Zimní oheň

Zimní oheň https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/424019/bmid_zimni-ohen-vMJ-424019.jpg 5 570 175

Roční období série

Rok 1987, den svaté Lucie, městečko na jihu Švédska. Oslava v místní tančírně skončí tragicky – požárem a smrtí jedné dívky. Vyšetřování případu znesváří obyvatele, zbortí přátelské i rodinné vztahy a vyústí v přiznání jednoho mladíka ke zločinu. Třicet let poté se na místo neštěstí vrací Laura Aulinová, která sem do oné noci jezdila k tetě Heddě do její chatové osady. Zjišťuje, že tehdejší událost rozděluje místní dodnes. Že v městečku řádí žhář, jehož útoku se možná nevyhne ani Heddina osada. A že teta krátce před smrtí patrně objevila něco, co může vrhnout světlo na starou tragédii, ale i vrátit Lauře paměť na onu osudnou noc, která všechno změnila. A přinést vzpomínky, ze kterých čiší děs¬…... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Vintereld , 2018

Hakate
17.12.2022 5 z 5

Sníh a mráz za oknem, ideální kniha do tohoto počasí. Zimní oheň zahřeje.
Opět tu máme skupinku přátel, vesničku, tragickou příhodu, tajemství a plno zvratů.
Propracované postavy, skvělé napsaný příběh, který vrahne do děje, ze kterého Vás bude mrzit a oheň bude pálit. Písmenka, věty a kapitoly Vás pohltí, opklopí a uvězní, stejně tak jako oheň v Tančírně na Svatou Lucii. Brilantní zápletka, rozuzlení i zakončení. Motte mě opět dostal svým koncem. I když jisté části rozuzlení jsem odhadla správně. Těším se na jaro a na Jarní díl. Za mě jasných 5*

Mirek240
13.12.2022 5 z 5

Strhujici! Toto jedine slovo vyjadruje muj pocit z teto knihy. Skvele tempo, kratke kapitoly, opet brilantne popsana atmosfera ve vesnici, kde kazdy ma nejake tajemstvi, prekvapivy zaver (aspon pro me). Dokonale namichana kombinace :)

princesse
11.11.2022 4 z 5

Spokojenost. Rozhodně další povedený díl. Opravdu hodně čtivé a určitě si nenechám ujít poslední díl.

.berenika.
25.10.2022 5 z 5

- Anders opět nezklamal
- kniha Vás dějem žene tak rychle, že skoro cítíte plamínky "zimního ohně" v zádech
- i když tušíte, netušíte vlastně nic a to je na tom to nádherný

koki.veru
04.10.2022 5 z 5

Za mě super příběh. Přečteno během pár dní, nenudila jsem se ani chvilku. Ke konci jsem si myslela, že vím, jak to bylo a ono ejhle, bylo to úplně jinak. Fakt super knížka, jdu okamžitě na další z této série.

Dámaskloboukem
29.09.2022 3 z 5

Detektivku přečtu tak jednu za rok, takže rozhodne nejsem správný čtenář
k posuzování tohoto žánru.
Nalakala mě obálka, ta je moc pěkná. Příběh - ani linka z minulosti ani ta současná - mě nestrhl. Spád to dostalo až na konci. Tam to autor opravdu rozjel a dej překroutil asi šesti možnými způsoby. Možná by stačily tak 3 varianty jak doopravdy to bylo.
Nepotrebuji nadlidsky okouzlujiciho Jamese Bonda (stačí mi Mikael Blomkvist:), ale aspoň jednu sympatickou postavu bych v knize ocenila. Tady byli všichni nastíněni tak nějak divně. Buď to byli primárně špatní nebo měli nějak zvláštně pokřivený osud. Ke konci jsem vzala na milost Lauru, které jsem v závěru fandila.

Kde jakou hloupou červenou knihovnu zhltnu za 3 dny, tohle mi vydrželo na dva týdny.
Příběh neobsahuje žádné brutální popisy.
Každý večer v posteli u lampičky jsem si hodinu četla, pak knihu v klidu odložila a ani jsem neměla divoké sny.

Překvapivě moc se mi líbily autentické popisy tamní přírody. Takže zvažuji, že se do Švédska zajedu podívat.

Mateo67
10.09.2022 4 z 5

Tato kniha mě nutí trošku bilancovat. Zimní oheň totiž úspěšně ukončil mé snažení splnit zpětně všechny výzvy. Takže hotovo, uklizeno. Odteď už jen výzvy aktuální. Když se dívám zpětně, díky jednotlivým výzvám jsem se potkala s nemalou řádkou spisovatelů a knih, které by se mi asi nikdy do rukou nedostaly, díky Databází jsem získala nové přátele - “oblíbené” a celkově prostředí, kde je mi moc a moc dobře.
A proto knize při hodnocení trochu nadržuji. Neoslovila mě totiž tak, jak bych předpokládala z recenzí či komentářů. Prostředek se mi nekonečně vlekl, závěr naopak pádil jako splašený, a i když se jedná “pouze” o thriller, přece jen mi jazyk připadal velmi jednoduchý a dialogy nenápadité.

veronika4001
30.08.2022 5 z 5

Návrat na místo prožitého dětství a mládí, který je návratem myšlenek na rok 1987 a vzpomínek na ostatní "Heddiny děti". Tento návrat je také návratem k činu, který se stal 13. prosince 1987, v době, kdy hlavní hrdinka dospívala. V osudný den se setkává s ostatními, kteří jsou stejní, přesto jiní. Jack, Iben... Ty pocity. Něco tu nehraje. Prolínání časových linek umocňuje děj. Líbí se mi nastavené rozdíly mezi minulostí a současností. To, jak jsou ti lidé najednou jiní a mají zkušenosti ze života. Někteří z nich zemřeli v osudný den požáru. Ostatní se setkávají po letech. Ty pocity...

