Kavárna v Kodani

Kavárna v Kodani https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/400221/bmid_kavarna-v-kodani-d6p-400221.png 4 3145 809

Z otravného výletu do Kodaně se vyklube cesta, která všem zúčastněným změní život úplně v duchu dánského životního stylu hygge. Někdy prostě stačí jen zpomalit a rozhlédnout se kolem sebe. Dát si kávu. Popovídat si s ostatními. Třeba pak zjistíte, že to, za čím se ženete, vám štěstí nepřinese.

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Cosmopolis

The Little Café in Copenhagen , 2018

Tamirai
15.04.2023 5 z 5

Milé, vtipné a také cestovateľsko-romantické pohladenie po duši.

Lidska_ctecka
15.04.2023 4 z 5

Krásná oddechovka. Romantické knihy většinou nečteme kvůli dějovým zvratům, takže jsem nebyla překvapená, že se většina věcí dala odhadnout předem. Hlavní postavy mi byly sympatické a nedokážu spočítat, kolikrát se mi při čtení sbíhaly sliny. Někdy mi popisné části přišli moc zdlouhavé. Na druhou stranu autorka nádherně popsala prostředí a kniha je psaná krásným jazykem.

KnihoSny
14.04.2023 5 z 5

U této knihy jsem si řekla že ji skůsím abych pochopila co na tom lidi mají :P a už jim úplně rozumím a určitě se ještě nějakou knihu od Caplin přečtu :) Bena jsem si zamilovala a Kate byla fakt skvela:P

Laf
09.04.2023 5 z 5

Tato kniha se mi líbila asi zatím nejvíce ze všech v této sérii, které jsem dosud přečetla. Rychle mne to vtáhlo, zasmála jsem se u toho a bavilo mne to až do konce. Mohu vřele doporučit. Navíc tato autorka umí tak bravurně popisovat prostředí, že po dočtení knihy má člověk chuť sbalit kufry a také se vydat do těch míst, kde se příběhy odehrávají. :)

AlčaH
08.04.2023 4 z 5

Čistě romantické knihy moc nečtu - ale série Romantické útěky mě zaujala velkou spoustou pozitivních hodnocení i přenádhernou estetikou obálek. Katka Brabcová odvedla vážně skvělou práci!

Jako milovnice všeho severského jsem si jako první kousek k přečtení vybrala knihu Kavárna v Kodani. Příběh mě bavil - tedy romantická linka byla samozřejmě malinko klišoidní, včetně toho sladkého konce, ale to se prostě v tomhle žánru trochu očekává - takže za mě v pohodě. :) Hlavní dvojice mi byla sympatická a všechny ostatní postavy taky fungovaly opravdu dobře, bavila mě dynamika mezi nimi, i to, jak se postupně rozkrývaly všechny vrstvy jejich osobností.

No a pak samozřejmě prostředí, to je na knížce to nejzajímavější a to jí dodává to "něco" navíc a povyšuje ji to na daleko zábavnější čtení - popisy Kodaně, jejích památek, dánského jídla i životního stylu Dánů... ách... totálně jsem se zamilovala a připojuji se k zástupu těch, kteří by tam teď hned nejradši odcestovali. :)

V sérii plánuju pokračovat a těším se na další místa, která prostřednictvím těchto příběhů navštívím. :)

Petass
07.04.2023 4 z 5

Tenhle formát, mixující cestopisné popisy, místní zvyky, pokrmy, schopnou hrdinku, neodolatelného hrdinu a romantickou linku, mě prostě baví. Co má člověk děti, je tak nějak rád za každý milý útěk z reality. Krásně se to četlo, vzala jsem si ji s sebou na dovolenou a šla spát v půl šesté ráno! Nešla odložit, i když konec tušíte a autorka to komplikuje, jak může. Krásný den a noc s písmenky. Budu muset dávat pozor, až začnu číst další díl. Nocovka uprostřed týdne nebude úplně praktická. :D Romantickým duším doporučuji!

