Domek v Irsku

Domek v Irsku https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/484487/bmid_domek-v-irsku-P7J-484487.jpg 4 1370 328

Hannah Cambellová se rozhodla pro velkou životní změnu a vyměnila kariéru úspěšné právničky z uspěchaného Manchesteru za studium na vyhlášené kulinářské škole v Irsku. První den si v Dublinu užívá všechno, co nové město nabízí – speciality, skvělé drinky a také společnost charismatického Conora, se kterým se náhodou seznámí. Když se další den přesune na malebný venkov, kde se škola nachází, zjistí, že „to, co se stane v Dublinu, nezůstane jen v Dublinu“… Kulinářská škola ukrytá mezi krásně zelenými kopci naučí Hannah mnohem víc než kuchařské základy.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

The Cosy Cottage in Ireland , 2021

AliceTief
12.04.2022 5 z 5

Krásný romantický útěk. Autorka nezklamala, příběh se mi hodně líbil a směle konkuruje mé nejoblíbenější knize ze série Hotýlek na Islandu.... Tyto příběhy a krásný popis ve vás vzbudí touhu cestovat

MarceD.
11.04.2022 4 z 5

Pohodové čtení na sobotu, když se nikam nemusí a člověku se nic nechce. Opět podobná zápletka jako u předchozích titulů, tentokrát decentně okořeněné mírně detektivní linkou. Příjemné, jednoduché čtení.

marketa4853
11.04.2022 5 z 5

(SPOILER) Na úvod Vám musím říct, že mě žádná kniha z téhle série Romantických útěků nikdy nezklamala.
A tak jsem si naplno užila i Domek v Irsku
Jako vždy je v knize opravdu velmi barvitě vylíčené prostředí, ve kterém se dějí odehrává. V tom je autorka prostě mistr. Máte hned chuť sbalit si tašku a odstěhovat se tam.
V příběhu jsou opět rodinné vazby na knihu předešlou, tentokrát je hlavní hrdinka Hannah sestra Miny, která byla ústřední postavou chaty ve Švýcarsku. Hannah se přihlásí na šestitýdenní kuchařský kurz, takže v knize se dostanete do naprosto úžasné kuchařské školy, ve které si sami pěstují suroviny, ale také chovají slepice, prasata a podobně. A na cestě jsem se hlavní hrdinka zastaví v Dublinu, kde potká Connora. To že je to světová celebrita v tuhle chvíli vůbec netuší. A aniž by se s ním jakkoliv loučila, odjede do Killorgally… A víc si budete muset přečíst, to už bych vám prozradila celý příběh.
Nad čím jsem si musela vždycky usmívat, bylo to, jak to mezi Hannah a Connorem od prvního střetnutí jiskřilo. Celkově všechny postavy my byli velmi sympatické, a byli různého věku. V knize opět nechybí spoustu pěkných myšlenek o životě, lásce a rodině. A ačkoliv hlavní hrdinka opět hledala samu sebe, příběh byl trošku jiný ale šel se od předchozích knih. Nechybělo opět úžasné prostředí, dobré jídlo a romantika.
Takže pokud chcete nějakou lehkou od dechovku, sáhněte po jakékoliv knize od Julie Caplin. Všechny jsou naprosto úžasné! ️

lusitta05
10.04.2022 4 z 5

Také príjemné čítanie,aj mne sa to veľmi páčilo a ulahodilo to mojej duši. Za mňa super.

kristy.books
10.04.2022 4 z 5

Domek v Irsku je už ôsmou časťou série Romantické úteky. Pri tejto sérii idem vždy na istotu, že dostanem príjemný romantický príbeh, ktorý ma zahreje pri duši a ani táto novinka nebola výnimkou. Prečítala som ju v priebehu pár hodín. Všetky príbehy majú v podstate podobný scenár, ale vôbec mi to nevadí.

Veľkým plusom celej série je autorkina schopnosť naozaj krásne popísať krajinu, v ktorej sa príbeh odohráva. Vždy po dočítaní mám chuť sadnúť do lietadla a ísť si dané miesta osobne pozrieť. Aj samotná kuchárska škola sa mi veľmi páčila, autorka dokázala zaujímavo podať aj kŕmenie sliepok a prasiatok, či zbieranie byliniek a úrody. Vôbec sa nečudujem, že sa tam hlásilo toľko záujemcov.

