Podzimní případ

Podzimní případ https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/401760/bmid_podzimni-pripad-M9f-401760.jpg 5 664 664

Roční období série

Nový napínavý příběh Anderse de la Motte dobyl ve Švédsku vrchol žebříčku bestsellerů. Pět dlouholetých kamarádů stanuje u zatopeného kamenolomu ve Skane. Letos odmaturovali, teď čeká je poslední letní koupání a potom skutečný život. Když se však rozední a spustí se první podzimní déšť, jeden z nich leží v temné vodě mrtvý. Nešťastná náhoda, uzavře to policie, mnozí v Nedanasu však pochybují. Když se sem o dvacet sedm let přistěhuje Anna Vesperová, kriminalistka, která prchá ze Stockholmu před vlastní tragédií, dají se události do pohybu. Zatímco Anna zoufale střeží svá tajemství, čím dál mocnější síly se jí snaží bránit v rozkrývání minulosti. Nakonec nemá na vybranou. Musí znovu otevřít případ z podzimu roku 1990, o němž chce málokdo mluvit… ale nikdo na něj nezapomněl.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: ekniha , Kalibr

Höstdåd , 2017

kuttnerovka
26.03.2020 4 z 5

Perfektní, ještě lepší než autorovo Konec léta. Napětí a tajemno od začátku. Až do konce si dokázal autor uchovat před čtenářem tajemství, i když jsem si kolikrát myslela, že tuším, pak překvapil. V první polovině mě dost bavila i dvojitá dějová linka. Perfektní!

Pavlnka
20.03.2020 5 z 5

Hodně zajímavé a napínavé. Hrdince jsem fandila, byla mi velmi sympatická. Líbilo se mi i to prolínání s minulostí. Tento autor nezklame, těším se na jeho další knihu.

ddkk
14.03.2020 5 z 5

I tento díl série Roční období je výtečný - pokud nehledáte akční thriller plný krve a hrůz. Naopak, příběh je skvěle vystavěný, psychologie postav je jasná a pochopitelná. Vyšetřovatelka, která se dostává do nelehké situace v novém prostředí, je nejen schopná, ale také sympatická. Nepotýká se - naštěstí - s žádnými závislostmi ani úchylkami, je to normální chytrá dáma obdařená intuicí a zdravým rozumem...
Příběh je výborně vypointovaný a závěr překvapující. Skvělé čtení, které mohu jen doporučit.

jokabuki
14.03.2020 5 z 5

Výborný krimithriller.

RADOST
09.03.2020 3 z 5

První dvě třetiny knihy se mi táhly, moc mě nezaujaly. Poslední třetina byla dobrá, to už jsem četla ráda a s napětím. První má kniha od tohoto autora a jsem tak trochu na rozpacích. Po přečtení další, někdy v budoucnu, si snad udělám lepší obrázek.

Lindulinek
09.03.2020 5 z 5

Skvělá kniha, která měla propracovaný děj a naprosto překvapivý závěr.

i.stefany
06.03.2020 4 z 5

Podzimní případ je napínavý detektivní příběh, který odhaluje téměř 30 let staré tajemství jednoho malého městečka. Autorovi se podařilo vytvořit melancholicko-psychologický příběh, který je postaven především na vnitřních pohnutkách a emocích všech zúčastněných postav. Dobře promyšlený příběh, ale na mě až moc dlouhý.

adaba
01.03.2020 4 z 5

Chvíli trvalo, než jsem se do knihy začetla, ale pak se to rozjelo a má to nečekaný konec. Moje druhá kniha v této sérii a určitě si přečtu i Zimní oheň a Jarní oběť.

tanjaj
29.02.2020 4 z 5

Autor už se nadobro stal mým oblíbeným spisovatelem. Přečetla jsem Konec Léta, Zimní oheň i Podzimní případ a všechny byly skvělé. Těším se na další, doufám že skvělou knihu,s jarní zápletkou.

Terka1975
13.02.2020 5 z 5

Moje první kniha z této série ročních období a opravdu mě bavila od začátku až do konce, místy melancholická, ale to se k podzimnímu období velmi dobře hodilo. Přehledné postavy, emoce, příjemná a sympatická vyšetřovatelka, čekala jsem detektivní konec, ale tenhle ne...byl zase jiný, než jaký je v těchto typu knih zvykem. Velmi jsem ocenila, že krváky s oběťmi na běžícím páse není hlavní námět této knihy, ale je to spíš o emocích, které zločiny vyvolávají a jak se k nim aktéři postaví.

Nestorkea
10.02.2020 3 z 5

POZOR, SPOILERY.
Knihu jsem asi dočetla jen proto, že mě zajímalo, kdo chodí po půdě :-D První 2/3 byly nuda, nuda, nuda. Místy jen jedna nuda, a to v kapitolách o tom, co se stalo v lomu. První zajímavá část je bohužel zároveň ukázkou na obalu knihy. Tím pádem se dost podstatnou část příběhu dozvídáme předčasně a ubírá to ději na zajímavosti. Poslední třetina byla fajn.
Zkrátit o 200 stran a dostala by 4 hvězdy. Takhle je to za 3.

