Domek v Irsku

Domek v Irsku https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/484487/bmid_domek-v-irsku-P7J-484487.jpg 4 1371 329

Hannah Cambellová se rozhodla pro velkou životní změnu a vyměnila kariéru úspěšné právničky z uspěchaného Manchesteru za studium na vyhlášené kulinářské škole v Irsku. První den si v Dublinu užívá všechno, co nové město nabízí – speciality, skvělé drinky a také společnost charismatického Conora, se kterým se náhodou seznámí. Když se další den přesune na malebný venkov, kde se škola nachází, zjistí, že „to, co se stane v Dublinu, nezůstane jen v Dublinu“… Kulinářská škola ukrytá mezi krásně zelenými kopci naučí Hannah mnohem víc než kuchařské základy.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

The Cosy Cottage in Ireland , 2021

PéťaH.
05.02.2024 5 z 5

Kniha se mi opravdu moc líbila. Měla jsem chuť vařit a pustit se do chovu slepic :-))) Jako rekonvalescence při nemoci mi vydržet přišpendlená u knížky nečinilo žádný problém. Dostala jsem ji jako dárek od syna a opravdu se mi trefil do vkusu.

KatnissLavender
28.01.2024 5 z 5

Sice jsem si pro seznámení s autorkou vybrala až 8. díl série, ale dle mého názoru jsem zvolila skvěle. Důvodem, proč jsem sáhla zrovna po této knize je Irsko. Země, která je mému srdci nejbližší a to i přes to, že jsem zatím neměla možnost ji navštívit. Nejsem tedy asi úplně objektivní, nicméně musím přiznat, že se mi kniha opravdu hodně líbila a to i přes to, že tu bylo jedním z hlavních témat vaření, což je pro mne snad ta nejhorší činnost na světě. Rozhodně stojí za přečtení a já už se nemohu dočkat, až si od autorky přečtu další!

uzivatel9575
28.01.2024 4 z 5

Je to má druhá kniha z této série od autorky a příběh byl dost uniformní s první knihou. Nicméně i tak byla kniha čtivá a lepší z těch dvou. Co musím autorce nechat, chci ihned po přečtení knih koupit letenky a jet do vybrané země :)

n.ezn.amy
25.01.2024 3 z 5

Advokátka Hannah odjíždí na dovolenou z Manchesteru do Irska do světoznámé kuchařské školy, aby se zdokonalila ve vaření. Čím víc poznává tuto zem, její překrásnou přírodu, místní lidi, tím víc zjišťuje, že do této doby nebyla v životě spokojená. Potká okouzlujícího muže Conora a její život se rázem změní. Knihu jsem přečetl na doporučení, tento druh románu opravdu není můj šálek kávy, tak proto mě zas až tolik nebavil. Což ovšem není chyba autorky, naopak čte se lehce, nádherný popis přírody v této krásné zemi a Dublinu, který miluju. Příběh je snadno předvídatelný, na můj vkus lehce naivní a méně ohňostrojů chuti by knize také prospělo.

Ne, nemůžeme za to, jak se cítíme, ale můžeme si vybrat, jak budeme reagovat.

Dol.l
23.01.2024 5 z 5

Tahle knížka u mě zabrnkala přesně na ty správné struny. Irsko je moje vysněná destinace, kam jsem se ještě nedostala. A ač je to knížka podle klasického receptu, tak není hloupá. Postavy jsou milé, uvěřitelné, krásně se to čte. Byla to moje první knížka od této autorky a určitě zkusím ještě nějakou další.

Didi15
22.01.2024 5 z 5

Další příjemná oddechovka, vždy při čtení romantických útěků mám chuť ochutnávat speciality a stěhovat se :)

LidkaDino
21.01.2024 5 z 5

Tato kniha je taková krásná romantická jednohubka. Je v ní popisovaná příroda Irska a hodní Irové takovým způsobem, že bych se tam okamžitě přestěhovala. Téma této knihy je vaření a spisovatelka tak důkladně popisuje bylinky a jiné ingredience do jídel, že skoro poznáte, jak chutná. Knihu jsem četla díky knižní štafetě, ale přemýšlím, že si ji koupím domů, protože se dá číst znovu a znovu.

Niki.N
19.01.2024 4 z 5

Tohle je druhá kniha,která mě od autorky velice pobavila a měla své plus. Opět velice krásně popsané toulky Irskem. Conor jako slavný šéfkuchař se bude muset ještě hodně snažit aby s Hannach udělal romantičku

Áža707
13.01.2024 3 z 5

Po doposlouchání Chaty jsem se v podstatě hned vrhla na poslech Domku. Audiokniha je namluvena Veronikou Lazorčákovou a její podání je velmi příjemné, kniha je doopravdy krásně interpretována.

Opět bych ráda upozornila, že tato kniha se čte špatně bez nějakých dobrůtek, protože zde máte popisované podrobně různé speciality.

Setkáváme se s Hannah, která je sestrou Míny (z Chaty ve Švýcarsku) a máme zde skvělý propojovací prvek. Hannah je naprostý opak Míny. Je přemýšlivá a jediné bláznivé rozhodnutí je, že se chce naučit vařit v Irsku. Líbilo se mi, že z jisté části do této "rozumné" pozice mohla být vmanipulována rodinou.

Když už jsem u postav, tak mužským hrdinou byl Conor. Oba dva jsem si poměrně oblíbila, ale nijak zvlášť mě za srdce nechytili, asi mi u nich něco chybělo. Více se mi líbily vedlejší postavy jako například Izzy (na jejíž příběh se doopravdy hodně těším).