Hannah (sestra hlavnej hrdinky z Chaty vo Švajčiarsku) sa prihlásila na šesťtýždňový kuchársky kurz, takže sa tu neustále pripravovali nejaké dobroty, až sa mi zbiehali slinky. Škoda, že k podobným knihám nepredávajú aj nejakú ochutnávku.

V príbehu opäť vystupujú veľmi sympatické postavy (v rôznom veku), ktoré prispievajú k celkovej príjemnej atmosfére. Zároveň je tu veľa pekných myšlienok o živote, láske, rodine.

Trochu mi chýbala komunikácia Hannah s jej rodinou, najmä keď robila dôležité životné rozhodnutia, čakala som, že to s nimi preberie. Za šesť týždňov len raz telefonovala so sestrou. Medzi Conorom a jeho mamou bola tiež slabá komunikácia, ale tam sme aspoň na konci videli nejaký posun.

Romantická linka bola rozkošná, celý čas som sa prihlúplo usmievala nad vzájomným doberaním medzi Hannah a Conorom. Už od prvého stretnutia to medzi nimi iskrilo. Musím však priznať, že Conor ma párkrát poriadne naštval. Rozumiem tomu, že v minulosti ho pár ľudí využilo pre jeho rodinné zázemie a slávu, ale to, že Hannah nenechal ani dopovedať a v hlave si utvoril vlastné závery... ja by som mu tak rýchlo neodpustila, nechala by som ho viac podusiť.

Modrina
09.04.2022 5 z 5

Zase skvělé. I nadále je pro mě numero uno Kodaň, ale Irsko se taky hodně povedlo. Ovšem tedy jestli několikatýdenní kurz vaření začíná kváskovým chlebem, potěš koště. :) Lehký odklon od klasické stavby příběhu byl velmi osvěžující - prostě dokonalá oddechovka. Já jsem byla velmi spokojená a rozhodně doporučuji k přečtení.

Luciska13
08.04.2022 4 z 5

Další skvělý romantický útěk, i když po Švýcarsku, do kterého jsem se zamilovala a pro mě je to nejlepší kniha série, mě tento díl zase až tolik nenadchnul. Ale co rozhodně hodnotím je, že tento díl se od ostatních lišil. Hlavní hrdinka opět hledala sama sebe, ale celý průběh byl jiný. Opět úžasné prostředí, dobré jídlo a romantika, ale na pět hvězdiček tomu prostě něco chybělo.

bookcase
07.04.2022 5 z 5

Žádný díl mě dosud nezklamal, vždycky se mi ten poslední líbí nejvíc. A ani Domek v Irsku není výjimkou. Báječné čtení na pohodu, plné romantického jiskření a jemného humoru.

sebemi
05.04.2022 4 z 5

Moje první kniha od autorky a zrovna poslední haha. Milé, odpočinkové čtení, do Irska bych se chtěla moc podívat. Doporučuji mít u knihy něco k jídlu.

veronika4937
05.04.2022 5 z 5

Domek v Irsku je už osmým dílem ze série Romantické útěky od Julie Caplin a pro mě osobně jeden z nejpovedenějších (vedle Kodaně a Islandu). V Irsku jsem nikdy nebyla, ale prostředí je tu tak krásně vylíčené, že mám chuť se sbalit a vyrazit tam hned. Ostatně v tomhle je Julie prostě mistr. Příběh se tentokrát točí kolem Hannah, její sestru Minu jsme poznali v předchozím díle o Švýcarku. Novinka v tomto díle je pididetektivní zápletka, která mě bavila a byla jsem zvědavá, co se z toho vyvine.

Příjemná odpočinková četba pro dobrou náladu.

Ehwaz
05.04.2022 4 z 5

Pro mne po Kavárně v Kodani zatím nejpovedenější kousek. Ne vše tak průhledné, ne vše tak domyslitelné, ne vše tak do očí bijící... nejen osvěžující odpočinková četba pro chvíle na "neschopence", ale tentokrát i pár námětů k zamyšlení...

