Domek v Irsku

Domek v Irsku https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/484487/bmid_domek-v-irsku-P7J-484487.jpg 4 1399 1399

Hannah Cambellová se rozhodla pro velkou životní změnu a vyměnila kariéru úspěšné právničky z uspěchaného Manchesteru za studium na vyhlášené kulinářské škole v Irsku. První den si v Dublinu užívá všechno, co nové město nabízí – speciality, skvělé drinky a také společnost charismatického Conora, se kterým se náhodou seznámí. Když se další den přesune na malebný venkov, kde se škola nachází, zjistí, že „to, co se stane v Dublinu, nezůstane jen v Dublinu“… Kulinářská škola ukrytá mezi krásně zelenými kopci naučí Hannah mnohem víc než kuchařské základy.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

The Cosy Cottage in Ireland , 2021

VasnivaCtenarka
02.01.2023 4 z 5

HODNOCENÍ AUDIOKNIHY:

Domek v Irsku je nenáročný poslech, který vás pohladí po duši a zpříjemní vám chvíle. Přenesete se do Irska, mezi zelené kopce, do krásných – typicky irských domečků, okusíte zajímavé dobroty a při té příležitosti budete pozorovat, jak si dva lidé k sobě pomalu nachází cestu.

Poslech můžu určitě doporučit, protože prostředí a milé charaktery vás zkrátka vtáhnou. Hlavní hrdinové si získají vaše srdce a interpretace vás tak vtáhne do děje, že děj příběhu se vám bude doslova odehrávat před očima.

Nechybí samozřejmě jiskření ani romantika a to vše je okořeněné detektivní zápletkou – zkrátka v tomto příběhu najdou romantické duše vše, co takový romantický příběh má mít.

více na www.vasnivactenarka.cz

Aivlis
30.12.2022 4 z 5

Tak nejak som si obľúbila túto sladkú sériu. Výborné na dlhé zimné večery, keď nemám chuť na detektívku, tak občas rada siahnem po "hlúpučkej" literatúre. Autorka pekne vylíčila Írsko, mám chuť sa tam ísť pozrieť.

Vlašule
27.12.2022 2 z 5

Začnu tím, že je to první moje kniha od autorky. No další si nepřečtu. A dám klidně euro do kasičky - ty vole!!! To byla ale taká ztráta času...znovu se mi potvrdilo, že nemůžu číst s davem, je to celkem dobře napsané stylisticky, čte se to rychle, ale uvnitř neni nic. Já nenašla pořádně popis ani krajiny ani gurmanství. Dost mi to připomínalo Lanczovou, co jsem četla před..hmmm...dvaceti, petadvaceti lety???!!! A ta stejně, příběhem a tím, co z něj ve čtenáři zůstane, vyhrává.

Micandy
27.12.2022 4 z 5

Když čtu autorčiny knihy,buď mě chytnou nebo mě nebaví. Její klidné příběhy někdy vyhledávám a vím do čeho jdu,takže žádný drive.Tenhle příběh se mi libil a četl se mi dobře. Zaujala mě jedna pasáž...my lidé jsme ochotní utratit majlant za oblečení,make up, kosmetiku, ale dobré kvalitní jídlo ne,cpeme se jedy a Fast foodem.

Iva095
22.12.2022 3 z 5

Tak nějak jsem doufala, že když už jsem se konečně dostala k šestému a sedmému dílu, který mě opravdu bavili, tak i z osmého dílu budu nadšená, ale bohužel ne. Na ten to díl jsem se moc těšila. Popis Irska byl skvělí a ta farma na které byli byla úžasná, ale ta romantická linka se mi moc nelíbila. Jak Hannah tak Conor mě neoslovili, díky tomu mě příběh bavil o dost méně.

Jahýnek
19.12.2022 3 z 5

Potřebovala jsem změnu žánru a úmyslně sáhla po romantickém kousku. Chápu, proč má knížka vysoké hodnocení, je to takové miloučké čtení na víkend, potkáte samé báječné lidi, jimž budete většinou fandit, nesympatičnost jiných je uspokojivě vysvětlena, aby neztratili body; ochutnáte nespočet dobrot a okusíte kousek Irska, až možná zatoužíte alespoň se tam podívat (a potkat Ho/Ji). Ale je to pohádka, já osobně nevěřím na tak zásadní proměny charakteru prostředím/okolnostmi. Ovšem protože jsem se chtěla romanticky zasnít, nechala jsem se od autorky lehce nést na zamilované vlně a jako relax mohu doporučit.