Prostředí knihy je opět velmi dobře vykreslené a Irsko si díky tomu oblíbíte a budete ho chtít navštívit. Samozřejmě děj je naprosto předvídatelný a za mě bohužel v tomto díle není ani pořádná zápletka. Čekala jsem nějaký větší důvod pro odloučení postav, ale to se zde vlastně nekonalo. I postranní příběh ohledně rodiny a pozemků mi přišel nedostatečný a málo vygradovaný.

Myslím, že u této série se bohužel člověk nevyhne srovnání. U mě se jedná o druhou knihu Romantických útěků a za mě byla rozhodně slabší. Mezi postavami nebyla patřičná chemie a jak už jsem zmínila gradace příběhu nula nula nic.

Celkově to bylo opět odpočinkové čtení, od kterého nečekáte něco extra hlubokého. Rozhodně jsem zvědavá i na další díly serie, ale momentálně potřebuji od paní Caplin trochu volno.

3.5/5

Silencia
12.01.2024 5 z 5

Druhá nejlepší kniha útěků. Vede ta na hradě. Tahle byla taky skvělá, jelikož jsem Irsko navštívila, věděla jsem přesně, o čem mluví. Jen Conor je trochu trouba. Bavilo mě to. 4,5*

Anniee
08.01.2024 3 z 5

Caplinovou mám načtenou skoro celou, a Domek v Irsku je za mě jedna z těch slabších knih. Což o to, popisy přírody a jídla kouzelné jako vždy, ale tady mě nějak nechytla ta romantika. Moc mi nesedla Hannah a chybělo mi tam nějaké to očekávání, ta slow romantika, ale oni spolu byli v podstatě už od začátku. Chemie nula nula nic a celý ten vztah jsem jim vlastně moc nevěřila. A těch klišé a “náhod bylo i na mě trochu moc. Ale čtivé to bylo a jako oddechovka na vypnutí hlavy to fungovalo.

mischamys98
05.01.2024 4 z 5

Tento žánr obvykle nevyhledávám, ale miluju Irsko, a tak jsem si knihu přečetla. Příběh mi přišel až moc naivní, idylický a ne příliš pravděpodobný. Ale tak to asi u romantických příběhů bývá. Ocenila bych, kdyby v knize byla více popsána irská kultura, ale to asi nebylo autorčiným hlavním záměrem. Byla to ale celkem příjemná oddechovka.

Lely
02.01.2024 3 z 5

Moje první kniha od autorky. Příjemné oddechové čtení.

Evaho73
27.12.2023 3 z 5

Ďalšia jednoduchá oddýchovka, ktorá dokáže spríjemniť chvíľu.
Mám dojem, že tie prvé časti z tejto série mali o trochu cestopisnejší charakter, a to ma bavilo viac.
V tejto časti bol aj chabý pokus o detektívnu  zápletku, čo mne osobne nesadlo, lebo bola na môj vkus až príliš naivná. Uvítala by som radšej viac opisov nespútanej írskej krajiny s temperamentom jej obyvateľov.

Liuyio
17.12.2023 2 z 5

(SPOILER) Knihu jsem četla v angličtině jelikož originální obálka byla opravdu překrásná a měl to neskutečný vibe na letní četbu. Řekla bych že kniha není úplně lehká v angličtině přečíst, dalo mi to celkem zabrat ale v knize jsem určitě pocítila vůni toho léta a místo kde se kniha odehrávala bylo taky moc pěkné, ale řekla bych že kniha je jen pro estetiku léta jinak láska mezi hlavníma charaktery, nemyslím si žeby to mezi nima vydrželo dlouho...

KatyM.
14.12.2023 3 z 5

První setkání s autorkou, ale kniha mě moc nezaujala.

amanda99
08.12.2023 4 z 5

pro mě oddechovka..

Evar88
29.11.2023 4 z 5

Tahle knížka ze série romantických útěků se mi moc líbila. Přijde mi, že Julie Caplin píše vždy jednu knihu lepší, další horší, a pak zase zvedne laťku výš. Irsko jsem si příjemně užila. Sice je děj opět naprosto předvídatelný, ale nikdo z nás od takového románu nečeká nic převratného. Hlavní hrdinka byla celkem fajn, po Conorovi bych též skočila... Co bych malinko vytkla je neustále se opakující gastronomické okénko, kdy všichni ,,óchají" a ,,áchají" nad vším, co vezmou do úst. Začíná to být trochu otravné.

Janadvorackova
25.11.2023 2 z 5

Stejný dojem jako z předchozí knihy.
Prostředí irské vesnice, kde se na fakt krásném místě odehrává děj románu, by mě nenechal netečnou. Ani popisovaný pán :), ale koncept, podle kterého je příběh čtenářkám předložen, mi připadá trochu křečovitý (řeknou si, že se nebudou vídat, takže se logicky stane něco, co způsobí pravý opak - a nejlépe vzápětí). Když už... tak zajímavější by pro mě byla chvíle čekání a nějakého nečekaného zvratu...
Ale holt asi potřebujeme nějaké romantické chlapce, z nichž se chvějou kolena po letmém dotyku rukama, nebo náhodném pohledu, protože realita v domácnostech taková mnody není.
Holt evoluční potřeby míti doma samečka, se nezbavíme nikdy.

Iris30
20.11.2023 5 z 5

Hned bych se do toho malého domku vydala. Spisovatelka umí krásně popsat místo i krajinu tak, že má člověk chuť se hned zbalit a odjet. K tomu kulinářská škola, kde jsou recepty popsaný dokonale a člověk má hned nutkání jít něco skvělého uvařit.
A nakonec další dávka romantiky, která určitě nezklamala.