Popravčí

Popravčí https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/197505/bmid_popravci-197505.jpg 5 3182 3182

Robert Hunter série

V losangeleském kostele leží na oltářních stupních zkrvavené, bezhlavé tělo kněze. Je pečlivě naaranžované, nohy natažené, paže zkřížené na hrudi, ale nejhrůznější ze všeho je, že hlavu kněze někdo vyměnil za hlavu psí. Ze začátku je detektiv Robert Hunter přesvědčený, že jde o rituální vraždu. Jenže když se objeví další mrtvoly, je nucen situaci přehodnotit. Všechny oběti zemřely způsobem, kterého se bály ze všeho nejvíc. Jejich nejstrašnější sny se staly skutkem. Ale jak o nich mohl vrah vědět? A co spojuje tyto zdánlivě nahodilé oběti? Hunter se ocitá na stopě přízračného a sadistického vraha – někoho, kdo má zřejmě schopnost číst myšlenky svých obětí. Někoho, kdo dokáže vycítit, co oběť nejvíc vyděsí. Někoho, kdo se nezastaví před ničím, aby dosáhl svého zvráceného cíle.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , BB art

The Executioner , 2010

Dumicek
01.05.2017 5 z 5

To mi neříkejte, že ten Carter není tak trochu sám zvrácený psychopat, protože jeho představivost je opravdu hodně daleko za hranicí normálnosti...každopádně takhle reálně a dokonale napsané dílo zaslouží i obrovskou pochvalu! Opravdu se vžijete do knihy a ta Vás úplně pohltí a jste její součástí. Vše na Vás působí jako by jste u toho byli. Ta brutalita je opravdu hodně zvrácená a i mně bylo dosti často na zvracení, ale i přes tu odpornost Vás kniha nutí číst dál a dál, protože je jako droga a vy nemůžete a ani nechcete přestat. Pro mě ještě lepší jak Dvojitý kříž. Na jednu stranu jsou Carterovi knihy smutné, že občas soucítíte s vrahem ( pokud by neprováděl, to co provádí) psychotronička v knize mi nevadila, bylo to příjemné zpestření a už jsme se s něčím podobným v knihách setkala a proč ne? Nová šéfová, nic moc, ale zas jí tam nebylo dáno tolik prostoru, že by mi až moc lezla na nervy. Druhá dějová linka byla taky moc fajn i když tam brzo zjistíte kdo je vrahem, tak to vůbec neva, protože hlavní dráhu vede někdo na koho určitě jen tak nepřijdete. Doporučuji všem kdo má silný žaludek.

Magnovak
29.04.2017 5 z 5

Carter je prostě dokonalý! Takhle si představu super detektivky - sympaťáci policajti, sem tam ženská, brutální vrah, který je geniální, čtivé a krátké kapitoly a drsné popisy místa činu. Nemluvě o promyšlených zápletkách a a motivech. Sérii rozhodně přečtu celou.

Popravčí je fakt drsný a syrový thriller. Miluji brutální popisy obětí a vražd samotných. Jak už tu někdo zmiňoval, to utýrání toho pejska bych tam taky mít nemusela (hle jak jsme zvrácení!)

ewisek22
19.04.2017 5 z 5

Ne, to se prostě nehodí:) Opět luxusní záležitost, na které jsem neshledala naprosto žádné chyby. Jooo, vlastně jednu neodpustitelnou chybu jsem shledala - to jak ta banda feťáků zabila toho bezbranného oříška - za to bych Carterovi jednu, možná i dvě vrazila - to mohl vynechati! Ovšem ta vražda před tím krbem - raději nemluvit - nevím jestli mi bylo více zle čí jsem měla větší husí kůži po celém těle - tuto scénu rozhodně považuji za nejdrsnější vraždu v knize, kterou jsem kdy zatím četla. Takže opět za pět.

