Kavárna v Kodani

Kavárna v Kodani https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/400221/bmid_kavarna-v-kodani-d6p-400221.png 4 3149 810

Z otravného výletu do Kodaně se vyklube cesta, která všem zúčastněným změní život úplně v duchu dánského životního stylu hygge. Někdy prostě stačí jen zpomalit a rozhlédnout se kolem sebe. Dát si kávu. Popovídat si s ostatními. Třeba pak zjistíte, že to, za čím se ženete, vám štěstí nepřinese.

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Cosmopolis

The Little Café in Copenhagen , 2018

8182
21.08.2022 5 z 5

Mila prázdninová oddychovka

ramiter
20.08.2022 4 z 5

Moje první kniha od této autorky. Potřebovala jsem něco takového: jemného, ženského, pohodového, snivého, s napětím, jak to skončí, i když to tušíte od začátku. Tak jsem přidala na dovolené ještě jednu, ale na pár měsíců změním žánr a novou Julii otevřu až na podzim, ke kávě s domácím koláčem, za mihotání světla svíček a náladě hygge.

Mixy
19.08.2022 4 z 5

Moje první kniha od Julie Caplin a ne poslední. Nakonec jsem od ní přečetla úplně všechny. Julie ve svých knihách nabízí příjemný romantický příběh, který se čte velice jednoduše a zároveň nám umožňuje nahlédnout do kultury jiného státu. Popisuje místní tradice, památky nebo gastronomii a to mě moc baví. Od začátku sice víte, jak kniha skončí, přesto je to ale velice příjemné čtení, když potřebujete nechat svoji hlavu odpočinout a nehledáte nic složitého na čtení.

p.pavlina
16.08.2022 3 z 5

Knihu jsem sice přečetla celou do konce, ale nijak extra mě tedy nenadchla. Má krásnou obálku, celkem pěkné popisy, ale tím to pro mě končí. Nicméně autorce ještě šanci dám a přečtu si další její knihu.

SilviiM
15.08.2022 4 z 5

Ano je to romanťárna a konec je vyloženě sladký. Ale i tak mě to bavilo a nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Protože v dnešním světě plném násilí a válek potřebujeme uniknout k dobrém šálku horké čokolády. Tak proč ne zrovna touto knihou.

Jája92
13.08.2022 5 z 5

Knihu jsem měla dlouho připravenou na čtení, ale stále jsem jí odolávala, až jsem ji nakonec za pouhé dva večery zhltla jako malinu.
Krásné odpočinkové čtení, při kterém jsem zapomněla na okolní svět a spolu s hlavní hrdinkou Kate jsem se zasnila u šálku dobré kávy. Líbilo se mi, že Kate je sympatická a normální postava, která není vychvalovaná do nebes a nemá superschopnosti.
Díky autorce se podíváte do zajímavé země Dánska, konkrétně do Kodaně a seznámíte se s životním stylem hygge.
Čtením Vás bude provázet nesourodá skupina novinářů, kteří mají své výstřednosti a tajemství. Jedním z nich je Ben, který bude pro Kate tak trochu oříšek.
Jediné, co bych knize vytkla, je až příliš pohádkový konec.

libuse6749
12.08.2022 4 z 5

Příběhy ze série Romantické útěky spisovatelky Julie Caplin mě dlouhou dobu míjely. Bohužel.

Díky knižní štafetě se ke mě dostal příběh z Kodaně, kam vycestuje mladá a úspěšná Kate, pracující v jedné z největší PR agentur v Londýně, aby během 5 dní spolu s 6 novináři na vlastní kůži okusila dánský způsob života hygge. Hygge nejsou jen svíčky, hebounké šály a huňaté deky, je to i umění najít si něco krásného na každém okamžiku. K dokonalé atmosféře patří neodmyslitelně horká čokoláda, skořicové Kanenlsnegle, obložené chleby na tisíc způsobů, ryby a výborné víno. Zaručuji tedy, že se vám budou při čtení sbíhat sliny a někteří si možná začnou plánovat cestu a balit kufry.

A to je přesně to, co se mi na této knížce moc líbí, dokáže spojit romantickou linku, nadchnout lidi pro cestování a dobré jídlo. Těším se na další společnou cestu.

andreamrs
12.08.2022 5 z 5

Kavárnu v Kodani jsem si okamžitě zamilovala, jak příběh, tak tu překrásnou obálku. Jedná se o (předvídatelný) romantický příběh, který ale zároveň vybočuje z řady. Cítíte z něj to teplo, lásku, smích a především tu nepopsatelnou útulnou atmosféru. Je to tak krásné pohlazení pro duši, o kterém ani nevíte, že ho potřebujete. Je to jako vzít si teplé ponožky pro duši :D neskutečně jsem si to užila.

