Šifra mistra Leonarda

Šifra mistra Leonarda https://www.databazeknih.cz/img/books/9_/6/bmid_robert-langdon-sifra-mistra-leonard-ZyU-6.jpg 4 7098 704

Robert Langdon série

Vražedné tajemství zakódované do nejznámějšího Leonardova obrazu sahá až do dnešních dnů… Ve hře není nic menšího než svatý grál! Robert Langdon, uznávaný harvardský profesor náboženské symbolologie, pobývá služebně v Paříži, když v jeho hotelovém pokoji zazvoní telefon. Správce uměleckých sbírek v Louvru byl zavražděn. Co s tím má společného profesor historie? Důvod leží hned vedle mrtvého těla: nevysvětlitelná šifra, kterou tam policie objevila. Langdon se pouští do pátrání a k svému ohromení náhle vidí, že kamsi do temnot vede stopa zřetelných nápovědí, viditelných pro všechny, kdo vidět chtějí, obsažených přímo v díle geniálního Leonarda da Vinci. Do hry se zapojí také talentovaná odbornice na šifry a kódy, Sophie Neveuová, a na světlo vycházejí další záhadné souvislosti, naznačující spojení zavražděného s elitní společností, tajným řádem zvaným Převorství sionské, jehož členem byl kdysi i sám Leonardo. Nastává bezdechá honba Paříží i Londýnem, zatímco nepřátelé beze jména a bez tváře se snaží všechno překazit. Pradávné tajemství, jehož zveřejnění by znamenalo přepsání lidských dějin, má zůstat navěky skryto...... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Argo

The Da Vinci Code , 2003

Kloky
19.07.2014 5 z 5

Knihu jsem i přes svou tloušťku přečetla velmi rychle, byla čtivá a napínavá. jediné drobné mínus pro mě byl úplný závěr knihy, ale ostatní děj to hravě přebije.

Eigis
27.06.2014 5 z 5

Šifru jsem si poslechl (Dan Brown je takový můj menší experiment s audioknihami), až po ,,Andělech a démonech" a nemohl jsem si nevšimnout podobného mustru obou knih: Langdon spolupracuje s atraktivní ženou, příbuznou hlavní oběti. Hlavní padouch je muž, na kterého se nejvíce spoléhá že mu pomůže záhadu objasnit. Identita tohoto zločince je objasněna až v závěru knihy. Do té doby se drží v pozadí a nechává za sebe odvádět špinavou práci nějakým fanatickým zabijákem, který ho uctívá. A našlo by se toho víc. Navzdory tomu se jedná o fajn záležitost. Obdivuji promyšlenost a rafinovanost celého příběhu, ke kterému si musel autor nastudovat hodně materiálů.

Modrina
20.06.2014 3 z 5

Kolem téhle knihy byl svého času velký humbuk, tak jsem si ji taky přečetla. Pak jsem i viděla film. Nijak extra mě nenadchlo ani jedno, takže se zdráhám sáhnout po další z autorových knih..

olsmen1
19.06.2014 5 z 5

Nedivím se, že pobláznila tolik lidi po celém světě. Sice jsem ji přečetl až jako poslední z celé série ale vůbec mi to nevadí, je to to nejlepší na konec. Úžasná knížka

Lenka.Vílka
06.06.2014 5 z 5

Kniha byla skvela, film byl katastrofalni. Premyslim, co v komentarich jeste nepadlo...ja nevim, nemohu najit zadnou zavadu ani chybicku na krase...teda, az na poalednich zhruba sto stranek, ktere mi prisli jako zbytecne natahovani...

Katela
22.05.2014 2 z 5

Brown je skutečně mistrem svého oboru! Dokáže najít tolik nepodstatných informací, které dohromady tvoří neuvěřitelně do sebe zapadající skládačku a tím zmanipulovat davy.
Kniha je opravdu čtivá, o tom není pochyb a zápletka je až kosmická, nicméně teorie, jaké Brown vytváří, nejsou mým šálkem kávy.

wiix
11.05.2014 5 z 5

Úvodné dielo do Brownovej tvorby a života Langdona ma hneď oslovilo, asi najviac v porovnaní s inými jeho dielami. Opisy prostredia, Taliansko, história a akčný súboj človeka, psychopata a času, to je moje. Odporúčam pre podobne orientovaných čitateľov, ktorí nečakajú presnú historickú zhodu udalostí, majú radi napätie, opisy okolia a hlavnú postavu rozumného, trochu ideálneho hrdinu.

