Popravčí

Popravčí https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/197505/bmid_popravci-197505.jpg 5 3170 704

Robert Hunter série

V losangeleském kostele leží na oltářních stupních zkrvavené, bezhlavé tělo kněze. Je pečlivě naaranžované, nohy natažené, paže zkřížené na hrudi, ale nejhrůznější ze všeho je, že hlavu kněze někdo vyměnil za hlavu psí. Ze začátku je detektiv Robert Hunter přesvědčený, že jde o rituální vraždu. Jenže když se objeví další mrtvoly, je nucen situaci přehodnotit. Všechny oběti zemřely způsobem, kterého se bály ze všeho nejvíc. Jejich nejstrašnější sny se staly skutkem. Ale jak o nich mohl vrah vědět? A co spojuje tyto zdánlivě nahodilé oběti? Hunter se ocitá na stopě přízračného a sadistického vraha – někoho, kdo má zřejmě schopnost číst myšlenky svých obětí. Někoho, kdo dokáže vycítit, co oběť nejvíc vyděsí. Někoho, kdo se nezastaví před ničím, aby dosáhl svého zvráceného cíle.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , BB art

The Executioner , 2010

Susan94
01.12.2016 5 z 5

Co se týče promyšlenosti a drastičnosti, se to vyrovná, ne možná to převyšuje Sněhuláka. Bylo to drsné, mrazivé, vyšetřovatelé celkem sympatický, jejích velitelka docela vtipná. Celkový příběh jen překvapuje. Byla jsem opravu příjemně překvapená, jediné co mě tam vadilo, že tam bylo tolik úžasných podnětů jako Mollie její otec, a spoustu další, a nic z toho se moc nerozvinulo.

iris861
20.11.2016 5 z 5

Opět úžasná. Nemohla jsem se odtrhnout.

anndy
10.11.2016 5 z 5

Hltám! Prostě se od knih s detektivem Hunterem nejde odtrhnout

Bruno636
22.10.2016 5 z 5

ok,.. fajná knižka,. čtivá,nevtieravá,.postavy zaujímavé,.až ma mrzelo že nemá aspoň 500 stran,.. ;) ,.den,dva si ju nechám uložiť v hlave a ide sa na nočného lovca

Bybyla
18.10.2016 3 z 5

Musim rict, ze ackoliv to na me pusobilo tak trochu ujete, nakonec se mi to libilo. Ale jednu vyhradu mam....absolutne mi nesedela postava vulgarni kapitanky. Jestli mela predstavovat "lidskou sefovou", tak se to moc nepovedlo. Myslim, ze ta jeji hulvatskost a vulgarita byla zbytecne predimenzovana.

Lindulinek
02.10.2016 5 z 5

Opět dokonale propracovaná detektivka tohoto autora. Líbí se mi jeho styl, popis děje, napětí a vždy překvapivé a skvěle vysvětlené finále. Doporučuji a nemohu jinak, než dát 5*.

PetraBery
30.09.2016 5 z 5

Brutální vraždy, téměř dokonalí vyšetřovatelé a pořádná dávka napětí. Další povedený případ detektiva Huntera, kde jsem marně zkoušela odhadnout vraha. Konec překvapivý, krátké kapitoly mi naprosto vyhovovaly, určitě doporučení. A další díl už mám v čekárně na čtení... :-).

Aymira
30.09.2016 5 z 5

Čemu už dát pět hvězdiček, než ne takovéto dokonalosti? Dvojitý kříž byl geniální a tohle bylo stejně dobré, ne-li o chlup lepší. Identitu pachatele jsem tentokrát neodhadla ani za mák a do poslední chvíle netušila, kdo bude odhalen. Dvojice detektivů je víc než povedená - jak Hunter, tak Garcia jsou sympaťáci a podle popisu zřejmě i velcí fešáci, báječně se doplňují a mají v sobě dokonalou směs lidskosti, drsnosti, inteligence a charakteru. Při čtení nejen že mi v jednu chvíli doslova přelétl mráz po zádech, ale místy mi i zvlhly oči dojetím.

Stejně jako u Dvojitého kříže mi ovšem byla do očí slova "jejda" a "Kriste Ježíši", což je samozřejmě chyba překladu, ne autora. A ze začátku mě také trochu rušila krátká délka jednotlivých kapitol, kdy uprostřed rozhovoru je kapitola utnuta a pokračování je v další kapitole. Chápu, že to je z důvodu zvyšování napětí, ale mně to přišlo opravdu až moc.

Selinute
27.09.2016 5 z 5

Bylo to dobré, moc dobré... Líbila se mi nejen dvojice detektivů, ale i krátké kapitoly, kdy čtení rychle "odsýpalo" a než jste se nadáli, byl konec.
Po druhé Cartrově knize si autor ve mně získal dalšího nadšeného čtenáře. Proto i tento výjimečný thriller hodnotím opět plným počtem.

Fififjonka
20.09.2016 5 z 5

Chris Carter musí být tak trochu magor, ale podařilo se mu trumfnout brutalitu předešlého dílu. Člověk by mohl namítat, že jede podle podobného vzorce, ale ten my - čtenáři nechutných brutálních detektivek - očekáváme, takže pro mě je vše v pořádku. Mollie se mi líbila, doufám, že z ní v dalších dílech uvidíme víc. Dozvíme se pár dalších střípků o Robertovi, konkrétně o jeho matce a představí se nová postava kapitánky, která mě taktéž mile překvapila tím, že to není žádná zákeřná mrcha, jak by se dalo čekat. A naprosto neskutečně rychlé tempo je už samozřejmostí. Myslím, že jsem objevila top spisovatele temných detektivních thrillerů, neumím si představit, že by Cartera mohl někdo překonat.

