Domek v Irsku

Domek v Irsku https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/484487/bmid_domek-v-irsku-P7J-484487.jpg 4 1385 334

Hannah Cambellová se rozhodla pro velkou životní změnu a vyměnila kariéru úspěšné právničky z uspěchaného Manchesteru za studium na vyhlášené kulinářské škole v Irsku. První den si v Dublinu užívá všechno, co nové město nabízí – speciality, skvělé drinky a také společnost charismatického Conora, se kterým se náhodou seznámí. Když se další den přesune na malebný venkov, kde se škola nachází, zjistí, že „to, co se stane v Dublinu, nezůstane jen v Dublinu“… Kulinářská škola ukrytá mezi krásně zelenými kopci naučí Hannah mnohem víc než kuchařské základy.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

The Cosy Cottage in Ireland , 2021

Kaja1
14.06.2022 4 z 5

Je to pohádka, ale sedla mi přesně do mé nálady. Irsko je nádherná země, která určitě stojí za návštěvu.

terryaknihy
13.06.2022 5 z 5

Domek v Irsku je zatím poslední vydanou knihou ze série Romantické útěky, která u nás vyšla. Další příběh nás zavede do Skotska a autorka se při nedávné návštěvě Prahy rozhodla, že jeden z příběhů zasadí i do ČR a splní tak spoustě čtenářů jejich přání.
Ani v tomto díle není výjimkou, že nám postava někam utíká. Hannah přijíždí do Irska jako právnička, která se přihlásila na kurz vaření u známé šéfkuchařky. Hned první den se celkem komicky seznamuje s Conorem a trochu opustí své přirozené já. Irsko je naprosto nádherné a spojení s výborným kurzem vaření jsem si velmi užívala. Nejen naše hlavní postavy, ale i vedlejší (například účastníci kurzu, nebo rodina) byly skvělé postavy a příběh byl tak hezky čtivý a nic mi nebránilo rychle otáčet stránky. Při čtení jsem měla velkou chuť si společně s členy kurzu připravovat kvásek, polévku, vejce… mňam! Byla tam i menší, lehce možná detektivní zápletka, která pomohla k ukončení děje a mně se ten konec moc líbil :). Knihy od Caplin jsou i pro mě vždy takovým krásným útěkem z reality, kdy se podívám do nádherných míst a ochutnávám výbornou kuchyni. Jsou to skvělé knihy na léto k vodě, či v zimě ke kafíčku a krbu ️.
Domek v Irsku společně s Kavárnou v Kodani jsou moje nejoblíbenější díly. Jsem zvědavá, jestli Skotsko také naskočí na špici :)..

knihovnička007
11.06.2022 3 z 5

Moje třetí seznámení s knihami autorky... Spisovatelka jede podle zavedeného a osvědčeného scénáře, kdy velmi úspěšná právnička z Manchesteru utíká od práce do Irska, kde se chce naučit vařit. Touto činností je naprosto nepolíbená, takže zažívá trapasy a vůbec se jí nedaří. Ale... jak už to v této sérii bývá, najde v Irsku něco, co ji donutí přehodnotit vše, v co dosud věřila. Hannah je díky své výchově velmi opatrná, do ničeho se nevrhá po hlavě a dobrodružství se na míle vyhýbá. Ale co je to vlastně za život, když pořád jedete po rovné dálnici??

Není to úplně špatné čtení, je to takové romantické a naivně jednoduché a člověk hned ví, jak to musí skončit. Mezi krváky určitě fajn čtení. Irsko mám ráda a je škoda, že popisků krajiny nebylo více...
Doporučuji ke čtení v létě k vodě, nebo na dlouhé zimní večery. Tyto knihy si nekupuju, ale půjčuju z knihovny a myslím, že to bohatě stačí :)

Čenichnaknihy
08.06.2022 5 z 5

Jestli existuje nějaká země, o které už roky mluvíme, že bychom ji rádi navštívili, je to právě Irsko. Středověké hrady, vlny tříštící se o vysoké skály a malebné kopce připomínající zelenou oázu.

Zatím nám to s tou cestou ještě nevyšlo, ale když jsme se dozvěděli, že si Julie Caplinová vybrala právě tuhle destinaci pro další Romantický útěk, byli jsme nadšení.