Libris_Na_Ex
11.08.2022 3 z 5

Kniha nebyla špatná, ale prostě mě moc nechytla. Hygge v ní sice byla zachyceno hezky, ale dost pomálu. Jinak to byla dost průměrná romanťárna.

knihomolka_eli
09.08.2022 5 z 5

(SPOILER) Veľmi rada čítam knihy od tejto autorky. Sú to naozaj príjemné, romantické knižky, pri ktorých sa dá absolútne vypnúť a oddýchnuť si.

K deju:
Kate naletí chlapovi/kolegovi, ktorý sa po jej chrbte vyšplhá kariérnym rebríčkom. Jej nápady boli ukradnuté a jej vysnívané povýšenie ostalo v nedohľadne. Od vedenia dostane doslova nesplniteľnú úlohu. Má svojou prezentáciou osloviť potenciálneho dánskeho klienta, no má na ňu krkolomný čas. Medzitým na pracovnej akcii spozná muža, ktorý ju doslova očarí. No nevie o ňom absolútne nič.

Kate pojme prvé stretnutie s dánskym klientom po svojom, originálne a okamžite si sadnú. Pozve Kate na cestu do Dánska, aby pochopila dánsku kultúru a koncept hygge. Jej úlohou je zohnať 6 novinárov, ktorí sa na túto cestu vydajú tiež.

A že to bola jazda. Niektorí sa na cestu tešili, iní vôbec a z tejto nesúrodej partie vyplynulo množstvo situácii, ktoré boli vtipné, zábavné, milé, ale aj šokujúce a dokonca aj nebezpečné. Kate mala naozaj, čo robiť, pri ,,ustrážení" všetķých účastníkov tohto výletu. No postupne sa všetci spoznávajú, spriatelia, odhaľujú svoje pravé ja a možno aj pod vplyvom hygge mnohí prídu aj k vyriešeniu svojich problémov a toho, čo ich trápi.

Krásna romantická knižka....jasné, že dej je predvídateľný, čo vôbec nevadilo, no občas ho spestrí aj nejaká tá zápletka. Postavy boli úžasné, Kate, aj Ben. Veľmi sympatická mi bola aj Eva. Jej úžasnú kaviareň som si vedela absolútne detailne predstaviť. Niektorí novinári mi na začiatku liezli málinko na nervy, ale postupom času a prečítaných strán sa obraz o nich poriadne mení. Ani v živote nie je všetko tak, ako to na prvý pohľad vyzerá.

Atmosféra Dánska, Kodane, Evinej kaviarničky a štýlu hygge ma úplne pohltila. Teším sa, kam ma zas autorka zoberie nabudúce. Určite odporúčam.

Kekik
08.08.2022 4 z 5

Tak konečně jsem se pustila do série Romantické útěky. Nedivím se, že jsou knihy autorky Julie Caplin tak oblíbené.
Kavárna v Kodani je příjemnou oddychovkou, se zajímavým dějem, lehkým humorem, a příjemnou atmosférou na téma hygge.
Autorka mně přiblížila Koďan ze zcela jiného pohledu. Prozatím jsem se s tímto městem setkala jen v severských detektivkách. Julie Caplin popsala Kodaň tak nádherně, že bych se tam hned rozjela. A nejlépe do kavárny za Evou.
I když je kniha naprosto předvídatelná, čtení mě bavilo. Jsem ráda, že jsem si knihu dala do Čtenářské výzvy.
Čtenářská výzva 2022: Téma 18. Kniha, jejíž hlavní hrdina pije kávu.

Lenka541
06.08.2022 4 z 5

Knížka se mi velmi líbila. Je psaná čtivě, postavy jsem si hned oblíbila a určitě si od autorky brzy zase něco přečtu . Příjemná oddychovka na dovolenou.

Miltonia
04.08.2022 5 z 5

príjemné letné čítanie, autorka má veľmi dobrý štýl písania, hneď zaujme, je osobný, ľahký, pomôže vám relaxovať, za mňa palec hore, idem čítať ďalšie z kolekcie

freejazz
02.08.2022 4 z 5

čo urobí chlap, keď chce trochu romantiky? neviem, ako iní, ale mne stačí siahnuť po tej správnej knihe.
siahol som presne a určite budem v siahaní po produktoch tejto autorky pokračovať. hoci...

nemôžem si pomôcť, ale tie ďakovačky na konci kníh, ktoré sa v ostatných desaťročiach rozbehli, ma dokonale otrávili.
inak to nebolo ani pri tomto sviežom dielku.
človek má pocit, že číta pekný príbeh. uveriteľný, trochu naivný a s riadnou dávkou romantiky podľa predstáv autorky. niektoré strany by som spokojne preletel rýchlejšie, ale z úcty k práci som to neurobil.
a potom prídu ďakovačky a vy si uvedomíte, že to vôbec nebol príbeh, ale vykalkulovaný marketingový produkt, ktorý vás má nasmerovať tam, kam si ktosi vymyslel. aký cieľ sledoval? je mi to jedno, ja som čítal knihu a z reklamy mám najradšej tú, ktorá nevznikla, pretože vyznávam, že reklama je naozaj navoňaná zdochlina a to, čo mi reklama vnucuje, nestojí zvyčajne vôbec za nič. (asi preto už mi dávno nevolali z žiadnej agentúry, ktorá ma chce presvedčiť, aby som zahorel láskou k naozaj výnimočnému produktu a preto mi každý tvorca a prevádzkovateľ webu vyhadzuje na oči, že mám zapnutý adblock. mám a inak to nebude:).

našťastie som mal príležitosť vyskúšať si Kodaň a Dánsko na vlastnej koži. takže som vedel, kade sa hrdinovia pohybujú a bolo mi to blízke. a tak, ako ma oslovil spôsob života, ktorý Škandinávci vyznávajú, tak mi bolo sympatické aj to, ako ho opísala autorka. naozaj si nevymýšľa. jednoducho pohodička. aj s tou sociálnou rovnosťou – pochválili sa nám vtedy, že prídavky na dieťa dostáva aj akýsi šľachtic (neviem, či nie princ), veď aj on má nárok:)

a aj keď kniha asi vznikla systémom urobíme kostru a pomaly ju obalíme, tu dialógmi, tu akciou, tu opisom, namiešame hot mix, ktorý pôjde na dračku, ak sa odosobníte od kalkulu v pozadí, je to dobré a príjemné čítanie.
a v lete úplne vynikajúce. nepotrebujete celý rok riešiť problémy zemegule, ktoré by nevznikli, keby sme na tejto planéte neboli. treba sa starať aj o emócie.

príjemné čítanie!

lenny_prague
01.08.2022 4 z 5

Moje třetí kniha od autorky a nevím proč, ale četla jsem ji nejdéle, byl to milý příběh, ale že bych se od knihy nemohla vyloženě odtrhnout, to ne... Hlavní postava je sympatická, člověk se přistihne, jak jí drží palce :) A klasicky mě autorka opět navnadila na návštěvu dané lokace, tentokrát jsem se viděla v krásné Kodani :)

ještěrka38
31.07.2022 3 z 5

Konečně jsem se dostala k první knížce od Julie Caplin. Od čtenářů vím, že její knihy hltají a ptají se na další tituly. Upřímně.. Čekala jsem víc. Za mě obyčejná romanťátna jakých vychází x.. Ale na druhou stranu fakt oddechové čtení..

zuzmi39
31.07.2022 3 z 5

Tato kniha mi přišla taková nemastná, neslaná. Čekala jsem, jak mě romantická linka chytne za srdce a atmosféra Kodaně mě naprosto okouzlí. No, asi jsem měla moc velká očekávání. Celá kniha mi přišla taková… o ničem. Těšila jsem se, jak na mě dýchne to dánské hygge, ale ani to se bohužel nestalo. Většina hlavních hrdinů byla bez osobnosti, což je možná důvod, proč jsem měla problém se s knihou sžít. Věřím ale tomu, že to je čistě subjektivní záležitost, protože jsem na tuto knihu slyšela plno chvály.

Bája89
25.07.2022 3 z 5

Ke knize, respektive k audioknize (v podání Veroniky Lazorčákové) mě dovedla letošní čtenářská výzva. Nejedná se o typ literatury, kterou bych vyhledávala. Přesto jsem byla více než mile překvapena. Zdá se, že se příběh trefil do správného rozpoložení. Vzteklá "Liška" si vás naprosto získá a podlomí se vám vaše "literární kolena". Po setkání s touhle postavou se může jít vaše hrdost a pýcha klouzat. Něco podobného zažíváme s panem Darcym. Chápu, že zrovna tato kniha si získala tolik čtenářek. Je to taková pohádka pro velké holky a pro mě to bylo příjemná návštěva cizích vod.

Ála1968
25.07.2022 3 z 5

Mám štěstí,že jsem jako první knihu četla Pláž v Chorvatsku,protože ta byla super.Nevím jestli bych po přečtení 1.dílu-Kavárna v Kodani-sáhla po dalších dílech.Tento díl mě moc nezaujal.

burg
21.07.2022 3 z 5

Výzva 2022. No jo, je to sice červená knihovna toho toho nejtvrdšího kalibru, ale ta poklidná kavárenská atmosféra z toho docela sálala, takže jsem nakonec celkem spokojen. Tedy v rámci možností a toho, že tenhle žánr fakt nedávám a narazit v rámci výzvy na jinou knihu, tak po téhle nejspíš nesáhnu.