Kavárna v Kodani

Kavárna v Kodani https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/400221/bmid_kavarna-v-kodani-d6p-400221.png 4 3136 806

Z otravného výletu do Kodaně se vyklube cesta, která všem zúčastněným změní život úplně v duchu dánského životního stylu hygge. Někdy prostě stačí jen zpomalit a rozhlédnout se kolem sebe. Dát si kávu. Popovídat si s ostatními. Třeba pak zjistíte, že to, za čím se ženete, vám štěstí nepřinese.

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Cosmopolis

The Little Café in Copenhagen , 2018

Julinka679
10.08.2023 4 z 5

Přistupovala jsem k tomu skepticky s pocitem, že to bude další romantika jako přes kopírák ale to se nestalo.
Líbí se mi, že autorka čerpá zkušenosti ze svých cest takže dokáže věrně popsat místní obyvatele, jejich kulturu a ještě příběh zasadí do příjemného prostředí takže čtenář si připadá jako by se na místě přímo nacházel.
Příběh Kate se četl hodně dobře, je to sympatická "holka", která toho má za a před sebou ještě hodně a její "útěk" do Kodaně jí s tím vším pomůže.
Pro mě to bylo takovým milým pohlazením po duši a určitě se chystám na další knihy z této série protože si mě to naprosto získalo.

Hodnotím 4,5* a doporučuji!

xmartikx
05.08.2023 5 z 5

Z této knihy na mě dýchla taková pohoda a útulno, že jsem měla opravdu chuť koupit letenky do Dánska nebo alespoň zajít do fajn kavárny u nás :-D. Moc se těším na další knihy z této série!

Sabča817
04.08.2023 5 z 5

Krásný čtivý příběh, který podněcuje ve čtenáři chuť podívat se do Dánska. :-)

Amazonka72
25.07.2023 2 z 5

Vzala jsem si tento díl s naprosto jasným záměrem - mít na dovolenou opravdu něco "jednoduchého" ke čtení, jenom tak pro relaxaci... žádné hluboké myšlenky.
Z této série jsem již nějaké díly přečetla, příběh o Švýcarsku a horské chatě naprosto splnil daný účel, ale Kavárnu v Kodani jsem prostě nedala. Připadalo mi to již opravdu hodně plytké, plné klasických frází z červené knihovny ve stylu "letmo se dotkl její ruky a rázem se jí zatmělo před očima... "
Tentokrát mě ani nezaujal popis Dánska, i když věřím tomu, že je to příjemná země a do Kodadě bych se také někdy ráda podívala... zkrátka jsem nebyla schopná dočíst příběh až do konce, takže jsem nakonec sáhla po náhradě, u které se sice musí chvílemi přemýšlet, ale která má nějaký hlubší příběh.
Přiznám se, že po dalších titulech z této série už asi nesáhnu :-).
Ale co musím uznat, graficky jsou obaly této série velmi povedené a je to jedna z věcí, které zaujmou a zvědavě nás nutí se do knihy podívat...

RendyaDav
24.07.2023 5 z 5

Vtipný příběh o lásce, štěstí a cestování, který vás chytne od první stránky.
Příběh plný emocí a povznášející lehkostí s příslibem milostné zápletky je skvělou oddechovou četbou pro čtenáře..
Popadněte hrnek čokolády nebo kávy a začtěte se.

Annicka
21.07.2023 3 z 5

Kdysi jsem si koupila jako eknihu, abych zjistila, co na tom všichni vidí. Teď jsem potřebovala číst něco pozitivního a jednoduchého, svůj účel to splnilo... Ale pořád si říkám, co na tom všichni vidí. Ale tak to je i tím, že obecně tento druh literatury nečtu. Plno klišé, teď nejenom romantických, ale i o Dánech, kdy celé Dánsko se redukuje na hygge Kodaň... Ale zase musím uznat, že se to četlo celkem dobře, pokud chce člověk něco fakt na oddech. Možná v nějaké takové krizi sáhnu po dalším dílu...

amanda99
19.07.2023 3 z 5

oddechovka..

Špekyn
16.07.2023 4 z 5

Velmi milá romantická oddechovka. Člověk od začátku ví, jak to dopadne, ale stejně je krasne tento romantický příběh s hrdiny prožít. Postavy jsou velmi sympatické, vykreslování atmosféry je fantastické. Poznávání krás Kodaně, smyslu životního stylu hygge a esence dánského štěstí je úžasnou třešničkou. Těš8m se na další díly!

Mateo67
15.07.2023 4 z 5

Příjemný oddychový příběh, kde jsem si nejvíce užila kapitoly odehrávající se v Kodani. Ráda jsem blíže poznala myšlenku a životní styl hygge a pokud tak většina Dánů žije nebo se snaží žít, pak jim asi i docela závidím.
Ale na druhé straně - zas až tak závidět nemusím, protože kousek svého hygge už si vlastně pravidelně žiju. A to s knížkou v ruce a dle situace (nálady, ročního období,) se skleničkou vína, šálkem kávy, hrníčkem čaje a pro případ potřeby s hromadou svíček a měkoučkou dekou po ruce:-).

Jana8774
14.07.2023 5 z 5

Krásné letní čtení. Knihy autorky jsou krásně čtivé a oddychové.

Dietwithstyle
12.07.2023 5 z 5

Očekávala jsem oddychovku, a to se mi splnilo. Příběh místy trochu předvídatelný, ale styl psaní výborný, autorka skvěle zachytila atmosféru. Měla jsem chuť hned koupit letenku do Kodaně a jet se tam podívat.

maryska09
11.07.2023 4 z 5

Romantický příběh z atraktivního dánského prostředí, plný kávy a skořice. Občas průhledný, často naivní a snad až příliš sladký, ale jednou za čas taková romantika potěší. Doporučuji pro rychlé klidné přečtení.

