Cukrárna v Paříži

Cukrárna v Paříži https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/423051/bmid_cukrarna-v-parizi-Yri-423051.jpg 4 1885 408

V Paříži se skrývá jedna malá cukrárna, která má už ale své slavné dny za sebou. Vstupte a ochutnejte některý z dezertů. Třeba zjistíte, že minulost stačí jen oprášit, aby opět získala svůj lesk. Nině Hadleyové pomalu táhne na třicet. Pracuje jako servírka, ale už zkusila kdeco – učila ve školce, pracovala v zahradnictví, absolvovala také kuchařský kurz. Nic z toho ale nebylo to pravé. Krom toho je pro svou velkou hlučnou rodinu pořád jen malou holčičkou, kterou se všichni snaží chránit. A dobře jí radit. Nina by se ráda osamostatnila, jenže jak přijít na to, co by doopravdy chtěla dělat? Když na dva měsíce kvůli rekonstrukci zavřou restauraci, kde Nina pracuje, naskytne se jí šance odjet do Paříže. Měla by tam pomáhat s přípravou cukrářských kurzů pro amatéry. Zdá se, že je to přesně ta příležitost, na kterou čekala. Má to však háček. Kurzy vede rodinný přítel Sebastian, velmi úspěšný a také velmi protivný šéfkuchař. Nina se do něj navíc kdysi bláznivě a beznadějně zamilovala. Sebastian ovšem neměl zájem. Dokáže se Nina odpoutat od dřívějších citů a najde v malé pařížské cukrárně to, po čem opravdu touží?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

The Little Paris Patisserie , 2018

HadleysHope
03.09.2022 5 z 5

Romanticky jsem utekl do paříže na rakvičku. Chutné, veselé, romantické. Krásná série.

Devorah
02.09.2022 5 z 5

Caplinová s touto knihou  zahrála na romantickou notu. Zápletka je sice průhledná jak papír, ale přesto skvěle funguje.
Milostná linie není v tomto příběhu úplně to hlavní, jde tu i o přátelství, která v životě vznikají, o mezilidské vztahy, které nestojí jen na vášni. I když lásky je tam hodně, přesto to není přeslazené. Je to prostě příběh mladé lásky voňavý po odpalovaném těstě a makrónkách, který je plný skutečného života.

janqa410
30.08.2022 3 z 5

Příběh cukrárny i odvážné Niny, mě moc bavil. Odpočinkové čtení.

Luci19346
29.08.2022 3 z 5

Jednoduchý příběh s předvídatelným koncem, který jsem předpokládala již před polovinou knížky. Dostala jsem takovou chuť na sladké, že jsem si musela eclairky udělat doma.. Nejvíce mě v knize štvaly opakující se pasáže stejných frází o ničem. Nepotřebuji číst 20x, že je Nina rozmazlená, nebo že ji bratři chrání, jednou by stačilo.

Rapeh
21.08.2022 3 z 5

Velmi příjemné čtení, jen tato kniha není to nejlepší co jsem od autorky četla

Mixy
19.08.2022 4 z 5

Julie ve svých knihách nabízí příjemný romantický příběh, který se čte velice jednoduše a zároveň nám umožňuje nahlédnout do kultury jiného státu. Popisuje místní tradice, památky nebo gastronomii a to mě moc baví. Od začátku sice víte, jak kniha skončí, přesto je to ale velice příjemné čtení, když potřebujete nechat svoji hlavu odpočinout a nehledáte nic složitého na čtení.

LucyA7
15.08.2022 5 z 5

Ideální letní četba. Četla jsem už několik knížek z této série a opět jsem nebyla zklamaná. Po přečtení jsem měla chuť jít péct :-)) .

Kater1ena1
11.08.2022 4 z 5

sladky romanticky pribeh, u ktereho sem hodne slintala, smutne je ze ne nad hlavnim hrdinou ale nad dobrotama :3

yonda
29.07.2022 4 z 5

Příjemné vyprávění plné sladké chutě a Paříže s notnou dávkou romance.

_Knihomolka_
22.07.2022 4 z 5

VAROVÁNÍ: podobně jako u Kavárny v Kodani a Pekárny v Brooklynu se ani u Cukrárny v Paříži neobejdete bez něčeho sladkého při ruce :).
Caplinová je prostě sázka na jistotu. Kniha potěšila, nejednou mi vykouzlila úsměv na rtech a také mě přinutila jít do kuchyně péct :). Já tyto autorčiny romány miluji a mohu tak jen doporučit, protože jsou na léto naprosto ideální četbou.