Nymfadora.T.
28.08.2022 5 z 5

Celá série byla velmi povedená, ale tahle z nich byla opravdu nejlepší. Škoda, že poslední. Napínavá do poslední chvíle a ten konec hodně překvapivý. Po dlouhé době dávám plný počet :-))

borupet
27.07.2022 5 z 5

První kniha ze série a jsem nadšená. Napínavé, čtivé, dvě dějové linie. Rozuzlení překvapivé. Těším se na další díly.

haidy
26.05.2022 5 z 5

Tak na to, ze sem se na ni z cele serie tesila nejmin, protoze ohen mi nepripadal nijak zajimavy. Tak sem nadsena, za me nejlepsi knizka z rocnich obdobi.. Napinavy, strhujici a skvele vykresleny strach z ohne, moc pekne, vsem doporucuji.

FejKýý
13.05.2022 3 z 5

Tak jsem ji konečně dočetla.. Asi po čtyřech měsících. Kniha mi dala pěkně zabrat. Knihy Konec léta a Podzimní případ se mi velice líbily. Ale tahle za mě, byla moc natahovaná. Pak mě to moc nebavilo a zdálo se mi, že to je pořád to stejné dokola. Kdo to teda koupí, kdo ne.. Fakt mě to už nebavilo. Knihu jsem přečetla za pět, dvanáct. Za tři dny začínáme ve SČ s holkama číst poslední díl ze série a to Jarní oběť a já jen doufám, že mě bude bavit stejně, jako první dva díly. 2,5*

Olous1
12.05.2022 5 z 5

Opět perfektní pokračování série. Kniha má dvě dějové linie,to mám ráda. Děj vás vtáhne hned od začátku,jdu na další a bohužel asi poslední díl. Za mě 100%.

Jana.Kuc
11.05.2022 5 z 5

Skvělé pokračování série. Škoda, že už jen jeden díl a bude sérii konec. Co novější knížka, tím krapet lepší.

MiraRunaway
27.04.2022 5 z 5

To bylo úžasné! Bavila mě každá stránka knihy. Je to literární zázrak. Jelikož mi Konec léta úplně nesedl, jsem moc ráda, že jsem i tak dala na doporučení zkusit číst sérii dál...protože stejně jako Podzimní případ tak Zimní oheň.... 100%

Jani23
17.04.2022 5 z 5

Kniha je skvělá. Děj je velmi povedený a napínavý.

Shardlake
10.04.2022 5 z 5

Parta náctiletých jezdí pravidelně do chatové osady. Jednoho dne v objektu vypukne požár a při něm jedna osoba zemře.
Po 30 letech se Laura, jedna osoba z party, vrací na místo, aby uctila památku své tety Heddy a přišla věcem z minulosti na kloub. Další thriller z ročního období se zajímavým rozuzlením. Doporučuji!

Pepina19
10.04.2022 4 z 5

Dobrá detektivka, rychlý děj, napínavé, poutavé, strach z ohně sugestivně popsaný.
Prolínání současnosti s minulostí, hříchy z minulosti. Za mě dobrý příběh.

Kekik
16.03.2022 5 z 5

Třetí kniha ze série Roční období a opět skvělá.
Jak jsem již zvyklá z předchozích dvou knih, i zde se střídá součastnost s minulostí. A opět je to skvělé. Autor psát umí, to je jisté. Nenudila jsem se ani jednu stránku. Konec mě nepřekvapil, neboť jsem v průběhu čtení zjistila velký spoiler z komentáře na Databázi knih, ale to mně osobně vůbec nevadí. Však těch rozuzlení tam bylo více.
Uznávám, že je příběh celkem nereálný, nebo jak se říká- přitažený za vlasy. Ovšem proč ne? Skvělý autorův styl psaní vše vyvažuje. Strach Laury z ohně jsem prožívala s ní. Tak věrohodné byly popsané situace.
Moc se těším na další knihu ze série.

Lovana
24.02.2022 4 z 5

Třetí kniha ze série a musím opět říct, že se mi líbila více než knihy předchozí. Kniha se četla svižně, střídání minulosti a přítomnosti mě nutilo číst pořád dál a přesto, že má kniha přes 400 stran, tak jsem ji mělo přečtenou hodně rychle.
Příběh byl docela dost zamotaný a asi jsem si tam nikoho úplně neoblíbila, i když Elsa byla fajn. Byla jsem zvědavá, jak celý příběh skončí a přesto, že dvě z věcí, které se na konci dozvíme, mě napadly, tak jsem je celkem rychle pustila z hlavy a zase jsem si myslela něco jiného... Takže rozuzlení mě úplně nepřekvapilo, ale nebylo jsem ani zklamaná a celkově se mi kniha líbila více než předešlé díly a moc se těším na poslední díl.

Hodnocení 4,25*/5*