Inferno

Inferno https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/175806/bmid_inferno-175806.peg 4 4379 4379

Robert Langdon série

Ve svých knihách Dan Brown mistrovsky mísí historii, umění, šifry a symboly. Nejinak tomu je i v jeho nejnovějším thrilleru, který se okamžitě po svém vydání stal světovým bestsellerem a prodejně předčil i předchozí autorovy tituly. Harvardský symbolog Robert Langdon se tentokrát ocitá v samotném srdci Itálie, aby pomohl vyřešit záhadu, jež je pozoruhodně propojena s jedním z největších literárních děl všech dob - Dantovým Peklem. Při svém tajuplném poslání se Langdon musí střetnout s neznámým, hrůzu nahánějícím protivníkem; proplétá se přitom nejen labyrintem florentských, benátských či istanbulských uliček, tajnými chodbami, skrytými komnatami, ale také labyrintem narážek a kódů. Jediná vodítka mu v jeho pátrání nabízí jenom Dantova temná epická báseň - a čas přitom neúprosně pádí. Až uplyne, má dojít ke katastrofě, která navždy změní celý svět…... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: ekniha , Argo

Inferno , 2013

opal_k
22.01.2014

Hlavní vlastností všech brownowských padouchů je rozvinuté ego, které je nutí předvést lidstvu, jak jsou chytří. To dává šanci geniálnímu Langdonovi padoucha vypátrat a - až dosud - jeho plány za vteřinu dvanáct překazit. Proč to (sakra) ti padouši dělají? - kdyby byli zticha, mají vystaráno a úspěšně dopadouchováno. A teď - POZOR SPOILER - ovšem i Langdon přišel tentokrát pozdě, jen nám objasnil, co a kde se stalo...
A abych udělala čest svému nicku, ještě jedna kacířská myšlenka: je padouch opravdu padouch? Mně připadá, že to vyřešil docela humánně...
A nyní v klasičtějším duchu: ta honička po florentských palácích byla poněkud zdlouhavá, ale musím připustit, že když se děj přenesl do posledního města, vzhledem k nedávné návštěvě tamtéž jsem si to celkem užila. Jenom to konkrétní místo činu mne napadlo dřív, než Langdona (heč)(ale to by to pak bylo moc krátké, že).
Komu připadají všechny knihy podobné, doporučuji Deception Point (Pavučina lží či Anatomie lži). Ať je, jaká je, je jiná; mně se docela líbila.

lucin_a
21.01.2014 5 z 5

První kniha, kterou jsem od Browna četla. Pokud spousta z Vás říká, že předchozí knihy jsou mnohem lepší, nemohu se dočkat... a vůbec nelituji stráveného času s touto knihou. Za mě jednoznačně 5*.

Jitush
21.01.2014 4 z 5

Tato kniha je v porovnání s předchozími pro mě asi zatím nejhorší, místy jsem se do jejího čtení musela nutit a děj mě jakžtakž pohltil až v poslední čtvrtině knihy. I tak ale nebyla špatná a rozhodně měla zajímavý námět, možná, že kdybych jí četla jako první od Browna, byla bych z ní nadšená, ale takhle už mi všechny přijdou dost podobné.

zulvisek
20.01.2014 4 z 5

Take ja jsem se na Inferno moc tesila.Bohuzel,me tato kniha docela zklamala.Od predchozich knih jsem se nemohla odtrhnout a dej me vzdy pohltil.U Inferna tomu tak nebylo....

lufi-peace
20.01.2014 4 z 5

Na Inferno jsme se moc těšila a nezklamalo mě. Sice je pravda, že občas už tak trochu vím, co od pana Browna čekat, takže už to místy není tak napínavé, ale i tak je to paráda. Moc se mi líbí hlavní téma, opět spousta zajímavých symbolů, Robert Langdon a zajímavý závěr!

harris66
20.01.2014 5 z 5

super čtení,jako vždy

Matuch
20.01.2014 4 z 5

Byla to moje první kniha od Dana Browna, takže musím říct, že se mi líbila, ale slyšela jsem od více lidí, že to není jeho nejlepší. Tudíž se mám zřejmě na co těšit :)

Brus
18.01.2014

Čtu, čtu a nějak se nemůžu začíst. Předchozí knížky mě nadchly, tady přečtu odstavec a nevím, co jsem četla. Musím znovu. No, znám se. Já ji zdolám, ale zatím mě prostě nějak nebaví. Něco mi v ní chybí. Uvidím, jaký z ní budu mít pocit, až budu na konci.

