Podzimní případ

Podzimní případ https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/401760/bmid_podzimni-pripad-M9f-401760.jpg 5 664 664

Roční období série

Nový napínavý příběh Anderse de la Motte dobyl ve Švédsku vrchol žebříčku bestsellerů. Pět dlouholetých kamarádů stanuje u zatopeného kamenolomu ve Skane. Letos odmaturovali, teď čeká je poslední letní koupání a potom skutečný život. Když se však rozední a spustí se první podzimní déšť, jeden z nich leží v temné vodě mrtvý. Nešťastná náhoda, uzavře to policie, mnozí v Nedanasu však pochybují. Když se sem o dvacet sedm let přistěhuje Anna Vesperová, kriminalistka, která prchá ze Stockholmu před vlastní tragédií, dají se události do pohybu. Zatímco Anna zoufale střeží svá tajemství, čím dál mocnější síly se jí snaží bránit v rozkrývání minulosti. Nakonec nemá na vybranou. Musí znovu otevřít případ z podzimu roku 1990, o němž chce málokdo mluvit… ale nikdo na něj nezapomněl.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: ekniha , Kalibr

Höstdåd , 2017

Lenkys
11.08.2020 4 z 5

Po Zimním ohni opět velmi čtivě psaná kniha, moc se mi líbila.

hs777
07.08.2020 5 z 5

Luxusní krimi, žádný krvák, jen dva přîběhy - dávná rozlučka party nerozlučitelných kamarádů, čerstvých maturantů a nástup Anny do čela místní policie, která si s sebou přivezla také malé tajemství. Ani jeden případ vás nenechá nadechnout, protože napínavý není jen ten z minulosti. Stará tragédie malého města ožívá, na Anně zůstane ji definitivně uzavřít. Bylo to fakt skvělé.

raty
04.08.2020 5 z 5

Od trochu pomalejšího "seznamovacího" začátku kniha graduje až k velmi překvapivému konci. Souhlasím s názory o tak trochu jiné severské krimi. Moc mě to bavilo.

Calibra
02.08.2020 5 z 5

Super, takhle si nějak představuju knihu dle mého gusta. Střídání minulosti a současnosti, nevyreseny zločin, malé městečko a dobre vykreslene postavy. ????

anája
24.07.2020 4 z 5

Zajímavá detektivka,ze začátku mě nebavila současnost a problémy policistky Anny , neskutečně se to táhlo, sneslo by to méně kapitol. Knihu jsem četla po knize konec léta, a ta byla podobné psaná.,Tady byla postava Anny sympatická.Pak to gradovalo Konec nečekaný. Doporučuji

Šánka
14.07.2020 5 z 5

Senzační krimiromán, líbilo se mně to daleko více než Konec léta.
Do děje jsem lehce vplula od prvních stránek a jakmile se začala střídat minulost s přítomností, už jsem byla krásně ztracená v příběhu pětice nerozlučných kamarádů a chtěla jen vědět, jaká tajemství skrývají, co se odehrálo za tragédii při jejich posledním setkání před téměř třemi desítkami let.
I takto může vypadat severská detektivka, napínavá, nepřekombinovaná, žádný drasťák, skvěle vykreslená atmosféra malého městečka a vztahů, sympatická vyšetřovatelka, která nepije :-), no vážně parádní čtení !!!

Vlcice72
29.06.2020 5 z 5

Po pomalém rozjezdu jsem už od určitého okamžiku nebyla schopná a ochotná knihu odložit ve snaze dozvědět se, jak to všechno vlastně bylo. A to překvapení v závěru...!
Stejně jako u 1.dílu této série oceňuji prolínání dvou časových linek, způsob vyprávění, vykreslení postav, přírody a atmosféry. Jako mnohým přede mnou i mně se líbil ještě více než Konec léta a už se těším na další díly.

!!! POZOR SPOILER !!!

Jsem zvědavá, zda i další díly budou mít společného jmenovatele v podobě pachatele, kterým byl vlastně jeden z ...

