Sochař smrti

Sochař smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/360830/bmid_sochar-smrti-yxx-360830.jpg 5 2537 552

Robert Hunter série

Detektivové Robert Hunter a Carlos Garcia stojí před dalším temným případem. Tentokrát jim chorá mysl sériového vraha předkládá s každou obětí hádanku: Jaký vzkaz se skrývá v obludném uměleckém díle, zanechaném na místě činu? Proč vložil pachatel tolik práce a fantazie do zprávy, kterou mohl sdělit mnohem snazším způsobem? A chce vůbec něco sdělit... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , BB art

The Death Sculptor , 2012

Jandýs
30.12.2019 5 z 5

Ježíšmarjá... Zajímalo by mě, jestli nebo do jaké míry, jsou jednotlivé případy založeny na skutečných událostech..? Autor pracuje se svými znalostmi, ale také doufám víc se svou fantazií, poněvadž by to bylo jinak nepředstavitelně hrůzostrašné.. Nechci ani pomyslet, že se tohle může psychopatům honit hlavou..

Další skvělý díl a případ, od kterého jsem se nemohla odtrhnout, až do konce jsem neměla tušení, kdo je vrah. Teď si jednou knihou jiného žánru trochu oddychnu od vražd a pak se hned vrhnu na 5.dil.

Kopec91
29.12.2019 4 z 5

Tak tenhle díl je vážně šílenej.
Do poslední chvíle jsem vážně netušila, kdo je vrah. Konec jsem četla pomalu s otevřenou pusou a zatajeným dechem. Totální zvrácenost, kterou jsem na konci opět docela pochopila.
C. Carter dokáže čtenáře totálně vtáhnout do děje. To napětí, zvraty, rozluštění..
Po krátké pauze se určitě pustím do dalšího dílu, ale teď to musím vstřebat.

Termina
11.12.2019 4 z 5

Když záporák není záporákem :) DÍK!

Anette99
03.12.2019 5 z 5

Čtvrtej díl a zase 5*? Čtvrtej díl a zase neuvěřitelnej vrah a jeho příběh? Zase odhalení až na konci? Sakra, ještě že mam momentálně tolik času, od tohohle NEJDE se odtrhnout. Zároveň to ale neztrácí na kvalitě. Každej příběh originální, neuvěřitelnej. I když tentokrát jsem možná i pachatelku chápala. Od začátku mi na ní něco nesedělo, ale až ke konci mi docvaklo, že to byla ona. Ale i tak to zase bylo brutální. Čtu hodně knih podobnýho stylu, několik sérií, ale na tohle (sochy z části těl) jsem ještě nikde nenarazila. Beru pátej díl,myslim, že do Vánoc (nebo do konce roku) dočtu všech 10 dílů :)

doffydee
30.11.2019 4 z 5

Další tentokrát třetí kniha, kterou jsem od Cartera přečetla.
Hned na žačátek - než abych se bála byla kniha dost nechutná - to jako vážně?! sochy z lidských těl ? No soudě názvu a obálky se to dalo čekat že :)
Každopádně tento díl se mi četl poněkud pomaleji - za mě se to strašně moc táhlo. Chápu, že někteří pachatelé jsou jako duchové, jakoby vlastně nikdy neexistovali - a chápu, že ne každý po sobě nezanechá milion důkazů, ale přišlo mi, že to autor velmi prodlužuje a děj se jednoduše táhne. -Prostě modlilala jsem se za další oběť a za další špetku napětí.

Opět chválím pohledy vraha a obětí, které jsou velmi reálné.
Co se týče pohled detektiva, tak se hodně opakuje nicméně né každý čte tyto knížky chronologicky, takže to za zlé nemám - spíš naopak, ty pasáže přeskakuju, protože už vím nač autor naráží.
Další plus má ode mě autor za to, že nás jako čtenáře hodně zmátl, co se týče vraha samotného. Ale upřímně mi to nějak došlo, když - pozor spoiler! - vrah použil žehličku na vlasy :)
Jak říkám mile překvapil hezkým zvratem. Ne jenom muži mohou sérioví vrazi, že ? :)
Za mě další dobrá kniha - podotýkám dobrá, stále ještě nejsem přesvědčena o tom, že by to byl nejlepší autor na světě :)

pastelka53
28.11.2019 4 z 5

Je pravda, že tato kniha byla zatím od mistra krve a napětí nejslabší, ale i tak to bylo maso!
Můj milovaný dektiv Hunter a jeho parťák Garcia se tohoto případů chopili s vervou a odhodláním.

Sochy smrti, které skrývají víc než by člověk očekával.

LuluBird179
25.11.2019 5 z 5

Čtvrtá kniha ze série a už v tom pěkně lítám :-) Já tento žánr miluji a Roberta Huntera ještě víc :-) byla to zase jízda!

Hotovson
23.11.2019 5 z 5

Opět brutální. Asi bych si teď měl dát pauzu, než se pustim do pátýho dílu. Akorát teda netušim, co mě čeká a docela z toho mam hrůzu, protože mi připadá, že od prvního dílu se brutalita, šílenost a vynalézavost stupňuje. Nabízí se tedy otázka, kam až to dojde?