Tentokrát je hlavní hrdinkou Hannah Cambellová, která na chvíli přerušila kariéru právničky v Manchesteru, vzala si dovolenou a odjela studovat kulinářský institut v Irsku. A tam samozřejmě, jak už to u Romantických útěků bývá, nenabude jen kuchařské zkušenosti…

Už se stává tradicí, že knížka se na naší hromádce nepřečtených kousků dlouho neohřeje. Prakticky stačí den a máme ji přečtenou. Což je až trapné vůči autorce, protože ta si zjevně dává velkou práci, aby pronikla do specifik dané země, ochutnává jídla, zkouší je vařit a pak to prodává při psaní knih. Vykouzlí tak dokonalou atmosféru, která vás už nepustí.

katst
07.06.2022 5 z 5

Julie Caplin ani tentokrát nezklamala.
Jako obvykle jde hlavně o holčičí čtení. Pohodová kniha, kde nechybí romantika, dobře jídlo, sympatičtí hlavní hrdinové, lehká ,dramatická’ zápletka a hlavně opět naprosto skvěle popsané krásy Irska.
A hlavně kvůli Irsku, je tahle kniha, pro mě, jednou z těch nej z této série…

martineden
05.06.2022 2 z 5

Je to návyková série knih, pořád jí dávám šanci a pořád se divím, jak to může být tak úspěšné... Nápad instalovat postavy do cizích zemí a tam je nechat prozřít a samozřejmě najít tu pravou lásku je snad jediné, co je knihách zajímavé. A samozřejmě ty popisy dobrot a míst. Slabší jsou ale popisy lásky, samé ohňostroje emocí, hormony, emoce...Třeba nás autorka zavede o do Čech! To by se mohlo jmenovat Stánek s trdelníkem.

alnahu
05.06.2022 5 z 5

Další skvělá oddechovka ze série romantické útěky ,každý příběh se odehrává v jiné zemi,tentokrát nás zavede do Irska.Příběh Hannah úspěšné právničky,která se rozhodne naučit se vařit a tak se vydá na malebný venkov na šestitýdenní kurz vaření-nejenže získá nové přátele ,naučí se nejen kuchařské základy,ale potká zde i muže svých snů.Bezvadné odpočinkové romantické čtení.

LaBobule
04.06.2022 5 z 5

Jako vzdy prima odpocinkove cteni.

Kobzíci
04.06.2022 5 z 5

Příběh byl napínavý, vtipný, romantický a hlavně se skvěle četl.

JanaDor
04.06.2022 5 z 5

Autorka má dar popsat místa tak, že bych se tam nejraději hned rozjela a vše prozkoumala. Pro mě jsou tu pěkně vyváženy obě linky vyprávění. Jak romantiky, tak popisu místa. Příběh je čtivý a milý. Na odreagování a relax je to moc hezká romantika a já ji doporučuji nejen pro obohacení poznání, kde se všude můžeme jet podívat, ale i pro hřejivý pocit sdílených hodnot jako přátelství a láska.

JessieEx
03.06.2022 5 z 5

Já jsem se tak moc bála...naštěstí zbytečně!
Stará dobrá Julie Caplin je zpět a musím říct, že mé milované Irsko vykreslila fantasticky. Ty pocity nostalgie, které jsem při čtení zažívala se ani nedají popsat. V Irsku jsem nechala kus srdce a jsem ráda, že mi jej autorka alespoň trochu na okamžik přiblížila.

I příběh samotný byl vlastně hrozně super. Postavy byly fajn a romatika velmi dobrá a velmi jiskřivá. Julie to tady rozjela hned od začátku, což u ní není zvykem a mile tím překvapila.

Celkově mám pocit, že se autorka u této knihy opravdu snažila, dokonce ani postavy nebyly černobílé. No a při čtení jednoho společného zážitku Hannah a Connora jsem měla dokonce husinu :)

Moc moc doporučuji a obávám se, že tohle už J.C. nepřekoná. Její nejlepší kniha!

maminaOlina
02.06.2022 5 z 5

Byla to pohoda číst, to jsem právě potřebovala. Je to odpočinková kniha a tuto spisovatelku mám ráda.

