Podzimní případ ekniha

Nový napínavý příběh Anderse de la Motte dobyl ve Švédsku vrchol žebříčku bestsellerů. Pět dlouholetých kamarádů stanuje u zatopeného kamenolomu ve Skane. Letos odmaturovali, teď čeká je poslední letní koupání a potom skutečný život. Když se však rozední a spustí se první podzimní déšť, jeden z nich leží v temné vodě mrtvý. Nešťastná náhoda, uzavře to policie, mnozí v Nedanasu však pochybují. Když se sem o dvacet sedm let přistěhuje Anna Vesperová, kriminalistka, která prchá ze Stockholmu před vlastní tragédií, dají se události do pohybu. Zatímco Anna zoufale střeží svá tajemství, čím dál mocnější síly se jí snaží bránit v rozkrývání minulosti. Nakonec nemá na vybranou. Musí znovu otevřít případ z podzimu roku 1990, o němž chce málokdo mluvit… ale nikdo na něj nezapomněl....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/401760/podzimni-pripad-M9f-401760.jpg 4.6297

Roční období 2.

Literatura světová, Thrillery
Vydáno (ekniha), Kalibr

Höstdåd, 2017

Kniha Podzimní případ

broskev28

Do čtení Podzimního případu se mi vůbec nechtělo, protože Konec léta mě velice zklamal. Ale musím uznat, že touhle knihou si Anders de la Motte svou reputaci napravil na výbornou!
Skvělé čtení, pro mě o to zajímavější, že hlavní hrdinka je žena po čtyřicítce, matka puberťačky, komisařka, která samu sebe "degraduje" odchodem ze stockholmské kriminálky na švédský venkov. Postupně se dozvídáme, proč se k tomuto kroku rozhodla, a hlavně jak se jí v Nedanas povede. A tak nějak samozřejmě se knihou vine další dějová linka, téměř třicet let stará, o pětici přátel, kteří právě prošli maturitou a život mají před sebou. Jenže ne všichni, ne ten nejtalentovanější z nich . . .
I když jsem několik situací "vyřešila" o krok před Annou Vesperovou (a to je u mě co říct), a i když se mi nejevily některé výchovné metody švédské komisařky, přesto se mi Podzimní případ líbil převelice a určitě ho doporučím všem milovníkům detektivních příběhů nejen v naší knihovně.
P.S. Překlad se určitě povedl, jen bych asi nesouhlasila s "těžbou makadamu" ani s "pálením jílu na cihly" (s.60), ale to je jen okrajová záležitost a vlastnímu příběhu rozhodně nijak neuškodí.

Restang

Výborné, četlo se to samo. Řekla bych, že lepší než první díl. Krásný únik do severského prostředí a ani nebylo potřeba nějakých brutalit, jak to v jiných knihách bývá.

Standa24

Styl vyprávění je velmi podobný jako tomu bylo v knize Konec léta, opět se prolíná historie a současnost, staré nedořešené tajemství, které opět začne vyplouvat na povrch. V Podzimním případu má své nevyřešené tajemství i hlavní hrdinka příběhu. Děj je ještě napínavější a má větší spád než předchozí kniha. Jsem zvědavý, co přinese další...

Višnička

První část se trochu táhla a na můj vkus byla trochu moc popisná, ale druhá půlka knihy to vynahradila, rozjelo se to a pak už jsem knihu nemohla odložit, aniž bych zjistila, jak to dopadlo. Doporučuji!

MMacicekk

Podzimní případ je další skvělou švédskou detektivkou, která vás zaujme především vypravěčským umem autora. Čtenář sleduje dvě dějové linky – v jedné se seznamujeme s událostmi, které vyvrcholily v smrt jednoho z kamarádů, ve druhé spolu s Annou odhalujeme, co stálo na pozadí tragické minulosti. Z knihy na vás bude dýchat podzim a vše, co k němu patří. Děj vás zaujme hned od prvních stránek a pustí až na té poslední, která vám vezme dech. I když vás autor bude pohánět určitým směrem, nakonec bude vše jinak a překvapí vás mnoha zvraty. Odhalení bude emotivní a vy jej budete prožívat stejně mocně, jako hlavní protagonistka. Pokud tedy máte rádi švédské detektivky, které vás dostanou komplikovaností příběhu, jehož rozuzlení bude až bolestně jednoduché, nenechte si ujít Podzimní případ, který je skvostem mezi detektivkami.

RMarkéta
09.12.2020

Velmi příjemný a čtivý příběh, tedy pokud se to dá říct zrovna o thrilleru. Je to trošku tlouštík, ale to mě neodradilo. Zákousla jsem se a nepustila. Kniha mě mila překvapila. Mám ráda, když je hlavní postavou žena, která mimo své práce (policistka) řeší i další problémy. Dělá to postavu tak nějak lidštější. Od tohoto autora je tento příběh můj první. Určitě se podívám i po něčem dalším. Na začátku čtení jsem měla hodně neodbytný pocit, že čtu další knihu od Kinga. Asi to bylo tím popisem krajiny, nevím. No, třeba se jím autor nechal inspirovat.

Lumír23
06.12.2020

Napínavá a příjemná kniha, navádí jakým směrem se asi příběh v minulosti odehrál, naznačí následky tragické noci, ale velice příjemně čtivým způsobem. Napínavé a přitom uvěřitelně zpracované.

marcela0282
25.11.2020

Super! Zacatek trochu delsi, ale ten konec fakt stal za to! Nebyla to ma prvni kniha od autora, takze jsem cekala, ze se to podobne zamota, ale i tak jsem byla nakonec prekvapena a posledni ctvrtinu docetla doslova jednim dechem. Trochu me jen rozciloval vztah Agnes a Anny, stejne jako linka s byvalym manzelem. Kazdopadne vsem doporucuji :)