Napsáno krví

Napsáno krví https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/454437/bmid_napsano-krvi-x09-454437.jpg 5 1385 1385

Robert Hunter série

Los Angeles, 4. prosince. Přesně tři týdny do Vánoc. Angela Woodová, mistryně kapsářského řemesla, pro dnešek právě skončila – šest set osmdesát sedm dolarů – to není špatný výdělek za necelých patnáct minut práce. Oslavuje úspěšný den koktejlem a přitom její pozornost upoutá jeden z návštěvníků hotelového baru, který se chová hrubě k nějakému starci. Angela se rozhodne dát mu ponaučení a ukradne mu na první pohled drahou koženou tašku. Uvnitř nejsou peníze ani laptop, nic cenného – aspoň ne pro Angelu. Jen černá knížka vázaná v kůži, překvapivě těžká. Zvědavost zvítězí a v pohodlí svého bytu Angela rychle prolistuje kořist. A tehdy začne nejhorší noční můra jejího života. Není to totiž obyčejná knížka – její obsah předčí i tu nejzvrácenější představivost. Napsáno krví je jedenáctým románem série o detektivu Robertovi Hunterovi a Carlosi Garciovi.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , BB art

Written in Blood , 2020

Lukasitch
15.12.2020 5 z 5

Dle mne příjemná změna. Je to takové umírněnější, avšak to dobré zůstává. Ale hlavně, hlavně se přestaly dokola opakovat známé repliky jako "Hodně čtu". Na to, že je hlavní hrdina superman, už jsem si zvykl.

WopiMK
14.12.2020 4 z 5

(SPOILER) Originální úvod, chytrá zápletka, napínavý děj, ale:
- SPOILER: ta dobíhačka různých míst už byla vyčerpána i filmy - KONEC SPOILERU.
- Na závěr to ztratilo šťávu. Tam, kde má kniha vrcholit, slábne. Víme proč, je s podivem, že to autor vůbec dokázal dopsat, jenže to knížce stejně ubližuje.

Didi15
12.12.2020 5 z 5

Carterovka je prostě povinná četba, mrzí mě, že se spisovatel musí vyrovnavat s ohromnou ztrátou. Možná mě předešlé díly bavily o chlup více, ale presto plny počet :)

Dolik13
11.12.2020 4 z 5

Já na to půjdu jinak a začnu kritikou. Vadí mi, že Hunter působí v každé knize jako naprostý nadčlověk. Jeho kolega Garcia tak působí vedle něj jako takový upozaděný moula a jejich nadřízená Kapitánka Blakeová ještě hloupěji. Myslím si, že by i tyhle postavy mohly dostávat více prostoru, ale teď ke knize.

Ano, je to slabší. Není tam žádný pořádný WOW moment, je tam méně brutality a ve srovnání s předchozími knihami to prostě není ono. Jenže Carter je skvělý spisovatel. Kniha Vás neuvěřitelně pohltí, skvěle sepsané a ukončené kapitoly vás jednoduše donutí číst a číst, a to je to, co na těchto knihách prostě miluju.

SPOILER: Zásadní problém jsem viděl v padouchovi. Pokud mi Hunter přišel jako bůh, tak "Vlkodlak" byl ještě o třídu výš, a jeho chování a reakce na určité situace byly občas fakt až příliš a nepůsobilo to věrohodně. Především závěrečný souboj mě zklamal. KONEC SPOILERU.

