Rod země a krve

Rod země a krve https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/454896/bmid_rod-zeme-a-krve-EPj-454896.jpg 5 1533 362

Bryce měla perfektní život, skvělou práci a na programu jeden legendární večírek za druhým, jenže pak démon zavraždil její přátele a ona zůstala sama a zlomená. Když údajný zabiják skončí za mřížemi, ale zločiny pokračují, Bryce se sama pustí do vyšetřování. A hodlá se pomstít. Spolu s Huntem, padlým andělem obdařeným brutální silou, sestoupí do podsvětí města, které rozežírá temnota. Dokážou se zlu postavit dřív, než pohltí vše, na čem jim kdy záleželo?... celý text

Literatura světová Fantasy
Vydáno: ekniha , CooBoo

House of Earth and Blood , 2020

aquaver
13.07.2021 5 z 5

S. J. Maas patří mezi moje nejoblíbenější autory, takže mě tato její nová kniha rozhodně nesměla minout. Stránky ubíhali rychle a než jsem se nadála byla jsem u konce (měla jsem to přečtené během tří dnů). Postavy Bryce, Daniku, Ruhna, Hunta, Lehabahu, Syrinxe, Connora jsem si oblíbila, proto mě mrzí, že některé už tam nebudou. Což mě přivádí k tomu, že ta anotace toho celkem dost prozrazuje. Naštěstí v mém případě jsem na tu anotaci pozapomněla, než jsem se ke knize dostala, za což jsem opravdu ráda. Až na ten rozjezd není možnost se nudit, protože tam je zvrat za zvratem, které dokáží překvapit. Jen tedy nevím jestli vydržím čekání na další díl. Určitě doporučuji těm co mají rádi ostatní knihy od SJM, ať už to je trůn či dvory.

EliškaHavlová
12.07.2021 5 z 5

Ze začátku mi knížka přišla dost těžko uchopitelná. Nedokázala jsem si představit kombinaci fantasy a moderních technologií ala 21. století. Dále mě dost mátla různorodost obyvatel a vzájemná hierarchie.
Ale jak už jste se tady jistě dočetly, po 200 stránce se děj rozeběhnul a nepřestával překvapovat. Snad jedinou věcí jsem si již od půlky knížky byla, co se konce týče, jistá... ale to vám nebudu prozrazovat.
Jakožto citlivá duše jsem si i párkrát poplakala a často žasla nad spletitostí celé situace... a ten epilog? Jakože, co to ksakru bylo?
No mohu to celé ukončit jedině tím, že... Na druhý díl se těším už teď. Pevně doufám, že bude stejně dobrý jako ten první, ale to u této autorky nepochybuji.

Hellothere
08.07.2021 4 z 5

(SPOILER) No, wow. Tahle kniha u mě vyvolala neskutečně moc pocitů. Začátek byl zvláštní a taky jsem kvůli němu odebrala jednu hvězdu. Byl hrozně zmatený, bylo tady až moc informací a i na konci knihy jsem vlastně pořád nechápala všechny hodnosti a tu hierarchii co tam byla. Kniha se liší od jiných jejích knih tím, že nejde pouze o nový svět, ale o celou novou planetu. Každopádně od nějaké stránky 200 to začalo být lepší a trošku si to sedlo. Děj začal odsýpat a už se tam konečně něco dělo. Hunt byl skvělý, k Bryce mi ta cesta trvala trochu déle. Koho jsem si ale neskutečně zamilovala tak byl Syrinx, Jesiba a Lehabah. Danika si taky našla v mém srdíčku místečko. A ten konec byl skvělý, takových emocí.

Vůbec jsem to nečekala. Bylo to neskutečné, ale jako kdy jsem se neskutečně zasmála bylo, když Bryce vysávala popel mrtvého, to bylo dobré.. Ale taky jsem hrozně často brečela. Prostě konec pecka. A epilog tak jako, co to ksakru bylo?! No potřebuji další díl. Maasová se s detektivní dospělou fantasy poprala velmi dobře a s grácií. Takže za mě ANO, ale dejme tomu začátku čas a pokud vás bude Bryce na začátku vytáčet stejně jako mě, tak vydržte, bude to lepší.

