Andělé a démoni

Andělé a démoni https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/170/bmid_andele-a-demoni-OwC-170.jpg 4 5441 5441

Robert Langdon série

V knize Andělé a démoni americký spisovatel Dan Brown poprvé představil postavu hardvardského symbologa Roberta Langdona, který se pak znovu objevuje ve světovém bestselleru Da Vinciho kód. Langdon je při návštěvě Evropy povolán k případu rituální vraždy, k jejímuž objasnění může přispět díky své znalosti v oboru kódů a šifrování a dějin tajných společností.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Argo

Angels & Demons , 2000

takjinak
27.05.2013 4 z 5

Čtivá, napínavá oddechovka pro deštivý den...

Holubicka87
21.05.2013 3 z 5

Kniha je velice zajímavá a dobře se čte. Bohužel mi ale děj přijde až moc podobný jeho ostatním knihám.

Skawin
13.05.2013 4 z 5

Četla jsem tuto knihu hlavně kvůli fotografiím, které toto vydání doprovázejí. Senzační nápad. Kniha je poutavá, poučná a napínavá. Je to ta správná oddychovka.

kuky921
05.05.2013 5 z 5

Výborná knížka, která se čte úplně sama.

Vieru
04.05.2013 5 z 5

Prostředí Vatikánu, vraždy kardinálů, spousta napětí a mnohem víc. S filmen se to nedá srovnat. Kniha je čtivá a má skvělý příběh.

lady
19.04.2013 4 z 5

Stručně: kniha o vyvraždení několika kardinálů, kdo neví nic o volbě papeže tak se tady toho hodně dozví. fajn je i film ale to je spíš pro čsfd

SamDarkness
08.04.2013 5 z 5

Četla jsem ji jednim dechem.
Pamatuji se, že mi vadilo ji odkládat když jsem musela ulehnout ke spánku, jelikož jsem opravdu nebyla schopna ji přečíst za jeden jediný den. Naštěstí byly prázdniny, takže ani mi o nijak nevstupovalo do mého "nabytého" programu.
Naprosto strhující příběh, úžasně čtivé.
Určitě doporučuju. Osobně si myslím, že kniha byla 100x lepší než film a "Andělé a Démoni" patří mezi Brownovo nejlepší dílo. (Podle mého názoru. ) :)

Jaička
07.04.2013

Pro mě ještě možná lepší než Šifra,moc se mi líbylo procházet Vatikánem a zaujalo mě vše kolem konkláve...Čtivé.

bookgover
06.04.2013 5 z 5

Zatím moje nejoblíbenější setkání s Brownem.

Wichita
21.03.2013 4 z 5

Styl psaní Dana Browna mám velmi ráda - příběh vás nenechá oddychnout, zkrátka musíte číst dál a dál. Objevují se nové události a vás logicky zajímá, jak se bude příběh vyvíjet dál.
Andělé a démoni jsou podle mě ještě o něco lepší, než Šifra mistra Leonarda (resp. Da Vinciho kód).

Rocker007
15.03.2013 5 z 5

Kniha určitě lepší než film. Ale to stejné platí o Šifrě mistra Leonarda. Brown má úžasný smysl pro popis ale i přes to má děj spád.

Berňačka
14.03.2013

Tahle kniha se mi moc líbila a taky to napětí jak to skončí.

umbra
09.03.2013 4 z 5

Protože od knih Dana Browna očekávám odpočinek, nemůže mě jejich stále opakující se základní struktura příliš urazit. Ano, jejich postavy jsou jako přes kopírák, spása přichází až v té nejposlednější vteřině, ale svůj účel - to jest dát mi na chvíli vydechnout - určitě dobře plní. Je vlastně docela zábavné porovnávat analogie mezi jeho knihami.

bubator
09.03.2013 5 z 5

Bezkonkurenční

martina.m
07.03.2013

Kniha je 100% lepší než film

kofola33
07.03.2013 5 z 5

Kniha se mi libila jeste vice nez Sifra, bylo to hodne napinave a skvele popisovan Vatikan a Rim, opravdu hodne ctive, pak jsem videla film a nikomu to nedoporucuji, katastrofa.

Edana
05.03.2013 3 z 5

To se vezme harvardský profesor (specialista na symboly a náboženství), dáma v nesnázích (pokud možno sirotek, kterého vychovával hodný strýček), katolíci, tajemná bratrstva, hádanky a samozřejmě spousta dramatických odhalení a máme z toho - kasovní trhák. Jelikož jsem četla už před nějakou dobou Šifru, zůstane mi v paměti asi jako ta originálnější a lepší kniha.
Andělé a démoni jsou sice svým způsobem BOMBAstičtější, mají stejný spád a člověk se nemůže odtrhnout....ale má taky čas pozastavit se nad takovými detaily, jako je třeba neznalost Raffaelova celého jména u rodilé Italky (navíc vědkyně) nebo skutečnost, že Langdon přiletěl do Říma a "před hangár pražilo podvečerní slunce", ale když nasedne do helikoptéry a míří k Vatikánu, už vidí "ranní mlhu"...
Samotný závěr mi přišel možná až trochu moc překombinovaný a laciný a definitivně mě odradil od udělení čtyř hvězdiček.

Petruše90
22.02.2013 4 z 5

Tahle kniha se mi zdála lepší než Šifra, byla napínavější, vtipnější, ale taky někdy v některých částí přehnanější :D Langdon mi tady místy připadal jako nepřemožitelný Chuck Norris :P Krásný popis Vatikánu, tak detailně, jako kdybych tam byla, to bylo fajn. Stejně jako u Šifry překvapivý závěr. Knížka se četla dobře, líbila se mi :)

Taja2013
18.02.2013 4 z 5

Stejný styl jako Da Vinciho kód, ale stejně zábavné, napínavé a čtivé.

buturenka
10.02.2013 4 z 5

co je velmi dobré v této knize, tak je popsán Řím a Vatikán, nedoporučuji po přečtění se podívat na film, který je děsný