Rod země a krve

Rod země a krve https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/454896/bmid_rod-zeme-a-krve-EPj-454896.jpg 5 1534 362

Bryce měla perfektní život, skvělou práci a na programu jeden legendární večírek za druhým, jenže pak démon zavraždil její přátele a ona zůstala sama a zlomená. Když údajný zabiják skončí za mřížemi, ale zločiny pokračují, Bryce se sama pustí do vyšetřování. A hodlá se pomstít. Spolu s Huntem, padlým andělem obdařeným brutální silou, sestoupí do podsvětí města, které rozežírá temnota. Dokážou se zlu postavit dřív, než pohltí vše, na čem jim kdy záleželo?... celý text

Literatura světová Fantasy
Vydáno: ekniha , CooBoo

House of Earth and Blood , 2020

DarieReed
21.08.2023 3 z 5

Kniha mě vtáhla do děje až po určité době odsuzování a přemáhání a spoustě "to snad nee" někdy po sté stránce.
Nakonec se jí to ale povedlo a dočetla jsem ji až do konce, ovšem pokud hledáte složitý, hluboký příběh možná sáhněte po něčem jiném. Děj samotný není špatný a udržel mě až do konce, ale mělo to prostě své mouchy. Autorka spoléhala na silný příběh přátelství, lásky a touhy postav bojovat za své - možná tím poněkud pokulhávala kostra děje samého.
Občas mi přišlo, že se příběh zbytečně cyklí a rozuzluje se náhodnými setkáními s postavami, které přišly jen tak z ničeho nic a vlastně byly těmi, kteří děj tahali kupředu. Pro mnohé činy nebyly logické vysvětlení (kromě toho, že jim to tak připadalo správné). Sem tam příběh hodně zpomalil a bylo nutné několik stránek pouze proletět očima.

Pokud ale hledáte oddech, emoce a něco co si užijete pro to potěšení ze čtení, mohu jen doporučit. (Protože navzdory lichým místům mě příběh pohltil.)
Pasáže nacpané akcí se vyváženě střídají s těmi u kterých se uculujete a taky s těmi kdy autorce chcete vyškrábat oči (jak jinak).

Lucyeinstory
14.08.2023 5 z 5

Rod země a krve

Pokud mě sledujete déle víte, že jsem na knihu pořádala čtecí maraton. Psala jsem v něm, že jsem ji rozečetla už před rokem, ale pak ji odložila. Nechápu, proč jsem to udělala. Ten příběh byl super

Na úvod bych chtěla říct, že ačkoli se jedná o dospělou fantasy, je v ní nejméně sexuálních scén ze všech autorčiných knih. Paradox, že? Pokud jste už nějakou knihu od autorky četli (hlavně pokračování sérií) víte o čem mluvím. Skleněný trůn mi přišel ještě celkem v pohodě, ale Dvory?? No, schválně mi napište váš názor. Moc mě zajímá.

Dále bych chtěla říct, že jsem se opravdu hodně bála tloušťky, protože takhle tlustá knížka přece nemůže zaujmout od začátku do konce. No, může. Je totiž brutálně čtivá, napínavá a prostě skvělá. Byly tam i pasáže, které tak neodsýpaly, ale těch bylo hooodně málo.

Teď postavy a svět. Postavy byly sympatické, dokázala jsem se do nich vžít a prožívat s nimi vše, co řešili. V příběhu je jedna postava, která vás provází doslova od začátku do konce (ne, nejsou to hlavní hrdinové, ale jedna z vedlejších) a celou dobu jsem si říkala hmmm, ta tam ještě sehraje určitě důležitou roli (záporáka) a sehrála Chyméru a Lehabah jsem měla ráda, a na konci jsem si pobrečela (a to se jen tak nestává)
Bryce a Hunt byli hezký pár, ale mě stejně nejvíc přirostl k srdci Ruhn.

Svět byl vystavěný úplně supera. Sice jsem se v něm ze začátku trošku ztrácela, ale pak jsem se v něm skvěle zorientovat.

Celkově knihu hodnotím super pozitivně. Dávám jí 5
No a co na Rod země a krve (Půlměsíční město) říkáte vy?

Mamka_cte
08.08.2023 5 z 5

Když jsem viděla nabídku štafety na tuto 800 stránkovou knihu, tak jsem nečekala a hned se zúčastnila. Protože série Dvory od autorky jsou má láska! Moc děkuji za tu možnost se zúčastnit a knihu si přečíst @maru.jiroutkova !

