Andělé a démoni

Andělé a démoni https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/170/bmid_andele-a-demoni-OwC-170.jpg 4 5439 5439

Robert Langdon série

V knize Andělé a démoni americký spisovatel Dan Brown poprvé představil postavu hardvardského symbologa Roberta Langdona, který se pak znovu objevuje ve světovém bestselleru Da Vinciho kód. Langdon je při návštěvě Evropy povolán k případu rituální vraždy, k jejímuž objasnění může přispět díky své znalosti v oboru kódů a šifrování a dějin tajných společností.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Argo

Angels & Demons , 2000

Zuzvil
26.06.2012 4 z 5

Knížka se mi skvěle četla, bylo to velice zajímavé a poučné čtení, od kterého se nelze odtrhnout. Líbila se mi snad i více, než Šifra mistra Leonarda. Velice mě zaujalo prolínání příběhu s dějinami, že se autor snaží čtenáře přivést na nějakou myšlenku a záhy je "vyvede" z omylu, že je to vlastně úplně jinak. Děj zasazený do Vatikánu je opravdu skvostný a rozhodně doporučuji po této knize sáhnout a přečíst si ji.

HannyC
26.06.2012 5 z 5

Miluju knížky, které mi otevírají další obzory ... a poznání nepoznaného ... jakobych ve Vatikánu byla :) ... úžasná kniha ... i když fikce ... přesto "se zajímavou faktickou vatou" :) ...

modroocko
31.05.2012 5 z 5

Kniha se mi velice líbila, děj plný napětí, co na tom, že to bylo trochu přehnané až neuvěřitelné, takové knihy mám ráda. Doporučuji, nejlepší od D. Browna!

Eilem
18.04.2012 4 z 5

Tento príbeh sa mi páčil viac ako Da Vinciho kód. Kniha ponúka zaujímavé pohľlady náboženské ´´veci´´. Vatikánu sa kniha urcčite nepáčila. Človeka to donúzi nad rýmito vecami rozmýšľať. Každopádne by som sa chcel do Vatikánskej knižnice dostať. 85 %

Barbastelle
18.04.2012 3 z 5

Nebýt konce, kdy hrdina přežije nepřežitelné a ještě běhá po celém Vatikánu, hodnotila bych to jako nejlepší Brownovo dílo. Ale tohle byla hříčka autora, která mě velmi zklamala - trochu mi to připomnělo Bondovky a podobně - dostaňme hrdinu do nevyřešitelné situace a dostaňme ho z ní.
Dílo je rozhodně čtivé, obsahová a faktická stránka je asi trochu slabší... Pro mě je to odpočinkové dílo, které ale nemá hodnotu, kterou by si mohlo udržet i v budoucnu.
Bylo to příjemné čtení, ale krom zábavy mi nic moc nepřineslo.

IamTaiPan
13.03.2012 3 z 5

Velmi nadhodnocená kniha, která čerpá ze slávy další velmi nadhodnocené knihy a to Šifry Mistra Leonarda.

HonzaF
13.03.2012 1 z 5

Naprosto nezáživné, hloupé, zdlouhavé. čekal jsem mnohem víc. Nechápu, jak jsem ji vůbec mohl dočíst...

Calwen306
12.03.2012 2 z 5

Dej tejto knihy mi prišiel až príliš zapletený a neuveritelný. Celkovo na mňa táto kniha nezanechala žiaden dojem. Autorove sústredenie na akčnú zápletku úplne posunulo do úzadia postavy a ich charakteristické vlastnosti.

HTO
21.02.2012 1 z 5

Opravdu hloupá kniha s ještě hloupějším pokračováním: dokonce tolik, že když jsem Šifru mistra Leonarda četl, litoval jsem, že jejích 511 stran není jen rozvedením posledních dvou vět téhle knihy: „Vittoria vyklouzla ze županu. „Tys asi ještě nikdy nebyl v posteli s mistrem jógy, není-liž pravda?““

Darf...
14.02.2012 4 z 5

Skvělá kniha...konec mě nejen překvapil, ale vlastně i zklamal, protože jsem hlavního záporáka měla ráda a myslela jsem, že je to klaďas. Ale i tak skvělá kniha a i výborné filmové zpracování. Určitě doporučuji.

raisen
13.02.2012

Knihu jsem již četla před pár lety, ale pamatuji si z ní více než z dalšího díla pana Browna - Šifra mistra Leonarda. Více mě zaujala. I když uznávám, že dávám přednost radši jiným knihám. U tohoto díla jsem byla více napjatá, i když děj byl více předvídatelný. Ale jak říkám, na odreagování dobré. Splnilo to ten účel, který mělo.

Andrejka Myers
09.02.2012 4 z 5

aspoň jsem se přiučila pár věcí, o kterých jsem před tím neměla ani páru. Kniha byla zajímavá a napínavá :)

Meginho
07.02.2012 5 z 5

Zaujala mě natolik, že jsem si ji musela po přečtení přečíst znovu, v originále. I mně se líbila mnohem víc než Da Vinci kód. Chválím i filmové zpracování.

Algren
22.01.2012 5 z 5

Veľmi dobré čítanie. Dalo sa to čítať jedným dychom. Škoda len, že som videl najprv film.

DonFilipson
13.01.2012 5 z 5

Nemám co dodat, první setkání s Brownem a prostě super knížka a to jsem měl tak v oblibě film který jsem si po knize okamžitě zhnusil :)

sidonie kermack
02.01.2012 5 z 5

Tuto knihu jsem přečetla za jediný den:-), četla se opravdu skvěle. Rychlý a strhující spád, byla jsem napnutá až do konce.

kadgam
30.12.2011 2 z 5

Zaujímavé dejinami Ríma a cirkvi. Zdá sa mi zo série Brownoviek najlepšia. Možno preto, že som ju čítala ako prvú

Lenka
14.12.2011 5 z 5

Perfektní kniha...plná zvratů, zápletek a napětí. Prostě bomba. Ještě lepší než Šifra.

St. Jimmy
08.12.2011 5 z 5

Nemohu dát jinak, než 5* . Brown se zde opět dotýká citlivého tématu a světe div se, ono to funguje. Výsledkem je dějově nabitá a neuvěřitelně čtivá kniha. Jediná věc, která mi možná trochu vadila, byl ten seskok z vrtulníku, kdy se mi toho zdálo "už trochu moc". Ale to je jen drobná šmouha na jinak výborném díle.

Joges
29.11.2011 5 z 5

Morbidnosti jsem nevyhledával, napínavé pátrání a cesta po stopách (indíciích) mě však šíleně bavila.