Skandál na spadnutí

Skandál na spadnutí https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/468105/bmid_skandal-na-spadnuti-KbH-468105.jpg 4 267 50

Rokesby série

< 4. díl

Pověst Georgiany Bridgertonové je v troskách. S mužem, který ji unesl kvůli věnu, strávila nějaký čas bez gardedámy a nikdo nevěří, že si uchránila svou nevinnost. Teď má jen dvě možnosti – buď si toho ničemu vzít, nebo se nikdy neprovdat. Kmotr Georgiany, hrabě Rokesby, soused rodiny Bridgertonových, poručí svému nezadanému synovi Nicolasovi, aby Georgianu požádal o ruku. Ten je nejdřív v šoku, ale nakonec to pro mladou ženu udělá. Ona ho nejprve odmítá, nakonec však se sňatkem souhlasí a oba odjíždějí na líbánky do Skotska. Může však v manželství z rozumu vzplanout osudová láska?... celý text

Literatura světová
Vydáno: , Ikar (ČR)

First Comes Scandal , 2020

romca4180
03.09.2021 4 z 5

I když víte, že to dopadne jak to dopadne, tak se pobavíte, protože je kniha psaná opravdu velmi vtipně :)

Pitbullka
21.08.2021 4 z 5

Odpočinkové, vtipné, svižné. Příběh se mi líbil i když bylo jasné, jak to dopadne.

pip11
21.08.2021 4 z 5

Dvě třetiny knihy byly hodně zábavné, děj jednoduchý, avšak velmi vtipný. Příběh místy přeskakoval mezi jednotlivými dějovými liniemi bez nastínění toho, co se odehrálo v mezičase, čímž mi zápletka přišla ochuzena o dobré části. Bylo to příjemné čtení, nicméně předchozí knihy mě bavily trochu více.

terezarath
20.08.2021 4 z 5

Již moje čtvrtá kniha ze série Brigertonovi. Velmi jsem se na ni těšila. Čekala jsem, že autorka se během let jen zlepšovala. A možná proto pro mě kniha byla lehkým zklamáním. Nechápejme se špatně. Netvrdím, že se příběh nedá číst, nebo že by byl vyloženě špatný, ale v této sérii jsem si zvykla na něco jiného a bohužel mě tahle "změna uprostřed série" trochu zklamala. Příběh byl na mě příliš prostý, trochu moc klišé. A přitom námět byl tak dobrý! Škoda. Těším se, až se po této knize opět navrátím do "klasických" příběhů o Bridgertonových.
PS: Troufám si říct, že autorka nabrala mnohem více sebevědomí a je to znát na milostných scénách, které už nepopisuje tak decentně jako doposud.
PSS: Jsem velká milovnice koček, ale Hlavoun lezl na nervy i mně. Asi tak třetinu knihy. Za mě zbytečně moc.

Libris_Na_Ex
20.08.2021 4 z 5

Skandál na spadnutí se rozhodně řadí mezi lepší díly Bridgertonovych, řekla bych zatím druhý nejlepší.
Bavil mě vztah, který mezi hlavními hrdiny vznikla, tak i prostředí, kde se nacházeli. Protože z Londýna jsme se dostali do Edinburghu na medicínskou vysokou školu.
Občas mě mrzelo, že některé části nebyly víc rozepsány, ale co už, i tak jsme si to užila.
Úplně jsem nepochopila, proč jako první vyšel tenhle prequel, když je jinak řazený jako poslední ze série prequelů. Krom toho, že tak původně vyšel, nám i tak trochu spoileruje ostatní prequely. Ne, že by to byly nějak dramatické spoilery, přeci jenom jsou to Bridgertonovi a všichni víme už při čtení anotace jak to skončí. Ale stejně mi to vrtá hlavou. Pokud někdo ví, proč to Ikar vydal takhle, budu ráda za odpovědi.