Když mi kniha dorazila domů, tak jsem byla docela rozhozená z toho, kolik má stránek. A zároveň jsem se bála, aby mě kniha vůbec bavila. Ale autorka opět nezklamala a tato kniha (série) je další fantasy láska! Začátek byl docela unavený, ale po tom co přišel na scénu padlý anděl Hunt se vše zapomnělo.

Hlavní postavu Bryce jsem neskutečně obdivovala. To co prožila, byla zkrátka hrozná bolest. A Hunt to stejné.

Fantasy svět a nadpřirozené bytosti byly neskutečně krásně vymyšlené. Příběh probíhal v moderním světě a vše do sebe krásně zapadlo.

Autorka dokázala opět neskutečné. V jednu chvíli se smějete a hned na to koukáte s otevřenou pusou a brečíte. Příběhu nechyběla akce, překvapení, boje, zapletky a nebo romantická linka. Ani o sexuální napětí není nouze. Prostě TOP.

Knihu doporučuji všem nadšencům fantasy! První díl mě totálně odrovnal a já se hrozně těším na druhý díl! Tuto sérii si budu muset pořídit domů, ať zaujme místo vedle ostatních knih Massové.

isabokmal
06.08.2023 5 z 5

Na tuhle knihu jsem si už strašně dlouho brousila nehty a jakmile dorazila domů, bylo jasné, že všechny jiné nepřečtené knihy půjdou do pozadí.
A upřímně? Tak moc mne kniha pohltila, že jsem pomalu zapomněla vlastní jméno a popřela existenci celýho našeho světa. Byla neskutečná. Perfektní! Postavy měly hloubku, pádné důvody ke svému chování.. svět je tak propracovaný prostě!
Nebudu kecat.. usmívala jsem se, smála se, byla jsem v šoku, brečela. Hltala jsem každé slovo! A když se zdálo, že je vše kurňa růžové.. přišel nečekaný kopanec a já.. "COŽE?!"
Do toho anděl Hunt, Bryce, vlčice Danika.. a vílák Ruhn Danaan.

Nedokážu najít jedinou chybu a vlastně ani nechci, protože, sakra, dala jsem cca 790 stran za 6 dní, což podle mne mluví za vše!

Takže jestli váháte, neváhejte! Tahle kniha je pro mne na špici!

lokonla
05.08.2023 5 z 5

Mám od Maasové přečtené všechny série, tak jsem se konečně pustila i do Půlměsíčního města.
Musím říct, že ze začátku jsem byla hodně překvapená prostředím a tím, že se to ubírá směrem detektivky. Z toho jsem byla taková rozpačitá, protože jsem opět čekala klasiku jako ve Dvorech a Trůnu. Nicméně když jsem si zvykla na tempo knihy a prostředí, ve kterém se odehrává, už jsem se od knihy neodtrhla.
Postavy mě bavily (to, že jsou všechny pochopitelně krásné a dokonalé, už ani nekomentuju), příběh byl zajímavý a občas jsem se i zasmála.
Dávám 5*/5* za čtivost a vystavění světa. Uvidíme, kam se to bude odebírat dál.

SPOILER
Všechno bylo super, až na konec, kde jsme se opět dostali do starých kolejí. Hlavní hrdinka získá nesmrtelnost, má super sílu a je nepostradatelná. Klasika.

TerapieKNIHOU
02.08.2023 5 z 5

(SPOILER) "Through love, all is possible."

Přiznám se, že do této série se mi úplně nechtělo. Asi jsem měla trošku obavy z toho moderního pojetí. Díky bohu, že jsem se nechala touhle skoro 800 s. bichlí zlákat! Svět SJM, kde hrdinové chodí do práce, na rande, dávají si pizzu, píšou emaily, ale zároveň mají magické schopnosti? Totálně mě vcucnul. Byl svým způsobem tak odlišný a já si ho zamilovala, stejně jako tu obálku.. Při čtení knihy jsem se smála, uronila slzu a občas koukala jak péro z gauče.

Připravte se na to, že děj knihy ubíhá opravdu pomalu. Až teda na posledních 200 stran. Autorka nás hodně seznamuje s novým světem a jeho fungováním. A že to teda má zase perfektně propracované. Bylo tam tolik informací, že jsem si musela psát poznámky, než jsem si v tom udělala přehled. Jakmile se však příběh konečně rozjede, je to rozhodně fičák. A tu jízdu, kterou nám autorka připravila na závěr, jsem si neskutečně užívala.