Nicméně i přes tu kritiku dávám čtyři hvězdy, protože si to spisovatel zaslouží za to, jakým způsobem zvládá těžké období po ztrátě manželky a že díky němu mám nádhernou sbírku jedenácti knih. Říkám si, jestli by nebylo v nejlepším přestat a třeba ukončit příběh Roberta a Garcii a vrhnout se na něco nového, ale ne! Stále nemám dost a doufám, že už se brzy budeme moci těšit na novou knihu.

lenuskav
11.12.2020 5 z 5

(SPOILER) Celou dobu jsem se bála, aby ztráta, kterou Chris utrpěl, se nevtiskla do jeho knih a já na konci nevyřvala celej potok slz. Konec Roberta by byl nevyčíslitelný... Jsme ráda že se tak nestalo a strašně mě mrzí,čím si musí Chris projít. Tohle by se nemělo stát nikomu z nás.. Každou knihou se podivuju nad tím, kam na všechno chodí... vlastně je mi to jedno, protože je to stále perfektní. I když pro někoho někdy slabší, stále je to pro mě to nejlepší. Klaním se

Jandýs
10.12.2020 5 z 5

(SPOILER) Tak... 5 hvězd dávám za opět perfektní promyšlenou zápletku s kapsářkou, která se jeden osudný večer přehmátla.. 5 hvězd dávám i za spád vyšetřování a nahlédnutí do autorovo znalostí psychologie a policejních postupů.
Nicméně jsem zaznamenala stejně jako určitě i mnoho dalších fanoušků, že tahle kniha je něčím jiná.. Dovoluji si říct, že slabší, poněvadž mi přišlo, že se tak trochu opakovala část, kdy detektivovi Hunterovi byla diktována ta prebíhačka.. Možná i poslední okamžik mezi ním a vrahem. Nikdy z předešlých knih jsem neměla pocit, že by se děj opakoval, narozdíl od dobře známého opakování Hunterova životopisu.. Který mi zvláštním způsobem chyběl.
Právě z celkového dojmu,jaký na mně kniha udělala, mě z nějakého důvodu napadlo podívat se na výtiskové údaje a zaznamenala jsem skutečně změnu v jaz. korekture a redakci textu.. Nejsem znalec,tak netuším, do jaké míry může ovlivnit tahle skutečnost knihu...?
Co ale beru v potaz a hluboce mě zasahuje, je osobní ztráta pana Cartera... To se nedá popsat slovy a věřím, že tohle člověka poznamená.... A tak to celé beru tak, jak to je, nijak zklamaná, budu se těšit na další díly... Už jen za to , že psal i přes takové neuvěřitelně těžké chvíle, smekám..
Možná psal, aby nezklamal čtenáře.. Možná, aby trochu utekl od reality..
Jakkoliv miluju jeho psaní, přeji si, aby psal, až se bude cítit lépe,ne pod nátlakem očekávání.. Až najde trochu půdy pod nohami v tom roztříštěném vesmíru..
Děkuji pane Cartere, držte se,opatrujte se. My jsme s Vámi - věrní fandové,čtenáři.

Nikol117
10.12.2020 5 z 5

Na knihu jsem se tesila cely rok a opet nezklamala! Napinave cteni.

Trustty
10.12.2020 5 z 5

Čekání se opět vyplatilo. Ti co Cartera čtou vědí a ti co ho ještě nečetli neví o co přichází :))).
Za mě rozhodně opět skvělý thriller. Jestli byl slabší či silnější než předchozí díly psát nechci, protože každá jeho kniha je zkrátka úžasná :)). Pravda, není zde tolik brutality, jak jsem u Cartera zvyklá, ale to příběhu na čtivosti rozhodně neubírá.
Doufám, že uz je Chris v plné kondici a pomalu dokončuje další díl :)))

tereska4696
09.12.2020 5 z 5

Řekla bych, nejslabší knížka ze všech od Cartera, už od prvních kapitol mi bylo jasné, jak to dopadne, styl psaní se od něj také lišil. Na druhou stranu klobouk dolů, že ji vůbec dopsal po tom, co prodělal takovou ztrátu...

careras.c
09.12.2020 5 z 5

výborné čtení přátele...čtěte..

