Andělé a démoni

Andělé a démoni
https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/170/bmid_andele-a-demoni-OwC-170.jpg 4 5451 5451

Robert Langdon série

V knize Andělé a démoni americký spisovatel Dan Brown poprvé představil postavu hardvardského symbologa Roberta Langdona, který se pak znovu objevuje ve světovém bestselleru Da Vinciho kód. Langdon je při návštěvě Evropy povolán k případu rituální vraždy, k jejímuž objasnění může přispět díky své znalosti v oboru kódů a šifrování a dějin tajných společností.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Argo

Angels & Demons , 2000

rutto45
27.12.2018 5 z 5

Kniha, ktorá zaujme a aj čo-to naučí.

petr2784
26.12.2018 5 z 5

Byl to dárek k vánocům a zároveň první kniha co jsem kdy dostal. Za mě super

Okoslav
25.12.2018 4 z 5

Trvalo mi dva roky, než jsem se rozečtené Anděle a démony dokopala přečíst, nakonec jsem to sfoukla za necelý den. Protože napsané je to dobře. To je jasný. Ilumináti jsou fajn vždycky, jsou tam nějaké ty nečekané (chacha :-D) twisty a dohromady to celé funguje. Pokud o tom teda moc nepřemýšlíte.

(Jo jinak, hlavní záporák je jasnej zhruba od půly knížky. Ale to oni jsou vždycky.)

DoDidDone
13.12.2018 5 z 5

Chtěl jsem detektivku, která bude fakt dobrá, která mě chytí a nepustí, u který se budu bát, u který nebudu vědět, kdo je vrah už na straně padesát, u který nebudu řešit omílaná klišé, kterých je v podobných knih plno, u který budu muset dost přemýšlet a která mě bude bavit. A tak se mi na doporučení známých dostala pod ruku tahle… Nebo takhle, samozřejmě mi první doporučovali jako první Šifru mistra Leonarda, ale jelikož je to až druhý díl a můj chorobný smysl pro pořádek by nejspíš nesnesl začít sérii takhle nepřesně, sáhl jsem po prvním dílu.

A hned na začátek: neznám sérii, která by už byla od prvního dílu takhle kvalitní a propracovaná. Nějaké vroubky jsem tam sice našel (myslím si, že bez „antihmoty“ a neustálého vyděšení, úleků, vytřeštěných očí apod. by to bylo lepší), ale ty byly opravdu minimální a nemohly se srovnávat s tím, co autor připravil. Symbolika, náboženství vs. věda a tajemná atmosféra Vatikánu přímo vybízí k detektivnímu příběhu. Začátek byl silný, měl jsem trochu strach, aby si to autor náhodou někde v průběhu nepokazil a díl nespadl (protože to jsem taky už zažil), ale to se nestalo. Hluchá místa v knize neexistovala, napětí se stupňovalo, některé scény a popisy byly fakt strašidelné a hnusné (což se od detektivky/thrilleru taky čeká žejo…) Vyšetřovatelská dvojka Langdona a Vittorie mi byla sympatická, dobře se spolu doplňovali a byli – jak to říct? – profesionální v tom, jak se chovali a jednali. Navíc byli strašně uvěřitelní: autor jim vdechl charakter bez dlouhých popisů a seznamování. Celá kniha jede ve stylu: akce, vysvětlení, akce. Autor je opravdový profík a vymyslet něco takového muselo stát hodně práce. Sice to bylo nereálné (nejspíš…), ale jak jsem k několika dalším detektivkám připsal, nevadí mi, když taková detektivka je, když si to autor umí vysvětlit a popsat.

