Podzimní případ

Podzimní případ https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/401760/bmid_podzimni-pripad-M9f-401760.jpg 5 664 664

Roční období série

Nový napínavý příběh Anderse de la Motte dobyl ve Švédsku vrchol žebříčku bestsellerů. Pět dlouholetých kamarádů stanuje u zatopeného kamenolomu ve Skane. Letos odmaturovali, teď čeká je poslední letní koupání a potom skutečný život. Když se však rozední a spustí se první podzimní déšť, jeden z nich leží v temné vodě mrtvý. Nešťastná náhoda, uzavře to policie, mnozí v Nedanasu však pochybují. Když se sem o dvacet sedm let přistěhuje Anna Vesperová, kriminalistka, která prchá ze Stockholmu před vlastní tragédií, dají se události do pohybu. Zatímco Anna zoufale střeží svá tajemství, čím dál mocnější síly se jí snaží bránit v rozkrývání minulosti. Nakonec nemá na vybranou. Musí znovu otevřít případ z podzimu roku 1990, o němž chce málokdo mluvit… ale nikdo na něj nezapomněl.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: ekniha , Kalibr

Höstdåd , 2017

mysterygirl
02.08.2019 4 z 5

O fous lepsi nez Konec leta

Bulldog
22.07.2019 4 z 5

Tohle byla velmi příjemná detektivka...taková letní oddechovka a doporučuji..

harena
20.07.2019 5 z 5

Velké překvapení, druhý díl je mnohem lepší než Konec léta. Před mnoha lety se pět nerozlučných kamarádů, kteří se měli moc rádi, opilo a servalo a je možné, že zavinili smrt jednoho z nich. Sympatická kriminalistka Anna přes odpor místních začne pátrat. De La Motte napsal neuvěřitelně napínavý a promyšlený thriller se skvělou amosférou, bez brutálních popisů vražd a mučení. I když ke konci už naťukával, jak to vše bylo a bude, já jsem to neuhodla. Určitě pět palců a milovníkům thrillerů doporučuji.

Arwen777
09.07.2019 5 z 5

Na tuto knihu jsem se dlouho těšila a vyplatilo se. Kvalitní napínavá detektivka, která není založená na krvavých scénách, ale na pozvolném odhalování vztahů mezi lidmi, pohnutek a dávných i současných motivů. Chytrá zápletka, poutavé vyprávění a neočekávané rozuzlení. Rozhodně si přečtu i Konec léta a těším se na další díly série. Doporučuji!

Agatha84
08.07.2019 5 z 5

Tož tohle byla jízda. Jsem nadšená a vlastně ani nemám slov. Snad jen: prosím o další pokračování.. :-)

nadali
08.07.2019 4 z 5

Svěží sloh, některé dějové linky předvídatelné, ale i tak moc pěkná detektivka :-)

rodak
30.06.2019 5 z 5

Líbilo se mi stejně jako Konec léta a tak se těším na další případy.

hanap
24.06.2019 5 z 5

Kniha se mě líbila, přečetla jsem ji jedním dechem. Napínavý ,dramatický příběh pro mě překvapivé rozuzlení, sympatická policistka.

Lenkafrankova
23.06.2019 5 z 5

Super. Skvělé napsané, krásně se čte. Mihu doporučit

Dáduše
18.06.2019 4 z 5

Úplně jiný příběh, než autor psal dříve. Četla jsem Game a mám pocit, že tohle spisovateli sedí daleko víc. Ze začátku jsem sice měla trochu problém se začíst, ale nakonec to byla jízda. Příběh, jazyk i atmosféra knihy skvělá!! Musím přiznat, že to rozuzlení mi vyrazilo dech, to jsem opravdu nečekala:-)

elenk
17.06.2019 5 z 5

Těžko hledat slova. Zápletka je kvalitní a opravdu zamotaná...Nejvíce se mi líbila kriminalistka, který byla sympatická a ze které autor neudělal zamindrákovanou ženskou, jako ostatní její kolegyně...:)....Obdivuji spisovatele kteří dokáží vymyslet něco takového a ještě manipulovat se čtenářem takovýmto způsobem....

adicek8
12.06.2019 5 z 5

Těžko hledám slova k tomu, jak skvělou knihu jsem právě dočetl. Anders de la Motte se po hackerských a špionážních thrillerech dal na mrazivé atmosferické psychothrillery a jde mu to skvěle. Líbil se mi i zde trochu podle mě podhodnocený Konec léta, ale Podzimní případ je o další úroveň výš. Řadu souvislostí jsem předem odhalil sám, na tu hlavní jsem však nepřišel. Doufám, že se autor pustí na podobné bázi i do "jara" a do "zimy ", to by byla paráda!

evasamankova
10.06.2019 5 z 5

Výborná kniha, od které se velmi těžko odcházelo. Těším se na další příběh od autora.