Mikuše-Ivet
09.12.2020 4 z 5

Když jsem se dozvěděla že bude vycházet další díl byla jsem radosti bez sebe. Miluji tohle spisovatele. Miluji jeho styl, to jak dokáže čtenáře vtáhnout do děje. V tohle díle mě dojalo věnování, které věnoval nejen své zesnulé ženě, ale i vše, které zasáhl covid 19. Musím uznat, že tento díl byl slabší než ostatní, což i přesto mi nezabrání aby i tento 11 díl detektivní série nenašel krásné místo v mě knihovně. Doufám, že Chris bude dál pokračovat v tom co umí nejlíp a to ve psaní a brzy se snad budu moct těšit z jeho dalších knih.

lea735
07.12.2020 5 z 5

Robert Hunter, můj oblíbenec, hlavně že to zase přežil. Tentokrát jsem zpočátku měla dojem , že čtu úplně jiného Cartera, pak se to rozjelo ...to zas byla jízda. Knížku jsem za dva dny přečetla a půjčila dál . Závidím tomu , koho teprve setkání s knížkou čeká ...tolik napětí, otázek a šarm Roberta Huntera k tomu. Prosím , další knihu pane Cartere .

twiggynka
06.12.2020 5 z 5

Pořád jsem na vážkách mezi čtyřmi nebo pěti hvězdičkami ????‍♀️ Každopádně knihy Chrise Cartera miluji a na tuhle jsem se opravdu těšila, možná proto z ní nejsem nadšená tak jak bych si přála... Kniha byla opět super, ovšem ke konci mi něco chybělo ????‍♀️ nic to nemění na tom že Hunter je prostě borec ????

georginaa
06.12.2020 5 z 5

Začátek byl pro mě těžko čtivý, nemohla jsem tomu přijít na chuť. Říkala jsem si, že to je nějaké divné, tak Carterovo detektivky nezačínají. Později se to ale slušné rozjíždělo a ke konci jsem už fakt trnula hrůzou, abych nepřišla o hlavního hrdinu Huntera. Polechtat ego namyšlenému vojákovi na poslední chvíli stálo za to, tím Robert opět ukázal svůj důmyslný mozek. Prostě v těch nejtěžších chvílích, kdy normální člověk by to vzdal, jemu cvakne v hlavě spínač a řeší váhu zbraně a propočet dráhy kulky. Fakt obdivuhodné myšlení. no v každém případě děkuji Carterovi, že tento příběh dopsal i se svými problémy a budu se těšit, že vše překoná a dá nám čtenářům další pokračování této úžasné detektivní dvojce.

Ctenar1202
06.12.2020 5 z 5

Chrisovy thrillery jsou pro mě nejlepší z nejlepších a říkala jsem si, nedošel mu dech? Opravdu s novou knihou příjde s dalším skvělým námětem? A víte co? Ano!!! Opět to dokázal. Opět jsem od prvních stran cítila napětí, strach, mrazení v zátylku.

vera4669
06.12.2020 3 z 5

Pro mě nejslabší Carterův kousek.. "něco" tomu vážně chybělo.
Snad bude další díl zase v plné parádě

keiko33
05.12.2020 4 z 5

Carter je Carter, proste srdcovka, ale tato cast nieje jeho top. Na zaciatku to boli fakt zimomriavky. Mlada kapsarka ukradne zapisnik a potom zisti, ze urobila najvacsiu chybu zivota, ze ukradla zapisnik serioveho vraha s podrobnym opisom vrazd. No ako sa pribeh rozbieha a vrah zisti, kto mu zapisnik ukradol, prejde to skor do akcneho zanru, kde nahanaju vraha a vrah nahana ich. Chybalo mi podrobne opisy vrazd a vysetrovanie. To bolo chvilu na zaciatku, no potom to vsetko bolo len o chytani vraha. Ziadne rozoberanie obeti a ich zabitie. Celkovo tato cast bola mierna a predvidatelna. Chybali mi tie zimomriavky, ktore bezne Carter ma.

NicaCola
04.12.2020 5 z 5

Opět Carter nezklamal. Opět jízda. Opět brilantní.

