Cukrárna v Paříži

Cukrárna v Paříži https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/423051/bmid_cukrarna-v-parizi-Yri-423051.jpg 4 1885 408

V Paříži se skrývá jedna malá cukrárna, která má už ale své slavné dny za sebou. Vstupte a ochutnejte některý z dezertů. Třeba zjistíte, že minulost stačí jen oprášit, aby opět získala svůj lesk. Nině Hadleyové pomalu táhne na třicet. Pracuje jako servírka, ale už zkusila kdeco – učila ve školce, pracovala v zahradnictví, absolvovala také kuchařský kurz. Nic z toho ale nebylo to pravé. Krom toho je pro svou velkou hlučnou rodinu pořád jen malou holčičkou, kterou se všichni snaží chránit. A dobře jí radit. Nina by se ráda osamostatnila, jenže jak přijít na to, co by doopravdy chtěla dělat? Když na dva měsíce kvůli rekonstrukci zavřou restauraci, kde Nina pracuje, naskytne se jí šance odjet do Paříže. Měla by tam pomáhat s přípravou cukrářských kurzů pro amatéry. Zdá se, že je to přesně ta příležitost, na kterou čekala. Má to však háček. Kurzy vede rodinný přítel Sebastian, velmi úspěšný a také velmi protivný šéfkuchař. Nina se do něj navíc kdysi bláznivě a beznadějně zamilovala. Sebastian ovšem neměl zájem. Dokáže se Nina odpoutat od dřívějších citů a najde v malé pařížské cukrárně to, po čem opravdu touží?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

The Little Paris Patisserie , 2018

Marcela52
28.06.2022 4 z 5

Velká romantika, která vás potěší i pobaví. Doporučuji zvláště v nadcházející době dovolených přibalit do kufru. Podmanivá atmosféra pařížských cukráren, milostný příběh, který samozřejmě končí happyendem, a hlavně spousta skvělých receptů na různé dortíky a zákusky, vás určitě "dostanou". Přesto dávám o hvězdičku méně, protože jsem přečetla už třetí knížku této autorky, a opakující se námět podnikavé dívky, která nakonec všem ukáže, mi připadal přeci jen trochu stereotypní. Další její knihy už číst nemusím, tři stačily, ale věřím, že mnoho žen si rádo přečte všechny její "romantické útěky"...

okeey
28.06.2022 5 z 5

Další naprosto skvělý díl! Tuhle sérii jsem si naprosto zamilovala, tento díl není výjimkou. Krásný, oddychový příběh, který nese malinko napětí, prolínající se celou knihou, ale je celkem předvídatelné, jak to celé dopadne. Ale stejně mě to hrozně bavilo, u knih Julie Caplinové si vždy skvěle odpočinu. Vřele doporučuji.

tami1
27.06.2022 4 z 5

Tento díl mě zatím bavil nejvíc.
Tajná rekonstrukce cukrárny, úžasná parta lidí z kurzu a jiskrné napětí mezi Ninou a Sebastienem knihu povýšily na skvělou letní romanci.

_Lucie_97
15.06.2022 4 z 5

Nejdřív jsem se do knížky nemohla začíst, to ale nemusí být vina knížky, ale spis moje. Když se mi to ale povedlo, tak jsem si knížku neskutečně zamilovala jako ty předchozí dily.

Petra_V
14.06.2022 3 z 5

Moje třetí kniha od autorky. Podle mého názoru zatím nejslabší vztahová linka, kterou pro mě ale vyrovnávalo prostředí cukrárny (sladkosti můžu kdykoli a v jakémkoli množství) ;-)

Lienilda
13.06.2022 3 z 5

Vypujcila jsem si knihu jako takoveho romantického rychlopruvodce Paříži pri mych par dnech dovolené v Parizi. Necim jsem se i inspirovala. Třeba tolikrát zmiňovanou cukrárnu Laduree (zakusek Ispahan je fakt boží), bych bez knihy naprosto minula.

Co se mi opravdu libi, s jakou vášní autorka popisuje jidlo a pamatky, ktere překrásně doplňují dojem z místa. Na druhou stranu u rozhovorů hlavnich hrdinu jsem chvílemi "mlátila hlavou do zdi" jak to bylo špatně popsané a trapné.

Celkově je to průměr. Jenny Colgan, která píše podobné knihy jako Caplin, to má podle mě mnohem lépe propracované.

princesse
10.06.2022 4 z 5

Opět pár méně uvěřitelných věcí, ale to bylo zatím v každém Romantickém útěku. Jinak ale milé čtení, které hezky ubíhalo. Zkrátka romanťárna jako blázen.

pogmanka
07.06.2022 5 z 5

Tak za mě prozatím nejlepší díl série. První dva byly taky pěkné, ale v tomhle jsem se hned začetla a bavil mě od začátku do konce. Oba hrdiny jsem si oblíbila, a hlavně celou tu partičku co se scházela na kurzy. Měli svoje kouzlo, a to na tom bylo nejlepší. Autorka má úžasný dar popisovat tak, že by se tam člověk nejraději rozjel. Moc pěkné.