L.Helena
24.06.2020 3 z 5

První půlka hodně rozvleklá a nezáživná, navíc se střídají kapitoly z roku 1990 a 2017, takže jako byste četli paralelně dvě různé knihy. Když pak přestalo střídání kapitol, tak to konečně nabralo spád a vyklubal se z toho docela zajímavý příběh.

Aghatte
11.06.2020 3 z 5

Nebylo to špatné, jen mi žádná z postav nepřirostla k srdci. Navíc jsem stále měla pocit, že už jsem to někdy četla....Tudíž mě ani závěr nepřekvapil. + Spousta zbytečného balastu, který kolikrát s dějem nesouvisí.
Na dlouhé zimní večery bude Podzimní případ dobrý, v létě se to nečte dobře.

magic11
04.06.2020 4 z 5

za mě dobrý, jen ten začátek mohl trošku víc odsýpat.

lucakuca
20.05.2020 4 z 5

Jako když vaříte puding. Furt nic, furt nic a pak je to mňamózní šrumec :-).

perpe2a
07.05.2020 5 z 5

Výborně napsané, super čtivé. Rozplétání starého případu přináší i rozmotávání klubka vztahů mezi místními. Moc mě to bavilo a mohu doporučit.

Knižní střípky
06.05.2020 4 z 5

No co vám budu povídat - další pecka z pera tohoto švédského autora. Já si zde přišla na své. Ať již lokalitou či ročním obdobím, do kterého je kniha zasazena. Úplně jsem se tam viděla. To všudypřítomné lezavé sychravo, mokré listí pod nohama, mlhy, ach, ach, to jsou reálie, které miluji. Kniha má pěkných poctivých 464 stran, a i když není nabita nějakou šílenou akcí na každé stránce, já se nenudila ani náhodou - mám tyto vztahové thrillery z malých měst moc ráda. A ta atmosféra staré tragédie, která se, ač se o ní nemluví, nesmazatelně vryla do života městečka a ovlivnila a změnila ho až do současnosti, ta byla také skvělá. Nemohu jinak, než hodnotit plným počtem hvězd a moc se těším na ZIMNÍ OHEŇ.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky

zuzana2599
04.05.2020 5 z 5

Při dočtení Zimního ohně jsem si slíbila další pecku od tohoto švédského autora. Nevím, zda Podzimní případ předčil Zimní oheň, u mne zřejmě ne. Ale i tak skvělé čtení !
Co svým činem způsobí pětice kamarádů, která stanuje u zatopeného kamenolomu ? I po dlouhých dvaceti sedmi letech vyjde pravda najevo, když se do vesnice přistěhuje nová kriminalistka Anna s dcerou. Thriller je velmi čtivý, napínavý, plný nostalgické zimní atmosféry a nejvíc se mi líbilo finále příběhu. Velmi dobře napsané s překvapením pro čtenáře. Ráda sáhnu po dalším čtení od pana autora, bude mít název - Jarní oběť !

alcan
29.04.2020 4 z 5

Skvělý příběh od začátku do konce. Moc se mi to líbilo a za mě mohu jedině doporučit.

zd001
20.04.2020 5 z 5

Moc pěkná, mám Motteho knížky ráda, už se těším na Zimní oheň :-)

Keporkakyně
06.04.2020 4 z 5

Anna mi bohužel moc nesedla. Vadilo mi to její neustálé podlézání vlastní dceři. Nicméně příběh to byl zajímavý a napívaný. Přečteno velmi rychle.

Pája699
03.04.2020 4 z 5

Začátek byl na mě vcelku zdlouhavý, trošku se vlekl. Líbilo se mi prolínání s minulostí. No a ten konec..famfárový! ten mi to vynahradil. Za mě průměrná detektivka.

Jamra
30.03.2020 4 z 5

Začátek se trochu vleče, ale konec plný akce. Závěr zajímavý, jen co je pravda.

Korba2468
29.03.2020 5 z 5

Skvělá kniha, která Vás vtáhne do svého děje a Vy se jí nebudete chtít pustit. Kniha byla úžasná, děj mě velmi zaujal. Líbila se mi stejně jako Konec léta i když tahle je o trochu lepší, určitě doporučuji.