A ke konci: pro toho, kdo je na detektivky zvyklý, to zas takové překvapení nebude, ale co mě osobně překvapilo, je to, že mi připadá strašně smutný, na což u detektivek nejsem zvyklý. Na druhý díl, který je všemi vyzdvihován, se těším. Jsem rád, že jsem načal sérii, která vypadá velmi nadějně a stojí za přečtení.

lipi
02.12.2018 4 z 5

Plně souhlasím s komentářem od "jany0378" Mám naprosto totožný pohled.

ktulu
11.11.2018 5 z 5

Od Dana Browna moje nejoblíbenější - klasický souboj víry proti vědě...tím chci jen poukázat na to, že děj tohoto románu je z těch "brownovských" dle mého názoru nejpravděpodobnější. Od Ztraceného symbolu pomalu přestávám mít o autora zájem...nicméně "Andělé & Démoni" doporučuji.

jana0378
08.11.2018 4 z 5

K čtení této série jsem se dlouho odhodlávala a teď nějak nastala správná doba, film se mi líbil (velká škoda, že jsem ho viděla jako první), ale z knihy mám rozporuplné pocity. Je čtivá, oceňuji vedlejší dějové linky, které se ve filmu neobjevily, takže jsem měla alespoň nějaké překvapení. Začetla jsem se a proč o jednu hvězdu méně. Mám ráda sci-fi a fantasy, ale radši vidím, když je to trošičku víc odděleno od reálného světa. (SPOILER) Hned úvod a cesta letadlem z USA do Evropy za 1 hodinu mě uvedl trochu do šoku, že kniha nebude úplně to, co jsem očekávala (a to se kniha odehrává v době, kdy se ještě užívá v Itálii lira). Byť je zápletka o antihmotě, doufala jsem, že tím odloučení od reálného světa a fantasmagorie bude končit a toto trochu překročilo mou hranici pro nějakou uměleckou licenci. Hlavní hrdina mi svou schopností přežít naprosto všechno a nutkání zachraňovat vše sám bez pomoci připomíná v těchto bodech Harryho Hola a ten už mi lezl po 11 dílech dost na nervy. Ale aspoň v knize byla nějaká akce. No a nevím, jestli nejsem mimo, ale po uvedení témat Čtenářské výzvy pro rok 2019 bych řekla, že část rozmluvy britského reportéra a kameramanky: Chinita se zakuckala. "Ty ale určitě přijdeš do pekla." "Jo, a Pulitzera si vezmu sebou." má drobnou slabinu, ale pravdou je, že kdyby tam napsal "Jo, a Man-Bookera si vezmu s sebou.", tak by to asi nikdo nepochopil. A ta česká gramatika nic moc.

Chesterton
28.10.2018 3 z 5

Ale tak dobře. Rozmazaná hranice mezi fikcí a realitou může dělat trochu problém. Dnes bohužel nikoli zásadní. Všichni jsme často touto dobou velice rozmazaní či umazaní :) Pan autor je matematik, dokáže si dobře spočítat napětí, dokáže vtáhnout do děje. Vypneme myšlení a necháme se unášet dějem za vlasy přitaženým.
Při pohledu nazpět malinko kroutíme hlavou, závěr je absolutně ve stylu Hollywoodu.
Jednou za čas zvláště v podobě audioknihy se dá v tomto "napětí a adrenalinu" v pohodě usnout :o)
P.S. SPOJLER
Děcko z umělého oplodnění s budoucím papežem víc než přes čáru. Smutné.

Politre
25.09.2018 5 z 5

Dlouho jsem se vyhýbal tomuto autorovi a jeho sérii s Robertem Langdonem. Teď po přečtení jeho první knihy musím uznat, že to byla obrovská chyba. Takhle čtivou knihu jsem už dlouho nedržel v ruce. Brown mě už v prvních stránkách přikoval ke knize a až dokonce mě nepustil. Vůbec mi nepřišlo, že mám za sebou skoro 600 stran. Děj ubíhal v nesmírném tempu a ani na chvíli nenechá čtenáře vydechnout. Mám to štěstí, že jsem neviděl zatím filmovou verzi a tak jsem nebyl ochuzen o zajímavé dějové zvraty. Už se těším na další díly, mám co dohánět. :)

DarylDixon
11.09.2018 4 z 5

Ačkoliv je to vsérii první kniha, četl jsem ji až jako druhou. Není to tak ujeté jako Kód. Mistr se asi teprve rozjížděl a tak se držel při zemi (nebi?). Ale je to dobrodružný detektivní příběh a člověk, který se chce trochu přiučit z historie náboženství tu pochytí i pár věcí o kterých možná ani nevěděl. Rychle se to čte, ale konec je těžký a lehce mě zpomalil.