Jessica007
19.12.2022 5 z 5

Moje první knížka od autorky. Taková oddechová. A určitě romantická. Krásné Irsko, hezký domek. Vaření a láska.

martinka.cz1
17.12.2022 3 z 5

Fajn oddychovka na volný víkend. Některé pasáže byly popsané až moc do detailů a nebyly nikterak zajímavé. Ale příběh zajímavý, poutavý a ráda si přečtu další knížky od této autorky.

hannah2000
17.12.2022 5 z 5

Příjemná romantika na odreagování, sympatičtí hlavní hrdinové, popisy smaragdového ostrova, jak Irsku říkají, sem tam vaření a dobrá whiskey :-D a hodně klidné pohody. Ideální na odpočinek od dnešní uspěchané doby. Jen je v tomto příběhu méně napínavých míst. Ale i tak knihu doporučuji a už se těším na další příběh. Je totiž sympatické, jak na sebe příběhy této série volně navazují, takže hlavní hrdinku vlastně už známe z předchozí knihy. I proto se vyplatí číst knihy ve správném pořadí.

Ajinka126
16.12.2022 3 z 5

Velmi příjmená oddechovka. Kuchařské prostředí a Irsko působilo velmi příjemně.
Hlavní postavy mají osobnost a jsou dobrými průvodci příběhu.

No, nicméně nemohu popřít, že jsem se místy nudila. Bylo to všechno tak chill a v pohodě, až jsem se přistihla u toho, že mě moc nezajímá, co bude dál. A to je problém. Není tu drive v příběhu. Ale to je můj problém u většiny romantických knih. Ten výsledek je jasný. Buď spolu skončí nebo ne. Podle toho, jak se autor zrovna probudí. A když tam není nějaké tajemství nebo něco dalšího, co pohání příběh, tak mě to těžko udrží. Pokud to máte stejně, tak tady možná budete mít také těžké chvíle.

Lenuška69
13.12.2022 4 z 5

Caplin nám již po osmé představuje příběh své hrdinky, která v tomto případě navštívila Irsko, jak tušíte z názvu.
Uvelebte se v oblíbeném křesle a užijte si výlet za dobrým jídlem a pitím na krásný irský venkov za romantikou.

mfajmanova
07.12.2022 4 z 5

Autorka opět nezklamala a dostala jsem od ní přesně to, co jsem potřebovala. Milé, oddechové čtení, u kterého sice předem vím, jak dopadne, ale stejně mě to baví číst.

babicka_amalka
07.12.2022 2 z 5

přeslazené jako sirup, dočíst jsem opravdu nedokázala;
jistě to má svoji cílovou skupinu, pro mě to byla ztráta času :-)

Noisette73
06.12.2022 3 z 5

(SPOILER) Dlouho jsem zkoušela knížku číst a vracet se k ní, protože jsem se na ni opravdu hodně těšila a téma kulinářské školy, je bezvadné, ale nešlo mi to... Snad jako bych nedržela v rukou román Julie Caplin... Postavy ploché nebo nesympatické, romantika tam moc není a jídlo sice ano, ale působí to na mně ne uvolněně nýbrž snobsky. Dostat se já na takové místo neodpočinu si ani nenačerpám nový směr, ale jsem spíše ve stresu, abych něco nepokazila, že mnoho těch surovin a jídel ani neznám atd. Velmi ráda vařím i peču, ale tady bych se asi třásla před šéfkou strachy.
Text se nečetl tak lehce, možná je to tím, že se změnila překladatelka, škoda...
Uvidíme co Skotsko, ale kupovat ho nebudu.
AKTUALIZACE: knize jsem dala takhle na jaře druhou šanci, obálka je krásná,evokovat mi svěží přírodu, tak jsem to zkusila znovu,abych tomuto útěku poupravila hodnocení, cítila jsem, že mám na nějaký takový příběh chuť, tak jsem do něj šla, no hodnocení zůstává stejné, pocit je však lepší. Hannah ani Conor a dokonce ani ta úžasná Adrianne mi k srdci nepřirostli, ale Irsko jsem si užívala a taky jsem si užívala příběhy ostatních účastníků kurzu,Meredith, Jasona, Izzy, Fliss atd. Kdyby jeden z nich byl zvolen hlavním hrdinou bylo by to lepší. Irsko je bezesporu zajímavá země, plná magických příběhů, nadpřirozena, Leprikónů, kamenných hradů, zeleně, bodrých zrzavých lidí a piva... : D Není to má vysněná destinace neboť nemusím pivo, hospůdky ani pověsti o Leprikónech, ale kouzlo má, mrzí mě, že jsme de zde neseznámili více s celým puncem Irska jako takového, památky, zvláštnosti Irů, speciality, dobré ta tam asi sem tam nějaká byla, ale bylo to málo. Ráda vařím, moc ráda a tato kniha ukazovala jak se má vařit správně, no nemůžu chovat krávy, mít sad a hejno slepic, bylo by to hezké, ale ve městě neproveditelné. Škoda, úplně mám teď výčitky z čeho, že to doma vařím...:D

