Domek v Irsku

Domek v Irsku https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/484487/bmid_domek-v-irsku-P7J-484487.jpg 4 1384 333

Hannah Cambellová se rozhodla pro velkou životní změnu a vyměnila kariéru úspěšné právničky z uspěchaného Manchesteru za studium na vyhlášené kulinářské škole v Irsku. První den si v Dublinu užívá všechno, co nové město nabízí – speciality, skvělé drinky a také společnost charismatického Conora, se kterým se náhodou seznámí. Když se další den přesune na malebný venkov, kde se škola nachází, zjistí, že „to, co se stane v Dublinu, nezůstane jen v Dublinu“… Kulinářská škola ukrytá mezi krásně zelenými kopci naučí Hannah mnohem víc než kuchařské základy.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

The Cosy Cottage in Ireland , 2021

yonda
03.05.2022 5 z 5

V rámci tohoto žánru musím dát 5 hvězdiček. Příběh odehrávající se v Irsku (chci tam jet), ve kterém se vaří (můj koníček) s dějem , který má spád si prostě tu plnou palbu zaslouží.

nada3314
03.05.2022 5 z 5

Tyto příběhy mají společný jmenovatel a to: ÚTĚK – hlavní hrdinky utíkají, každá z nějakého jiného důvodu – některé utíkají z nefunkčních vztahů, jiné chtějí jen změnu. A Hannah hlavní postava z našeho příběhu utíká od práce, i když je úspěšná právnička – uvědomuje si, že potřebuje změnu. Jak už z minulého dílu víme je to sestra Míny hlavní hrdinky Chaty ze Švýcarska a ta má velmi pozitivní vztah k jídlu a celkově k vaření. Hanah se z náhlého popudu vypravila do Irska, přihlásila se do nejlepšího kurzu vaření a dobrodružství může začít. Hanah a Conor jsou velmi sympatické postavy, takže nemáte problém se vžít do příběhu samotného ani do každého zvlášť.

Jak už jsem psala hodněkrát, Julie má skvělý dar a to, přenést nás do země o které zrovna píše. Když příběh čtete, máte pocit, že v Irsku jste s nimi a nebo minimálně se tam někdy chcete podívat a nejraději by jste po dočtení nasedli do auta a vydaly se na cestu 

Ten kdo má rád předchozí příběhy autorky, bude milovat i tenhle. Knihy cílí přesně na ženy, které si chtějí odpočinout a možná by v reálném životě taky, chtěly nějaký ten útěk zažít na vlastní kůži, ale nemají na to odvahu, tak si o něm aspoň čtou. Já nikam utíkat nechci, ale knihy čtu s láskou. Krásný romantický příběh. Moc doporučuji.

ferdada
02.05.2022 1 z 5

Eh, není to pro mne asi - při čtení mi hlavou kroužilo sousloví (které vlastně nikdy nepoužívám, ale najednou se zjevilo samo) "boží utrpení" nebo na střídačku varianta "utrpení bóží". Hodnocení tedy s lehkou nadsázkou, ale de facto nevybavuji si nic, co by mi nepřipadalo prvoplánové nebo uvěřitelné.
Knížka je vhodná třeba pro někoho, kdo číst zkrátka musí, ale nemá čas na hluboké soustředění, nebo jen pouhé soustředění, zamýšlení, na rozvoj. Prostě jen nechat plynout slova, pouštět čas a oddychovat.

Margaritta1987
30.04.2022 5 z 5

Na další díl Romantických utěků jsem se tak těšila, že jsem si knížku koupila v předprodeji. Za dva večery jsem ji přečetla a opět Julie nezklamala.

vera5841
30.04.2022 5 z 5

Další skvělá kniha ze série Romantické útěky. Líbila se mi více, než kniha předchozí. Hannah je velmi sympatická a přestože je právnička, tak se v knize opět věnujeme dobrému jídlu a cestování - a to je nepřekonatelná kombinace. Když přimícháme ještě onu romantiku a špetinku detektivní zápletky, tak získáme skvělý příběh od kterého jsem nemohla odtrhnout. Tento styl se mi prostě neomrzí.