Hned v začátku knihy sice naše hlavní hrdinka poloviční víla Bryce - ztratí své přátele, ale hlavní děj tímto teprve začíná. Na scénu přichází padlý anděl Hunt, aby společně s Bryce odhalili skutečného viníka smrti jejich přátel. Každý přitom z počátku sleduje své vlastní cíle. Postupně se však začínají sbližovat a přicházet všemu na kloub.

Romance vznikající mezi Bryce a Huntem je opravdu pozvolná, autorka si se čtenářem v tomhle ohledu opravdu pohrává.

SJM v této knize krásně ukázala důležitost, sílu a hodnotu přátelství. Pokud jste knihu četli, taky mi sami dáte za pravdu, že Bryce by tolik věcí bez lásky a podpory svých přátel, sama nedokázala.

ElessaRiverbow
22.07.2023 5 z 5

S. J. Maas patří mezi mých TOP 5 autorů, její knihy naprosto zbožňuju a proto jsem neodolala a zapojila se do štafety na tuto knihu. A opravdu to bylo boží. Prvních 150 stran bylo tedy trochu utrpení - jen samé vysvětlování, roztahané popisy a seznamování s postavami. Pak se to ale rozjelo a já nemohla odlepit oči od stránek. Bryce i Hunta jsem si naprosto zamilovala a ta romantika mezi nimi byla dokonalá. Další skvělou postavou byla Danika, která mi taky rychle přirostla k srdci. Celé vyšetřování mě neskutečně bavilo. Posledních 200 stran mě odrovnalo - bylo tam tolik zvratů, jedno odhalené tajemství za druhým, sem tam mi dokonce ukáplo pár slziček a ten konec? Nutně potřebuju další díl. Rozhodně jedna z nejlepších knih, co jsem letos četla.

LexiS
19.07.2023 4 z 5

Tož, začátek i když mi stránky utíkaly jedna za druhou byl hodně náročný. Až jsem si říkala, jestli si Massová přece jen neurvala moc velký kus nebo nepřecenila své vlastní čtenáře. To bylo dobrých asi 120 stran, kdy člověk profičí celý svět, který není zrovna jednoduchý, se spoustou jmen a já nevím, čím vším.
Hned potom se dostaneme k postavám, kterých je dost, s nimi se pojí jejich druh, povolání, křestní jméno a příjmení a do toho kolikrát jako třešnička na dortu ještě přezdívka, při nejhorším i víc.
Po tomhle už má člověk hlavu jak pátrací balón a je rád, že tu bichli na chvíli zavře.
Pak dejme tomu dalších 200 už je lepší, ale furt je to takové nějaké zvláštní. Nejspíš je to tím úplně novým a složitým světem, prolínáním postav a trochu rozvleklým dějem, kdy člověk furt tak úplně netuší která bije, ale už se to čte líp a stránky pořád ubíhají jedna za druhou.
Dalších nějakých 250 stran, už konečně víme která bije, začíná se to rozjíždět, ale pro mě tam prostě bylo málo takových těch wow efektů, na které jsem u autorky zvyklá. Navíc mám dojem, že kdo už četl Dvory a Trůn, tak některé věci na míle daleko odhadne. Tam už jsem si trochu začala zoufat, že jsem se možná těšila přece jen až moc a že mi prostě tento svět nesedl. Ani postavy jsem si nijak zvlášť neoblíbila. Bryce jsem opravdu povětšinou vnímala jako držkatou pařmenku, která se před smrtí nejlepší kamarádky vždy jen sjela a opila. No prostě nic moc.
A když jsem si myslela, že už teda končíme, velké odhalení a je to, tak to konečně přišlo! To na co jsem čekala, jeden zvrat za druhým. Napětí a emoce! Protože pořád zbývalo těch posledních 250 stran a to už byla typická Massová, tak jak ji mám ráda! Naprosto perfektní.
Osobně mám pořád radši Trůn a Dvory. Ale tuhle knihu doprovází pár (víc) opravdu pěkných momentů a možná, že při druhém čtení (ať už se k němu dostanu kdykoli) všechno zaklapne na ta správná místa a budu z knihy ještě víc nadšená.
Už se na rereading všech knih této autorky moc těším. Opět dokázala, že pro mě je tou nejlepší fantasy spisovatelkou a všechny její knihy jsou perfektní.

mondulinecka
14.07.2023 5 z 5

Hodně dlouho mi trvalo, než jsem se zacetla, začátek je opravdu narocny, hodně popisováni, vysvětlování a člověk stejně moc nechape, každopádně jsem rada, ze jsem vydržela, protože pak se to rozjelo a už bylo poměrně těžké knihu odložit :) takže doporučuji, nevzdavejte to, je to super, spousta emoci k tomu a jdu na druhy díl!

