Já jsem smrt

Já jsem smrt https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/302812/bmid_ja-jsem-smrt-0DK-302812.jpg 5 2104 492

Robert Hunter série

…budete koukat, co se všechno stane Ve svém sedmém příběhu se detektiv Robert Hunter opět setkává se svým parťákem Carlosem Garciou nad případem dvacetileté ženy, jejíž mrtvola je nalezena v bizarní pozici na trávníku poblíž losangeleského letiště. Pitva prokáže, že oběť byla mučena a usmrcena mimořádně trýznivým a vynalézavým způsobem - a také se objeví vzkaz, který vrah v jejím těle zanechal. Takřka hned se najde i další tělo a Hunter se pouští do boje s časem, aby dostihl a zneškodnil netvora, jehož minulost skrývá temné tajemství - predátora, který má jedinou neukojitelnou touhu: zabíjet.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , BB art

I Am Death , 2015

Estarossa
22.02.2022 5 z 5

7 díl za mnou a opět skvělé. Tato série má opravdu konstantní kvalitu alespoň za mě a kdo ji ještě nečetl a má tento žánr rád tak by to měl určitě napravit!

Smiley96
18.02.2022 5 z 5

Ten konec mohl být krapet propracovanější, ale co. Odpuštěno! Dalsi super četba za mnou a hned beru další. Chrisovo knihy jsou jako droga.

TheSarcasm
16.02.2022 5 z 5

Myslím, že většina čtenářů, která má ráda tento žánr, dříve nebo později narazí na Chrise Cartera. A pravděpodobně nezůstane jen u jednoho dostaveníčka. Pro mne je Carter jeden z králů drsných thrillerů a ostatní s ním chtě nechtě srovnávám. Jeho knihy si drží stabilně vysoký standard a asi nelze šáhnout vedle. “Já jsem smrt” tento trend jenom potvrzuje. Carterovy knihy ale rozhodně nejsou pro slabé povahy. Stejně jako v této knize, kruťárny obvykle balancují na hranici únosnosnosti. Po jejich dočtení si většinou dávám na chvilku žánrovou pauzu abych se z toho vzpamatoval.

terkezka
13.02.2022 4 z 5

Snad první Carterova kniha, kterou jsem steží vydýchávala, mám ráda tento žánr, ale tohle byla síla i na mě :)
Když pominu tu brutalitu, kterou jsem musela přeskakovat, tak to bylo napínavý, jak blázen, ostatně jako vždy u tohoto autora.

Olous1
26.01.2022 5 z 5

Po delší pauze jsme opět sáhla po mém oblíbeném Chrisu Carterovi a opět perfektní thriller. Pan autor s každou novou knihou přitvrzuje na brutalitě, takže toto čtení opravdu není pro každého. Přečteno za jeden den. Za mě 100%.

Dédečko75
22.01.2022 5 z 5

Já chci další, lidičky super napětí

petrarka72
11.01.2022 5 z 5

Carter psát umí - a i když jsou jeho příběhy plné surovosti a násilí, závěrečná katarze se téměř vždy dostaví. Díky za to.

pch1976
20.12.2021 5 z 5

Skvělá kniha, výborně napsané, napínavé. Úplně nečekaný závěr.

tessie_m
06.12.2021 5 z 5

Tato kniha je opět skvělá, konec nečekaný, jen co mi vadilo bylo násilí na dítěti..to mi bylo dost nepříjemné, ale jinak bomba.

Kalina
16.11.2021 5 z 5

Já vím, že Hunter s Garciou vyšetřují speciálně brutální vraždy, ale kde bere autor inspiraci nebo nápady k tak krutým sadistickým činům. Opět skvělé, kruté a čtivé.

sramkovamichala
28.10.2021 5 z 5

Neskutecne napinave do posledni chvile. Opet precteno jednim dechem.

