Falešná manželka

Falešná manželka https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/404504/bmid_falesna-manzelka-lm9-404504.jpg 4 318 77

Rokesby série

Cecilie Harcourtová se ocitá v nelehké životní situaci. Její bratr je těžce zraněn ve válce v koloniích a ona se najednou musí o sebe postarat sama. Zdá se, že má jen dvě volby: zůstat sama a stát se starou pannou, nebo se výhodně vdát. Cecilie si překvapivě vybírá třetí možnost – vydává se přes Atlantik, pevně rozhodnuta najít svého bratra a vyléčit jej. Nenachází však bratra, ale jeho nejlepšího přítele, hezkého důstojníka Edwarda Rokesbyho. Je v bezvědomí a nutně potřebuje její pomoc. Cecilie přísahá, že s ním zůstane a zachrání mu život, i kdyby to znamenalo malou lež. Když se Edward po šesti měsících probere, je více než zmatený. Jeho vzpomínky jsou velmi mlhavé, a když mu všichni tvrdí, že Cecilie je jeho žena, tak tomu věří. V okamžiku pravdy však může mít Edward pro novou paní Rokesbyovou několik překvapení.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Girl With The Make-Believe Husband , 2017

JituleK
18.01.2020 5 z 5

Knížky Julie Quinnové mám moc ráda. Ani tato mne nezklamala.
Jen bych řekla, že díky jinému prostředí, ve kterém se děj odehrává, je knížka trochu neobvyklá - není to zkrátka úplná klasika od této autorky

Knihomolka97
06.01.2020 4 z 5

Kniha se mi líbila, moc. Hlavní hrdinové byli sympatičtí a romantická linka moc příjemná. :)
Ale přesto to na mě působilo (teď nevím jak to správně zformulovat, abych se tady zbytečně nerozepisovala) zkrátka dost nevěrohodně a naivně. Hlavně Edward ( i když byl opravdu úžasný hrdina) byl prostě naivní. Ale asi byl tak zaslepený láskou, že mu úplně vypnulo logické uvažování. :D

Bublina86
30.12.2019 5 z 5

Kniha od Julie Quinnove - Falesna manzelka moc potesila. Tesim se na dalsi dil. Jen me mrzi, ze obal knihy je jiny nez predchozi.

Litocha
21.12.2019 4 z 5

Já mám prostě a jednoduše Julii Quinn ráda, její styl mi nanejvýš vyhovuje a tenhle příběh mi nepřipadal výrazně slabší než jiné její počiny. Cecilii jsem dokázala chápat, Edward byl pro mě ukázkový hrdina a dočkala jsem se i nějakého toho překvapení. Dost mě mrzí, že má tahle knížka tak nízké hodnocení, znám spoustu mnohem horších, které sklízejí ovace, ale sto lidí, sto chutí. Mně se tyhle sbližovací příběhy s jemnou dávkou humoru a nepřepjatými hrdinkami líbí mnohem víc než překombinované akční romance s jalovými dialogy.

alnahu
24.11.2019 3 z 5

Příběh Cecily a Edwarda, který byl zraněn ve válce a ona se o něj stará,aby tak mohla učinit vydává se za jeho manželku.Ale něco mi v té knize chybělo a obálka se mi moc nelíbila.

pip11
24.11.2019 4 z 5

Pěkné pokračování o bratrovi Edwardovi. Cecilie byla fajn, i přes její lhaní které začala s dobrými úmysly.

hambra1
28.10.2019 5 z 5

Příjemná oddychovka.

Arisis
19.08.2019 4 z 5

Miluju Quinnovou.
Další skvělá kniha.
Ale, fakt další otevřenější konec?

helenkan
17.08.2019 4 z 5

Další pěkná romantika. A souhlasím s komentářem Etule,co se týče obálky.

ovecka535
11.08.2019 5 z 5

Nenáročné odpočinkové čtení na léto

Etule
10.08.2019 4 z 5

Jak jsem tady tak četla komentáře, tak jsem měla z knihy celkem obavy. Ano, Cecilia byla blbka, že mu neřekla pravdu to uznávám. Nicméně i tak jsem si díl celkem užila, Edward byl super, vezmu-li v potaz, že v předchozím díle se vyskytl jen jako zmiňovaný a vůbec se neobjevil. Jen mě mrzí, že jsme se nedozvěděli více o Thomasovi a jak to s ním opravdu bylo.
Závěr knihy mě ještě víc namlsal na díl Andrewa, tak jsem na to zvědavá. A to Edwardovo udivení, když zjistil, že se George a Billie vzali bylo k nezaplacení. :D :D
Jediné, co mě na tom dost zklamalo, je obálka, protože neladí k prvnímu dílu a bohužel to působí dost jako pěst na oko. :( Ale tak to není vina autorky.

GinaKicaid
17.07.2019 2 z 5

Jak tuto autorku miluji a odpustím jí hodně, tak tento díl jí odpustit nedokážu. Přežila jsem jen díky narážkám na Billie a poslední 2 stránky, kde Billie s Georgem zářili víc, než hlavní postavy celou knihu... Snad bude další díl lepší... horší 2*

havrmoni
04.07.2019 4 z 5

Tak líbilo se mi to ne, že ne. Jen ne tolik jako první díl. Moc mi nesedla hrdinka a její lhaní. Trvalo moc dlouho a nabalovala se jedna lež na druhou. Hezké bylo to poznávání se a ty dopisy. Smutno mi bylo i když se to tak jako dalo čekat. Přišlo mi to líto, nebudu prozrazovat víc.

astra3
21.06.2019 5 z 5

Miloučká nenáročná romantika.

isner
18.06.2019 5 z 5

Doufala jsem, že tato knížka bude lepší než Tajnosti sira Richarda, z níž jsem byla velmi zklamaná. Je to napsané moc hezky, sbližování a vzájemná pomoc, úryvky z dřívějších dopisů, postupné odhalení pravdy, návrat paměti u Edwarda, pocit viny u Cecilie, uvědomění si vzájemné lásky, svatba.. Opravdu jsem jim to štěstí a radost přála.

mikika
10.06.2019 4 z 5

jak to není v Anglii uprostřed plesové sezony, tak to není ono, i když lehký a úsměvný styl autorky zůstal zachován. oblíbené téma dvou lidí, kteří se do sebe zamilovali přes dopisy.

biki
02.06.2019 3 z 5

V komentáři k předchozímu dílu jsem vyslovila naději, že Edwardův příběh by mohl být zajímavý. Do jisté míry mi to autorka vyplnila, ale přece jen tomu pořád něco chybí. Čekala jsem, že se více rozepíše o jeho osudech i osudech Ceciliina bratra po dobu jejich pobytu v Americe, očekávala jsem i nějakou zajímavou zápletku ohledně jejich poslední akce … Většina knihy se však zabývá převážně rozvíjením vztahu mezi Edwardem a Cecílií s poněkud uspěchaným koncem. Ale příjemné počtení to je i tak.