Domek v Irsku

Domek v Irsku
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/484487/bmid_domek-v-irsku-P7J-484487.jpg 4 1417 1417

Hannah Cambellová se rozhodla pro velkou životní změnu a vyměnila kariéru úspěšné právničky z uspěchaného Manchesteru za studium na vyhlášené kulinářské škole v Irsku. První den si v Dublinu užívá všechno, co nové město nabízí – speciality, skvělé drinky a také společnost charismatického Conora, se kterým se náhodou seznámí. Když se další den přesune na malebný venkov, kde se škola nachází, zjistí, že „to, co se stane v Dublinu, nezůstane jen v Dublinu“… Kulinářská škola ukrytá mezi krásně zelenými kopci naučí Hannah mnohem víc než kuchařské základy.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

The Cosy Cottage in Ireland , 2021

Magdalenkačte
19.10.2022 4 z 5

Příběh Hannah, sestry Miny z knihy Chata ve Švýcarsku, se odehrává v kuchařské škole kousek od Dublinu.
Hannah není moc impulzivní a to, že si v práci vezme dovolenou a jede se učit vařit do Irska, bere jako životní výzvu. Krátký románek s úžasným neznámým mužem v ní probouzí touhu pro změnu zajatých stereotypů.
Na kuchařském kurzu se Hannah setkává se různorodými lidmi a objevuje tak touhu a lásku, jakou nikdy nezažila.
Během příběhu Hannah a jejich nových přátel objevujeme krásy Irska, a to nejen přírody, ale i architektury a gastronomie.

rumova_kulicka
17.10.2022 4 z 5

Na knihu jsem se dlouhou dobu těšila a asi jsem měla přehnaná očekávání. Začátek byl raketový, ale celkově jsem od knihy čekala víc. Něco mi tam oproti jiným dílům chybělo. Celkově mám ale tuto romantickou sérii ráda, je to fakt oddychovka, u které se nemusí vůbec přemýšlet. Budu se těšit na další díl, tentokrát s Izzy z kurzu vaření.

ReziEngli
14.10.2022 4 z 5

Příjemná romantická kniha :) Knížky od Julie Caplin jsou mé oblíbené, jsou pro mně zárukou dobrého čtení :)

mstychov
12.10.2022 4 z 5

Po delší době jsem se rozhodla opět vrátit k romantickým útěkům. Byla jsem zvědavá, jak svou nejnovější knížku autorka pojala. Musím říct, že i přesto, že se opět opakoval děj odehrávající se v prostředí kuchyně, tak byl zajímavý a zábavný.

V příběhu se setkáváme s hlavní hrdinkou Hannah, která se vydává do Irska na kurz vaření, jelikož ji štve, že je jedna z mála, kdo to vůbec neumí. Nemůže tak kuchařsky poctít své přátele, ani kolegy v práci.

V Dublinu se setkává se slavným Conorem, o kterém neví, že je slavný. Něco si s ním začne hned první den, aniž by tušila, že jeho máma vede ony přestižní kurzy vaření. Je na Conora naštvaná a nechce s ním už nic mít.

Po celou dobu se setkáváme s postupy na nejrůznější recepty a s krásným Irskem. Příběh je promyšlený. Obohacený o přirozené zdroje potravy. Včetně chovu zvířat.

Knížku jsem si užila. Hlas byl příjemný. Vřele ji doporučuji. Jedná se o oddechové čtení, které není nijak náročné.

Mabie
11.10.2022 1 z 5

Potřebovala jsem změnit žánr, vyčistit hlavu a měla jasnou představu o tom, že chci něco jednoduchého, pozitivního, zkrátka paperback na krátkou dovolenou. Rozhodla jsem se pro Domek v Irsku, což měl být příběh z kuchařské školy na tradiční irské farmě.
Irsko bych chtěla poznat, vařím ráda, tak se zdálo, že by to měla být ta správná volba. Bylo to ale tak prvoplánově hloupoučké, že to hlavu sice vyčistilo, ale to bylo asi tak všechno.
Z této série jsem v minulosti přečetla asi dvě knihy a ty splňovaly mou potřebu romantiky, dobrého popisu místa, rozumné “zápletky”. Domek v Irsku nabídl té romantiky poskrovnu a hlavní hrdinka Hannah byla pragmatická, naprosto neromantická osoba, kterou občas popadla potřeba se začít chovat zcela proti své přirozenosti a nerozuměla pak sama sobě, natož aby ji chápal čtenář. Také o Irsku toho bylo v knize relativně málo a ani žádný zajímavý recept se nekonal. Evidentně je to pro jinou kategorii čtenářů (tedy čtenářek, protože si neumím představit chlapa, který by toto dal) a za mou osobu OPRAVDU NE.
Shrnuto a podtrženo - bylo to slabé i na tento druh literatury.

princesse
10.10.2022 3 z 5

O malinko lepší než předchozí díl ze Švýcarska, ale tak o půl hvězdy. Zkrátka a dobře ani jeden z příběhů sester Miny a Hannah mě nijak zvlášť neuchvátil. Ne že by se to četlo špatně, ale něco tomu chybělo ... Pro mě poslední díly = sestupná tendence série. I když Hrad ve Skotsku si asi ujít nenechám. Co kdyby se vrátila kvalita předchozích dílů?