francouz
19.04.2017 4 z 5

Jako u první knížky, i zde se napjetí dalo doslova krájet. Autor poměrně drsným způsobem popisuje jednotlivé vraždy, takže zde by mohli mít slabší povahy malinko problém, ale jinak děj uhání mílovými kroky do finále. Bohužel nebylo úplně překvapivé, ale to nic nemění na tom, že celkově má knížka opravdu drive.
Líbí se mi i hlavní hrdina se svými neduhy, jenom nová šefová mě úplně nepasuje do konceptu rychle se odvalujícího a někdy opravdu drsnějšího děje.

dany512
11.04.2017 5 z 5

Suprová knížka - v posledních kapitolách se dalo napětí přímo krájet - doporučuji.
Trochu odbočím: byla to moje první knížka od tohoto autora - zrovna tak, jako Sněhulák od Jo Nesba. Když je obě porovnám, tak můžu říct, že tahle detektivka tak nějak odpovídala až do konce realitě, kdežto u Sněhuláka byl ten závěr se skutečným obřím sněhulákem v horní ložnici fest přepísknutý - to se Nesbovi moc nepovedlo.
Takže za mne Chris 5*.

Lenyaa
05.04.2017 5 z 5

Skvělá kniha, místy je opravdu hodně detailní a brutální, ale to mi nevadilo. Hned se vrhám na další knihu v pořadí!

jarin58
30.03.2017 5 z 5

Opět děsivé a brutální jako Dvojitý kříž.

terijohn
25.03.2017 4 z 5

Knížka skvela, ostatně jako každá Carterova, kterou jsem četla. I když oproti Jeden za druhym, jsem byla zklamaná, jak jednoduše se to rozuzlilo. Čekala jsem trosku složitější zápletku, ale i přesto úžasný, vi jak na to:-)

Jaruš7
22.03.2017 4 z 5

Pozoruhodné, plné napětí se stupňujícími se variantami otřesných typů smrti spolu s vizemi má tento příběh blízko hororu, ale co, v L.A. tento trend je jaksi z hlediska životního stylu asi pochopitelný, neboť -CITÁT z knihy pro projev vysvětlení, že se zde v L.A. žije jinak, " Nevyrůstala jsi v metropoli kde peníze mluví a kecy běhají maraton." Snad další pro zamyšlení " Chápete, co znamená víra, detektive. Slepá důvěra BEZ pochybnosti a důkazů. To víra nás udržuje na správné cestě." A ještě jeden pro obezřetnost " Pokud je pravda, že se děti učí napodobováním toho co vidí , pak byl její osud zpečetěn už v útlém věku." Hustý nářez .....

Pavlnka
16.03.2017 5 z 5

Opět super knížka. Brutální, ale super téma.

biairicia
14.03.2017 5 z 5

Carter musí být šílenec :) Člověku až leze husí kůže. To jak dokáže popsat jednotlivé vraždy je až děsivé. Jste tak vtaženi do děje, že máte pocit, že sami stojíte na místě činu. Pravém jsou knihy Chrise Cartera na předních příčkách knižních žebříčků. Smekám. Za mě druhý díl lepší jak první.

Vampiras
06.03.2017 4 z 5

Druhý titul od Chrise jež jsem měla šanci přečíst. Po psychologické stránce Vás jakoby kniha drží a čtete jak šílenci. Bohužel s poslední dočtenou stránkou nepřichází ono uspokojení jež Vás zalije po 100% kvalitní práci ze strany autora. Děj mi tentokrát přišel poněkud utahaný a čtenář je často vytržen z hlavního dění díky nové kapitánce Blakeové jež věčně hudruje a dále i skrze Mollie-Moniku jež by tam ani nemusela vlastně být. S troškou fantazie by možná i mohla Mollie být jako námět na slušné jádro dalšího "dílu" ...

