Šifra mistra Leonarda

Šifra mistra Leonarda
https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/37164/mid_sifra-mistra-leonarda-TLg-37164.jpg 4 7130 7130

Robert Langdon série

Vražedné tajemství zakódované do nejznámějšího Leonardova obrazu sahá až do dnešních dnů… Ve hře není nic menšího než svatý grál! Robert Langdon, uznávaný harvardský profesor náboženské symbolologie, pobývá služebně v Paříži, když v jeho hotelovém pokoji zazvoní telefon. Správce uměleckých sbírek v Louvru byl zavražděn. Co s tím má společného profesor historie? Důvod leží hned vedle mrtvého těla: nevysvětlitelná šifra, kterou tam policie objevila. Langdon se pouští do pátrání a k svému ohromení náhle vidí, že kamsi do temnot vede stopa zřetelných nápovědí, viditelných pro všechny, kdo vidět chtějí, obsažených přímo v díle geniálního Leonarda da Vinci. Do hry se zapojí také talentovaná odbornice na šifry a kódy, Sophie Neveuová, a na světlo vycházejí další záhadné souvislosti, naznačující spojení zavražděného s elitní společností, tajným řádem zvaným Převorství sionské, jehož členem byl kdysi i sám Leonardo. Nastává bezdechá honba Paříží i Londýnem, zatímco nepřátelé beze jména a bez tváře se snaží všechno překazit. Pradávné tajemství, jehož zveřejnění by znamenalo přepsání lidských dějin, má zůstat navěky skryto…... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Metafora

The Da Vinci Code , 2003

Pohan
22.02.2020 5 z 5

Kniha byla čtivá hned od samého začátku na rozdíl od předchozí knihy, kde mě začátek v CERNu moc nebavil. Na druhou stranu prostředí mě až tak nezaujalo, jako v Andělech a Démonech. Holt Francie a Anglie nemají Řím :D Hádám, že co se týče křesťanského umění, tak se Itálii nemůže rovnat nic, snad z vyjimkou samotné svaté země. Postavy tu byly také super, překvapil například biskup Aringarosa, který byl úplně jiný, než ve filmu (o dost kladnější). No a luštění šifer bylo tradičně nejlepšími momenty knihy. Konec bohužel se více zdařil ve filmu, než právě v knize.

O něco lepší, než první kniha a váhám mezi čtyřmi a pěti hvězdami. Ale co... Dávám plné hodnocení :)

Jitulevrtule
15.02.2020 5 z 5

Napínavé až do konce. I když ten mi už přišel moc překombinovaný.

MilanCFC
04.02.2020 5 z 5

Klasický případ knihy, kdy čtete, čtete a prostě nemůžete přestat, i když je hluboká noc. Perfektní počin.

Lenka1386
28.01.2020 3 z 5

Udělala jsem ohromnou chybu,že jsem nejdřív viděla film. Takže takové to wow při rozkývání šifer a zkoumání obrazů se nekonalo. Hodně se povídalo a vysvětlovalo a chyběla mi akce,jako třeba u Andělů a démonů.

lucifess
27.01.2020 5 z 5

Perfektní kniha. Viděla jsem i film. Většinou se říká, že kniha je lepší. V tomto případě jsem na vahách, oboje má své a oboje bylo fantastické.

Tardisek
05.01.2020 4 z 5

Velmi zajímavá a napínavá kniha. Občas jsem některými pasážemi byla lehce znuděná a já osobně bych je třeba tolik nerozebírala, ale vesměs mě knížka bavila. Kniha skončila diametrálně jinak, než jsem čekala, nicméně konec i tak dost dobrý :)
Cením si promyšlenost knihy a jeho příběhu, občas se mě ale zmocňoval pocit, že některé pasáže jsou prostě nereálné.

misaprosek
01.01.2020 5 z 5

Nejlepší co jsem četl od autora

Maryan
30.12.2019 2 z 5

Dobre napísané, dej prispôsobený dobe, ktorá chce objaviť nové pravdy, ktoré pravdami nie sú. Sklamania ľudí priťahujú ako magnet zvláštnosti, UFO, mimozmyslové vnemy, ezoterika, okultizmus, záhady a proroctvá. Dan Brown využil tohto duchovného hľadu ľudstva a napísal tento paškvil. Mnohí ľudia veria nezmyslom v tejto knihe, ako pravde. Pravda je však vždy len jedna, nie dve. Brown sa stal iba manipulátorom myslenia ľudí, čo mu vynáša doláre a musíme povedať - je šikovný, doláre sa sypú...

karel1076
30.12.2019 3 z 5

Čtivé, napínavé. Místy přitažené za hlavu. I přes snahu, kdy fabulace jevící se jako příjemná a alespoň na logických základech bere za své, čím více se blížíme ke konci. Na druhou stranu asi z lepších autorových knih. Za řemeslo 4 hvězdy, za zbytečné mentorování hlavního hrdiny, kterého musím mít rád čím dál méně hvězdu dolů.

