Domek v Irsku

Domek v Irsku https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/484487/bmid_domek-v-irsku-P7J-484487.jpg 4 1385 334

Hannah Cambellová se rozhodla pro velkou životní změnu a vyměnila kariéru úspěšné právničky z uspěchaného Manchesteru za studium na vyhlášené kulinářské škole v Irsku. První den si v Dublinu užívá všechno, co nové město nabízí – speciality, skvělé drinky a také společnost charismatického Conora, se kterým se náhodou seznámí. Když se další den přesune na malebný venkov, kde se škola nachází, zjistí, že „to, co se stane v Dublinu, nezůstane jen v Dublinu“… Kulinářská škola ukrytá mezi krásně zelenými kopci naučí Hannah mnohem víc než kuchařské základy.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

The Cosy Cottage in Ireland , 2021

mmartass
28.05.2022 5 z 5

Od autorky mám přečteny všechny knížky a s napětím jsem očekávala novou. Romantický příběh z irského prostředí se jí opět povedl na jedničku. Tato knížka se mi od autorky líbí nejvíce. Vřele doporučuji. Už aby napsala další.

orson
27.05.2022 4 z 5

Oddechovka, pořád ve stejném stylu jako ostatní, ale krásně se to čte a úplně se vypne mozek se všema těma starostma :)))

stesti.s.knihou
27.05.2022 3 z 5

Julie Caplin je super v tom, že vždycky přesně víte, co dostanete. Hlavní hrdinka odjede do cizí země, tam poznává místní zvyky, jídlo, přírodu a obyvatele a samozřejmě nachází i lásku. Domek v Irsku byl fajn, ale zdál se mi o něco slabší než ostatní díly. Za mě asi stále vede Tokio :)

ivetdos
26.05.2022 3 z 5

I tentokrát autorka dokázala skvěle popsat atmosféru tamního místa, takže se u čtení odreagujete a vypnete hlavu. Irsko je země do které jsem se vždy chtěla podívat, hlavně kvůli přírodě. Škoda jen, že tam bylo tolik toho vaření, které mě moc nebavilo. Knihy Julie Caplin mají všechny velmi šablonovité, ale u Domku v Irsku mě překvapil hned začátek knihy, kdy hlavní hrdinka nebyla žádná zakřiknutá chudinka, ale pěkně se odvázala :) konečně! Osvěžující, velice cením. Bavila jsem se jako obvykle, knihu jsem zhltla jako malinu během dvou dnů a nebyla jsem zklamaná. Jen toho vaření mohlo být míň :) Feel good odpočinková romantika, plná klišé, ale to na Julii Caplin právě milujeme. Čtenáři jejích předchozích knih budou určitě spokojení.

@knihomaniak

le21nka
25.05.2022 5 z 5

Další povedený příběh Romantických útěků. A krásná vzpomínka na Irsko.

astra3
25.05.2022 5 z 5

Moc hezký romantický příběh. Zatím asi nejhezčí kniha autorky.

Aaloha
23.05.2022 4 z 5

Další romantický útěk z velkoměsta na venkov. Příjemné prostředí a hezky popsané, jako vždy. Živě si dovedu irský venkov představit a chtěla bych tam být. To se mi stává u každé knížky ze série. To svědčí o dobře napsané knize.

LenkaMacak
20.05.2022 5 z 5

Nejlepší kniha z celé série, začetla jsem se tak, že jsem ji musela dočíst a šla jsem spát o půl 4 ráno! Sympatické postavy, příjemné prostředí Irska.
Doufám, že v další knize se podíváme s Izzie na Skotskou vysočinu :-)

ugisha
17.05.2022 4 z 5

Moc pekna romantika, kde bylo vseho tak akorat. Skvele se to cetlo, tesim se na dalsi knihy ze serie.