Rodaw
02.12.2020 5 z 5

NAPSÁNO KRVÍ
Hodnocení Knihánkova: 4,75 ⭐
Chris Carter je Chris Carter. Král, láska, unikát. ♥ Vynikající spisovatel, inteligentní (za mě přímo geniální) člověk a obrovský sympaťák, který si váží svých čtenářů. O to víc mě mrzí, čím si ve svém soukromém životě prošel a stále prochází, protože už to nikdy nebude jako dřív... :-( ... Myslím, že jako čtenáři jsme díky věnování (které prostě chytí za srdce, jinak to nejde) a poděkování vzadu pochopili, že se Chris změnil. Vnitřně. Nevzdal se, píše dál (chvíli jsem se bála - a to dost - že prostě se psaním skončí), ale jeho život už prostě je a bude jiný... Nikdy už to nebude jako dřív. Občas se v životě stanou události, které znemožní návrat do původního stavu. Chrise Cartera je mi moc líto, proč se takové věci dějí dobrým lidem? :-( ... Ale pojďme ke knize. Celou sérii, tedy předešlých 10 dílů :-), jsem četla v podstatě na jeden zátah v roce 2020. Bylo to dokonalé, číst a číst a číst. Jedna kniha dojde, beru novou a nastupuji na další šílenou jízdu ;). Teď poprvé zažívám, jaké to je, když na Cartera rok čekáte, pak ho (rychle, protože to bohužel strašně uteče, přímo rychlostí blesku) přečtete a... konec. Musíte čekat dál!! Upřímně je to naprosto šílené, tak moc bych si přála začíst se do dalšího příběhu. Mám smolíka :-(, ale už teď můžu napsat, že se na další díl neskutečně moc těším... kdyby Chris vydával novou knihu třeba každý měsíc, vůbec by mi to nevadilo - spíš naopak, maximálně by mi to vyhovovalo! (klidně i jednu týdně:P). Ale teď už opravdu zpátky k Napsáno krví, je šílené, jak v tomto komentáři neustále odbíhám :-). Carterovku jsem tedy četla po roce. A mám pocit, že tato byla trošku jiná. Tohle tedy můžeme říci i o Zlobě a Nenávisti, které také něčím vybočovaly, ale tahle byla ještě "jinak jiná" :). Míň brutální a více jako akční film. Tak nějak bych to shrnula, ale ještě se k tomu dostanu. Ale pořád platí: starý dobrý Chris Carter, (můj) král ♥, tedy: čtivé od první strany, krátké kapitoly, svižný děj, frčí to, neskutečně dobře se čte, výborně vymyšlené, naprosto skvělá dynamika a tempo... Je to jako *návrat domů*, ale fakt:) ; návrat k milovaným hrdinům: Robert ♥ Carlos ♥ - prostě tihle dva chlapci/spíš muži :D přirostou k srdci snad každému, vždyť jsme toho společně prožili už tolik... Příběh začíná 5.12. (takže ideální číst teď, + - stejná doba:)), Los Angeles (oproti nám o dost víc teplo:)), předvánoční doba - takže vrcholná sezóna pro Angelu Woodovou, kapsářku... Hodně lidí v ulicích, kteří u sebe nosí hotovost - hodně hotovosti, pro zloděje ráj... Angela je vážně *šikulka*, moc dobře ví, jak toto *řemeslo* vykonávat, je fakt dobrá. V baru spatří, jak se muž (prvotně hluboce se soustředící na svůj mobil) chová hrubě ke starému pánovi (v knize označen slůvkem stařec, přitom 65 let.. cože? :D no to je drobnost:)) a Angela se muži rozhodně *pomstít* a tak mu jako trest ukradne jeho koženou tašku, která vypadá velmi draze... Uvnitř najde deník vázaný v kůži, začne ho zkoumat a ... začíná noční můra... Pokud jste četli předchozí Carterovy knihy, tak ano, další deník - to stejné si pomyslel i Carlos ;-). Ale více k ději netřeba říkat, není nutné, aspoň