Čajovna v Tokiu

Čajovna v Tokiu https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/465030/bmid_cajovna-v-tokiu-8ku-465030.png 4 1517 352

Popadněte cestovní pas a vydejte se do země mrakodrapů, tradičních chrámů, čajových rituálů a rozkvetlých sakur. Užijte si romantiku s šálkem lahodného čaje a nechte se unášet příběhem, který si vás získá od první stránky. Fiona je vášnivá fotografka, má cestovatelský blog a už dlouho se touží podívat do Japonska. Když vyhraje čtrnáctidenní cestu do Tokia, má pocit, že se jí splnil sen. Jenže na místě s hrůzou zjistí, že jejím průvodcem je muž, který jí před deseti lety zlomil srdce – přitažlivý a úspěšný fotograf Gabe. Čas strávený s Gabem je pro Fionu zpočátku za trest. Fotograf jí dává najevo, jak ho obtěžuje, že se jí musí věnovat. Tři generace místních žen ji ale přijmou mezi sebe a Fiona v jejich domě a rodinné čajovně nachází lásku a vřelost, která jí schází. Užívá si s nimi piknik pod sakurami, poznává pravý japonský čajový obřad. A právě díky nim se jí postupně vrací sebevědomí, které jí dávný incident pořádně pochroumal. Mezitím k sobě s Gabem při toulkách Tokiem pomalu nacházejí cestu a začíná to mezi nimi znovu jiskřit…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

The Little Teashop in Tokyo , 2020

aljoska83
07.08.2023 2 z 5

První kniha ze série, která mě vůbec nebavila a zasekla jsem se u ní na několik dní. Tak snad to byla výjimka.

Lucinka007
05.08.2023 5 z 5

Opět další parádní kniha, po jejíž přečtení má člověk chuť odcestovat do dané země. Skvělý oddechový příběh, u kterého od začátku víte, jak bude probíhat, ale i tak se těšíte na každou další stránku. :-)

LivN
04.08.2023 4 z 5

Nikdy jsem nebyla v Japonsku, ale s touhle knihou jako bych byla. Všechno je tak dokonale barvitě popsané, že mate chuť vypít si zelený čaj matcha, sníst nudle z vepřového vývaru tonkotsu ramen, toulat se čtvrtí Nippori a vášnivě líbat Gabea... Čtení jsem si velmi užila!

pige
02.08.2023 4 z 5

Prvoplánový a zcela předvídatelný příběh od samého začátku.
Ale proč ne.

Krásně vykreslená mentalita a vnímání reality Japonci.
Knížka mě krásně do Japonska přenesla.

Vyzdvihuji především cit pro vykreslení atmosféry.

Jen mi přišlo, že poslední část knihy (s časovým odstupem) je psaná hodně rychle, aby byla kniha ukončena.
Závěr celý příběh pokazil.

Verunka289
30.07.2023 3 z 5

V této knize jsem Julii Caplin nějak nepoznávala. Vůbec jsem se nemohla začíst, knížka mě nudila, hlavní postavy mi byly nesympatické. Fiona mi až tak nevadila, i když moje oblíbenkyně to nebude, ale Gabe mi byl teda vyloženě protivný. Jinak Japonsko jako takové se mi docela líbilo a bylo vykresleno moc hezky, některé lokality jsem si pak vyhledávala na fotkách.

Selendra
30.07.2023 5 z 5

Moje první ( a určitě ne poslední) setkání s autorkou. Kniha byla oddechovka a moc se mi líbil popis Japonska a kultury a také čajový obřad. A ten konec byl úžasný, to co Gabe udělal bylo nádherné.

studentice
27.07.2023 4 z 5

Po přečtení knihy bych se hned do Japonska vydala...přijemný relax

amanda99
19.07.2023 4 z 5

oddechovka,přenesla mě trošku do Japonska..

klara.franta
16.07.2023 4 z 5

Jedna ze slabších kousků této autorky. V půlce knihy už jsem začínala mít problém se začíst, hlavní předvídatelná situace až za půlkou knihy a pak už jsem to musela dočíst. Fajn byla zápletka ke konci, trochu zvrat, kdy čtenář vlastně čeká, jak to celé dopadne. Líbily se mi i detaily, popisující jinou kulturu. Na romantickou oddechovku dobré.

LuckaDea
14.07.2023 5 z 5

Tak tato knížka se mi moc líbila a přidala se u mě na nejvyšší příčku (u této série) ke Kavárně v Kodani. Z knížky sálá moc příjemná atmosféra. Líbilo se mi přiblížení úplně jiné kultury, popis místních zvyků, jídel a památek. Navíc mě samotnou baví focení, takže mně příběh z fotografického odvětví sedl. Romantická linka hezky plynula a hlavní postavy byly uvěřitelné. Vyzdvihnout musím také vedlejší postavy - tři ženy z jedné rodiny, u kterých nechyběly ani hlubší myšlenky a moudra. Bonusem je opět nádherný vzhled knihy.