Calwen89
29.06.2021 4 z 5

Na nový svět Sarah J. Maasové jsem si musela delší dobu zvykat. Ta kombinace víly s mobilním telefonem v ruce mi nějakou dobu nedělala příliš dobře. Nicméně po prvotním šoku se člověk snadno začte a později mu to už ani nepřijde. Jednu hvězdičku strhávám ale za zbytečně natahovaný děj. Ta bichle by rozhodně mohla být poloviční, nemůžu říct že některé kapitoly byly vyloženě vycpávkové, ale jejich podstatu autorka rozložila zcela zbytečně do dalších 5 kapitol.

JaninaCZ
27.06.2021 5 z 5

Po nadšených recenzích a hodnoceních jsem podlehla "nátlaku" a knížku si pořídila. A nelituju. Trvalo mi sice asi 200 stran, než jsem se pořádně začetla, ale pak mě příběh pohltil. Bylo tam napětí, nečekané zvraty, chemie mezi hlavními postavami Bryce a Huntem. A samozřejmě Syrinx, toho si prostě musíte oblíbít. Teď už všechno to opěvování autorky chápu a časem určitě sáhnu i po jiných jejích knížkách. Na druhý díl této série se samozřejmě těším už teď.

masavole
27.06.2021 5 z 5

(SPOILER) Skvělá knížka s propracovaným světem a postavami, které jsem si zamilovala. Příběh vypráví o oddanosti až za hrob a vyrovnáni se se smrtí nejbližších. Brycina láska k Danice byla jednou z nejkrásnějších věcí v této knize. Chemie mezi Bryce a Huntem mi dokázala vykouzlit úsměv na tváří a jsem ráda, že mohou být spolu. Na konci knihy odhalujeme Bryciny schopnosti, které jsem očekavala, že bude mít. Jsem zvědavá jak se tento příběh bude dál odvíjet a co znamenal epilog.

jmeno
22.06.2021 4 z 5

(SPOILER) Velmi dobrá knížka, za celou dobu mě nenudila. Zajímavý svět, sympatické postavy - kladné i záporné. Musím ale malinko ubrat na hodnocení kvůli konci. Bylo to přehnané. Všichni se pro všechny obětují, několikrát, ale stejně z toho vyjdou bez jediného škrábnutí. Navíc z obyčejné hlavní hrdinky se během jedné kapitoly stane skoro bůh. Kniha u mě má 4,5*.

Tereza0107
16.06.2021 5 z 5

Po sérii Dvorů jsem si myslela, že autorka určitě nemůže napsat nic tak dobrého. Moje chyba - Půlměsíční město je minimálně stejně tak úžasné (ne-li lepší).
Chvilku mi sice trvalo zorientovat se v tomto novém světě a pochopit, jak vlastně funguje jeho organizace a hyerarchie, ale to bylo jen prvních pár kapitol.
Po ukňourané, tak trochu sobecké a maličko nesympatické Feyre, byla Bryce moc příjemné osvěžení. Konečně hlavní hrdinka, kterou jsem si dokázala velmi oblíbit. To samé platí i o hlavní mužské postavě - Alatharovi (a to nemluvím o Syrinxovi, kterého jsem si, jakožto milovnice domácích mazlíčků, hned zamilovala).
Mile mě překvapila dobře propracovaná, celkem obsáhlá a hlavně napínavá zápletka, kdy jsem do poslední chvíle neměla tušení jak vše dopadne. Autorce prostě mezi postavami funguje tak super chemie a že vás od ní baví, cokoli se vám rozhodne naservírovat.
Půlměsíční město je první knihou nové série a já už se nemůžu dočkat s čím se autorka vytasí příště!

