Čajovna v Tokiu

Čajovna v Tokiu https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/465030/bmid_cajovna-v-tokiu-8ku-465030.png 4 1521 353

Popadněte cestovní pas a vydejte se do země mrakodrapů, tradičních chrámů, čajových rituálů a rozkvetlých sakur. Užijte si romantiku s šálkem lahodného čaje a nechte se unášet příběhem, který si vás získá od první stránky. Fiona je vášnivá fotografka, má cestovatelský blog a už dlouho se touží podívat do Japonska. Když vyhraje čtrnáctidenní cestu do Tokia, má pocit, že se jí splnil sen. Jenže na místě s hrůzou zjistí, že jejím průvodcem je muž, který jí před deseti lety zlomil srdce – přitažlivý a úspěšný fotograf Gabe. Čas strávený s Gabem je pro Fionu zpočátku za trest. Fotograf jí dává najevo, jak ho obtěžuje, že se jí musí věnovat. Tři generace místních žen ji ale přijmou mezi sebe a Fiona v jejich domě a rodinné čajovně nachází lásku a vřelost, která jí schází. Užívá si s nimi piknik pod sakurami, poznává pravý japonský čajový obřad. A právě díky nim se jí postupně vrací sebevědomí, které jí dávný incident pořádně pochroumal. Mezitím k sobě s Gabem při toulkách Tokiem pomalu nacházejí cestu a začíná to mezi nimi znovu jiskřit…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

The Little Teashop in Tokyo , 2020

Mlsnákočka
01.01.2022 1 z 5

Z této knihy jsem tedy zklamaná. Sama spisovatelka v poděkování uvedla, že si myslela, že napsala svoji druhou nejhorší knihu. A já s ní souhlasím. Kniha o Japonsku měla přece takový potenciál! Klouzání po povrchu, absurdní "namlouvání" a v neposlední řadě nesympatický Gabe... Ne, opravdu už se mi nechce číst o tom, jak se někomu zrychluje tep při letmém dotyku na vnitřní straně zápěstí a vlhnou rty při pohledu na arogantního chlápka... Těšila jsem se na víc.

Terezkasaccount
30.12.2021 3 z 5

(SPOILER) Milá kniha. Nebavila mě tolik, jako ostatní knihy v sérii, což mě mrzí, protože celá asijská kultura mě fascinuje. Ráda bych se asi víc dozvěděla o Jumi.
Nicméně - hlavní postavy celkem fajn, vyústění moc pěkné.

milena8281
21.12.2021 4 z 5

První kniha od autorky a já jsem nadšená. Užila jsem si každý řádek a krásně si u knihy odpočinula.

zandu
16.12.2021 5 z 5

Po Hotýlku, který mě moc nebavil a na delší dobu mě od těchto romantických útěků odradil, jsem ráda, že jsem se nakonec do Čajovny pustila. Předvídatelný, milý, romantický, oddechový příběh. Prostředí Japonska mě bavilo.

Vlak7
13.12.2021 4 z 5

Japonsko a její kulturu moc nemusím, takže jsem se soustředila pouze na příběh Fiony a Gaba.

Worbitka89
10.12.2021 2 z 5

(SPOILER) Je mi lito, ale tohle je zklamání a snad nejslabší kniha série, po Islandu taková nuda a klišé nad klišé. Spíš než romantický útěk, je to počteni pro náctileté do 15ti let. Několikrát jsem knihu chtěla vzdát, tak moc mě hlavní hrdinka a její foceni ala asijsky turista nebavila. S ostatními knihami se nedá srovnávat. Vlastně se do výletu na horu Fudži nic nedělo. Věčně ukňourana, zakomplexovaná naivní valkýra s pocitem méněcennosti, která neví co chce v životě ani v lásce, řeší roky starý trapas, aby se nakonec stala muzou a polomodelkou a milenkou s fotakem, kde většinou udělá nahodnou fotku, získala přátelé na druhé strane světa (též dost nereálné charaktery třech japonek). Bod za krajinu a jidlo, Jumi a Avril.