Hipi
15.05.2022 3 z 5

Irsko miluju, ale tohle nebyl úplně můj šálek čaje. Kuchaři a vaření pro mne není zajímavé téma pro román. Byla to tuctová, naprosto průměrná romantika, u které není potřeba přemýšlet. Ocenila jsem některá fakta o své milované zemi.

barcav
15.05.2022 5 z 5

Hned bych tam jela :)

akinomV
15.05.2022 5 z 5

Už se opakuji, ale zase romanťárna, která nezklamala. Jak to autorka dělá, že hned od začátku víte, kdo s kým, že to bude nejdřív nezájem a pak se dají dohromady, že tam bude nějaký zádrhel, který se na konci rozlouskne ..... a stejně vás tu knihu baví číst?!!!
S každou knihou toužím po cestování. Každou destinaci bych ráda prozkoumala tak, jak hlavní hrdinky. No, třeba jednou :-D

romika
15.05.2022 4 z 5

U každé další knihy z této série si říkám,že to bude zase stejný a stejně se mi to pokaždé líbí a jsem nadšená a nejradši bych hned další díl...a ta miniprovázanost v podobě hlavních postav,to nemá chybku. Doporučuji romantickým duším.

Markett
13.05.2022 5 z 5

Tuhle úžasnou sérii od Julie Caplin prostě miluji. Každá knížka je nádherná a já už se nemůžu dočkat, když se budu moct pustit do dalšího dílu a užívat si Romantické útěky.

Chata v Irsku je opravdu krásné čtení, romantické, krásně plynoucí, plně sympatických a milých postav, jedním slovem nádhera.
Irsko je nádherná země a doufám, že se tam někdy podívám, a po přečtení knížky se těším ještě více, až ten den přijde.
Nemohu jinak, dávám plný počet hvězdiček, už teď budu netrpělivě čekat na další díl. :)

AndulinaU
10.05.2022 5 z 5

Tahle určitě patří k mým nejoblíbenějším z této série. Sympatické postavy, zase hezky popsané Irsko a super příběh, nevím co víc dodat :)

kaczka79
09.05.2022 5 z 5

Má první kniha od autorky a velká spokojenost. Knihu jsem si vybrala kvůli Irsku - zemi, kterou mám ráda a pojí mě s ní velká nostalgie... Příběh je to sice předvídatelný, ale cením si zde popisů krajiny, jídla, zdejšího folkloru. Nenáročná oddychovka, která mě zlákala na další díly romantické série.

Lvíček835
08.05.2022 3 z 5

Bylo to milé čtivé a pozitivní, její knihy mám prostě ráda postavy jsem si zamilovala ale nejradši jsem tam měla hlavní hrdinku a dva kluky prostě nádherná kniha jako ty ostatní od spisovatelky

sabina4546
06.05.2022 5 z 5

Tahle kniha se mi zrovna hodila do mého rozpoložení, a to úplně vším- nádherně popsaná krajina, jídlo, pocity, ale nenudilo mě to, jako kdybych v Irsku také byla (kéžby). Nebylo to zdlouhavé, prostě tak akorát, aby se člověk vžil do situace. V příběhu se stále něco děje a přečetla jsem ji za 2 dny, což se mi moc nestává. Někdy mě kniha nutila k zamyšlení se i nad vlastním životem, ale pozitivně. Oproti Chatě ve Švýcarsku se naštěstí neobjevila žádná nemoc, které v knihách opravdu nesnáším. Za mě 5*!

Marisol
05.05.2022 5 z 5

Julie se moc krásně čte. Milé, pozitivní, lidské... Moc se mi líbí, jak umí čtenářovi přiblížit zemi, kterou si vybere pro svůj přiběh a jak k ní přistupuje s úctou a pokorou.

knihomolkaJani
05.05.2022 5 z 5

Ano! To je přesně to, co jsem potřebovala. Milé, čtivé a má to děj. Asi moje nová oblíbená Caplinovka. Všechny postavy si zaručeně zamilujete, přečtete si o krásné přírodě, lidských vztazích a sladká tečka je, že je kniha plná dobrého jídla.
Doporučuji!
Už se moc těším na další knihu, která nás zavede do Skotska.