sappan
13.08.2021 5 z 5

Vtipná konverzační komedie, hodně jsem se u čtení nasmála už od první stránky. Je pravda, že tady chybí velká gesta, velké aféry a rádoby kriminální zápletky, ale to mi nijak nevadilo, spíš naopak. Čte se to moc dobře (paní překladatelka odvedla dobrou práci), je to takové pohlazení po duši pro nedělní odpoledne u šálku kávy. Za mě doporučuji.

petrucha
12.08.2021 2 z 5

Nic horšího jsem v poslení době opravdu nečetla. Netrvám na dramatu, ale od poloviny knížky opravdu slabomyslné. Hrdina i hrdinka (skoro třicetiletí) nechají rozhodovat rodiče, ve všem spolu souhlasí a všechno je ideální - žádná třecí plocha, nedorozumnění, prostě nic, jen spousta stran. Přitom kniha začíná dobře i vtipně a téma určitě nabízí možnosti. Knihám v sérii o Bridgertonových se to ani vzdáleně nepřibližuje.

Dellphi
11.08.2021 3 z 5

Všechno, co jsem chtěla napsat už padlo v komentářích níže napsaných, přesto si neodpustím alespoň krátký příspěvek. Kniha je moc pěkná, ostatně jako všechny od Julie Quinn. Tato je poněkud jednoduší, bez hlubšího příběhu, přesto se čte dobře a je zábavná. I když mi přišlo, že z přátelství vznikla láska poněkud rychle a bezproblémově, ale proč ne, nemusí být vždycky všechno doprovázeno dramatem…

lena.o.knihach
11.08.2021 4 z 5

Že vám jméno Georgiana Bridgertonová nic neříká? Je zvědavá, zajímá se o medicínu a její všetečné dotazy dokáží nejednoho vytočit. A to nejdůležitější - je to teta námi známých sourozenců Anthony, Benedicta a Colina. Zatím jen těchto tří, protože víc jich ve Skandálu na spadnutí neexistovalo.

Na romantickou linku, jak se z dlouholetých přátel stane pár, moc nejsem, ale tady se mi líbila. Správně to mezi nimi jiskřilo a nechyběla mi ani vtipná výměna názorů. Dokonce jsem se i nahlas rozesmála (konkrétně u kapitoly 13 aneb jízda v kočáře s kocourem).

Bridgertonovi nemusíte číst popořadě, takže i do Skandálu na spadnutí se můžete pustit, aniž byste znali díly Vévoda a já, Vikomt, který mě miloval nebo Nevhodný návrh. Ale věřím, že jen u jedné knihy od Julie Quinnové nezůstanete. Já jsem na nich závislá.

Zomy
10.08.2021 4 z 5

Tohle je prostě jasná Julia Quinn. Už po pár řádcích poznáte její rukopis, jeji vtip a laskavost a já to cítím fakt jako pohlazení.

Příběh sám není ničím světoborný, ale to mi vůbec nevadí. Trochu jsem se bála, že vzhledem k současnému netflixovému boomu spadne autorka do lacinější (a lascivnější) podoby, ale zůstala věrná svému stylu. Je to opět hodně konverzační, doslova jeden na jednoho. A Nicolas s Georgií byli vážně úžasní a zároveň dokázali oba překvapit. Georgiana svou pokrokovostí a Nicolas tím, že nebyl klasickým hrdinou v podobě napraveného prostopášníka.

Jejich love story prostě jen tak plynula, bez zbytečných intrik a komplikací, a tak to mám nejradši.
Navíc jde ve své podstatě o velice současný příběh, dva mladí lidé ještě za studií začínají společný zivot, shánějí byt, scházejí se, kdykoliv jim to možnosti dovolí. Kdo z nás to nezažil :-)

Co je ovšem průšvih, je paperbackové vydání. Mám téměř všechny knihy Julie Quinn v původním vydání a na paperback opravdu nejsem zvědavá - jen proto, že je autorka zrovna v kurzu u široké veřejnosti. Mimochodem knihy ze série Rokesby mají už 3. podobu - první díl navazuje na původní vydání Bridgertonových, další dva mají nové obálky a teď brožovaná vazba. Považuji to od Ikaru za velice neprofesionální.