bara2004
10.06.2021 5 z 5

Bylo mi potěšením dostat se do kontaktu s tak úžasnou knihou. Nejdříve jsem se toho trochu bála, že se nedostanu pořádně do děje, ale tento pocit brzy vymizel. A já si mohla užívat tuhle horskou dráhu.
Velmi jsem ocenila prostředí, do kterého je příběh vsazen. I postavy jsem brzy poznala a upřímně si je moc oblíbila. Ať se jednalo o hlavní postavy tak vedlejší. Děj měl nápad a vyvíjel se příjemným tempem.
Tato série má u mě velký potenciál stát se nejoblíbenější sérii od Maas. Jen mě mrzí čekání než se objeví pokračování.
Upřímně posledních dvě stě stránek bylo neuvěřitelných. Nejen že jsem totálně nečekala takový konec z některých hledisek, ale zároveň jsem si i pobrečela u některých pasáží. Ať smutkem nebo radostí.
Kniha rozhodně splnila veškerá očekávání.

Lilip
07.06.2021 4 z 5

Po delší době jsem si přečetla příběh z jiného světa a dobrý, bavilo mě to. Jen musím přiznat, že mi úplně nevyhovoval styl vyprávění. Za mě to bylo někdy až zbytečně zdlouhavé. Každá situace byla prokládána další situací, myšlenkou, příběhem, vzpomínkou a někdy mi to ani nedávalo smysl. Ale další díl si přečtu, jsem zvědavá, jak to bude pokračovat.

Nikidree
07.06.2021 5 z 5

Já tu autorku žeru. Vážně. Neuvěřitelně mi sedl její styl psaní, vyprávění i popisování. Ano, některé věci nebyly příliš zajímavé, ale stejně jsem je poctivě přečetla a hltala odstavec za odstavcem, stránku za stránkou, jen abych věděla, co dalšího se stane. A tak jsem knížku spráskla za dva dny, až toho skoro lituji. Kdo ví, kdy bude další díl.

Jediné co mi zpočátku nesedlo, bylo prostředí. Oproti ST a Dvorům, je tady strašlivě moc ras + městské čtvrti, které měli pod palcem různí "vládci". Trvalo mi, než jsem si v hlavě vytvořila nějakou představu o městě, o tom jak to tam chodí a kdo má víc navrch.
S hl. postavami jsem spokojená a minimálně prozatím na nich nevnímám nic, co by mi vadilo. Snad jen maličko mě mrzí proměna Hunta z totálního drsňáka na menšího drsňáka. Avšak u Jeřába (ST) i Rhyse (Dvory) to bylo stejné a tak jsem to čekala i tady. Vzhledem k jeho krutému životu, který se poté změní, se to dá pochopit, jen prostě.. vždy se nad tím trochu pozastavím.

Ještě bych podotkla, že je to prostě jiné, než předchozí série. Hlavně prostředím, které je sice zasazené do fantasy světa, avšak s reálnými prvky. Osobně mi to vůbec nevadí a abych pravdu řekla, tak to k tomu příběhu vlastně dost sedí.
Jak jsem psala již na začátku, autorka mi velmi sedí a tak knihu s radostí doporučuji.

Šajler
06.06.2021 1 z 5

Příběh mě docela zklamal, zdlouhavé, bylo tam toho hodně a víceméně nic. Celkový styl ani prostředí mi nesedlo. Aspoň že závěr nabral spád. Ale bohužel další knihy od autorky mě nelákáji

Lokina
29.05.2021 4 z 5

Tak i já už měla tu čest přečíst si další knihu od Maas. Strašně jsem se na ni těšila, protože předchozí dvě série mám velmi ráda. Opět mě mile potěšila krásná mapa a i díky ní jsem se lépe orientovala v knize přeplněné místy, které hrají zásadní roli v ději.
U Sarah J. Maas je standard, že Rod země a krve je neskutečně čtivá, záživná kniha a autorka nás nezapomněla ošidit o pár skvělých zvratů. Podmanivé a zajímavé bylo i prostředí, ve kterém se příběh odehrával. Syrinx byl úžasný a chtěla bych ho taky :)
Co se týče chemie mezi dvěma hlavními postavami Bryce a Hunta, rozhodně to mezi nimi jiskřilo už od první chvíle. Ať už chcete nebo ne stejně víte, jak to s těmi dvěma skončí. Někdy mi trochu vadilo až dětinské chování hlavních aktérů, na to že mají být už dospělí, chovali se někdy jako pobláznění teenageři, nemluvně o hloupých a prostých dialozích, které vedli mezi sebou. Knihu ne že by to znehodnocovalo, ale ubírala jí tím na vážnosti daných situací.