MamaKnihomolka
29.04.2022 4 z 5

Osmý díl ze série Romantické útěky a zároveň můj první, ale určitě ne poslední.
Tentokrát o sestře Miny z předchozího dílu – Hannah. Až příliš praktická, rozumná a vždy se drží v zajetých kolejích. Když se přihlásí do kuchařského kurzu Killrgonay, sama tomu kroku nedokáže uvěřit.
•••
Musím říct, že hned od začátku mě překvapila čtivost knihy a to jak moc dobře se text samotný četl. Lehce proplouváte příběhem, ani nevíte jak a mizí vám stránka za stránkou.
Autorka nemá zapotřebí příběh zahalit do různých nepotřebných omáček a proto jste rovnou vhozeni do překrásné přírody Irska.
Překvapilo mě, jak přesně umí autorka prostředí popsat. Přišlo mi, jako bych tam opravdu byla. Všechny zmíněné památky, oblasti nebo města jsem si googlila a naplno se ponořila do irské atmosféry.
•••
Ač jsem nečetla ještě ani jeden díl, pochopila jsem, že autorka na své hrdinky z předchozích dílů nezapomíná. A proto se těším, až se pustím do všech předchozích.

slamenka
29.04.2022 4 z 5

Klasické romantické útěky jak všechny ostatní. Po první kapitole odtušíte kostru děje a vlastně se i trefíte. Takže co se milostné linky týče je to stále dle stejného vzorce. Ale pro tohle já tyhle knihy nečtu, já nechávám na sebe dýchat tu atmosféru Irska, kterou Caplinová umí parádně popsat a máte pocit, jako byste tam byli. Navíc je to knížka na jedno odpoledne, na vypnutí hlavy :-)

spencer
27.04.2022 3 z 5

3,5/5*
Hannah se rozhodla na chvíli utéct od své práce právničky do kulinářské školy v Irsku. Hned první den se jí do cesty připlete neznámý sympatický muž jménem Conor, který (jak asi všichni tušíme) nezůstane nadlouho neznámým, tak jak by si Hannah nejspíš přála...
Na tomto díle Romantických útěků mě nejvíce bavilo prostředí, ve kterém se příběh odehrává. Irsko je jedním z míst, které v sobě skrývá kouzlo, a to se autorce podařilo poměrně dobře do děje přenést.
Romantická linka pro mě fungovala spíše ze začátku. Poté jsem měla menší problém si k ní opět hledat cestu kvůli tomu, že byla na část příběhu přesunuta do pozadí. Mimoto si myslím, že Conor jakožto hlavní mužská postava úplně nenaplnil svůj velký potenciál. Mohl příběh dost svou osobností obohatit, ale takto jej jen po většinu času vídáme jako muže s velkým bolavým egem.
Když se zaměřím na samotnou školu vaření, tak se mi na jednu stranu líbilo, že se hlavní hrdinka rozhodla nevzdávat i přes to, že její kulinářské schopnosti nebyly nic moc. Na druhou stranu mi ale nesedí, jak se s takovými schopnostmi dokázala dostat na vyhlášenou kulinářskou školu, kam se nedostane jen tak někdo.
Můžu vám ale slíbit, že se vám v průběhu čtení budou dělat chutě na různé irské speciality. Sama jsem si už vyhledala recept na irský barmbrack, který je v titulu několikrát zmíněn a věřím, že nebudu jediná.
Podtrženo, sečteno, jedná se o příjemné oddechové čtení, které vám pomůže zapomenout na okolní svět a odpočinete si u něj. Jen jej bohužel nemůžu zařadit mezi nejlepší díly, protože má své nedostatky a postrádá poutavost, kterou autorčiny předešlé tituly měly přece jen větší. Přesto se těším na další díl a jsem zvědavá, kam nás autorka vezme příště.