Peťulka3
25.10.2021 5 z 5

Zase super. Nic víc netřeba dodávat.

allart
21.10.2021 4 z 5

Carter ostáva verný knižnej brutalite. Zase jedna skvelá knižka. Bolo to majstrovsky napísané, že, do posledných stránok som nemal ani tušenia o prelínaní dvoch časových línií, čo má samozrejme na konci úplne zmiatlo.
Ale nakoniec som sa "zaradil". Neviem prečo, ale na malú chvíľu som tipoval správneho vraha, ale fakt iba malú chvíľku. Nakoniec ma presvedčil, že to tak nemusí byť a ja som tomu uveril.

david5746
15.10.2021 3 z 5

No jsem trochu rozpolcen. Na jedné straně už Cartrovká klasicky dokonalá čtivost a děj, který vás nenechá knihu odložit (že bych se dneska vyspal, tak to ani moc ne, ale dočíst se to muselo). Na straně druhé ale trochu kulhající děj. A já už jsem prostě alergickej na ten způsob, kdy se několik kapitol jen tak naznačuje "něco", takže "zvedl telefon a zavolal na dvě čísla a pak odešel", "nevěřícně zíral na to, co našel v počítači" atd atd, chvilku se to snáší, desítky stránek už to dost štve. Nakonec to samozřejmě všechno slavnostně vysvětlí, což třeba detektiv Cormoran neumí ani to, oproti tomu Poirot má stejná fakta jako čtenář a stejně dokáže na konci překvapit.
A že je Carter zvrácený a vyžívá se v opravdu drsných a často nechutných popisech je prostě fakt a nevím, jestli to příběhu přidává nebo ne. Do určité míry je to součást, ale proč mám pocit, že různé vyžívačky kudy který řez nebo třeba rozmotávání a délka střev už prostě byly jaksi nad rámec. A taky už jsem si odvykl u Cartera fandit obětem, že by to třeba mohly přžít, to fakt nemá smysl.

Hodnotím nadprůměrně jako normální Carterovku, žádné wow jako u Zloby se nedostavilo a vše se vrátilo do kolejí, které vyjely knihy před ní.

Ira13
13.10.2021 5 z 5

Ač si dávám mezi knihami od Cartera vždy pauzu, ihned jsem sahla po další. Opět brutalita ( fakt nechápu, jak tohle dokáže vymyslet ),čtivost, zápletka... Co mi vadilo , že bylo ubližováno i dítěti - to fakt těžce překousávám. Ale i tak 5 * ..a teď jdu fakt do něčeho lehčího

Murasaki
07.10.2021 5 z 5

Opět knihu nemohu hodnotit jinak, než plným počtem hvězdiček. S každou knihou si říkám, že se pan Carter překonává, co se brutality týče a v tomto díle tomu opět nebylo jinak. Dostala jsem naservírované tak brutální scény, že mi chvílemi bylo dost nevolno. Ale takovým zvráceným způsobem právě to na jeho knihách miluju. Odhalení vraha mi úplně vyrazilo dech. Opravdu výborná série.

Lucie311
06.10.2021 5 z 5

Parádní, miluju smyslnost s dokonalostí a zápletkou. Naprosto perfektní příběh. A ten konec? Ups....pecka

astra3
28.09.2021 5 z 5

Brutální, čtivé.

mirunda
27.09.2021 5 z 5

Přijde mi, že vs každou další knihou se autor zlepšuje. Nikdy by mě nenapadlo, jak toto dopadne. Kniha byla napínavá, místy nechutná, když si to člověk představí do detailu. Ale tak jako všechny knihy autora měla strhující děj.

kalache
26.09.2021 4 z 5

...brutalita a krutost v knížkách stále stoupá.Je to dobře nebo špatně?Kam jdeme?Kde jsou hranice?Trochu z toho mrazí ...

sérioví vrazi brutalita mučení psychopati vyšetřování

Chris Carter
brazilská, 1965