Akléda_
09.07.2023 5 z 5

Konečně jsem se také pustila do všemi opěvované série Romantických útěků a musím říct, že to bylo mnohem lepší, než jsem čekala. Doufala jsem v příjemnou oddechovku a dostala jsem mnohem víc. To prostředí Dánska, které bylo krásně vykreslené, postavy, které mě bavily a uvěřitelná a moc hezky provedená romantická linka i s trochou new adult vložkou byla prostě boží. Líbilo se mi i pracovní prostředí, moc hezky se to četlo a mělo to i důstojný konec, který dával smysl, měl význam a nebyl tam jen pro zbytečné drama. Stejně tak epilog, který byl moc hezký, oceňuji také citlivě vloženou queer linku. Několikrát jsem se u čtení culila a smála, bylo to vtipné a překvapil mě i vývoj hlavní hrdinky, kterým si za celou dobu prošla. Pokud hledáte fakt dobré romantické čtení, které vás bude bavit, bude mít vše co by dobrá romantika měla mít, bude se to nádherně číst a navíc vás to zavede do netypického prostředí, Kavárna v Kodani je přesně pro vás.

MagdalenaSlaba
08.07.2023 5 z 5

Předvídatelný romantický příběh z dánského prostředí. A možná se při čtení taky zamilujete - do dánského hygge, které na vás bude dýchat z každé stránky.

Fortuna7
04.07.2023 3 z 5

Pro mě taková průměrná romantická oddechovka se zajímavými postavami a úžasným prostředím Kodaně. Námět knihy mi přišel velice zajímavý, ale podle mě nebyl úplně naplno využit. Kavárna v Kodani má neskutečnou atmosféru a já mám chuť sbalit si kufry a odjet do Dánska :-). Při čtení jsem se několikrát zasmála a přemýšlím, že se pustím i do dalších knih od autorky.

adulik23
02.07.2023 3 z 5

Opäť raz sa mi potvrdilo, že ja nie som moc na tieto romantické knihy, plusové body si u mňa kniha získala svojou časťou z Kodane...

katerina4564
01.07.2023 2 z 5

Tuto autorku jsem se rozhodla číst především kvůli všude číhající reklamě a pozitivním recenzím. Podle anotace to vypadlo na příjemnou oddechovku, ale nejsem si jistá, že to pro mne bylo oddechové čtení. Hned úvodem začnu tím, že mi knihu neustále znepříjemňovalo slovo hygge, chápu, že je to dánské označení stylu života, ale nemohla jsem si pro něj určit jednoznačnou výslovnost a když jsem si ji našla na googlu, stejně jsem si to nepamatovala. Když se pak slovo objevovalo v různých tvarech, tak to jsem byla v koncích, protože mě to neustále nutilo přemýšlet nad způsoby vyslovování.
Samotný příběh začal zajímavě, nicméně pak na mne novináři začali působit jako banda neandrtálců. Avril, novinářka, totální blbka, tomu nasadila korunu a byla mi v knize opravdu protivná. Do toho zmínka o bratrovi Katie, který staví repliky ze star wars, no to jsem šla do kolen. Scéna, kdy se ztratí Conrad, pro mne byla taky dost absurdní a ani mi to nepřišlo nikterak vtipné. Očekávala jsem, že se i dozvíme jak dopadne zákeřný Josh, zda za svoje jednání zaplatí, ale v podstatě zůstal bez trestu. Chvílemi jsem se ztrácela v tom ke komu patří přímá řeč a rušily mi to i chyby v překladu a občas i divný slovosled. V knize je také příliš detailních popisů míst, architektury a celkově prostředí, což u oddychového čtení není úplně dobré, jelikož musíte vynaložit hodně fantazie na představu, kde se vlastně děj odehrává.
Co je pro mne bohužel u spousty knih problém, že po prvním polibku si hned hlavní postavy začnou tykat.
Posledních 40 stran jsem přeskákala a celkově nemám z knihy pocit oddechovky, takže s dalšími knihami si dám zatím pauzu. Neříkám, že se jednalo o špatný námět, ale za mne špatně propracovaný.
Závěrem jedna poznámka, nesnáším slovo pitoreskní, má mnoho příjemnějších synonym, ale to je takový můj osobní problém.

terezička93
26.06.2023

velmi milé čtení a asi potřebuju na výlet do Kodaně :))

knihomol1985
15.06.2023 4 z 5

Pohodové čtení po celý rok i na dovolenou.

VerronikaH
08.06.2023 5 z 5

Tyhle knihy jsou jako pohlazení po duši. Člověk si u nich odpočine a příjemně zasní. Tuhle jsem zhltla ve formě audioknihy a bylo to snad ještě příjemnější, než kdybych jí sama četla. Úplně se mi to přehrávalo před očima, jak kdybych se dívala na film. Kate byla sympatická a dokázala jsem se s ní v lecčem ztotožnit. Ben je pro mě zatím nesympatičtější objekt zájmu, na jaký jsem v romantických útěcích narazila (přečtenou mám Čajovnu v Japonsku a Domek v Irsku). Myslím, že se k ní vrátím, jakmile budu mít potřebu uniknout z moderního uspěchaného světa do přívětivé Kavárny v Kodani, kde se kromě horké čokolády a neodolatelného pečiva servíruje vřelý úsměv a všeobjímající pohoda.