Barca_1988
10.10.2022 2 z 5

Knihu jsem si chtěla přečíst především kvůli tomu, že jsme v Irsku žila. Moc pěkný popisy z míst, které jsme navštívila, ale příběh mě neoslovil. Některé pasáže jako například, kdy žena představuje Hannah všechny jména slepic byly opravdu nudné a zbytečné.

Jabkovžupanu
09.10.2022 4 z 5

Přečteno jako audiokniha a rozhodně mohu doporučit. V podání Lazorčákové to nemá chybu :)

Neluš
06.10.2022 5 z 5

Další povedená kniha od autorky. Zase jsem získala nové informace :)

Blaufik
02.10.2022 5 z 5

Pokud máte chuť na romantický příběh, který vás přenese na irskou farmu, do kuchařské školy a ukáže vám, jaká tato země je, tak se do knihy určitě pusťte, myslím, že nebudete litovat.
I když by se mohlo zdát, že romantika je prostě romantika, tak tato romantika vám jistě utkví v pamětí a pevně věřím, že si celou sérii zamilujete stejně, jako já.

katka.oo
30.09.2022 4 z 5

Audiokniha ... nějaký díl ze série Romantické útěky jsem si chtěla přečíst už dávno a na Audiotéce na mě vyskočil Domek v Irsku. Nooo nebylo to špatné, příjemný poslech, pro mě změna žánru, ale na mě moc sladké a místy moc řečí o ničem, dala bych 3,5*, ale pro pěkné popisy Irska a povedenou obálku knihy, ty jsou mimochodem povedené u všech dílů, to zaokrouhlím na 4*.

Riley11
29.09.2022

Kniha nebyla špatná, ale něco mi tady prostě nesedí. Hannah se mi vůbec nelíbila, a většinou mi připadala hrozně protivná.
Od autorky jsou lepší jiné knihy. Tato mi příjde slabší než všechny ostatní.

pohoda58
28.09.2022 2 z 5

Na knihu jsem se těšila, průměr, oddychovka.

manasx
21.09.2022 3 z 5

Na knihu jsem se těšila, protože většina předchozích splnila to co jsem od knih očekávala a ty destinace jsou úžasná třešinka na dortu. Nyní mi neustále odbíhaly myšlenky, nesoustředila jsem se na to.... příběh mě pustil... přečetla jsem to, ale ze všech ostatních zatím hodnotím velmi průměrně. Až mě to kvůli tomu Irsku mrzí...
Bavila mě tam hodně ta kuchařská škola :)

Susan94
18.09.2022 3 z 5

Bylo to jedno velké klišé, nezajímavý příběh s rádoby dramatickým koncem. Nepřišla jsem si na své, ani s popisem Irska a jeho tradičních pokrmů. Jiné díly byly čtivější.

lidunka1
13.09.2022 3 z 5

Opravdu nechápu, jak může mít tato kniha, tak vysoké hodnocení. Za mě je to trojka z milosti‍

kačaboušek
12.09.2022 1 z 5

dlouho jsem na knihu čekala, četla jsem všechny, líbily se mi, kromě Pláže v Chorvatsku, ale teď bych ji i vzala na milost. Domek v Irsku je nejslabší ze všech, není vlastně vůbec o ničem a navíc je plná klišé...motýlci v podbřišku ( a nejen motýlci) ....auuu

julika
12.09.2022

Dostala jsem ji s připomínkou, že se jedná o oddechové letní čtení.
Účel splnilo, 1x stačilo. :-)

lucky4ever
08.09.2022 2 z 5

Moje první kniha od této autorky a popravdě nevím, co na tom ostatní vidí. Jako oddechovka super, ale kdybych měla říct, o čem těch více jak 300 stránek je, tak nevím. Třeba jsem jen narazila na slabší kus, ale nevím, jestli u této autorky pokračovat.

wendulka321
04.09.2022 2 z 5

Právě jsem doposlechla a musím říct bylo to fajn, nic světoborného ale na vypnutí hlavy super. Měla jsem pár momentů kdy jsem kroutila hlavou, ale to se najde všude.