Miška02
04.04.2022 5 z 5

Perfektné zakončenie série. Určite sa k nej niekedy vrátim...

Pípasek
04.04.2022 5 z 5

Super romantika, v této pohnuté době pohlazení na duši

Kni-holka
04.04.2022 5 z 5

(SPOILER) Na rozdíl od Cukrárny v Paříži, kterou jsem četla naposledy (bohužel nečtu knihy postupně), kdy jsem i nějaké stránky přeskakovala, protože mě to nebavilo, tak tenhle příběh jsem zhltla jedním dechem. Oproti předešlým knihám přidala autorka malou dávku mystična v podobě tajemného slídila ve stínech za plotem, který Hannah nenechá spát a pro její bezpečí se k ní nastěhoval okouzlující a sexy Connor Byrne, slavný šéfkuchař a syn majitelky kuchařského kurzu, na který se Hannah přihlásila. Myslíte si, že to, co se stane v Dublinu, tam zůstane? Tak to rozhodně ne.

Příběh se od těch ostatních zas tak moc neliší. Mladá žena (tentokrát ale bez zlomeného srdce) se rozhodla udělat něco neobvyklého od svého běžného života právničky. Přihlásila se na 6 týdenní kurz, kde se seznámila nejen se zajímavou skupinou lidí, kteří v kurzu byli s ní, ale i s rodinnou Byrnerovou, kuchařskou elitou Irska i světa.

Během čtení se podíváte do krásných zákoutí irské krajiny, poznáte místní kulturu, ochutnáte dobré jídlo a pití a samozřejmě zažijete i notnou dávku romantiky. Mezi Hannah a Connorem to neskutečně jiskří a to, co začalo jako úlet na jednu noc, nakonec přeroste v něco víc.
Takže Slànte

EmillyT
04.04.2022 4 z 5

Krásné čtení, jako vždy. Je to opět takové milé pohlazení po duši, u kterého si člověk krásně odpočine. Jen mě trochu mrzí, že mám knihy z této série vždy tak rychle přečtené a ani tato kniha nebyla výjimka. Doufám, že nás autorka co nejdříve opět potěší dalším dílem.

Pengi
04.04.2022 5 z 5

Jako vždy v duchu uteku .... patří k topu, sice tentokrat o neco méně popisu prostředí, ale i tak se člověk musí do Irska zamilovat ....

zelda7
03.04.2022 5 z 5

Každou knihu od Julie Caplin jsem si ohromně užila, ale tahle patří mezi ty nejlepší kousky. Moc se mi tento příběh líbil a navnadil mě na cestu do Irska. Škoda, že už jsem knihu dočetla... :)

Knihoholka.
02.04.2022 5 z 5

Opět děkuji za další skvělý a romantický výlet, moc jsem si ho užila. Sic je kniha plná romantických klišé, tak věřím, že se k ní zase ráda vrátím, stejně jako k ostatním. Hannah s Conorem byli sympatičtí od začátku, Jason byl vynikající s házením eura do sklenice a s jeho sarkastickým vystupováním, když se s Hannah vloupali do kanceláře. Moc jsem se bavila a usmívala se jako měsíček na hnoji.

Ivuska.09
30.03.2022 5 z 5

Další skvělý díl. Pokud se mi některé z předchozích zdály slabší, tak tento byl opět dokonalý. Právnička, která přestává být spokojená se svým životem. Umanutý šéfkuchař, který ve všem vidí jeden podraz za druhým. Irsko, skvělé jídlo, nový začátek a samozřejmě láska. Doufám, že to není závěr celé série a ještě se nějakého dalšího dílu dočkáme.

P-puma-
29.03.2022 5 z 5

Tahle knížka se stala mým osobním favoritem z celé série. Ale to je asi ovlivněné tím, že miluji Irsko. Spoustu míst, která jsou v knize jsem si živě vybavovala a pouštěla jsem si ke čtení Irskou muziku. A zase jsem od autorky dostala nádherný příběh, který mě pohladil na duši.