Varování!: Série bude nutně představovat riziko, že všechny země budete chtít navštívit... Kodaň se momentálně na mém osobním seznamu míst "která musím vidět" probojovala na první příčky .

Tynyton
06.04.2023 4 z 5

Velice příjemné čtení jako dělané pro deštivý večer v křesle s hrnkem něčeho teplého. Autorka umí krásně popsat místa. Člověk má chuť se hned rozjet do Kodaně na výlet. Musím však říct, že mě často bavily více vedlejší postavy než samotná ústřední dvojice, ačkoliv scéna, při které se poznaly, byla naprosto kouzelná

Juici
05.04.2023 5 z 5

.. Usmáli jsme se na sebe. ,,Hned po téhle.,, ..

Nemám slov. To bylo tak krásné čtení! Jsem emocionálně vyšťavená a chci jet okamžitě do Dánska.

Na knihu jsou velké ohlasy a tak mi nesměla chybět v ruce. Už od začátku na mě dýchl klid a krásně psaný začínající příběh z pohledu Kate. Nemohla jsem přestat otáčet stránky.

Příběh mě vtáhl do Dánska, o kterém jsem se dozvěděla spousty krásných informací (musela jsem si některá místa vygooglit, abych se přesvědčila, že opravdu existují :-D). Měla jsem chuť sedět v jedné z kaváren a pít v příjemné atmosféře kávu. Dýchalo to na mě s každou kapitolou. Neuvěřitelné.

Všechny postavy mi byli moc sympatické. Zápletka na konci mě absolutně nevykolejila a epilog mě donutil se s posledními řádky opravdu hodně usmívat. Nechápu, jaké emoce jsem dokázala cítit. Třeba při loučení s Evou mi bylo opravdu smutno, nechtěla jsem se vracet ani za mák do Londýna. Smutek, radost, láska, okouzlení, souznění. Všechno jsem cítila.

Už teď se nemohu dočkat další knihy od spisovatelky, kterou zařazuji k mým oblíbeným. Děkuji za tento výlet, který mě opravdu příjemně pohladit po mém čtenářském duchu.

petrabohy
04.04.2023 5 z 5

Moc hezká knížka

Lucie21352
27.03.2023 5 z 5

Musím říct, že i tato kniha se autorce velmi povedla. Je v ní více napětí, ale jen to podtrhuje děj. Velmi doporučuji.

Johanka1956
26.03.2023 5 z 5

Příjemné, vtipné, pohodové čtení. Hlavní hrdinka Kate si mě získala. Prima příběh.

betička
23.03.2023 5 z 5

Odpočinkové čtení u kterého ihned tušíte jak kniha skončí, ale ... je to příjemné.
Ráda bych si zašla do kavárny Varme na kanelsnegle.
Je pravdou, že mě trochu mrzelo, že 3/4 knihy je popis týdenní cesty novinářů po Kodani a do zbytku se autorka snažila napasovat všechno ostatní. Škoda.

Lovana
22.03.2023 4 z 5

Má druhá knížka autorky (ano, začala jsem sérii Romantické útěky až 6. dílem Čajovna v Tokiu) a mám velmi podobné pocity jako právě u Čajovny.
Opět musím pochválit nádhernou obálku, to se ovšem budu opakovat u všech dílů této série, protože obálky jsou neskutečně povedené.
Opět mě naprosto nadchl popis města, všech míst, které postavy v knize navštívili, hned bych se do Kodaně vydala a obdivovalo to vše na vlastní oči a úplně nejvíc bych se posadila do kavárny Varme a dala si výbornou kávu, kanelsnegle a spandauer a poté ještě horkou čololádu a popovídala si s Evou, kterou jsem si nesmírně oblíbila, kromě ní jsem si oblíbila všechny postavy, které se účastnily výletu do Kodaně, včetně dvou hlavních hrdinů). Opět mi přišlo, že romantika byla poněkud upozaděna, i když ne tolik, jako právě v Čajovně a tady byl vidět i vývoj citů mezi hlavními hrdiny. Poněkud uspěchaný mi potom přišel závěr, ten se určitě dal ještě trochu rozepsat.
Tento díl se mi líbil o malinko více než Čajovna v Tokiu a určitě si přečtu i další díly série, i když určitě ne kvůli romantické lince, ale zejména kvůli popisům míst, jídla a pití.