Lethania
23.11.2019 4 z 5

Poněkud slabší díl než díly předcházející, hlavně kvůli tomu, že nám pan Carter za každou cenu chtěl naservírovat masochistického sériového vraha, kterému není nic svaté a kterému je jedno, jakou spoušť za sebou zanechá. A možná trochu překročil tu pomyslnou čáru bestiality a krutosti. Ale i tak se kniha četla skvěle, měla jsem neustále nutkání číst dál a dál, i přesto, že bych měla už dávno být v posteli a spát. Konec mě překvapil, to jsem fakt nečekala. Už se chystám na další díl...

Jack Bauer
15.11.2019 3 z 5

Tento díl se mi zdá dosud nejslabší, ale i tak se mi velice líbil. Při srovnání s ostatními díly série Hunter nemohu hodnotit víc, je zde více pátrání po vrahovi než napínavé nervy drasající akce přesto to neubírá na čtivosti. Překvapivý konec se mi zdál trochu divný, něco mě nesedělo. A opět slovo anžto, nějaký špatný překlad. Nezbývá, než se těšit na další Carterova díla.

martinaandulka
14.11.2019 5 z 5

Další v pořadí kniha Chrise Cartera a opět nezklamal,čte se plynule,napínavě a chvílemi jsem zavírala oči jak to bylo děsivé. Vrah byl vraždící monstrum snad už nic horšího nejde.Konec byl překvapující a zároven smutný.

Nany_cz
12.11.2019 5 z 5

Carter prostě umí! Opět originální téma/ způsob vraždění. Vše je dotaženo do naprosto dokonalých, bizarních a nechutných detailů. A líbí se mi, že jsem prozatím u žádného dílu nepřišla na to, kdo je vrah!

Bee240
08.11.2019 5 z 5

Čtvrtý díl od Chrise Cartera mám konečně dočtený. V poslední době bylo tak málo času, že mi čtení trvalo opravdu docela dlouho. První polovinu knihy jsem četla cca 14 dní což je na mě opravdu hodně dlouho, ale bohužel jsem měla každý den čas na dvě max. tři kapitoly. Druhou polovinu jsem přečetla za jeden den, když jsem měla volno. Opět byla tato kniha velmi brilantní, dobře se to četlo a čtení jsem si užila. S každou knihou mám Roberta Huntera a Carlose Garciu raději a raději. Už mám pocit že jsou to mí starý známí :) . Opět mají před sebou těžký případ a brutálního, zvráceného vraha zvaného Sochař. Robert se svým parťákem se vrhnou do řešení tohoto případu se vší vervou a zapálením jako vždy. Opět se budu opakovat ale Chris Carter je mistr ve svém oboru, ví jak čtenáře polapit a nepustit ho dokud knihu nedočte. Jeho knihy jsou plné zvrácených a brutálních vražd, ale je to tak dobře napsané že to prostě funguje na milion procent. Knihy jsou napínavé a konce velmi šokující. A konec byl opravdu velké překvapení.

Rodaw
23.10.2019 5 z 5

SOCHAŘ SMRTI
Tato knížka měla velice překvapivý konec... měla jsem mnoho verzí, ale teda tuhle fakt ne.:) Opravdu šokující pointa a rozuzlení.. Chris Carter má své knížky dokonale vymyšlené, vše sedí, do detailu promyšlené.. Sochař smrti je jediný titul, kde jako čtenáři můžeme najít "chybu" - ovšem pozor, já si stojím za tím, že to byla nepozornost překladatele. Prostě může se stát, jsme jen lidi:). Jako vždy - vynikající záležitost!
Více na mém YouTube :-).

Skripi
13.10.2019 5 z 5

Nesklama. Najlepší autor.

LadyHip
10.10.2019 5 z 5

Tak TOHLE jsem teda fakt nečekala.. Přiznám se, že u tohohle případu mi spadla brada a poprvé jsem nakonec fandila záporákovi. Celý tenhle díl byl neskutečně originální, chytrý a i když dost ujetý, pořád měl svoje nezaměnitelné kouzlo. Od prvního dílu už se nenechávám zmást tím závěrečným rozdvojením případů a pachatelů, ale jak dopadne hlavní případ, to tápu až do konce.
Jen jsem poslední dobou nějak lekavější než normálně. Čím by to tak mohlo být? :)

Ticiana
10.10.2019 5 z 5

To byl zase nářez. Ja vubec netušila kdo by to mohl byt a jeste jak to Carter zaonačil. Proste bomba. Nevim, kde na ty nápady chodí...

JIVaJaH
02.10.2019 5 z 5

Napínavá kniha. Přesně taková, jakou už několikrát autor předvedl.A můj tip na pachatele-omyl!

Ctenar1202
01.10.2019 4 z 5

Sochař smrti. Jak dokonalý název. Vrah oběti brutálním způsobem zabíjí a pak z nich, respektive z částí těl, skládá obludná umělecká díla.. Tahle kniha měla tak nečekané rozzuzlení, že mě to spíš nemile překvapilo......kazdopadne i pres to to bylo skvele cteni.

Brembelik745
30.09.2019 5 z 5

Jedním slovem WOW.... Čtivé, svižné, bez zbytečně omáčky,.... Nechápu kde autor na ty příběhy chodí.... A hurá na další díl! Ch. Carterovi jsem totálně propadla...Pro mně zatím nejlepší díl.