Paja.12
01.06.2022 4 z 5

Knihy od Julie Caplin mají zvláštní kouzlo. Nepatřím mezi velké příznivce červené knihovny. A když už se výjimečně do nějaké takové knihy pustím, chci, aby měla alespoň nějakou přidanou hodnotu (myšlenku), jinak je pro mě četba ztrátou času. První román, který jsem z této romantické série četla, mě utvrdil v tom, že to byla ztráta času... Příběh byl od samého začátku předvídatelný, postavy naprosto ploché a kniha kromě krásně vykreslené atmosféry místa mnoho nenabídla. Řekla jsem si tehdy, že si alespoň jméno autorky můžu ve svém seznamu konečně odškrtnout a že další knihy od ní budu ignorovat. Jenže. Pokaždé, když vyšel nový román s naprosto úžasnou obálkou (opravdu velký palec nahoru pro Kateřinu Brabcovou) a rozkošným názvem, svrběly mě prsty. A poté, co jsem se dozvěděla, že další její kniha se odehrává v Irsku, mojí nejmilovanější destinaci, už jsem neodolala. Dostala jsem sice podle očekávání velmi průměrný předvídatelný příběh, který mě vůbec nevzal za srdce, ale popisy prostředí dané země mě pokaždé tak vtáhnou, že i ten laciný námět jsem schopná odpustit. Kdyby Julie Caplin jednou vydala osobního průvodce po světových destinacích, vystojím si na něj klidně frontu! A už teď je mi jasné, že i další kniha (pokud se opravdu bude odehrávat ve Skotsku) se mi asi nevyhne.

Aktenanka
01.06.2022 5 z 5

Miluji tuhle sérii. A tipuji, že další díl se bude jmenovat Hrad ve Skotsku :)

alzbeta4340
31.05.2022 4 z 5

Krásně podané je prostředí Irska, na popisech krásných míst si dává Julie Caplin očividně záležet nejvíce. Romantická zápletka byla tentokrát trochu jednodušší a přímočará, nepřekvapila - ale na druhou stranu ani nenudila. I tento díl si drží úroveň celé série, k přečtení doporučuji.

rempel
30.05.2022 5 z 5

This will be the eighth time in a row, and I must say that I am looking forward to it. Julie writes quickly. On every side, there is silence. I thoroughly appreciated the book.

martinaandulka
30.05.2022 5 z 5

Moc krásně jsem si odpočinula,procházela se Irskem,cítila jsem vůni moře,dobrého jídla a zasmála se nad výroky Hannach a Conora.

veruptackova

4,5*
Autorka své čtenáře tentokrát přenese na smaragdový ostrov, nejprve do Dublinu a poté do asi nejkrásnějšího místa Irska, na poloostrov Dingle.
Způsob seznámení hlavních hrdinů v hotelovém baru je možná trochu na hraně s reálností a asi každému je od prvních stran jasné, jak se tahle romantická linka bude dále vyvíjet, ale upřímně si myslím, že předvídatelnost děje milovníkům této série bude naprosto ukradená. :-)
Hlavním důvodem, proč má Julie Caplinová nejen u nás tolik fanoušků, je její schopnost zachytit dokonalou atmosféru navštíveného místa.
Věřím, že v rámci této série si každá alespoň trochu romantická duše najde to své. Vyberte si pro vás tu nejlákavější destinaci a vyražte s autorkou na cestu!

Marry123
30.05.2022 4 z 5

Příjemná jednohubka :) Zase...

Lacie
30.05.2022 4 z 5

8. útěk, Hannah a Conor. Kurs vaření v Irsku, všude samá dobrota a nádherná krajina, tentokrát celá zelená, okořeněno tak trochu detektivní zápletkou. Hannah opět sympatická, její snaha naučit se vařit v souboji s vlastním perfekcionalismem je mi blízká, člověk musí umět slevit z vlastních nároků na sebe :) Conor – na můj vkus dost sebestředný a vztahovačný, navíc dřív soudí, než myslí, zase jedna z vlastností, u kterých nevěřím, že by se to časem, ať už díky vztahu nebo zmoudřením, změnilo k lepšímu. Takže můj hrdina to není, ze série stále vede Alex s Lukem!