Lenka.Vílka
08.09.2016 5 z 5

Naprosto dechberoucí. Četlo se samo. Robert je úchvatný jako vždy. Jenom mě štvala častá Carlosova věta: "On hodně čte." Jako odpověď, proč Hunter ví všechno o všem. Ale děj vše vynahradil. A navíc mě baví (stále) to, jak autor píše. Najdeme super stopu, hrdinové se zděsí a čtenář se pochopitelně hned nedozví, o co šlo. Nebo jiné děsivé situace v různých obměnách (jak si čtenář říká, že jako o co tady jde, co ta kapitola znamená a o pár stránek z něj vypadne: "Jo, takhle, proto to tam bylo!"). Dozví se to třeba až o dvě kapitoly později (další plus krátkých kapitol, které ocením v každé knize), jako prostě jen tak mimoděk. V druhé knize mě to stále baví a upřímně doufám, že to tak bude i v ostaních (jsem si na 100% jistá, že se mi to neokouká). Není divu, že jsem přečetla za jedno odpoledne. Otáčela jsem stránkami tak zběsile, že se to v dnešním vedru vyplatilo dvojnásob.

Crowley
02.09.2016 3 z 5

Na Carterovi poměry takový průměr. Klasická kriminálka, která je neotřelá převážně ve vraždách. Přesto převážně na konci skončí do hry autor s parádním zvratem, který mě osobně dostal. Fakt jsem už myslel, že vraha mám, sakra! Tak to zkusíme příště, mistře Cartere!
Pro ujasněnou. Bylo by to mezi 4-5*, ale porovnávám převážně s Jeden za druhým, které považuji za dokonalou kriminálkou.

moudivlacek
30.08.2016 5 z 5

Těšila jsem se na další díl a nezklamal, opět napětí až do konce. Mám ráda detektivy, kteří používají mozek při své práci více jak svou zbraň. A o Robertu Hunterovi to platí. Tentokrát vraha dokážu pochopit, sice nesouhlasím s takovým druhem pomsty, ale dokážu cítit jeho utrpení i jeho ženy.
Už mám před sebou další díl, zas nás určitě čeká napětí a nečekané zvraty.

happy-smile
22.08.2016 5 z 5

Druhý díl je stejně kvalitní jako první. Autor nasadil vysokou laťku a drží ji i tady. Vraždy jsou opět nápadité a vyšetřování skvěle plyne bez jakýchkoliv hluchých míst. Má to spád a člověk se nenaděje a už je konec knihy, těším se na další vyšetřování.

rezzba
18.08.2016 4 z 5

Já nevím,lidi jsou tady nadšený.Četl jsem první a poslední díl.Spokojený,napětí,ale jako kdybych to už viděl v několika filmech.Nevadí moc,ale.... Jinak mám spíš problém asi s Hunterem,když dám vedle sebe Bosche,Limu,Hola,Davenporta,Morcka tak nemá charisma,nudí mě i přes jeho IQ mimo tabulky a navíc to je asi netopýr batman,protože nespí.No při chvilkách dočtu zbytek.

Evuše
15.08.2016 5 z 5

Je to už moje druhá kniha od tohoto autora a jsem velice nadšená a rozhodně jdu do dalšího dílu. Zase musím hodnotit velice kladně.

DeeKrakova
12.08.2016 5 z 5

Skvělá kniha! Moje druhá od Cartera. Zatím na mě tedy Dvojitý kříž udělal větší dojem ale i tak perfektní!

Martin1974
10.08.2016 5 z 5

Bez váhania dávam všetky hviezdy, hoci príbeh v určitom momente zabiehal do aktov x, ale milovníci dobrého thrilleru to nevezmú nijako tragicky a ocenia knihu takisto kompletným súhvezdím. Neveríte? Prečítajte a uvidíte..

Cituska
13.07.2016 5 z 5

Díla tohoto autora nelze hodnotit jinak, než nejvyšším počtem hvězd.

Reat
13.07.2016 5 z 5

S velkým poděkováním se obracím na všechny uživatele, kteří okomentovali tento skvost a donutili mě si jej obstarat!!!!! Komentář od "Peslik" se mi zobrazil na titulní stránce databázeknih.cz a tak mě zaujal, že jsem si na knihu klikl.....a byl to jeden z nejlepších tahů mého čtenářského života!!!! Po obstarání knihy jsem ji prakticky nepustil z ruky, četl kde se dalo, a v rekordním čase ji přelouskal. Nemůžu si pomoct, ale je to určitě jedna z nejlepších knih jaké jsem kdy četl! Vím, že tuto frázi píši ve svých komentářích poměrně často, ovšem tady to platí stonásob. Naprostá dokonalost, tak perfektně vystavěný a čtivý thriller, kdy se nenudíte ani řádek, a přesto se autor nikterak nepodbízí jsem snad ještě nikdy nečetl. Nebál bych se označit slovem GENIÁLNÍ !!! Je to strhující, napínavé, zábavné.....no prostě každý superlativ zde sedí jako p...l na hrnec. Musím si obstarat všechny knihy pana Mistra Cartera, a této zatím dávám plný počet pěti hvězd, ačkoli by si jich zasloužila nejmíň tisíc. Někdy prostě při bodování ani plný počet nestačí...... Klaním se, Mr. Carter!!!!!