Nemohu se tedy zbavit pocitu, že tentokrát Chris příliš kombinoval :(
7/10

Ječmínek
01.03.2017 2 z 5

Vraždy děsivé, detektivové správní chlapi, vrah také jak má být, čtivý příběh, takže co téhle knize vlastně chybí, že dávám jen 2 hvězdičky? Prostě se mi spousta věcí nelíbila (např. ta trapná šéfka policajtů nebo senzibilka Mollie), bylo to překombinované, nebo spíš zbytečně komplikované a kostrbaté. Autor moc tlačil na pilu. Prvotina Dvojitý kříž byla o něco lepší, stejně jako Noční lovec.

dikobraz
28.02.2017 3 z 5

No, znova za tri. Cele to stoji na brutalnom opise vrazd a miest cinu. Ale, nejak si na tuto dvojicu dtektivov neviem zvyknut. Jeden sa pozrie na cloveka a z dvoch pohybov vie o nom vsetko, druhy je ako saso. Jeho prispevok k vysetrovaniu je nulovy. Vlastne ne, stale sa mu nieco stane a niekto mu ublizi. Takze, priemer, vela krvi, slaba chemia hlavnych postav. No nic, uz tu seriu dotiahnem, ale je to nanic. Niekedy to vyzera, ze uz si na nich zvykam, ale potom sa to nejak dobabre. Skoda, potencial tu je. Ale, ubrat na krvavych jatkach a viac sa venovat postavam.

Drahuš
24.02.2017 5 z 5

Druhá kniha od tohoto autora a stejně skvělá, jako Dvojitý kříž.

Hadrák
07.02.2017 4 z 5

Já osobně mám detektivky rád. Přesněji: dobré detektivky mám rád. Pointa může být sebevětší blbost, ale když se to dobře podá ... Tohle byla pro mě premiéra s tímto autorem. Detektiv Hunter - jako každý "brilantní" detektiv - je trochu podivín (nakonec Mankellův Wallander a Nesbův Hole taky), ale to k takovým příběhům patří. A že to byl trošku "krvák"? Je to kniha tak proč ne? Celkem solidně napsané, odpovědně přeložené. Já za sebe jsem spokojen. Uvidím, jaké budou další Carterovy knihy.

hellena1523
04.02.2017 5 z 5

Moje první setkání s autorem a od té doby od něj čtu vše, co vydá. Láska na první počtení. Líbí se mi ten lehký odstup, s nímž popisuje brutální výjevy. Píše poutavě, přitom čistě.

piquillio
23.01.2017 2 z 5

Triviální zápletka pro triviální postavy. Očekávání jsem mel velké, ale ve výsledku je menší než pocit nulové chuti z tohoto kousku.

sipkulka
21.01.2017 5 z 5

když jsem knížku začala číst tak jsem myslela že jí nedočtu a to jen díky detailům z vražd, které byli popsány natolik reálně že se mi občas zvedal i žaludek, ale postupně jsem se přes to díky skvělému příběhu přenesla a od půlky knížky jsem se už ,,zvrhle těšila´´ co si vrah na další oběť připraví. Takže shrnutí jakmile si zvyknete na to jak autor píše realisticky , tak je knížka úžasná a suprově se čte.

abigail5918
15.01.2017 4 z 5

Moje prvni kniha od Cartera a plne uspokojila me zvracene ja :D. Kazdeho nas zajimaji pripady obzvlaste ohavnych a zvracenych vrazd, unosu, ritualu atd. Jsme holt zvedavi, co k tomu asi vraha vedlo, proc zvolil zrovna takovou a makovou zbran, jak se asi citi? Takhle kniha je krasne zvracena, ale pritom ne nechutna. Deji se zde osklive veci, ale nejsou osklive popisovane. Nejste znechuceni, ale spis vystraseni. Konec jsem uprime cekala lepsi. A stvalo me vysvetlovani uplne jasnych a ocividnych veci, ale chapu ze se tim autor chtel pojistit, ze i mene chapavi ctenari pochopi. Za me 87%