Mishi
10.12.2021 4 z 5

Japonsko zatím v mém seznamu zemí, kam se chci podívat, nefigurovalo, ale po přečtení Čajovny ho tam asi zařadím. Autorka poutavě popisuje jak kulturu a památky, tak jídlo, takže se mi při čtení pokaždé sbíhají sliny.
Přestože píše své knihy podle stejného scénáře, takže je dopředu jasné, jak se to bude vyvíjet a jak to dopadne, beru její knihy jako oddechovky a počítám s tím, takže mi to nevadí.

Aknel26
22.11.2021 2 z 5

(SPOILER) Šestý díl série romantických útěků. Zatím jsem četla všechny, tři vychválila, u dvou jsem byla víc kritická, ale teď nevím, co napsat... tedy co napsat pěkného. Prostě mi to nesedlo.
Zatímco příběh z Islandu, a především líčení tamní přírody a zvyků, mě nalákal zemi navštívit, i když jsem člověk ryze teplomilný, Čajovně v Tokiu se totéž nepovedlo. Neprobudila ve mně zájem ani o japonskou kulturu, ani o čajové rituály, natož tamní jídlo.
A ke všemu mě nechytl ani příběh. Hlavní postavy nebyly zvlášť sympatické a jejich setkání v minulosti bylo dost neuvěřitelné - navíc nechápu, jak Gabe mohl takovou věc zapomenout a po pár letech Fionu hned nepoznat. Závěr pak připomínal pohádku víc než obvykle. Z ošklivého káčátka Fiony se stala krásná labuť, její hysterická matka se po pár dnech bez kontaktu s dcerou zázračně uklidnila a protivný Gabe se proměnil v beznadějného romantika.
Ráda bych ještě podotkla, že jsem tento díl četla mnohem déle než ty předchozí, dala jsem si od něj pauzu a doslova zhltla jinou knížku, která mě potěšila mnohem víc. (Pro ty, kterým Čajovna v Tokiu také neučarovala, upřesním, že šlo o Lásku na splátky od Sophie Kinselly.)
Nicméně už se těším na Chatu ve Švýcarsku.

Radkab.
21.11.2021 3 z 5

Po chvále, kterou jsem slyšela ze všech stran, jsem, upřímně řečeno, od knihy očekávala trochu víc. Oddychovka, kterou zřejmě nebudu mít potřebu číst podruhé.

intelektuálka
18.11.2021 4 z 5

V sychravém podzimu tato kniha byla milé pohlazení ..... z dalekého kontinentu, s vůní sakur, s pohledem do zenových zahrad ....

A jako bonus japonské specialiy, kouzlo čajových obřadů a také cestování po Japonsku ....

V tomle typu knih mi chybí obrazová dokumentace .... nebo aspoň křehké japonské ilustrace ....

Pěkné inspirativní čtení - a já jsem zvědavá na Domek v Irsku ....

vera5841
17.11.2021 5 z 5

Tokio nebylo na seznamu zemí, které by mě zajímaly. Kultura i jídlo mi přišlo vzdálené. Ovšem přestože tato kniha je především odpočinková romanťárna, neskutečně mi rozšířila obzory. Opravdu jsem seděla u internetu a hledala si obrázky míst, které Fiona navštívila. Stejně tak mě moc zaujalo poselství Japonska - kontrast přírody a moderní techniky, z jídla preference co nejčerstvějších potravin.

Kaja1
09.11.2021 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Krásně popsané čajové rituály, zahrady, příroda. Člověk má chuť sednout na letadlo a ochutnat Japonsko. Jako bonus beru přiblížení práce fotografa.

Rosana
05.11.2021 5 z 5

Tak to byla opět paráda z pera této autorky. Už se moc těším na Chatu ve Švýcarsku. Miluji tyto romanticke knihy od Julie C.