Kanimůra2
19.07.2022 2 z 5

Už jsem od autorky četla Kavárnu v Kodani, ta se mi líbila. Protože jsem právě dočetla velmi těžkou a smutnou knížku, sáhla jsem záměrně po románku, abych pookřála. No... kdyby se mnou nějakej chlap mluvil tak drze po dobu 6 týdnů, tak bych už na něj nedělala zamilovaný oči, nechvělo by se mi srdéčko touhou, ale vztekem. Dočetla se skřípěním zubů

Mikanadeta
19.07.2022 5 z 5

VAROVÁNÍ: tuto knihu nelze číst bez kávy a zákusku :-)
Ideální čtení na léto a dovolenou. Vše je mistrně popsáno, jak samotná Paříž, tak jednotlivé zákusky i postavy. Moc mě to bavilo a celou dobu jsem držela Nině palce. Ve všem.
Určitě chci i všechny ostatní knihy této autorky.

dqenisa
10.07.2022 4 z 5

Knizka byla opět milá a člověk u ní dokáže zapomenout na běžné starosti, ale ke čtení potřebujete vždycky něco dobrého k zakousnuti . Z těch 3 dosavadních knih co jsem četla bych tuhle dala na druhé místo. Paříž je tak trochu osobní záležitost. Takže můžu doporučit.

Ennie
10.07.2022 3 z 5

Milá oddechová knížka, která se četla vážně skvěle. Příběh s cukrárnou mě vážně moc nadchnul. Pokud ale hledáte romantiku, tak bych raději sáhla po jiné knížce, zde byla romantika po skromnu. Vskutku to byl hezký příběh, od autorky mě více ale oslovil Hotýlek na Islandu.

katallinka
06.07.2022 5 z 5

Skvělá oddechovka, i když už od první kapitoly je celkem jasné, jak se bude kniha vyvíjet, tak to bylo úžasné čtení. Nutně si zítra musím zajít pro zákusky, i když se asi nemají šanci vyrovnat dobrotám z knížky.

Tynyton
06.07.2022 3 z 5

Super oddechové čtení na léto, nicméně autorka to umí i lépe. Velice se mi líbil děj zaměřený na rozjezd cukrárny a vztahy s dalšími novými přáteli, avšak děj zaměřený na vztah hlavních hrdinů byl poněkud omezený a celkově nepropracovaný. Více než Bas mi byl mnohem sympatičtější Alex, který působil přesně jako hrdina románů (trošku jsem mu fandila, i když jsem věděla, jak to skončí...) :-)

raty
06.07.2022 4 z 5

Pěkná, ale dost nereálná pohádka z Paříže.
Proč se však někdy nezasnít a pěkně si u čtení nevyčistit hlavu?
Velký problém pro mě byly popisy nejrůznějších sladkostí a cukráren. Pro závisláka na sladkém to prostě bylo mučení :-)

JJJ007
02.07.2022 4 z 5

Tato kniha je velmi oddechové čtení, po těžkých tématech, které jsem v poslední době četla. Kniha je příjemně napsaná. Dobře se čte.

Haduwig
01.07.2022 2 z 5

Po prvních pěti stranách víte, že Nina skončí se Sebastianem, jen je třeba u toho překonat nějakou tu překážku. Zcela nenáročný a pohodový příběh, který má potěšit vaši romantickou stránku - nečekám nic víc.

Jenže i takovýto příběh může být napsaný alespoň dobře - buď vykreslíte sympatické hlavní postavy, nebo dopřejete hlavnímu hrdinovi nějaké prozření, nebo čtenáře naprosto okouzlíte Paříží... A místo toho tu zbyla dvojice chovající se jako dva puberťáci, naprosto příšerné dialogy (žádný chlap prostě nemluví jako Sebastian), nebetyčná naivita a hloupost přesahující i žánr červené knihovny nejhoršího ražení... Nevěřím, že to píšu, ale to i Penelope Bloom má sympatičtější postavy.

Jediné, co to mohlo zachránit, by bylo, kdyby Nina skončila s Alexem, zatraceně, ten chlap jí koupil všechny zákusky v cukrárně!

knihomolka_eli
29.06.2022 5 z 5

Knižka bola super oddychovkou, určite odporúčam pribaliť na dovolenku, ja si balím ostatné autorkine knihy.

Nina sa v detstve zaľúbila do najlepšieho kamaráta svojho brata. Zažila ale trpké sklamanie, pre ktoré na Sebastiana navonok zanevrela.
Nina má pocit, že jej život príliš organizuje jej rodina a chcela by sa viac osamostatniť. Sebastian po úraze hľadá pomoc na svoje cukrárenské kurzy. Najskôr obaja odmietajú, čo i len pomyslieť na to, že by to spolu skúsili, na druhej strane tým obaja môžu niečo získať.
Nina sa rada učí novým veciam, no jej priateľská a optimistická povaha priťahujú aj rôzne situácie, ktoré by sa Sebastianovi zrejme vôbec nepáčili. Dokonca sa mu dosť zamieša do jeho biznisu.
Čo na to Sebastian?
A čo Ninine city k nemu? Nájdu k sebe cestu?

Podľa mňa naozaj super romantická kniha na vypnutie a oddych, všetko to bolo okorenené atmosférou Paríža a samých sladkých pochúťok, na ktoré sa vám budú zbiehať slinky. Teším sa na ďalšie knižku od autorky.

milostné romány Paříž romantika cukrárna anglické romány

Julie Caplin
anglická, 1970