Iris02
26.05.2021 4 z 5

Kniha začala originálním způsobem a rychle se rozjela akce. Ovšem poté následovala spousta nezáživných a zdlouhavých částí, kterými jsem se stěží prokousávala. Ke konci ale SJM opět nezklamala a (naštěstí) dodala příběhu šťávu. Nevžila jsem se ovšem do postav jako v předchozích knižních sériích. Volba urbanizace příběhu mě u SMJ dvakrát nepotěšila, i přestože mám urban fantasy velice ráda.

Grohlinka
24.05.2021 3 z 5

Popravdě jsem nevěděla, co mám od téhle knihy očekávat. Dlouhou dobu jsem ji odkládala a odkládala. Po zklamání ze Dvora mrazu a hvězd jsem dokonce váhala, zda si ji vůbec přečtu a pokud vůbec, tak až vyjde celá série. Nakonec mě kniha zavolala a já se dala do čtení. A vůbec jsem nečekala, že mě bude takhle bavit...Líbil se mi novy svět, Půlměsíční město, Hunt, vedlejší postavy, které prostě Maas umí a já si je vždycky oblíbím. Jistě, Bryce byla ze začátku na pěst a po všech jejích eskapádách na záchodcích jsem si říkala, fuj, tohle číst prostě nebudu, ale nakonec jsem jí dala šanci a tohle všechno jí odpustila a užila si spolu s ní celou knihu. Kniha, která Vás dokáže rozplakat, rozesmát, kniha, díky které bude sami chtít žít ve světě Sarah J. Maas. Vyborna kniha, uvidíme, jak se bude příběh a jednotlivé postavy vyvíjet dál, zatím má u mě našlápnuto překonat Dvory...

"Je to pro mě snadnější, když si o mně lidi myslí to nejhorší. Díky tomu poznám, co jsou doopravdy zač."

lenka7679
18.05.2021 5 z 5

Upřímně, myslela jsem, že knížku nedočtu, do čtvrtiny mě vůbec nebavila a přišlo mi, jako by ji psal někdo jiný. Pak se to naštěstí zlomilo a už jsem si to jen užila. Jsem ráda, že jsem to nevzdala.
Je to zase něco jiného a jsem zvědavá, jak to bude pokračovat, protože z konce je jasné, že to byl teprve předkrm.

Petkona
14.05.2021 5 z 5

Musím říct, že tohle bylo fakt skvělé. Od S.J. Maas jsem ještě nic nečetla, takže jsem v podstatě vůbec nevěděla co od toho očekávat. Ale bylo to fakt úžasné. Trošku jsem se ze začátku divila, proč je v anotaci takový spoiler, ale potom co se tam dělo to bylo úplně nic, ale stejně bych vám chtěla říct jestli se chystáte knihu číst, tak si anotaci nečtěte, mnohem víc vás to překvapí. Přišlo mi skvělé spojit fantasy a detektivku, ještě k tomu ta detektivní linka byla fakt skvěle vymyšlená. Sice tam ze začátku bylo až moc informací, ale postupně to pak začalo dávat smysl a všechno v té detektivní lince do sebe zapadalo, ale v podstatě vůbec nemáte šanci něco dopředu předpovídat, což beru jako plus. Opravdu skvělé byly taky hlavní postavy Bryce a Hunt. Bryce byla za mě celou dobu bezkonkurenčně nejlepší postava, hrozně se mi líbilo její chování a charakter. A o Huntovi snad ani nemusím mluvit, ten byl taky skvělý. Tím jak bylo všechno hrozně hezky a reálně popisované, tak jsem všechno skoro zažívala se samotnými postavami a kniha mě hrozně pohltila. Taky byl hrozně super ten svět. Mohli jste tam potkat víly, anděly, čarodejnice, upíry, skřítky a v podstatě všechno možné na co si vzpomenete. Taky té složitosti odpovídalo množství informací o světě, magickém systému i postavách,  kterých vám autorka celou  dobu podsouvá neskutečné množství, ale za mě to spíš svědčí o té propracovanosti. Takže od S. J. Maas se určitě chystám číst ještě něco dalšího a doufám že její ostatní knihy jsou taky tak skvělé, protože Rod země a krve mě na ně hodně nalákal.