Medvědářka
27.04.2022 5 z 5

V Nakladatelství COSMOPOLIS vyšli už osmé Romantické útěky od Julie Caplin. Někdo by si mohl říct, že už to bude nuda, ale opak je pravdou.
Domek v Irsku je stejně zábavný, poutavý a něžně hravý jako předešlé kousky. Hannah, kterou jsme potkali okrajově v předešlé knize Chata ve Švýcarsku se pouští do životní změny a opustí svou prací v Anglii, aby si splnila sen a naučila se aspoň trochu vařit. Že má k tomu i jiné pohnutky se dozvíme během čtení, ale to je jiná písnička.
Cestou do vyhlášené kulinářské školy se stavuje v Dublinu, kde prožije chvíle s charismatickým Conorem a jak se říká - Co se stalo v Dublinu, tam také zůstane. Tedy dokud se nepřestěhuje do krásného domku mezi zelenými kopci a zjistí, že osud si vybral jinou cestu...
Kniha je opět zábavná a poučná zároveň. Bylo milé ji číst v těchto dnech, kdy země vstává po dlouhé zimě a vše kolem se začíná zelenat jako ty irské pláně. Hannah i ostatní jsou zábavní a mě jen tak při čtení napadala otázka - kdo z nich se objeví v další knížce Julie Caplin. Bude to snad Izzy a její starý rozpadající se zámek nebo možná Fliss, která se snaží dokázat rodině, že i ona za něco stojí...
To jsou mé hlavní adeptky na pokračování téhle řady, která je tak moc oblíbená i díky krásným obálkám, které dokáže vytvořit Kateřina Brabcová.

LilianaFalcon
26.04.2022 5 z 5

Po zklamání ze Švýcarska jsem z Irska vyloženě nadšená, i když přiznávám, možná to bylo tím, že jsem strávila tři měsíce v Irské vesnici poblíž pobřeží. Atmosféra místa i pokrmy pro mě byly v knížce skvěle popsané.
Všechny postavy jsem si oblíbila i s těmi jejich nedostatky, líbilo se mi, jak rychle vyřešená byla nedorozumění, já to přehnané drama v knížkách vážně nemusím.
Pro mě to byl skvělý útěk od reality :-)

blanka5960
25.04.2022 5 z 5

Autorka opět dokázala vykouzlit krásný příběh plný jídla, úchvatných popisů přírody, památek, i kultury země. Romantická linka je skvělá, mezi Hannah a Conorem to pěkně jiskří. Překvapení v tomto díle je i malinkatá detektivní zápletka. A to vše tvoří nádherný celek pro který její knihy milujeme. ️
Po Kavárně v Kodani, Hotýlku na Islandu se i Domek v Irsku řadí k mým oblíbeným dílům ze série Romantických útěků.
Doufám, že se od autorky dočkáme dalších dílů, protože píše skvěle a nás čtenáře to moc baví. Baví nás cestovat, poznávat nová místa a kultury, společně prostřednictvím jejich úžasných příběhů.

Dela90
24.04.2022 2 z 5

Ech, co na to říct. O knížce jsem měla velké očekávání. Vzhledem k tomu, že jsem četla na romantické útěky nejedno hezké hodnocení za druhým. A to byl asi ten kámen úrazu, mě to prostě nebavilo. Přišlo mi, že to nemá absolutně žádný příběh. Pořád jsem čekala a čekala. A vlastně nic. Hannah mi přišla úplně mimo, jak se může někdo kdo neumí vůbec vařit dostat do prestižní kulinářské soutěže, kam se vybírají lidé a je jen pár volných míst. Connor mi přišel ze začátku příšerně namyšlený, ale postupem času jsem si ho oblíbila.