Mrs.Brick
05.06.2022 3 z 5

Tento díl se mi zatím ze série romantických úteků líbil nejméně...prostředí cukrárny ani hlavní mužský hrdina mě tentokrát nenadchly, hlavně v první polovině knihy. Druhá polovina knihy byla ale lepší a bavila mě víc.

jirina4159
05.06.2022 4 z 5

Je to takové čtení na uvolnění, vykoukla z toho na mne kdysi oblíbená "červená knihovna" (přečetla jsem jeden román a stačilo), jen v novodobějším provedení, nicméně četlo se to samo.

jana0724
04.06.2022

Super kniha plná romantiky,která vám ukáže jak umí být Paříž okouzlující když ji navštívíte.

MonaLisa1400
30.05.2022 4 z 5

Kniha byla velmi čtivá. Autor, jako vždy, nezklamal svým individuálním popisem postav i prostředí, příběh zpracován sladce romanticky, přece jen se odehrává v cukrárně. Při pohádkově detailním popisu všech dortů a zákusků jsem měla chuť je všechny ochutnat.

zdenaR
28.05.2022 4 z 5

Příjemná oddechovka s nekomplikovaným dějem, hezky se čte.
Ale pozor - vzbuzuje nebezpečnou chuť na sladké a touhu okamžitě odjet do Paříže.

Lacie
28.05.2022 3 z 5

(SPOILER) 3. díl, Nina a Sebastian. Opět je mi Nina sympatická, Sebastian vůbec. Prostě nepochopím, proč musí hrdinka milovat a "polepšovat" takového sebestředného nafrněnce. Jakože kdysi býval jiný... a v zamilovanosti se polepší... a pak co? Zamilovanost ho přejde a bude zase nesnesitelný. Hm, to asi není moc romantické, ale celou knihu mi to trčí v hlavě jako vykřičník a mnohem víc se mi líbí Alex.
Další věc, která mě tu rušila, byla cukrárna. Nerudný číšník, čurbes, špína, fuj. Nina uklidí, začně péct, spolyká tuny cukru (a pořád je jak laňka), nerudný číšník ochutná, otočí o 180 stupňů a najednou je vše růžovoučko-jednorožcové. Vím, že je to kniha, ale tohle mi prostě brání v souznění s příběhem, navíc Nina nejedná se Sebastianem čestně, až se divím, že to dopadlo tak v klídku a pohodě.

Amneris
23.05.2022 3 z 5

Na příběh jsem se velmi těšila, tentokrát mě kniha příliš nezaujala jako předešlé dvě. Nina mi byla trochu nesympatická, jak se neustále zaobírala vztahem/nevztahem k Sebastianovi a přišlo mi, že pořád řeší jejich společnou minulost. Ani popis jednotlivých cukráren mě tak neoslovil jako v případě Kavárny v Kodani. Konec byl hodně předvídatelný, trochu jsem se do knihy musela nutit, abych ji dočetla. Snad budou další díly lepší než tato.

martinaandulka
20.05.2022 5 z 5

Opět spokojená a nadšená.V Paříži jsem byla tak jsem si reálně přestavila a pečení dortíků to bylo pro mě jak dělané.Co víc jsi přát při odpočinkové knížce lásku,cukrárnu a nádherné město.

Jana-Marie
18.05.2022 3 z 5

Pohodové, nenáročné čtení, ideální na léto. Do knihy jsem se musela chvílemi nutit, ale na odreagování a před spaním ideální.

vikaa
18.05.2022 4 z 5

Romantická oddechovka pro všechny, co mají rádi dobrou kávu, dobrý zákusek a Paříž!

joanb
16.05.2022 3 z 5

Paříž byla pěkná, ale romantický příběh až moc předvídatelný... Za mě byla lepší Kavárna v Kodani. Jako oddychovka k moři fain ;o).

janqa410
15.05.2022 3 z 5

(SPOILER) Třetí kniha ze série a já se nějak nemůžu zbavit dojmu, že je to všechno už dost podobné.
Ale možná je to jen dojem, nevím. Nina byla sympatická, jen já sama moc sladkému neholduju, tak mě to neustále cukrování trošku lezko krkem, ale nevadí (nicméně se těším, až někdo v nějakém díle bude dělat třeba steaky :-D). Příběh byl oddechový, občas maličko napínavý a zároveň dost předvídatelný. Ale co víc si přát, od letní romantické oddechovky. Pro mě jsou tohle však knihy pouze pro jedno přečtení, což samozřejmě nijak nemusí srážet jejich kvalitu.