pink_ivy
12.05.2021 5 z 5

"Through love, all is possible."

Pro mě je Maasová asi nejlepší spisovatelkou ve svém oboru. Jak Trůn, tak Dvůr, patří mezi moje velké guilty pleasure, takže když jsem tuhle knížku objevila, neváhala jsem ani minutu a těšila jsem se na ní jako malá.

Světy Trůnu i Dvoru (ačkoliv jsou každý v jiném universu) pro mě působí tak nějak podobně a hrozně se mi líbilo, že v téhle knížce se Maasová vydala úplně jiným směrem, než jsem byla zvyklá. Asi jediná výtka je taková, že bych si přála, aby možná na začátek letmo dala nějaký popis toho, jak ten svět funguje atd.. (a ne jen, ty Rody), ačkoliv spoustu věcí pochopíte za chodu, pro mě to byl, hlavně ze začátku, dost rušivý element, kdy jsem fakt tápala co a jak. Buď je to moje chyba, že jsem pořádně nevnímala, nebo mi to, co bylo řečeno v knize, úplně nestačí, ale ani po dočtení nemám úplně pocit, že bych celé fungování toho světa (která Země spadá pod kterou, atd..) pochopila. Chvíli jsem si myslela, že mi bude vadit to "moderní" zařazení s mobily a auty a tak, ale brzo jsem si zvykla a chápu, že jinak by se to prostě udělat nedalo a ani bych nechtěla.

Ze začátku se mi to zdálo trochu pomalé, ale pak nastal velký plot twist, který jsem upřímně nečekala, a začala pořádná jízda, kterou jsem si vážně užívala kapitolu od kapitoly. Maasová holt umí napsat poutavé hlavní postavy a umí mezi nimi vytvořit skvělou chemii (až jsem se divila, že žádnou intimní scénu nedotáhla až do vrcholu). Půlměsíční město působí úplně jinak než Trůn a Dvůr a já jsem za to ráda, bylo to nové a svěží a já to fakt zhltla jako malinu, která ve mě zanechala pocit skvělé knížky.

(A musím vyzdvihnout i zajímavě vymyšlená jména postav. Nevím proč, ale černokněžnice Jesiba Roga, je pro mě prostě TOP). 5*

Nujeglo
12.05.2021 5 z 5

No, nevím kde začít :-D
Tak asi na začátku. Nejdřív mě to moc nebralo, proto taky tak trvalo, než jsem to dočetla. Musela jsem si k tomu asi v hlavě nějak dojít, nevím jak přesně to vyjádřit. Ale nakonec mě kniha naprosto pohltila, stejně jako série Dvorů. Nakonec se stalo to co na knížkách miluju..tak mě pohltila, že jsem viděla hrdiny a i situace před sebou, jako bych u toho opravdu byla, cítila vůně, pachy, zažíval bolest, strach, vzrušení... Je to podle mě vše mistrně popsané, prostě boží!

A teď se chystám na RErading dvorů, protože díky nim jsem poznala Sarah..strašně se těším!

zuzca.h
04.05.2021 4 z 5

Za mě rozhodně nejlepší kniha Maasové. A to má přečtené zatím její všechny knihy. Jako konec prvního dílu velmi značně očekávatelný, ale celých těch milion stran jsem se nenudila a už se těším na další díl-