Co se musí knížce nechat je to krásné venkovské prostředí Irska. A taky ta kulinářská soutěž, ty popisy - chvílemi jsem měla pocit, že čtu o pořadu Peče celá Země, která tam byla několikrát i zmiňovaná. Posledních cca 40 stran jsem jásala, protože se tam konečně začalo něco dít. Podle mě mohl mít klidně příběh o 100 stran míň, protože se v něm prakticky nic nedělo, ze začátku mi to připadalo jako nenáročná oddechovka, teď jsem vůbec ráda, že jsem knížku dočetla. Já v tom zalíbení nenašla, každopádně 100 lidí, 100 chutí.

kneslova
24.04.2022 4 z 5

Fajn čtení , Irsko mám moc ráda, příjemná kniha

zuzana2599
22.04.2022 4 z 5

Domek v Irsku je svěží, oddechové čtení, provoněné irským venkovem a nasáté vůní moře. Docela jsem si oblíbila tyto cestovatelské příběhy a nemůžu jim odolat. Právnička Hannah se rozhodne učit v Irsku kulinářskému umění, které vůbec neovládá a najde na zeleném ostrově nejenom lásku, ale i nový domov. Je to moc pěkné, relaxační čtení !
Nyní jsem hrozně zvědavá. Kam budeme cestovat příště, paní Julie ?

tynapos
21.04.2022 5 z 5

Za mě skvělé jako vždy. Na romantické knihy si nepotrpím a opravdu jsem jich přečetla jen pár, ale vypadá to, že od Julie Caplinové přečtu všechny přeslazeno - nepřeslazeno :)

musivila
20.04.2022 5 z 5

Moc pěkný romantický útěk od reality všedních dnů. Zas člověk trochu nasál místní atmosféru, ať už v podobě jídla, přírodních krás či místních památek. Dokonce jsem si i vyhledala irské písně, které v knize zazněli. A představovala si je v podání Conora. Úplně se vidím v takovém stylovém domku, na gauči u krbu s knihou a výhledem na moře se skalnatým pobřežím. Sympatičtí hlavní hrdinové i vedlejší postavy....

„Herbert zemřel“, to nemělo chybu. Také jsem se tedy zasmála, když Jameson pomáhal Hanně dostat se do kanceláře.

Za mě mohu doporučit, mně se kniha trefila do nálady.

Knižnítoulky
18.04.2022 5 z 5

V pořadí již osmý dít série a musím se přiznat, že se na každý moc těším. Julie píše velmi čtivě. Z každé stránky čiší pohoda a klid. Moc jsem si knihu užila.

klaraj093
18.04.2022 4 z 5

Stejně jako předchozí knihy, klasická romantik slaďárna. Příjemné oddechové čtení. Přečteno prakticky za chvilku. Kapitoly ubíhají rychle a děj je chytlavý. Nicméně z těch co jsem zatím četla se mi líbila nejméně.

Danago
18.04.2022 5 z 5

Romantické útěky mě prostě baví. Vždycky s napětím očekávám s čím nás autorka překvapí. Ano jedná se o stále stejnou osnovu, ale autorka vždycky dokáže ukázat něco nového o další zemi. Tentokrát je to Irsko, které se může zdát poněkud nezajímavé, ale kuchařská škola na irském venkově je opět z jiného soudku. Samozřejmě , že většina knihy je předvídatelná, přesto mě bavila. Autorka opravdu dokázala vsadit na tu správnou kartu.
A ty obálky jsou luxusní.

Knižní střípky
17.04.2022 5 z 5

Prostředí vyhlášené kulinářské školy uprostřed malebného Irska bylo tentokráte tím pravým ořechovým pro mě. Ústřední dvojice Hannah a Connor mi rovněž sedli a ta jejich vzájemná chemie byla moc příjemná. Irsko je má letitá láska, snoubí se v něm ten správný díl romantiky s divokostí a rozervaností Irů a málokdy se najde kniha odehrávající se v Irsku, která by mě nenadchla. A je úplně jedno, jestli je to romantika, thriller nebo nějaké rodinné drama, jak mi to autoři zasadí do Irska, jedu na vlně spokojenosti.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky.