Podzimní případ

Podzimní případ https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/401760/bmid_podzimni-pripad-M9f-401760.jpg 5 657 206

Roční období série

Nový napínavý příběh Anderse de la Motte dobyl ve Švédsku vrchol žebříčku bestsellerů. Pět dlouholetých kamarádů stanuje u zatopeného kamenolomu ve Skane. Letos odmaturovali, teď čeká je poslední letní koupání a potom skutečný život. Když se však rozední a spustí se první podzimní déšť, jeden z nich leží v temné vodě mrtvý. Nešťastná náhoda, uzavře to policie, mnozí v Nedanasu však pochybují. Když se sem o dvacet sedm let přistěhuje Anna Vesperová, kriminalistka, která prchá ze Stockholmu před vlastní tragédií, dají se události do pohybu. Zatímco Anna zoufale střeží svá tajemství, čím dál mocnější síly se jí snaží bránit v rozkrývání minulosti. Nakonec nemá na vybranou. Musí znovu otevřít případ z podzimu roku 1990, o němž chce málokdo mluvit… ale nikdo na něj nezapomněl.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: ekniha , Kalibr

Höstdåd , 2017

Clara_C
30.01.2021 5 z 5

Detektivky čtu pomálu, ale tahle stála za to. Zhltla jsem jí takřka na posezení, skvěle napsané, děj vygradovaný do poslední stránky.

broskev28
17.01.2021 5 z 5

Do čtení Podzimního případu se mi vůbec nechtělo, protože Konec léta mě velice zklamal. Ale musím uznat, že touhle knihou si Anders de la Motte svou reputaci napravil na výbornou!
Skvělé čtení, pro mě o to zajímavější, že hlavní hrdinka je žena po čtyřicítce, matka puberťačky, komisařka, která samu sebe "degraduje" odchodem ze stockholmské kriminálky na švédský venkov. Postupně se dozvídáme, proč se k tomuto kroku rozhodla, a hlavně jak se jí v Nedanas povede. A tak nějak samozřejmě se knihou vine další dějová linka, téměř třicet let stará, o pětici přátel, kteří právě prošli maturitou a život mají před sebou. Jenže ne všichni, ne ten nejtalentovanější z nich . . .
I když jsem několik situací "vyřešila" o krok před Annou Vesperovou (a to je u mě co říct), a i když se mi nejevily některé výchovné metody švédské komisařky, přesto se mi Podzimní případ líbil převelice a určitě ho doporučím všem milovníkům detektivních příběhů nejen v naší knihovně.
P.S. Překlad se určitě povedl, jen bych asi nesouhlasila s "těžbou makadamu" ani s "pálením jílu na cihly" (s.60), ale to je jen okrajová záležitost a vlastnímu příběhu rozhodně nijak neuškodí.

Restang
16.01.2021 5 z 5

Výborné, četlo se to samo. Řekla bych, že lepší než první díl. Krásný únik do severského prostředí a ani nebylo potřeba nějakých brutalit, jak to v jiných knihách bývá.

Standa24
09.01.2021 5 z 5

Styl vyprávění je velmi podobný jako tomu bylo v knize Konec léta, opět se prolíná historie a současnost, staré nedořešené tajemství, které opět začne vyplouvat na povrch. V Podzimním případu má své nevyřešené tajemství i hlavní hrdinka příběhu. Děj je ještě napínavější a má větší spád než předchozí kniha. Jsem zvědavý, co přinese další...

Višnička
08.01.2021 5 z 5

První část se trochu táhla a na můj vkus byla trochu moc popisná, ale druhá půlka knihy to vynahradila, rozjelo se to a pak už jsem knihu nemohla odložit, aniž bych zjistila, jak to dopadlo. Doporučuji!

MMacicekk
02.01.2021 5 z 5

Podzimní případ je další skvělou švédskou detektivkou, která vás zaujme především vypravěčským umem autora. Čtenář sleduje dvě dějové linky – v jedné se seznamujeme s událostmi, které vyvrcholily v smrt jednoho z kamarádů, ve druhé spolu s Annou odhalujeme, co stálo na pozadí tragické minulosti. Z knihy na vás bude dýchat podzim a vše, co k němu patří. Děj vás zaujme hned od prvních stránek a pustí až na té poslední, která vám vezme dech. I když vás autor bude pohánět určitým směrem, nakonec bude vše jinak a překvapí vás mnoha zvraty. Odhalení bude emotivní a vy jej budete prožívat stejně mocně, jako hlavní protagonistka. Pokud tedy máte rádi švédské detektivky, které vás dostanou komplikovaností příběhu, jehož rozuzlení bude až bolestně jednoduché, nenechte si ujít Podzimní případ, který je skvostem mezi detektivkami.

RMarkéta
09.12.2020 5 z 5

Velmi příjemný a čtivý příběh, tedy pokud se to dá říct zrovna o thrilleru. Je to trošku tlouštík, ale to mě neodradilo. Zákousla jsem se a nepustila. Kniha mě mila překvapila. Mám ráda, když je hlavní postavou žena, která mimo své práce (policistka) řeší i další problémy. Dělá to postavu tak nějak lidštější. Od tohoto autora je tento příběh můj první. Určitě se podívám i po něčem dalším. Na začátku čtení jsem měla hodně neodbytný pocit, že čtu další knihu od Kinga. Asi to bylo tím popisem krajiny, nevím. No, třeba se jím autor nechal inspirovat.

Lumír23
06.12.2020 5 z 5

Napínavá a příjemná kniha, navádí jakým směrem se asi příběh v minulosti odehrál, naznačí následky tragické noci, ale velice příjemně čtivým způsobem. Napínavé a přitom uvěřitelně zpracované.

marcela0282
25.11.2020 4 z 5

Super! Zacatek trochu delsi, ale ten konec fakt stal za to! Nebyla to ma prvni kniha od autora, takze jsem cekala, ze se to podobne zamota, ale i tak jsem byla nakonec prekvapena a posledni ctvrtinu docetla doslova jednim dechem. Trochu me jen rozciloval vztah Agnes a Anny, stejne jako linka s byvalym manzelem. Kazdopadne vsem doporucuji :)

dyger
23.11.2020 5 z 5

Po náročném začátku - nemohla jsem se začíst, mě pak kniha nepustila, dokud jsem neprečetla poslední stránku. Hodně napínavé a zase rozuzlení jiné než jsem očekávala a předpokládala. Autor ukazuje jedním směrem a skutečnost je přitom úplně jiná a jinde.. za mě opět super čtení ????

zdendula31
08.11.2020 5 z 5

Stejně jako Konec léta,absolutní pecka...možná ještě lepší.
Zamotaná,čtivá...prostě paráda.

blackstorm666
07.11.2020 5 z 5

Ze začátku jsem se nudil,ale pak to začalo nabírat grády.Velice povedený thriller,od autora můj druhý.Asi se musím podívat na jeho další knihy,jsem maximálně spokojen.

Miretti
30.10.2020 5 z 5

Název více než trefný, já jsem z knihy ten podzim doslova cítila. A ten příběh, byl bravurní, troufám si říct, že jeho vyústění čeká málokdo. A to umí málokterý autor. A oceňuji, že to jde i bez šíleného násilí, kterého je všude plno. Takové knihy se čtou samy. A já se těším na Zimní oheň, šetřím si ho na zimní dny:)

Atak
03.10.2020 5 z 5

Napínavé, osudy všech vás vtáhnou do děje tak, že cítíte s každou postavou.

jeny-v
28.09.2020 5 z 5

Na propršený víkend kniha jak dělaná, tedy napsaná. Pět mladých lidí - Alex, Carina, Bruno, Marie a Simon přijede stanovat a naposledy se před podzimem vykoupat do zatopeného lomu. Chtějí oslavit maturitu a vstup do světa dospělých. Zde se večer mezi nimi strhne konflikt, po které je jeden z nich ráno nalezen na hladině mrtvý. Policie uzavře případ jako tragickou nehodu. Ale bylo to opravdu tak....? O sedmadvacet let později se na samotu Tabor přistěhuje stockholmská vyšetřovatelka Anna se svoji dcerou Agnes. Annu stíhá a hlavně tíží nevyřešená minulost, před kterou utíká. V Nedanåsu nastupuje po svém předchůdci Henrym Morellovi jako šéfka policie. Postupně se seznamuje s pracovištěm, místními obyvateli a okolní krajinou. Manipulativním jednáním několika lidí je vtažena do otevření skoro třicet let starého případu. Opět povedený a napínavý román švédského autora Anderse de la Motty.

Címa
13.09.2020 5 z 5

Moje první kniha od tohoto autora. Příběh napínavý, mělo to spád, žádné zbytečné protahování ani předvídavý závěr. Určitě si přečtu i další.

ArwenAragorn
07.09.2020 5 z 5

Parádní thriller! Byla smrt maturanta před třiceti lety tragická nehoda? Anna Vesperová, policistka, která se stěhuje do Nedanasu nemá lehkou práci, protože to vypadá, že skoro všichni stojí proti ní. To se výrazně zhorší, když otevře třicet let starý případ. Všichni totiž už chtějí zapomenout. Skoro všichni....
Neuvěřitelně čtivý příběh s dokonalým koncem, který určitě doporučuji!
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Měsíc opět vyjde a Anna zalapá po dechu. Zrcadlové odrazy na hladině se do sebe vpily a vytvořily zrcadlový obrys mladého muže. Má ruce natažené za hlavou a obličej obrácený k nebi. Kůže je bledá, rozpuštěné vlasy obklopují hlavu jako světlá svatozář. Je na něm něco neskonale krásného, ale zároveň hluboce žalostného. Protože je naprosto jasné, že ten mladík je mrtvý.

berila
04.09.2020 3 z 5

Budu souhlasit s těmi trochu méně spokojenými. Jestliže je téměř polovina knihy celkem o ničem, tak ta druhá půlka může být sebelepší, ale celkový dojem to nespraví.

Mudry
22.08.2020 5 z 5

Rozjezd malinko pomalejší a pak už jen klady a pozitiva !!!

Lenkys
11.08.2020 4 z 5

Po Zimním ohni opět velmi čtivě psaná kniha, moc se mi líbila.