nejvíc vzaly za srdce knihy z míst, které jsem nikdy navštívit netoužila - Irsko je jedním z nich.
Moc se mi líbila kouzelná atmosféra venkova a rodinné farmy, a i když to pro některé recenzenty zavánělo ekoterorismem, na mě to tak vůbec nepůsobilo. Naopak se mi moc líbila myšlenka udržitelnosti, soběstačnosti a toho, že je dobré se zajímat o to, odkud pochází to, co jíme, a pokud si jídlo vypěstuji a připravím vlastníma rukama, budu si ho o to více vážit.
Hannah jako hlavní hrdinka mě bavila a Conor vlastně taky. I když se občas choval jako nabubřelý frajírek, Hannah ho uměla celkem slušně usadit.
Našla se tu i špetka tajemství a napětí, i když samozřejmě nebylo tak úplně těžké uhodnout, kdo má všechny ty naschvály na svědomí.
Za mě skvělá oddechovka a troufám si říct, že pro mě se Domek v Irsku zařadil na druhé místo v oblíbenosti hned po Pekárně v Brooklynu.

JankaV80
02.09.2023 3 z 5

Ze série Romantické útěky nejslabší příběh, který jsem četla. Sice bych se do Irska podívat chtěla, že by mě ale tato kniha nalákala říct nemůžu. Mimo whisky a místního piva vlastně ani nevím, co bych měla vyhledávat za jídlo - mimo ryb u pobřeží.
Příběh Hannah a Conora je příliš natažený, zdlouhavý (chvílemi až nudný). Všichni čtenáři od začátku ví, jak to celé skončí, i když se Conor chová jako nafoukaný pako.
Jako oddechovka dobrý, ale za srdce mě to nevzalo. Snad bude další díl z této série zase lepší.

knihovniceS
20.08.2023 3 z 5

Domek v Irsku
Trochu zdlouhavý příběh Hannah a Conora, kde se jen vařilo a vzdychalo ... Tentokrát mě autorka zklamala. Čekala jsem, že se něco dozvím i o Irsku ... marně. Série Romantické útěky není špatná, ale tento díl se autorce až tak moc nevyvedl. Jsem zvědavá na další dva díly, které jsem ještě nečetla. Věřím, že budou lepší. Tentokrát dávám jen 3 hvězdy. Kdo hledá jen oddechovku, začte se.

lucy.sankova
19.08.2023 4 z 5

V podstatě už od začátku víme jak to dopadne :)
Přečetla jsem všechny knihy ze série a ty první byly za mě TOP, o mnoho zajímavější, pěkně popsané vztahy, prostředí, děj..
Tady jsem se o Irsku moc nedozvěděla, hygge šlo úplně stranou, byla zde v podstatě jen linka Connor-Hannah nic víc. Jako oddechovka je to ovšem skvělá volba jako všechny knihy od Caplinové.