_Knihomolka_
30.10.2021 5 z 5

Další úžasný příběh od Julie Caplinové plný lásky, zvratů, cestování, japonských tradic, jedinečné přírody a vynikajících jídel. Do příběhu jsem se, stejně tak jako u ostatních, které jsem od ní četla, hned zamilovala a do tohoto obzvlášť. Moc se mi líbilo, jak autorka opět skvěle popsala zdejší tradice, včetně tradičního čajového rituálu, památky, včetně hory Fudži, vztah Fiony a Gabea, nebo pohostinnost lidí v Japonsku. Také musím vyzdvihnout těch pár poznámek o postavách, které byly v Kavárně v Kodani ( moc ráda jsem se o nich dozvěděla zase něco víc a ráda jsem si na jejich výlet do Dánska zavzpomínala). Jediné, co mi na knize svým způsobem vadilo bylo to, že byla napsána v er-formě, jak tomu bylo i v některých ostatních knihách od Caplinové, ale i tak musím dát pěti hvězdiček z pěti :)...

Knižnítoulky
30.10.2021 5 z 5

Tentokrát nás autorka provází Japonskem, kde si hlavní hrdinka zvyká a objevuje tradice této krásné země. Úklona na pozdrav, ticho ve vlacích, převzetí vizitky vyžadující maximální respekt, jídla pečlivě servírovaná a vařená pouze z čerstvých surovin, minimalistický, jednoduchý přístup bez zbytečností, úcta ke staří nejen lidí, ale i věcí. Nechybí dostatečný prostor pro tradiční i moderní památky, zajímavosti, zvyky i jídla.

Martina1725
23.10.2021 5 z 5

Krásné, nezvyklé prostředí, krásná kniha. Opět další klenot do série.

Balenka
23.10.2021 2 z 5

Za mňa zatiaľ najslabšia zo série. Dej sa vliekol a mám pocit, že nič sa vlastne ani neudialo :D
Autorku odporúčam, ale táto kniha za mňa nie.

luckavarg
16.10.2021 4 z 5

Mám ráda tuto sérii. Hodně jsem se na tuto knihu těšila, miluju Japonskou kulturu. Popisy míst a jídla jsou super. Romantika až ke konci, ale to vůbec nevadí.

Mrňous1
14.10.2021 5 z 5

Tak mě tahle série baví. Autorka má opravdu dar popsat prostředí, pokaždé mám chuť do té země vyrazit a projít se těmi ulicemi, navštívit všechna ta místa...U jejích knih si vždy odpočinu, nabijí mě pozitivní energií a dobrou náladou. Tentokrát mi právě seděla i milostná linka příběhu, už se těším na další díl...A velkým bonusem jsou nádherné obálky knih, v knihovně se budou krásně vyjímat:-)

Nuny
12.10.2021 3 z 5

Teprve od hory Fudži se začalo něco dít a příběh nabíral nějaký smysl. Musím přiznat, že jsem většinu četby měla chuť knihu odložit pro nedostatek emocí.
Co opravdu zafungovalo, jsou popisy prostředí, ale zase naopak číst na každé druhé straně, jak je nějaké jídlo lahodné a tenhle čaj jsem ještě neměla a je překvapivě.. hm.. lahodný. Tak to je fakt velká nuda. Kdo Japonsko trochu zná, ví, jak zatraceně dobré čaje tam jsou a jak vynikající jídla podávají, takže bych to zkrátila o sto stran opakujících se frází a bylo by to fajnové a čtivé.
Jsem v rozpacích, jak knihu hodnotit, protože přiznávám bez mučení, závěr na mě udělal dojem. Ačkoli jsem věděla od první fotky Fiony, jak s nimi Gabe naloží, stejně to bylo emočně silné a takto romantický příběh zkrátka končit má.