Dáda4
16.01.2014 4 z 5

Téma zajímavé - k zamyšlení. Přiznám se však, že mne kniha zklamala. Díky recenzím jsem opravdu očekávala "autorovu nejlepší knihu", ale bohužel se jednalo o obdobnou zápletku jako v předchozích. Myslím si, že pokud by ji člověk četl jako první knihu Dana Browna, byl by asi nadšen.

CZpavinka
14.01.2014 5 z 5

Já prostě Dana Browna zbožňuju. Jeho knihy jsou velmi, velmi čtivé. Je pravda, že knihy, kde se vyskytuje Robert Langdon mají obvykle podobnou osnovu, nicméně zde se mi líbí dějové zvraty. Víc nelze prozradit.

Kotrmelcem
11.01.2014 3 z 5

Další kniha od Browna. Čtivá, velmi zajímavé téma, ale vadí mi, že je to pořád na jedno brdo.

LG73
11.01.2014 5 z 5

Dlouho a netrpělivě jsem očekávala další dílko z dílny Browna a po první kapitole jsem věděla, že mě čeká pár probdělých nocí. Inferno mě zcela pohltilo a především mě překvapil samotný závěr knihy. Nic nebylo tak, jak by se mohlo zdát a kdybych mohla, tak dám knize i sedm hvězdiček.

luckach
11.01.2014 1 z 5

Po necelých 50 stránkách jsem Inferno odložila a nedočetla. Pro mě ztráta času.

imubi
10.01.2014 3 z 5

Začátek mě tak nadchl, že jsem nechápala, proč poměrně dost lidí tuto knihu kritizuje, ale ve druhé třetině jsem pochopila....chvílemi strašně tahavé a nakonec strašně překombinované...

mijan
10.01.2014 4 z 5

Kniha se mi líbila. Velmi dobře se čte , je napínavá a ani chvilku nenudí.

TerkaM
10.01.2014 5 z 5

Když jsem začínala číst, mnoho jsem od této Brownovy knihy neočekávala, ale jsem si jistá, že je to mnohem lepší dílo s Robertem Langdonem než předchozí Ztracený symbol, který se mi moc nezamlouval, i když se mi do jeho přečtení líbily všechny jeho knihy :) a souhlasím s tvrzením, že si tímto počinem napravil po Ztraceném symbolu svou reputaci a já jsem ráda, že jsem knihu neodložila a že jsem četla dál a opravdu jsem byla překvapena tím, jak mě celý děj překvapil :) a mělo to úplně jiný spád než jsem původně očekávala, takže za mě plný počet hvězd :)

Oli1104
10.01.2014 5 z 5

Stejne nadseni jako u Andelu a Demonu se u me nekonalo, nicmene pozitek z knihy je velky. D. Brown si u me urcite po Ztracenem symbolu napravil reputaci.

MonisPop
07.01.2014 5 z 5

Kniha se mi moc líbila stejně jako předchozí. Na knihách od Browna se mi nejvíce líbí, jak dokáže podat historii v tak skvělé podobě, že nemohu přestat číst. Nejvíc se mi asi líbila Šifra mistra Leonarda. Inferno bych zařadila na druhé místo.

endroo25
07.01.2014 5 z 5

Při čtení téhle knížky jsem zažíval to, co tehdy u Šifry mistra Leonarda. Parádní čtení. Vyvážená kombinace historie a moderních technologií. A na závěru se mi líbilo to, že nebyl tak přehnaný jako třeba v knize Andělé a démoni. Zatím nejlepší titul od D. Browna.

Lemurka
07.01.2014 5 z 5

Kniha čtivá, napínavá s nečekaným koncem. Pro mě zajímavá i popisem památek, připomněla jsem si Florencii i Benátky, kde jsem před několika lety byla navštívit stejná místa. Líbilo se mi i téma, bohužel pravdivé, které si uvědomuju už dlouho ...