Pralev
26.04.2014 4 z 5

Ač jsem ateista, vždycky jsem respektoval právo lidí vyznávat nějaké náboženství, věřit ve vyšší moc, vyšší principy nebo něco hlubšího stojícího za (ne)dokonalostí vesmíru a přírody. Ze zjevných důvodů jsem nikdy neměl rád církev, která se toto snažila institucionalizovat, politizovat, překrucovat a využívat pro své vlastní cíle. Pro člověka, jako jsem já, je Šifra mistra Leonarda opravdu hezkým čtením, které, ač se v něm umně mísí skutečnost s fikcí, nastoluje překvapivé a zajímavé myšlenky, otázky a závěry. Jednu hvězdičku strhávám za jednoduchý, béčkový akční příběh, na jehož pozadí Brown svoje teze prezentuje. Rozumím tomu, že takto kniha osloví masy, ale mně by se to prostě lépe četlo bez něho.

patas.burda
20.04.2014 4 z 5

Kniha byla velice povedená a přečetl jsem ji celou velice rychle. Jediné co mi zkazilo celkový dojem byl konec, ve kterém mi přišlo že se autor snaží o co největší překvapení. Bohužel ale právě to zkazilo můj celkový dojem z knihy. I přesto je to velice dobrá kniha, na rozdíl od filmového zpracování, ze kterého se mi chtělo zvracet.

Kate.S
18.04.2014 4 z 5

Šifra byla mým prvním setkáním s Danem Brownem. Nevěděla jsem, co mám očekávat, protože přeci jen knihy tohoto autora jsou velmi rozporuplné, co se týče hodnocení. Mně osobně se kniha líbila, byla psaná velmi čtivým jazykem a stránky ubíhaly opravdu rychle. Proč jsem po této knize sáhla? Důvod je prostý. Měla jsem v plánu se zúčastnit akce Listování: Inferno a chtěla jsem mít jakýsi obrázek toho, jak autor píše. Vím, že pan Brown zde plácá páté před deváté, to ano. Míchá konspirační teorie a fakta dohromady a díky tomu bývá často kritizován. Mně ale, jako laikovi to bylo úplně jedno. U čtení jsem se bavila a musím říct, že už dlouho jsem nenarazila na tak čtivou knihu.

astroweb
10.04.2014 3 z 5

Nemohl jsem se s některými "fakty" , byť spekulativně konspirativními, ztotožnit. Z přečtených Brownů pořád jednoznačně vede na všechny hvězdičky Inferno.

Michaela91
08.04.2014 3 z 5

Příběh je to dobrý i když jsem se občas ztrácela v těch náboženských věcech. Toho v knize na mě bylo moc.

fruitbueno
07.04.2014 4 z 5

Jůů, to byla jízda :) vynikající příběh, který utekl než bys řekl grál. Na můj vkus hodně spekulací, hodně detailů, ale proč ne.

Nikolieta
03.04.2014 4 z 5

Velmi propracovaná kniha a skvěle napsaná. Brown umí pracovat se čtenářem a svému příběhu dát takovou zápletku, která vás nenechá v klidu oddychnout. Někdy je těžké oddělit skutečnost od fantazie.

Izzy46
01.04.2014 5 z 5

Jedním slovem – fantazie. Klobouk dolů za to, jak Brown dokáže po celou dobu pracovat s napětím, které vás ke knize připoutá takovým způsobem, že se ani na chvíli nebudete nudit.

st18321
20.03.2014 5 z 5

Skvělá kniha velmi nápaditá a čtivá člověk si z ní něco odnese a poučí se něco o historii církve a symbolů, které církev vykládá zcela mylně. Jen mě mrzí, že jsem jako první zhlédl filmové zpracování. O proti filmu je kniha daleko podrobnější. Velmi mě zaujali pásáže ve, kterých autor popisuje životní pouť Sillase. Ve filmu působil jako psychopat v knize je postava Sillase daleko zajímavější a dá se i jeho jednání pochopit.

Blekí
09.03.2014 4 z 5

Panu Brownovi vděčím za skvělý zážitek. Šifra mistra Leonarda překonala mé očekávání a já dávám plný počet hvězd s takovou jistotou, jako ještě nikdy.
Kniha má vše, co od skvělé knihy jako čtenář požaduju - reálné postavy, nepředvídatelný příběh plný intrik, který vždy potopí všechny vaše teorie a hlavně ono vtáhnutí do děje, které vás nepustí do samotného konce knihy.
Knihy pana Browna si s mou zálibou historii, umění a vlastně i jiného pohledu na církev, užívám o to víc.

Werun
06.03.2014 5 z 5

Naštěstí jsem nejdříve četla knihu a pak film, a proto mohu dát pět *. V opačném případě bych po knize asi nesáhla.

Lenourt
26.02.2014 5 z 5

Po celou dobu čtení jsem nevycházela z úžasu, jak to všechno krásně do sebe zapadá.
Jen ten konec jsem (možná) trochu nepochopila... Domyslela jsem si to po svém.. a možná správně, kdo ví :-)
Ale je to jedna z knih, u kterých vám je líto, že je už nikdy znovu nemůžete číst poprvé...

Ladys
14.02.2014 3 z 5

Četl jsem jako první věc od Browna. Kdysi bych dal 4/5, ale s odstupem dávám 3/5. Vlastním vydání doplněné fotografiemi, což zajímavě podporuje děj, ale až kýčovitá druhá polovina děj zase shazuje. Takže pro mě průměr