Čajovna v Tokiu

Čajovna v Tokiu https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/465030/bmid_cajovna-v-tokiu-8ku-465030.png 4 1516 352

Popadněte cestovní pas a vydejte se do země mrakodrapů, tradičních chrámů, čajových rituálů a rozkvetlých sakur. Užijte si romantiku s šálkem lahodného čaje a nechte se unášet příběhem, který si vás získá od první stránky. Fiona je vášnivá fotografka, má cestovatelský blog a už dlouho se touží podívat do Japonska. Když vyhraje čtrnáctidenní cestu do Tokia, má pocit, že se jí splnil sen. Jenže na místě s hrůzou zjistí, že jejím průvodcem je muž, který jí před deseti lety zlomil srdce – přitažlivý a úspěšný fotograf Gabe. Čas strávený s Gabem je pro Fionu zpočátku za trest. Fotograf jí dává najevo, jak ho obtěžuje, že se jí musí věnovat. Tři generace místních žen ji ale přijmou mezi sebe a Fiona v jejich domě a rodinné čajovně nachází lásku a vřelost, která jí schází. Užívá si s nimi piknik pod sakurami, poznává pravý japonský čajový obřad. A právě díky nim se jí postupně vrací sebevědomí, které jí dávný incident pořádně pochroumal. Mezitím k sobě s Gabem při toulkách Tokiem pomalu nacházejí cestu a začíná to mezi nimi znovu jiskřit…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

The Little Teashop in Tokyo , 2020

Lvíček835
28.04.2022 5 z 5

Bylo to příjemné a pohodové čtení kniha mě bavila
Hrozně jsem si zamilovala hlavní 2 postavy Fionu a Gabea
Bylo tam spoustu jídla a hlavně čaj, takže něco pro mě.
Pořád jsem zní měla hlad

Nika151
27.04.2022 5 z 5

Autorka patří mezi mé oblíbené a knihu jsem zhltla jako nic. Postavy se sice opakují ve více knihách, ale není potřeba číst předchozí díly. Hlavním poselstvím knihy je život a jeho pomíjivost, užívání si okamžiku, a i když se dá vše zachytit na fotografii, tak zážitek a emoce jsou “to, co se počítá”. Podobná životní filozofie se ale objevuje ve více knihách autorky, ovšem v rozdílných státech. Dalším přínosem jsou informace o japonském jídle, které vás nutí okamžitě ochutnat maki a hřebenatku v tempura těstíčku. A pak vás čeká romantický příběh Fiony a Gabea. Doporučuji!

ivetapl
25.04.2022 4 z 5

Přiznám se, že ze začátku mě kniha úplně nebrala. Vím, že jsem ji i jednou už odložila. Chyba.

Sice chvilku trvalo, než se kniha rozjela, ale pak to stálo za to.
Julie umí nádherně popsat místa. Jako kdyby jste tam byli. Rozhodně mě nalákala a chtěla bych sama jednou Tokio navštívit.

Co se týče samotného příběhu. Gaba bych nakopala do zadku. Hlavně kvůli Jumi. S tou mě štval. .. Na Fionu jsem si chvilku zvykala. Ze začátku mi nějak vadila a vlastně ani nevím proč.
Když se to rozjelo, příběh krásně plynul a popis například čajového obřadu mě nadchl.
Co bych ještě dodala, tak že byl pro mě trochu rychlí konec. Možná bych ho o pár stránek protáhla...

V těchto knihách máte opravdu pocit útěku na krásné místa. Rozhodně opět doporučuji. Vypnete a budete si užívat jen čtení.

Jana-Marie
23.04.2022 4 z 5

Potřebovala jsem nějakou nenáročnou oddechovku a to tahle kniha splnila dokonale - pohodové a příjemné čtení!

Ka.Kubi
19.04.2022 5 z 5

Čajovna mě zatím ze všech knížek od této autorky zaujala asi nejvíce :) nemohla jsem knihu odložit!

vlckovka
18.04.2022 4 z 5

Kromě Cukrárny v Paříži a Pekárny v Brooklynu jsem přečetla zatím vše z této série.
Na Japonsko jsem se speciálně těšila, protože mě japonská kultura dost zajímá. Čajovna je dost specifická. Je samozřejmě plná klišé (ale v této sérii to spíš očekáváte a chcete), ale ze začátku jsem se nemohla napojit na hlavní postavy, protože mi nebyly moc sympatické. Pořád jsem čekala, až se to zlepší a myslela si, že to nebude nic pro mě.
Překvapivě pro mě, mě nakonec v této knize více než romantická linka zaujalo vše okolo - popsání Japonska, místní kultury, hezké lidské charaktery, které kladou důraz na úctu a v neposlední řadě výborné japonské jídlo (ano, ke konci mi málem tekly sliny).
Nakonec se mi kniha líbila, a i když není moje nejoblíbenější má v sobě něco co nevím jak popsat, ale stojí to za to. Rozhodně mi dala hodně podnětů k zamýšlení.

princesse
16.04.2022 4 z 5

Druhá kniha z této série a příjemné čtení i tentokrát. Romantika a oddech. Chorvatsko je mi tak nějak blíže, takže tento příběh pro mě trochu méně poutavý, ale přesto jsem si čtení užila a určitě jsem si u něj odpočinula a zanesl mě zas do jiné dálky.

