Kavárna v Kodani

Kavárna v Kodani https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/400221/bmid_kavarna-v-kodani-d6p-400221.png 4 3145 810

Z otravného výletu do Kodaně se vyklube cesta, která všem zúčastněným změní život úplně v duchu dánského životního stylu hygge. Někdy prostě stačí jen zpomalit a rozhlédnout se kolem sebe. Dát si kávu. Popovídat si s ostatními. Třeba pak zjistíte, že to, za čím se ženete, vám štěstí nepřinese.

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Cosmopolis

The Little Café in Copenhagen , 2018

Le Chat
25.12.2023 5 z 5

Moje desátá kniha od autorky si opět vysloužila plný počet hvězdiček. :-) Kavárnu v Kodani řadím na dělené první místo spolu s Hradem ve Skotsku. Příští rok by měl vyjít další díl série (tentokrát z Itálie), určitě si ho také ráda přečtu.

adelinka
22.12.2023 5 z 5

Aj keď tento druh románov nevyhľadávam, tak v tomto tempe pracovnom a predvianočnom mi skvelo zapasoval.....niekde doma mám aj knihu hyge.... prečítam si...

Imaginárium
12.12.2023 5 z 5

Dánsko - zem najšťastnejších ľudí na svete.

PR manažerka Katie dostane za úlohu zorganizovať trip do Kodane pre 6 novinárov, ktorí sa majú dozvedieť viac o dánskom hygge.

Životný štýl hygge, kde nejde len o sviečky a kašmírové prehozy, ale prevláda radosť z maličkostí a pohodlia domova. Uprednostňuje sa trávenie času so svojimi najbližšími, dáva do popredia dôležitosť starania sa jeden o druhého a prejavovanie skutočného záujmu.

Perfektné navodenie cestovateľskej atmosféry (letenky do Kodane som už pozerala), ukážka komplikovaných medziľudských vzťahov a nesúlad medzi pracovným a osobným životom, kde je krásne ukázané, že práca nie je všetko a ako sa dá nesprávne hnať za šťastím.

Odporúčam všetkým, kto potrebujú inšpiráciu a oddychové, milé čítanie s jednoduchou romantickou linkou. Bohužiaľ, pripravte sa na množstvo chýb v texte - nenechajte si pokaziť ten hrejivý pocit z čítania, mňa to na začiatku hodne rozhodilo.

Ako moja prvotina od autorky ma chytila za srdce a už teraz je jasné, že sfúknem úplne všetky.

Elion
09.12.2023 5 z 5

Do série Romantické útěky jsem se chtěla pustit už dlouho ale nikdy jsem se k tomu nedostala a tak jsem si řekla že teď už nastal čas a že by to mohlo být fajn. A taky že bylo. Nebo spíš, bylo to mnohem víc než to. Krásná romantická jednohubka která velmi pohladila po duši a zanechala pocit že svět je ještě v pořádku a že správní chlapi ještě pořád po světě chodí.
V knize je i pár zvratů a nečekaných událostí ale i když vlastně všichni víme jak kniha nakonec dopadne, těšíme se na to, co se stane než dojdeme ke konci.
Moc se těším na další díly z této série protože v ní chci pokračovat.

peeetta
06.12.2023 5 z 5

Pro změnu jsem sáhla po romantické knize. Kate pracuje jako PR specialista, je vyslána na cestu do Kodaně, kam bere skupinku novinářů. Aby poznali "hygge" - dánský způsob života, protože ti jsou považováni za nejšťastnější lidi na světě.

jessie01
04.12.2023 3 z 5

Knížkám od této autorky prostě nemůžu dát větší počet hvězdiček, byť je to pohodové čtení a člověk by si u něj měl odpočinout, tak mě některé pasáže spíš iritují svoji přehnanou snahou zapůsobit na čtenáře, lehce trapnými scénkami či opakujícími se výstavbou dějových linek v každé knížce. Takže ano, byl to fajn příběh, a ráda si zase někdy přečtu některou další knížku od této autorky, ale ne hned. :-)

Janadvorackova
25.11.2023 2 z 5

Dánové tomu říkají "hygge," a když jsem o tom poprvé slyšela lezla jsem po stropě nepochopením. Je to takový koncept, jak "si udělat dobře" na duši tím, jakými "věcmi a myšlenkami se obklopujete, zaobíráte" zejména doma, ale klidně i na místech, kde se často zdržujete.
A jo, já souhlasím, že takové věci jsou třeba, protože kde jinde se máte cítit příjemně a měkoučce, jako kotě v pelíšku, než doma? A pak samozřejmě i v různých kavárnách... (v Praze je jedna v bývalé vodárenské věži, kam jsem ráda chodila)...
Svíčky a deky, teplo ohně, knížka, nebo teplé ťapky, klidně zvíře na klíně, to je asi základ. Ale furt nechápu, proč se o tom psalo tolik knížek a čtenáři vlhli z "nového nápadu?" Vždyť schopnosti k tomu, aby nám bylo po všech stránkách dobře, máme v sobě, ne? Jenom stačí chtít být v pohodě (i v případě a zejména tehdy, máme-li v ostatním životě nějaké trable). Třeba nebrat si práci domů, protože tam je to pro tyhle blbosti nedotknutelné...