Kanimůra2
06.07.2023 3 z 5

Sázela jsem na jistotu, většina knih se mi od autorky líbila. Tahle zrovna moc ne. Na hlavního hrdinu jsem si nemohla od počátku zvyknout. Zkrátka mě štval.
Kladně hodnotím vedlejší postavy, japonskou trojici žen. Ta se mi líbila moc, jejich soudržnost, pospolitost. Jasná rodinná láska. A taky krásný popis Japonska. Svižně psáno, jako vždy. Ale s Gabem jsem se nesmířila až do konce.

Anor505
16.06.2023 4 z 5

Mám za sebou další romantický útěk, tentokrát do Tokia. Japonsko bylo představené hezky, i když jsme se jen sklouzli po povrchu, no ano, jako na výletě. Haruka s rodinou byli skvělí a některé myšlenky se mi vážně líbily.
Bohužel mi tam tentokrát nějak neseděla romantická linka, respektive Gabe. Možná je to tím, že jsem četla dvě knihy v krátkém sledu za sebou, ale viděla jsem až moc podobností s Pláží v Chorvatsku. Celkově to opět bylo milé nenáročné čtení, ale na 5 hvězdiček to tentokrát není.

alnahu
06.06.2023 5 z 5

Oddechové romantické čtení s kterým se vydáme až do dalekého Japonska.
V ději sledujeme tři generace žen babičky,matky a dospívající dcery a jejich náhled na život.
Autorka nás provede japonskou krajinou a seznámí nás i s jejich kulturou.
Uvařte si šálek dobrého čaje a pusťte se do čtení dalšího příběhu ze série :Romantické útěky.

Sarah11
04.06.2023 4 z 5

Japonská kultura mě fascinuje a tady jsme se toho mohli dozvědět opravdu hodně, což jsem si neskutečně užívala. Naprosto miluji a obdivuji tu moudrost, vyrovnanost, klid, soulad s přírodou, radování se z každodenních maličkostí... A ačkoliv jsem totální odpůrce jakéhokoliv psaní do knih, tady jsem mnohokrát měla nutkání vzít do ruky zvýrazňovač a některé z pasáží si označit.
Paradoxně mi ale víc než ústřední dvojice sedly vedlejší postavy. Tři generace Japonek, přičemž každá má odlišný pohled na vlastní kulturu a tradice, mě moc bavily.
Fiona mi nevadila, i když mám v sérii určitě jiné oblíbenkyně, ale Gabe mi příliš k srdci nepřirostl. Nemůžu si pomoct, ale působil na mě spíš jako takový úchyláček. Todd a Alex u mě tedy stále vedou.

Magdyla.8
02.06.2023 4 z 5

Zas a znova krásné milé čtení od J. Caplin. Přesunout se do Tokia a poznat více hl. hrdinku Fionu byl oddechový zážitek. Líbil se mi popis města, lidí a i jejich mentalita. Také vedlejší linka Fioniny matky byla přínosná a zajímalo mě, jak se stím Fiona popere.

Aligi
01.06.2023 5 z 5

Krásný příběh, který vás nutí na chvíli se zastavit, uvařit si čaj a jen tak si sednout ven a nedělat nic, jen tak být.

Aaloha
31.05.2023 4 z 5

Hezké to bylo, dostala jsem od knihy co jsem očekávala. Oddychové čtení, romantiku a pro mě neznámou zemi Japonsko. Popisy přírody byly vykreslené tak, že bych tam hned jela.

katerina28349
31.05.2023 5 z 5

(SPOILER) Knížka je čtivá romantická oddechovka z omamnou vůní sakur a tradičním čajovým obřadem. Bylo fajn navštěvovat pro mě neznámou kulturu Japonska. Od chaotického a uspěchaného Tokia přes čajové obřady, svátek rozkvetlých třešní až po klid a krásu parků, chrámů a nakonec hory Fudži. Příběh Fiony a Gabea bylo fajn sledovat vyvíjející se milostný stah. Co mě ještě zaujalo byli vedlejší postavy Haruka, Setsuko a vnučka Maju. Tři generace japonských žen každá s vlastním pohledem a názorem na vlastní kulturu a tradice. Za mě příběh je romantický z nádechem exotiky a neznáma. Knížku mohu doporučit.

Nelly
28.05.2023 3 z 5

Tak oproti Domku v Irsku, který jsem od této autorky četla, je to mnohem zajímavější - ani ne tak samotná romantická linka (i když byla citově propracovanější, ale stále stejně bez jakéhokoliv zásadního zvratu), jako reálie z Japonska - ty byly opravdu zajímavé (aspoň pro mne) a musím se přiznat, že jsem hodně googlila fotky míst, takže by mi ani nevadilo, kdyby tento "romantický bedekr" měl na konci i reálné fotografie, aby to dotvořilo tu pravou atmosféru. Pohodové, nenáročné a zajímavé čtení (kapesníček do ruky na závěr).

Vendis
22.05.2023 4 z 5