Hodnocení 4*/5*

vekkr
20.03.2023 4 z 5

Audiokniha.Nezarmoutí,ale ani nenadchne.Je to přesně to ,co čekáte,jen mi to připomíná-Žehlils někdy?

Evkaha
19.03.2023 4 z 5

Takové milé pohodové čtení. Úplně jsem dostala chuť zajet si do Dánska, o tom jak se při čtení sbíhaly chutě na něco dobrého nemluvě. Jak to asi všechno dopadne napadne čtenáře hned na začátku, ale číst dál to ničemu nebrání.

castiglione
18.03.2023 4 z 5

Kavárna v Kodani? Už samotný název mě lákal. Byla jsem prostě zvědavá. Skoro dva a půl tisíce hodnocení, celkem vysoká procenta...jenže já takové romanťárny přece obvykle nečtu...
A?
4 hvězdičky - právě za to, že takovéhle romanťárny obvykle nečtu (a přečetla jsem), právě za to, že ještě teď cítím tu úžasnou vůni kávy z kavárny Varme ve svých představách, právě za to, jak spolehlivě fungují mé chuťové buňky jen při pomyšlení na všechny ty skořicové kanelsnegle, na spandauer s pudinkem a džemem, které jsem si samozřejmě vyhledala a určitě je i upeču, za ty úžasné a dokonale obložené dánské chleby, právě za to, že má touha navštívit po 23 letech opět Dánsko a pořádně prozkoumat jejich styl hygge, právě za to, že někdy opravdu stačí jen zpomalit a rozhlédnout se kolem sebe, abyste zjistili, že to, za čím se ženete, vám štěstí nepřinese. 4 hvězdy za milou knihu a nebýt té romantiky, kterou já až tak nemusím, bylo by jich 5.

Šárka88
17.03.2023 4 z 5

Audiokniha - Veronika Lazorčáková
Byla to taková slušná oddechová romantika na poslech. Souhlasím s komentářem klara.franta . Je to úplně přesné, jak bych děj popsala.

klara.franta
16.03.2023 4 z 5

Klasická romantická oddechovka od Julie Caplin.
Určité části knihy mi přišly nudné, žádný zvrat, dost očividné, co se bude dít a jak to dopadne v romantické zápletce hlavní hrdinky. Víc mě bavili vedlejší postavy a jejich nepředvídatelné chování. Na druhou stranu v poslední části knihy jsem četla napjatě a čekala, jak to celé dopadne, jelikož jsem měla víc svých teorií o závěru. Možná ten konec byl až moc uspěchaný, na to jak se celý děj knihy táhl, pak jen šup šup a překvapivý epilog.

aljoska83
08.03.2023 4 z 5

Dobře se čte, skvělá oddechovka. Má vše, co člověk od tohoto žánru může čekat. A kdo ho nemá rád, ať ho nečte, ať pak nedává špatné hodnocení, že je to klišé nebo moc cukrové. To je jako si u detektivky stěžovat, že je tam nějaká mrtvola.

AngeliS
01.03.2023 odpad!

Proboha, proč?? Kde je Emoji kde zvrací duhu? Tak, ale tak moc klišé! Od první věty! Ještě mě bolí zuby, jak moc přeslazené sousto to bylo. Ne! Už nikdy ne! To není ani oddechovka, to je vyloženě jen klišoidní cukrkandl. Tohle je vlastně jen jedna velká vata. Kecy. Neodpustím si to. Cukrová vata - myšleno přeslazená zbytečnost.