Venny345
02.09.2018 4 z 5

Celý příběh mě velmi zaujal, i přestože jsem se přes začátek knihy musela trochu prokousávat. Avšak! Zbytek knihy mi ten začátek vynahradil! Kniha byla opravdu velmi čtivá a uměla čtenáře vtáhnout do děje. Obzvláště se mi líbilo konečné rozuzlení. Myslím, že tohle nečekal nikdo. Těším se na další díl s Robertem Langdonem. :)

sabulicka
21.08.2018 5 z 5

Konečně jsem se k této knize dostala (samozřejmě po zhlédnutí filmu :D) a musím napsat, že mě velmi překvapila!!! Příběh byl velmi čtivý (stále si říkáte, že přečtete ještě jednu kapitolu), napínavý, akční. Líbilo se mi, jak to bylo protkané historií, zajímavostmi a uměním.

Terimi
17.08.2018 5 z 5

Kniha mě bavila od samého začátku do konce! Brownovy knihy miluju.

dancadragneel
02.08.2018 5 z 5

Kniha mě nesmírně bavila... jenom od tohoto autora mě knihy nejen baví, ale dokáží něco naučit. Rozhodně doporučuji i přes její tloušťku se čte kniha velmi rychle a krásně.

novina
23.07.2018 4 z 5

Příběh byl poutavý a četla jsem ho jedním dechem. Konec byl teda trošku přitažený za vlasy, ale za skvělé postřehy pana Langdona a popis uměleckých děl dávám 4*.

akdar72
12.07.2018 5 z 5

Doporučuji obrazové vydání.

Marekh
02.07.2018 5 z 5

Kniha se mi celkově líbila. Ačkoliv má kniha téměř 600 stran, četla se dobře. Kniha byla plná napětí, akce, dozvěděl jsem se něco o průběhu volby kardinálů na papeže ve Vatikánu, něco z historie iluminátů apod. Určitá událost u prof. Langdona se mi zdála nereálná. Konec knihy byl překvapivý.

Citáty z knihy, které mne oslovily:

Zákony fyziky jsou plátno, na něž Bůh maluje své mistrovské dílo.

Nejnebezpečnější nepřítel je ten, kterého se nikdo nebojí.

Kamcatak
26.06.2018 4 z 5

Až na to, že to bylo místy opravdu přitažené za vlasy, bylo to super :) Přečteno jedním dechem, rozuzlení opravdu neočekávané až do posledních pár scén a souhlasím s ostatními, že popis uměleckých děl a staveb a všech míst v Římě byl skutečně super :)

Tereziee
21.06.2018 5 z 5

Tak tohle byla naprostá pecka! Napínavé, protkané historií, legendami, uměním...strašně se mi líbilo, jak dokonale Brown popisoval všechny stavby a díla. Připadalo mi, jako bych to měla před sebou.

Do posledních stran nevíte, co příjde a napětí se drží opravdu celou knížku. Těším se na další setkání s Robertem Langdonem.

Zdenička007
19.06.2018 5 z 5

Tak u tohoto jsem ráda, že jsem to nejdříve četla. Už se těším na film, protože chci vidět ty popisované prostory, představivost sice pan Brown umí rozvíjet, ale ve Vatikánu jsem nikdy nebyla...Tento díl svělý a tématem velmi zajímavý. Samozřejmě doporučuji.