Andělé a démoni

Andělé a démoni https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/170/bmid_andele-a-demoni-OwC-170.jpg 4 5441 5441

Robert Langdon série

V knize Andělé a démoni americký spisovatel Dan Brown poprvé představil postavu hardvardského symbologa Roberta Langdona, který se pak znovu objevuje ve světovém bestselleru Da Vinciho kód. Langdon je při návštěvě Evropy povolán k případu rituální vraždy, k jejímuž objasnění může přispět díky své znalosti v oboru kódů a šifrování a dějin tajných společností.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Argo

Angels & Demons , 2000

Bobšule
03.02.2013 4 z 5

Kniha mě nadchla, ale ten konec, se skokem z helikoptéry, ten byl - upřímně řečeno - strašný. Vyloženě mě otrávil a nechtělo se mi číst dál.

Melanka
29.01.2013 4 z 5

Kdo četl Da Vinciho kód, už zná autorovy postupy. Je to trochu přes kopírák. Nicméně jsem se nechala strhnout.

Lenka Žofka
08.01.2013 3 z 5

Kniha sama o sobě se mi celkem líbila, ale jelikož jsem ji četla až po Šifře, přišlo to jako pořád to samé, trochu jiné....

wally
06.01.2013 5 z 5

Nejlepší Brownova kniha....knihu už považuju za klasiku...dyť kdo ji nečetl :-)

Burakove maslo
03.01.2013 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějsích knih.Zprvu jsem ji četla sice kvůli Šifře,ale nakonec ji (alespon u mě) překonala...

yoko22
02.01.2013 5 z 5

Nejlepší Brownova kniha. Šifra je vidět víc, díky tomu že svět objevil Browna právě šifrou, ale Andělé a démoni jsou pro mne nejlepší.

Mesič
22.11.2012 4 z 5

Tato kniha se mi líbila, i když, jak píší i ostatní byla přitažená za vlasy. Chvílemi připomínala nějaký americký velkofilm. V tomto žánru nemám mnoho zkušeností, ale kniha byla dle mého názoru výborně propracovaná, velice poutavá, vůbec jsem se s ní nenudila. Takto na mne působila cca první polovina. Potom to teprve začlo. Ač jsem si myslela, že vývoj knihy mi je úplně jasný, nastával zvrat za zvratem a konec, ten tyl úžasný. Při vzpomínce na ni ve mě zanechává stále silný zážitek.

i-v-u-l-a
21.11.2012 5 z 5

srovnávat knihy Dana Browna mezi sebou nelze,každá má něco, co druhá ne...moc se mi líbilo, jak dokázal autor vylíčit prostředí Vatikánu, jako bych tam byla, historii Iluminátů a děj, ten se stále stupňuje, takže vás nenechá jenom tak v klidu :)

Ben Nevis
13.11.2012 3 z 5

Šifra byla lepší.
V části knihy, kdy hrdina padá z helikoptéry bez padáku a pak se jenom oklepe, jsem přestávala chápat. Jako oddychovka dobré, ale to je lepší podívat se na film.

Selinute
04.11.2012 4 z 5

Knížku jsem četla už dávno. Měla spád, napětí a byla poměrně čtivá. Filmové zpracování bylo horší.

jana89
31.10.2012 4 z 5

Robert Langdon opět zasahuje... stejně jako da vinciho kód, tak i andělé jsou velmi napínavým příběhem, od kterého se jen tak neodtrhnete... neustále se zde něco odehrává, a tak Vám to nedá a knihu musíte přečíst co nejdříve...

fifik
28.10.2012 5 z 5

Tahle kniha je naproato fantastická.Je pravda,že dřív,než jsem jí četla,viděla jsem film,ale to nic nemění na faktu,že mně okamžitě vtáhla do děje.Zážitek byl umocněn ještě tím,že jsem osobně před léty navštívila Vatikán.

Gerret
20.10.2012 4 z 5

Andělé a démony jsem četl až po Šifře Mistra Leonarda, takže jsem vlastně začal druhým dílem série a pak se vrátil k prvnímu. To ale vůbec nevadilo, protože jediná věc kterou mají knihy stejnou je hlavní postava (Robert Langdon) a přece mají mnohé společného. Místo honby za Svatým grálem se tentokráte koná cesta za tajemstvím iluminátů a pátrání po antihmotě. A i když jsem asi před rokem viděl po druhé film, zpracovaný podle této knihy, dokázala mě i v mnohém překvapit, protože jsem si z děje pamatoval už jen náznaky. Brzo si budu muset přečíst i třetí díl série, abych ji měl kompletní. Hodnocení 85%.

Sajdeman
02.10.2012 3 z 5

Da Vinciho kód se mi líbí mnohem víc.

kacimilek
20.09.2012 5 z 5

Vynikající kniha o Vatikánu a jeho "podsvětí". Mám ráda profesora Roberta Langdona jako takového. I když někteří tvrdí, že Dan Brown píše nepřesné historické údaje, mě to nevadí, vždyť jsem si nekoupila literaturu faktu, ale beletrii!

Yacubbus
23.07.2012 4 z 5

Naprosto ve všem souhlasím se Zdeslavem, možná jen přidám hvězdičku za to, že děj od začátku do konce vážně frčel. Škoda toho do absurdna vyhnaného konce, ale - alespoň to byl do poslední chvíle ne-až-tak-průhledný konec, jak to u podobných knih bývá. Četlo se to fakt dobře.

Zdeslav
14.07.2012 3 z 5

Přibližně tři čtvrtiny knihy se jeví jako výborný thriller nabitý akcí, historií, záhadami a vtipem. Prostě vše, co má tento žánr obsahovat. Sympatický hlavní hrdina se pomaličku stává obětí své skyrté touhy po dobrodružství a odhalování záhad. Prostředí, kde se děj odehrává, je více než atraktivní - kolbiště vědy a církve, tajemný CERN a velkolepý Řím. Pro ateisty příjemné čtení, vždyť církev tu dostává pěkně na frak, nicméně i ten nejzarytější bezvěrec pochopí, kdy už je toho příliš. Poměrně odvážné, leč představitelné čtení se postupně mění v neuvěřitelný (zde by ztratil víru v čitelný konec i skutečný papež) exkurz do přehnané autorovy fantazie. Reáliím věčného města i vědeckému ráji ve Švýcarsku dělá ostudu smyšlený papež i závěrečná scéna přežití hlavního hrdiny. Nějak mi tu prostě přebývalo absurdno. Jedna hvězdička za prvotní myšlenku, jedna za Řím a jedna za ambigramy.

VerčaP
13.07.2012 5 z 5

řekla bych lepší než Šifra ;-)

meinita
07.07.2012 5 z 5

jedna z nejlepších knih, které jsem za poslední rok, dva četla. nemá chybu. úplně mne vtáhla a nedala mi pokoj dokud jsem ji nepřečetla celou :-) rozhodně doporučuji :-)

cathyblack
02.07.2012 5 z 5

Na Anděly jsem narazila náhodou v knihovně, jako na úplně novou knihu. Pamatuji si, že tenkrát D. Brown nebyl v Česku známý a mne zaujal přebal knihy, na kterém bylo popsáno vyškublé oko. Cestou domů v autobuse, jsem si četla o CERNU a doma pokračovala o iluminátech a tak dále až do té doby, než jsem došla do konce. Tehdy jsem prvně pochopila, co znamená, když je kniha orazítkovaná titulem: Bestseller! (A co se filmového zpracování týče: děkuju E. McGregorovi za fantastický výkon!)