HanaNov
10.02.2020 4 z 5

Podzimní případ je taková klasická detektivka spočívající na jednom starém případu a staré dobré detektivní práci založené na vyptávání a intuici. Nečekejte hromady mrtvol, krev tu neteče proudem, ani se tu neodehrává žádná zběsilá akce nebo nervydrásající psychologická hra na kočku a na myš. Kniha vychází především z dobré psychologie postav a kvalitního vykreslení naoko přátelských vztahů a vazeb, v nichž se ale objevují trhliny a najevo tak vychází minulé křivdy a sváry. Hlavní hrdinka je sympatická osoba, která (jak jinak) řeší své osobní problémy, jinak by se na daném místě vůbec neocitla. Bavilo mě i střídání dvou časových rovin.

Co musím ocenit, je přehlednost dějové linky i celková uvěřitelnost jak příběhu samotného, tak závěrečného vysvětlení, které se i při tak "banálním" případu neobejde bez nečekaného překvapení. Co mě naopak trochu vadilo, byl hodně vlažný rozjezd - děj se začal hýbat až cca po 250. straně a já se tím rozvláčným začátkem musela hodně prokousávat, nicméně závěr byl skvělý! Pět hvězd nedávám i proto, že byl příběh lehce předvídatelný.

Mandlevest
04.02.2020 5 z 5

Výborná krimi s nostalgickou ,podzimní atmosférou, založená spíše na psychologii postav a prostředí. Milovníci severské krimi, očekávající brutálně popsané vraždy, množství postav a linek, které se ke konci potkají, budou možná trošku zklamáni, ale mě právě tohle prostě baví, že již zavedený pojem "severská krimi" nerovná se vždy krutost a brutalita, šokující zvraty a často až krkolomný závěr. Podzimní případ je mimořádně napínavý příběh, ve kterém, i bez výše uvedeného, se napětí stupňovalo a tleskám i za překvapivý, ale uvěřitelný, konec. A Anna byla velká sympaťačka, moc jsem jí fandila! Určitě si nenechám ujít i Konec léta a Zimní oheň a za mě , milovníkům dobré krimi, určitě doporučuji k přečtení.

em75
16.01.2020 4 z 5

Dost dlouho jsem se do knihy nemohla začíst,ale nejsem zvyklá odkládat nedočtené knihy. Ještě že. Děj se rozjel a stálo to za to. Smutné,napínavé a ten konec jsem nečekala.

certik003
08.01.2020 4 z 5

Poměrně čtivá detektivka, která se zabývá vztahy mezi přáteli a obyvateli malého města, kde se všichni znají. Zvláštní bylo, že Anna v druhé polovině knihy přehlížela některé indicie, díky kterým by se k vyřešení případu dostala dřív. Ale úplný závěr byl hodně překvapivý, to jsem rozhodně nečekala.

konicekbily
06.01.2020 5 z 5

Nemám námitek! Je to prvotřídní odpočinková četba, pěkný styl, navazující děj, postupné odhalování souvislostí a bezchybné závěrečné vysvětlení.

klarence
27.12.2019 3 z 5

Musím přiznat, že jsem měla problém si zapamatovat jména osob. Příběh jako takový však nebyl špatný. Chvilku se mi zdálo, že se to v uričét části krapet zaseklo, ale pak to zase nabralo spád. určitě si u tohoto autora přečtu další knihu

VasnivaCtenarka
18.12.2019 4 z 5

Tato kniha je druhým dílem knižní série Roční období. Knihy na sebe nijak nenavazují. Pokud bych měla srovnat první a druhý díl této série, musím uznat, že tato kniha je opravdu výborná, o chlup lepší než první díl. Skvělá detektivka. Perfektně vykreslené postavy. Moc hezký příběh. Tak barvitě popsaný děj, že když čtete, tak si příběh představujete jako film. Kniha je to poměrně hrubá a trošku to může odrazovat, ale věřte, že když se začtete, máte ji přelouskanou raz dva. Knihu můžu opravdu doporučit. Je to moc povedená záležitost a rozhodně můžu říct, že si autor zaslouží ocenění, které získal. Opravdu moc fajn čtení a já jdu shánět další díl :)

intelektuálka
02.12.2019 5 z 5

Hned na začátku názor autora : "Švédský léto umí umřít ve velkým stylu ..."

A v této knize neumírá pouze léto - ale i mladý devatenáctiletý chlapec ...

A kolem něj a jeho přátel se odvíjí děj celé knihy, který pozvolna graduje, rozplétá nitky a inspektorka Anna hledá pravdu, starou tolik let ...

Není to thriller plný mučení a krve - spíše otázka přátelství, zloby a závisti...

Přečetla jsem jedním dechem a doporučím.

RockMartina
19.11.2019 4 z 5

Podle vysokého hodnocení a komentářů jsem čekala víc. Čekala jsem zajímavé rozuzlení, šokující závěr. Bohužel již od druhé třetiny příběhu jsem tušila hlavní souvislosti a věděla jsem skoro přesně, jak kniha dopadne. Nedostavilo se u mě takové to závěrečné aaaaaach ve stylu "no to si děláte srandu", to co mám u těch poutavějších a zajímavějších titulů. Ale dobře se to četlo a hrálo to skvělou souhru se stávajícím ročním obdobím. A nemyslím jen názvem :)