No a Kate, hrdinka knížky, je v tomhle ohledu neznalá, ale vnitřně asi chápe a posléze pozná. Vyveze několik novinářů do Dánska, aby poznali tamní útulnost spojenou se spokojeností. Protože Dánové jsou děsně šťasný národ. Vyhlídkové jízdy loděmi, návštěvy památek a kaváren, ponávání lidí ve skupině - to všechno bylo v pohodě.
Bohužel ale naivní a někdy nemotorně divná romantická část příběhu mi kapku vadila. Ano, chápu, jakou knihu jsem četla, ale nechápu, proč je kolem autorky takové halo.

Marcik7
23.11.2023 5 z 5

Kniha naprosto splnila má očekávání, je lehká, vtipná, zamilovaná a navíc jsem si já zamilovala Dány a Kodaň. Začala jsem tuto sérii a těším se na další díly.

Leník95
20.11.2023 5 z 5

Tohle je moje druhá kniha od autorky a nezklamala. Je to prostě romantický útěk. Kniha je svižná, krásně se čte, postavy jsou sympatické a já jim fandila. V knize nejsou žádná hluchá místa a příběh prožíváte společně s Kate. Když chci něco romantického a oddechového, sáhnu po Caplinové i v budoucnu.

6Nikki6
08.11.2023 5 z 5

Kniha je krásná. Ano, není to kdovíjak unikátní a nepředvídatelné atd. ale tohle ani od knih tohoto typu nečekám. Chci si přečíst něco, co koní neuvěřitelně krásným happy endem, což jsem u této knihy našla. Atmosféra na mě dýchala z každé stránky a knihu jako oddechovku mohu s klidem vřele doporučit :)

vikidala
08.11.2023 2 z 5

Za mě byla tahle knížka hrozná slátanina. Spousta věcí jsem přeskakovala, aniž by to dějově vadilo. Všechno dopadlo až neuvěřitelně růžově. Úroveň asi jakoby jí psala nějaká puberťačka.

knidopel
04.11.2023 4 z 5

Poslechnuto jako audiokniha. Kniha je moc pěkně načtena Veronikou Lazorčákovou. Autorka umí krásně vtáhnout do děje a předat atmosféru daného místa, v tomto případě prostředí dánské Kodaně. Jde o velice pohodovou romantiku, u které nemusíte moc přemýšlet a prostě vypnete. Ačkoliv romantické knihy moc nevyhledávám, moc ráda si poslechnu/přečtu i další knihu z této série.

martulinka4
02.11.2023 4 z 5

pohodová romantická oddechovka

animovanej medv
27.10.2023 3 z 5

Moje první setkání s autorkou. Bylo to velmi příjemné a důmyslně čtení a moc mě bavilo.

Nebavily mě pasáže, které vychvalovali Dánsko a Kodaň. Nebavily mě první dva dny v Kodani. A dej byl velmi předvídavý.

I tak jsem se pobavila.

barbora6886
25.10.2023 5 z 5

Super! Musela jsem udělat šneky.

rilajaan
18.10.2023 4 z 5

Velmi dobrá romantika s úžasnou atmosférou Kodaně. Bylo to takové pohlazení po duši.

Whobey
16.10.2023 5 z 5

To byla pohoda! :)
Jasně, je to ten typ knihy, který začnete číst a tak nějak tušíte, jak to dopadne. Ale zároveň je to hrozně milé vyprávění, čte se to tak snadno a máte nesmírnou chuť se zabalit do huňaté deky a nasávat tuhle úžasnou atmosféru Kodaně. Za mě paráda. :)

PetK
27.09.2023 4 z 5

Ženské romány téměř nečtu, ale tohle bylo příjemné, zcela odpočinkové audio. Sice od druhé kapitoly víte, jak to dopadne, ale poslouchala jsem to především díky hygge, které hraje důležitou roli v celém příběhu. A ano, jak jsem předpokládala, potřebuju jet do Dánska a zítra budu péct skořicové šneky. :-)

Edit: Povedly se a byly vynikající. :-)

Anynator
26.09.2023 2 z 5

Asi nejsem cílová skupina. Kniha pro mě bylo utrpení plné klišé a předvídatelného děje. U intimní scény mi bylo trapně za vypravěčku.

Dvě hvězdy jsou za postavu Evy a její filosofické myšlenky. Líbilo se mi poukazování na to, že se často za postavením ve společnosti ženeme zbytečně.

hokaca
22.09.2023 5 z 5

To je pohlazení. Z knihy mám přesně ten pocit, jako bych byla zachumlaná v dece a pila horkou čokoládu. Rozumím proč se série jmenuje Útěky. A mimochodem mám chuť si to doma zhyggovat.. :D