Bobanaunana
10.07.2023 2 z 5

Příběh by sám o sobě nebyl vůbec špatný, bohužel se šíleně táhl a vše se muselo dopodrobna rozepsat. Navíc nás knihou provázela pro mě silně nesympatická Bryce s pochybnou minulostí, jejíž jedinou dobrou vlastností byla obětavost. To prostě nestačí.

Savelok
27.06.2023 4 z 5

Kniha napsaná skvěle, příběh trochu slabší než 1. díl, ale opravdu jen o špetku. Přečteno jedním dechem a těším se na další počiny autorky.

Malinali
26.06.2023 1 z 5

Maas mám jako spisovatelku ráda, ale po přečtení více jak 200 str jsem tuto sérii vzdala. Strašně roztahané psaní, strašně moc rozepisované, moooc omáčky, nic se dlouho neděje. Škoda.

Kája_14
05.06.2023 5 z 5

Jednoznačně jedna z nejlepších fantasy knih, kterou jsem přečetla. Sarah J. Massová je skvělá spisovatelka, a ujistila mě i touto knihou.
Rod země a krve....co na to říct, zápletka
o vyšetřování je skvělá . Do poslední chvíle nevíte kdo to udělal a přesto to máte přímo před nosem. Ovšem ani romantická část nesmí chybět, určitě doporučuji.

001Terka456
31.05.2023 5 z 5

S.Mass je moje oblíbená spisovatelka, ale k téhle knížce jsem se dostala teprve teď. Ani nevím proč. A jsem ráda, že jsem to udělala! Je to sice docela bichle a začátek mi přišlo, že se trochu vleče, ale ten příběh je pecka! Líbí se mi, jak se vztahy mezi hrdiny odhalují postupně s dalšími kapitolami.

karolina2869
30.04.2023 4 z 5

Když jsem viděla tuhle bibličku, trošku jsem se zděsila. Na druhou stranu, od Mass mi nikdy dlouhé knihy nevadí, vždy jsem si to spíš užívala, být v jejich světech dýl. U této knížky to tak bohužel nebylo. Opravdu by knize neuškodilo, kdyby se proškrtala. K prvnímu zvratu se dostane po 100 stránkách, k dalšímu snad až za dalších 200. Místy jsem příběh dokonce i přestala vnímat. Co mě ale dokonale vytáčelo, bylo neustálé opakování informací. Jako kdyby si Mass myslela, že po 2 kapitolách zapomene podstatnou věc o hlavních postavách.
Konec ovšem knihu vytáhl. Příběh nabral spád, bylo jedno odhalení za druhým a valnou část z toho jsem opravdu nečekala, dokonce mě i pár scén ke konci chytlo za srdce. Ne jednou jsem měla slzy v očích.
A jak je u této autorky zvykem, hlavní hrdinka není tak obyčejná, jak se zdá.
Kniha má ovšem pořád své kouzlo a nemůžu se rozhodnout, jak ji hodnotit, na plný počet to ovšem kvůli vycpávkám není.

Anett003
20.04.2023 5 z 5

Tak takhle hezky napsanou knihu jsem dlouho nečetla!
Maasová je skvěla, dvory byly také hezky napsané, ale rod země a krve napsala s takovou lehkostí. Nádherné popisování dějů a postav, nebylo to ,,otravné" jako v jiných knihách, kdy mě zdlouhavé popisování nebaví, ale tuhle knihu jsem jen hltala a hltala. Nevadil mi ani přechod mezi postavami, prostě všechno na sebe tak krásně navazuje.
Vztahy postav se vyvíjejí krásně postupně.
Nadšení z toho, že si člověk myslí, že teď ví, co se přesně stane a ono je to úplně jinak.
Jdu se hned vrhnout na druhý díl.

miskami19
24.03.2023 5 z 5

To je taková slast číst Maasovou. Je jedno jestli poprvé, kdy Vás příběh vždy ohromí nebo víckrát, kdy můžete sledovat perfektní detaily a provázanost, které postupně zapadají do mistrovského díla fantasy. Vždy jen dokáže, že je královnou svého žánru, když vše zakončí zaručeným grandiózním koncem.