budete více překvapeni. Každopádně znáte pana Cartera: všechno se to (dokonale) propojí a stane se z toho neskutečně napínavá jízda... a napínavá tato kniha opravdu je, jako kšandy. Však jsem kvůli ní nešla spát a musím říct, že ta probdělá nonstop noc byla naprosto skvělá :-). Napsáno krví jsem se snažila číst co nejpomaleji, abych s tou knížkou byla co nejdéle, ale bohužel to moc nešlo :D. Ten děj prostě jede, napětí a nervozita rostou, jedete, jedete, jedete... kniha se hltá a od čtení se velmi špatně odchází. Proč za mě tedy ne plný počet? Jen podotknu, že 4,75 hvězd je úžasné číslo... ale dala jsem se na frontu přísnějšího hodnocení, musím tedy aplikovat i na lásku, jako Carter :D. Asi takto: ta knížka je úžasná. Napínavá, mrazivá, výborně promyšlená... zpracovává mé velmi oblíbené téma - nebo ho aspoň tak naťukává... šílený psychopat... fakt boží děj... ale, hmm, jak definovat to ale. Méně násilí a brutality. Více jako akční film. Už jsem to zmiňovala a ono to v knize fungovalo. Napsáno krví je skvělý počin a já rozhodně doporučuji, k té knížce jsem byla doslova přikovaná a hltala ji - to se mnou dělají jen ty nejlepší knížky... ale ten psychopat... deník... mé oblíbené téma (nemůžu prozradit víc, možná bych trošku mohla, ale nechci) - to všechno mohlo být ještě trošku více "zlé". Ano, brutální scény tu byly, bylo tu popsáno mučení a krvavé vraždění, ale.. já bych klidně chtěla ještě víc a vlastně jsem i čekala, že to bude víc. Asi to zní psycho:-), to je jasný, ale dává to smysl? Takže tohle "něco" (ačkoli to tam bylo), co pan Carter právě tak umí... ještě víc... Ale i tak to bylo super :)). Opět se mi líbilo, že tu byla "psychologie zla" do hloubky, pečlivě a velmi dobře zpracována, jak to Chris umí. Na konci vše vysvětleno. Myslela jsem si, že si díky knize najdu novou oblíbenou postavu, to se potom teda úplně nepovedlo, ale to je vedlejší... Místy mi přišlo, že je Robert nerozbitný superhrdina:D - viz ten akční film + finále jako takové: nechci říct, že něco podobného už tu bylo, možná trošku... Každopádně knihu rozhodně DOPORUČUJI, všema deseti. Chris Carter je král thrillerů a i když jsem tu zmínila nějaká (malililinkatá:)) *ale*, stále platí, že Chris je pro mě mistr a jeho knihy budu doporučovat, dokud budu žít :). Napsáno krví je skvělá jízda. Napínavá, hodně napínavá. Nečetla jsem naposledy, to je matematická jistota. Už teď se těším, až si úplně celou sérii zase někdy přečtu. Hezky od začátku :). Chris je frajer, ve všech směrech a ohledech. Bojovník. Hluboký respekt a poklona z mé strany. Už aby tu byla další kniha ♥. Pokud milujete thrillery a Chrise jste nečetli (Vy jedny ostudy! :P Závidím Vám, že to máte všechno teprve před sebou),není co řešit - běžte do něj. A hezky od začátku do konce. Tato série - a Chris sám o sobě - LÁSKA NA CELÝ ŽIVOT.

Lukáš987
02.12.2020 5 z 5

Oproti ostatním knihám to nebyl takový boom začátek na první straně, ale postupem knihy opět Carter sešlápne plyn na podlahu tak, že žene Huntera s Garciou kapitolu za kapitolou. Listujete knihou a kapitoly hltáte. V jejich "a sakra, a dopr***" ukončování" Carter nepřestal. Příběh super. Knihu prostě opět nelze odložit. Za mě opět plný počet.