Adush
10.06.2019 5 z 5

Skvělá kniha, opět velmi napínavá a čtivá. Ze začátku mě rušilo neustálé přeskakování do minulosti a zpět, ale později jsem to vyhledávala a těšila se na to. Všechny postavy mají zajímavé příběhy a mají v příběhu svou roli. Je to hezky zamotané. Překvapil mě konec. Škoda, že tam nebyl nějaký epilog poté, zajímalo by mě, co se stalo dále s postavami, ale to už je asi na každého fantazii. Těším se na další ze série.

JIVaJaH
09.06.2019 5 z 5

Tak tomu říkám Příběh! Napětí, nápad, temno, mezilidské vztahy.....čtenář hádá, kdo by mohl být tím zlým nebo jsou to oni? No, neuhodla jsem. Knihou jsem nadšená!

Nickyheat
08.06.2019 5 z 5

Anders prostě nikdy nezklame. Dobrá zápletka, dej co má spád, prostě vše, jak má být

Burinkacdbd
06.06.2019 5 z 5

Kniha mi zdánlivě připomíná americký seriál Odložené případy. Na počátku se setkáme s mrtvým tělem vznášejícím se na hladině v zatopeném kamenolomu v roce 1990. Poté se přeneseme do současnosti v roce 2017. Kapitoly se pravidelně střídají mezi těmito dvěma roky, ke konci knihy už se nacházíme jen v roce 2017. Dále počítejte spíše spoilerem...

V roce 1990 sledujeme pět přátel (z toho je jedna budoucí oběť - Simon) a dva náhodné "kolemjdoucí". Záběrem do minulosti sledujeme budoucí oběť (a její přátele) v posledních hodinách jejího života.

Vyšetřovatelka Anna s dcerou Agnes se stěhují na usedlost Tabor, kterou jim pronajme Elisabeth Vidjeová, matka Simona, který v roce 1990 zahynul, údajně nešťastnou náhodou. Ale na to, že to byla nešťastná náhoda nevěří více lidí a toto téma je stále živé a jitří emocemi i po bezmála 30 letech od tragédie.
Také Anna má své kostlivec ve skříni, které na ni samozřejmě její nepřátelé "včas" vytáhnou.

Propletenec vztahů se s ubývajícími stránkami dále zamotává a zprvu sympatické osoby se stávají podezřelým a naopak.

Hlavní postavy" (pětice přátel) :

Anna Vesperová - vyšetřovatelka
Agnes - Annina pubertální dcera
Elisabeth Vidjeová - matka oběti
Henry Morel - šéf (teď už bývalý) policie
... a velká spousta dalších postav... Nebojte, vraha neprozradím, toho si musíte najít sami...

Alexander Morell (Alex) je synem šéfa policie. Byl nadějný sportovcem. Všichni si odjakživa mysleli, že se jednou ožení s Carinou Pedersonovou. Ta se objevuje na scéně znovu v roce 2017 coby slavná Caia Bianca. Alex je po letech rozvedený a má 2 dcery.
Marie Anderssonová plánuje život se Simonem, který se však v den své smrti dozví, že si ho na turné vybrala známá skupina a naprosto tímto rozhodnutím změní budoucnost. Zhrzená Marie si vezme pátého člena party Bruna Sordiho a sama se angažuje v politice.

První větší rozbuškou se stane puštěná píseň na slavnosti městečka v roce 2017, ze které se nakonec vyklube song, který kdysi dávno nazpíval Simon a nahrávku daroval Tanje (náhodné, " jednorázové" známosti...). Díky této písní všichni bývalí přátelé strnou a na povrch začnou vyplouvat věci, na které se spousta let snaží někteří lidé zapomenout...

Závěr knihy je nečekaný, i když jsem čekala, že všechno může dopadnout jinak než bylo nastíněno...
"Vraha" jsem určit nedokázala, jen jsem zjistila vztah jedné osoby k oběti. To mě potěšilo. A spoiler nedávám. Kdo dočte až sem, tak si knihu buď zamiluje (je to taková nostalgická vzpomínka) nebo ji bude k smrti nenávidět. Myslím, že "vlažný" vztah k ní nelze moc mít...
Autor je dobrý psycholog a tato kniha se mi líbila víc než jeho předchozí kniha Konec léta.
2019

Simstr
31.05.2019 5 z 5

Skvělá kniha, opravdu jsem nadšená. Napětí od první stránky do poslední. Velice čtivá. Těším se na další díly :-)

loskatos
27.05.2019 4 z 5

Po prvni knize od autora ze serie Rocni obdobi jsem se dostal i k druhe a musim rict, ze je jeste lepsi. Skvele napsano, vyborne vygradovano.

HMirka55
08.05.2019 5 z 5

Opět založeno spíš na atmosféře, bez brutálních popisů a zbytečného násilí, napětí budované postupně, vše uvěřitelné. Konec překvapil, ale není to jen o něm. Přetrvávající pocity zúčastněných i příběh vyšetřovatelky ve mně ještě chvíli budou doznívat. Doporučuji - dost se mi líbilo.