Jaklová.katka
14.04.2022 5 z 5

Další skvělá kniha.
Mám hrozně ráda tematické knihy a paní Caplinová píše krásné příběhy. Těším se na chatu ve Švýcarsku

Amazonka72
10.04.2022 3 z 5

Čajovnu v Japonsku jsem dostala jako dárek a je to moje druhá kniha od této autorky. Mé pocity po přečtení jsou vlastně totožné, jako u první knihy (Hotýlek na Islandu). Je to taková "lepší červená knihovna", určitě celkem příjemná oddychovka. Pěkná obálka (celá série udržuje společnou grafiku, díky tomu je snadno rozpoznatelná mezi dalšími podobnými tituly). Zajímavý náhled do odlišné kultury - tentokrát do Japonska.
Je vidět, že autorka země, o kterých píše, procestovala, zná reálie a umí je celkem poutavě předat čtenářům. Příbeh jako takový byl celkem nudný, ničím mě nezaujal. Již od začátku mi bylo jasné, jak se bude celý příběh mezi Fionou a Gabem odvíjet. Ani ten konec mě nepřekvapil, vždyť to bylo už od 2/3 knihy jasné... Hlavní představitelka je opět (srovnávám s výše zmiňovaným Hotýlkem na Islandu) až překvapivě dokonalá. A Gabe má sice do dokonalosti zpočátku daleko, ale díky Fioně dojde k prozření a najde v sobě "lepšího člověka". Mně tento scénář přijde až moc prvoplánovaný, beru to tak, že kniha má být o Japonsku a má čtenáře navnadit na tuto zajímavou zemi, a ten zamilovaný příbeh je pouze kulisou.
Nechni tento titul nijak zlehčovat, věřím tomu, že Julie Caplinová si své čtenářky najde. Já bych si knihu z této série sama od sebe nekoupila, ale pokud ji dostanu jako dárek, ráda si ji přečtu. A vím, co od ní mohu očekávat.

PájaHája
06.04.2022 4 z 5

Již druhá kniha od této autorky a splnila moje očekávání. Její příběhy mě baví. Jsou oddechové a pěkně se čtou. Popisy jídel a kontrastu historie a moderní doby mě hodně bavily.

Gemma88
01.04.2022 5 z 5

Knihu jsem si vybrala podle hodnocení tady a nelituji. Autorka mne opravdu stáhla do děje, do prostředí, do pocitov.. Až mi bylo líto, že je konec.

manasx
31.03.2022 4 z 5

Já prostě u paní Caplin nejvíce oceňuji ten přenesený cestovatelský zážitek. To propojení s kulturou, tradicemi, informacemi o jídle a památkách dané země. Je to třešinka na dortu romantického příběhu, který ačkoliv s očekávaným průběhem bez žádného zvláštního překvapení, byl milý.

AndulinaU
20.03.2022 3 z 5

Tokio a Japonsko mě tolik nenadchlo, ale knížka to nebyla špatná

lucifess
17.03.2022 3 z 5

Romantika na jeden zátah. Rychlá, jednoduchá, nenáročná kniha. Dějová linka naprosto jasně čitelná už téměř od začátku, ale i tak velmi milé čtení. Velmi se mi líbilo citlivé líčení samotného Japonska. Úcta k rodině, zvyky, tradice a rituály, jídla, bydlení, kultura.

Bell@
13.03.2022 3 z 5

Tato kniha mě ze série bavila asi nejméně. Děj mi přišel zbytečně natáhnutý a vzájemný vztah mezi Fionou a Gabem se posouval poměrně pomalu.

Co ovšem musím vyzdvihnout je konec, který mi vehnal slzy do očí :)

Stoklaska
08.03.2022 3 z 5

Spíše slabší kniha, příběh mě moc nezaujal a český překlad mi místy vyloženě vadil - např. když hlavní hrdinka opakovaně "sténala" nad vynikajícím jídlem. Autorka má i lepší knihy.

janka2000
28.02.2022 5 z 5

Tato romantická kniha je sice oddechová, ale každý si z ní může odnést tolik informací o Japonsku, že vlastně je i dost poznávací.
Romantická zápletka není dle mého nejlepší, ale vlastně je díky tomu taky trochu blíže k realitě.

martinkaLLL
20.02.2022 5 z 5

Opět jsem si parádně odpočinula. Nemusím nad příběhem přemýšlet a s lehkostí si plyne krásami Japonska. U nás v poslední době aktuální téma.

Fidibus
17.02.2022 4 z 5

(SPOILER) "Květy odpadají, ale my si můžeme vychutnávat vzpomínky..." Oba se kdysi milovali, ale tají to, než se k tomu přiznání propracují. Ona nadšená fotografka pod bdělým dohledem matky, on životem unavený a domněle zamilovaný známý fotograf. K tomu japonské prostředí. Zpočátku trochu nudné, ale pak se mi to líbilo, a to včetně japonských reálií.
"Udělala jsem strašnou chybu!" "I opice padají že stromů."

KateTheBlogger
14.02.2022 5 z 5

Knížka se čte skoro sama. Příběh mě okamžit vtáhl a měla jsem pocit, že se s hlavní hrdinkou pohybuji po Tokiu. Kniha je čtivá, u jejího čtení je vám příjemně a zanechá ve vás touhu popadnout pas a letět do Tokia.