Kni-holka
20.03.2023 5 z 5

Trochu jsem se bála, že po sérii Dvorů mě už nic od Maasové tak nezaujme, ale spletla jsem se. Dvory jsou sice stále na prvním místě, ale série Půlměsíční město je hned za nimi.
V tomhle příběhu nejsou na špičce pyramidy víl, i když Bryce je poloviční víla a vzhledem k její minulosti a tomu, co dokáže, se misky vah asi nakloní jinam, ale andělé. A jedním z nich je padlý anděl, legionář, Umbra Mortis, Stín smrti - Athalar.

Poté, co Brycinu nejlepší kamarádku Danyku a celou její vlčí smečku vyvraždí démon, se Bryce ocitá v situaci, kdy se snaží na vše zapomenout, ale osud má jiné plány. A ty se po dvou letech od incidentu přihlásí o slovo. Démon útočí znova, zanechává za sebou mnoho mrtvých, staré rány se otevírají, slzy a bolest se derou na povrch a Bryce je nucena pátrat spolu se zachmuřeným padlým andělem 33. legie po vrahovi své kamarádky.

Co se na první pohled může zdát jako jasná věc, se v průběhu příběhu několikrát změní a věřte mi, když řeknu, že o slzy, krev, hněv, přátelství a vzrušujícím chtíčem - ano, Maasová má opravdu talent na erotické scény - nebude nouze

Etule
19.03.2023 5 z 5

(SPOILER) Oukeeeeeej. Tak jako já se totálně, úplně a absolutně zamilovala. S Maasovou mám dost komplikovaný vztah, protože jsem asi jedna z mála, která nepropadla Skleněnému trůnu. Zkusila jsem ho, ale odložila prostě, mě to nevtáhlo. I u téhle knihy to bylo dost podobné, protože jsem jí nedala pořádnou šanci a taky ji po doslova pár stránkách odložila. Prostě nebylo to správné rozpoložení, konstelace hvězd, kdo ví...
Jak já jsem šťastná, že tentokrát jsem to prostě "překonala". Děkuju bohu, že autorka nezabředla do žádného milostného trojúhelníku a že Ruhn je její bratr, protože kdybych si měla vybrat mezi jedním nebo druhým. Do Helu to teda ne! Zbožňuju je oba, totálně. Dostala jsem skvělou jízdu, která jede jako na dělové kouli, spoustu skvělých vedlejších postav (namátkou královna čarodějnic nebo Tharion či naprosto dokonalý Syrinx), spoustu emocí (těžkých emocí), ale dlouho jsem si to tak neužila jako s touhle knihou. Čtivé, zábavné, napínavé. Prostě dokonalé.
Původně jsem měla knihu půjčenou z knihovny, protože jsem prostě nevěřila, že se do ní natolik začtu a nedopadne to jako předtím. No, už ji mám objednanou do své knihovny a myslím, že to je ten největší důkaz toho, jak skvělá byla. ;)

Barabora
04.03.2023 5 z 5

(SPOILER) Ja nemám slov... Poprvé jsem knihu začala číst asi před půl rokem, ale po asi 200 stránkách, jsem knihu odložila. Teď jsem ji zase začala číst a už jsem nemohla přestat.
Prostě pecka!! Maasová je prostě skvělá a nepřestává mě ohromovat.
V jistých pasážích jsem si říkala, že kniha přece jenom pro trošku starší čtenáře, ale nevadilo mi to. Popichování a vzájemné sbližování Bryce a Hunta jsem si už od začátku užívala.
U čarodějnice léčitelky mě vůbec nepřekvapilo, kdo doopravdy je. Určitě by mě zajímalo, jak se to bude dál odvíjet. Nejen u Bryce a Hunta, ale také Ruhna a Hypaxie.
Přátelství mezi Bryce a Danikou a samozřejmě Lehabah, bylo neuvěřitelné...
Musím to všechno zpracovat, ale určitě si chci pořídit u druhý díl.
Určitě se nenechejte odradit počtem stran. Kniha je čtivá a děj se zbytečně nevleče. Moc doporučuju.