Annicka
29.12.2019 4 z 5

Nevím moc, co mě u té knihy drželo a fascinovalo mě na ní... Každopádně jsem přečetla (když jsem měla čas) i víc než 100 stran za den, tak jsem byla napjatá, jestli Langdon a Sophie naleznou svůj cíl... Vždycky, když jsem si myslela, že je vše jasné a do očí bijící, jsem se najednou z čista jasna dozvěděla, že vůbec ne. Příběh je napínavý, což mě těšilo.
Na druhou stranu (a proto jen 4 hvězdičky) mi kniha mnohdy zbytečně připomínala encyklopedii. Ano, je dobré vědět, že ta či ona památka má něco společného s Templáři apod. (ale kdo by se divil, v téhle knize? spíše bych se divila, kdyby ne...). Ale je opravdu nutné to vyprávět tak podrobně, když to pro další děj nemá vůbec žádný důvod? Scéna s Langdonem a Sophií v knihovně mě přímo mučila...
Celkově jde ale o povedenou knihu.

Mišutamyš
15.12.2019 5 z 5

Šifra pro mne není novinkou, mám ji ve své knihovně už poměrně dlouho a pravidelně se k ní vracím. Ale dříve jsem viděla film a přečtení knižní verze tedy byla nutnost. A vůbec nezklamala, naopak. V knihách bývá oproti filmu leccos navíc, což je super. Knížce chybí jediné - fantastická Zimmerova hudba, která speciálně v závěru staví všechny chlupy do pozoru. A kdykoliv po této knížce sahám, prostě ji v duchu slyším. ;-) Za mě pro Brownovu Šifru 99%

Hoxer
09.12.2019 5 z 5

Skvělé dílo.

Artep5244
01.12.2019 5 z 5

Toto Brownovo dílo bych vystihla několika hesly: tajemství, symboly, historie, náboženství, pátrání a hledání odpovědí. Vše, co dělá knihu čtivou a u velkého množství čtenářů oblíbenou. Příběh se mi velice líbil. Závěr, ve kterém se mimo jiné dozvídáme totožnost učitele, mě dost překvapil. Daná postava mě tím hodně zklamala. Jinak nemám knize co vytknout.

andysek4148
02.11.2019 5 z 5

Knížka rozhodně lepší jak film, jeho knihy mám moc ráda.

Barca055
20.09.2019 5 z 5

Krásná kniha!!
Ani chvilku jsem se nenudila, děj byt velmi poutavý a napínavý..!
Od Dana Browna už jsem něco málo četla, ale tahle kniha byla suverénně nejlepší :)
Rozhodně doporučuji!!

Rori1357
16.09.2019 5 z 5

Šifra mistra Leonarda je mou první a určitě ne poslední knihou, kterou jsem od Dana Browna četla. Byla prostě úchvatná. Děj má neuvěřitelné tempo a je jednoduše strhující. Knížka mě pohltila a nechtěla jsem ji odložit. Děj je bezvadně propracovaný, plný zvratů, napětí a vměstnaný pouze do jedné noci a dne. Kniha mě také zaujala množstvím úžasných a překvapujících informací.

666Jitka
13.09.2019 5 z 5

Kniha se mi moc líbila - napínavá a plná překvapivých zvratů ...

Velbana
12.09.2019 3 z 5

Moc čtivá kniha.

Taralcielle
27.08.2019 5 z 5

První kniha Dana Browna, kterou jsem četla. Ihned mě dostala, má šmrnc, spád i nápad. Velmi zajímavé téma, skvěle popsané situace, napínavé do poslední chvíle. Za mě ano, takových víc. Dozvěděla jsem se spoustu zajímavých informací a kniha mě donutila spoustu věcí si i dohledat. Přečteno v aj i čj.

Rossel
11.08.2019 5 z 5

Byla to první kniha, která se mi od Browna dostala do ruky a čtení mě tehdy moc bavilo. Ano, je tam hodně berliček a občas trochu překombinované momenty, aby autor vyložil čtenářům děj tak, aby dobře pochopili a to tehdy, když chce. Ale příběh má spád, napětí, mystično a navíc zpracovává velmi zajímavou problematiku.