sarahmoon
03.12.2022 3 z 5

Audiokniha - Namluveno velmi dobře.
Příběh, také nebyl nejhorší. Ale Connor, ten by si jednu.... možná i dvě zasloužil.

Jako odechovka to ušlo.

VerronikaH
30.11.2022 3 z 5

Irsko je moje srdeční záležitost, můj druhý domov. A po Čajovně v Tokiu, která mě velmi bavila, jsem se na tohle počtení velice těšila. O to větší je pro mě zklamání, že jsem si knížku neužila ani z poloviny tak, jak jsem si myslela. Žádná z postav mě výrazně nezaujala, příběh působil zmatečně a jedinou záchranou tak zůstává vykreslení irských krás. Přesto na spisovatelku nezanevřu, protože myšlenka Romantických útěků mě velmi baví.

Naty21
29.11.2022 5 z 5

Tentokrát se ocitáme v Irsku a to rovnou (příjemná změna oproti ostatním dílům). Nejprve v Dublinu, kde se odehraje hodně rychlé setkání hlavních hrdinů a pak už se přesouváme na venkov do kulinářské školy.

Hlavními postavami jsou Hannah a Connor. Hannah (sestra Míny, kterou už známe z předchozího dílu Chata ve Švýcarsku) se rozhodla opustit svůj stereotyp v práci a po vzoru Míny trochu zariskovat a vydala se na kulinářský kurz, se kterým jak později zjistí má co dočinění Connor. Obě dvě postavy mi přišly sympatické, i když občasné Connorovo naštvání nooo.... Když pak člověk zjistil, co je vše zatím, tak mu to i odpustil.

Tenhle díl byl prostě skvělý, klidně bych ho (za mě) zařadila kvalitou ke Kavárně v Kodani. Prostě klasická romantická oddechovka od Julie. Jediné co, tak ten kulinářský kurz mi trochu připomínal cukrářský kurz z Cukrárny v Paříži, ale zase to vyrovnávaly informace o nové oboru a to bylo právo. Už se těším na Skotsko!!

Klára16
28.11.2022 3 z 5

Nic moc zápletka… děsně předvídatelná. Škoda… Irsko by si zasloužilo víc :)

VeruMalfoy
12.11.2022 5 z 5

Moje druhá kniha od autorky a opět super. Ano, čtu knížky v sérii na přeskáčku, jak se ke mě dostanou. Knížku jsem opět slyšela jako audioknihu, stejně jako první knihu, Kavárnu v Kodani, a opět jsem si moc užila. Autorka umí čtenáře opravdu vzít do dané země tak, aby se cítil, že je součástí výletu. Pokud tedy rádi cestujete, moc vám knížky doporučuji. U čtení jsem si opravdu odpočinula. Těším se, až se dostanu k dalším knížkám v sérii.

VMJoze
11.11.2022 4 z 5

Mezi těmi thrillery a horory a akčňáky je potřeba si udělat čaj s kapkou whisky, usadit se do pohodlného křesla a hloupě se u knížky usmívat a užívat si poklidný příjemný příběh, třeba jako tenhle z Irska, za mě palec nahoru :)