Já jsem smrt

Já jsem smrt https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/302812/bmid_ja-jsem-smrt-0DK-302812.jpg 5 2111 492

Robert Hunter série

…budete koukat, co se všechno stane Ve svém sedmém příběhu se detektiv Robert Hunter opět setkává se svým parťákem Carlosem Garciou nad případem dvacetileté ženy, jejíž mrtvola je nalezena v bizarní pozici na trávníku poblíž losangeleského letiště. Pitva prokáže, že oběť byla mučena a usmrcena mimořádně trýznivým a vynalézavým způsobem - a také se objeví vzkaz, který vrah v jejím těle zanechal. Takřka hned se najde i další tělo a Hunter se pouští do boje s časem, aby dostihl a zneškodnil netvora, jehož minulost skrývá temné tajemství - predátora, který má jedinou neukojitelnou touhu: zabíjet.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , BB art

I Am Death , 2015

monishek
23.09.2021 5 z 5

Wow, jak to ten Carter jenom dela, ze kazde jeho dílo je uplne jine a pritom tak vyborne ctive. Hned na zacatku me zápletka vtáhla do deje a ja si rikala, jako ze joo, celkem dobry, ale mela jsem nutkání rict, ze Zloba byla lepsi. Nastal ale zlom. A ja zase musela uznat, ze me Carter dostal, zase me ohromil svou nápaditosti a originalitou. Ta minulost, pritomnost proste bomba. Klobouk dolu, opravdu. Jen bych mela malou výtku ohledne informaci o Hunterovi. Je to série, tak se předpokládá, ze se cte postupne od 1.dílu, tak proc porad opakovat informace o skole, titulu Ph.D., povinne četbě jeho doktorandske prace, matce atd? Tohle jedine me ruší a v knize to preskakuji.

Princezna22
16.09.2021 3 z 5

Tak tohle bylo co? Já se při čtení do příběhu tak zamotala, že nechápu teď která bije.... Zajímavé

boeink
16.09.2021 5 z 5

Po Zlobě, která mi úplně nesedla, jsem si dala od Cartera pauzu.
Vrah, po kterém sympatická dvojka Hunter - Garcia pátrají, je tentokrát snad ještě zvrácenější a brutálnější, než v předchozích knihách. A týrání jednotlivých obětí si můžeme vychutnat pěkně dopodrobna. Takže pro silné žaludky. Carter opět nezklamal, pro mě hvězda ve svém žánru.

zpevSusannah
16.09.2021 5 z 5

Pecka!
Bomba!
Časovaná bomba, která vybuchla opět v tom pravém okamžiku!
Celá série s Robertem Huntrem je prostě unikátně morbidní, napínavá a čtenáře jednoduše nenehá vydechnout ani malou chvilinku.
Chris Carter mě nikdy nezkamal. Nevím, jak to dělá, zda je zcela duševně zdráv, zda v sobě nemá jistou dávku ujetosti, když dokáže napsat takové knihy, ale každopádně mu za tuto jistou dávku zvrácenosti děkuji. Díky tomu se mi do ruky dostávají ty nejlepší thrillery.
Mé srdce už dychtí po dalším drsně geniálním vrahovi.

Bax9
10.09.2021 4 z 5

Po Zlobě, která mě skutečně nadchla, musím říct, že jsem byla z Já jsem smrt trochu zklamaná. Bylo to napínavé, ne že ne, líbilo se mi představování obětí, ale tentokrát mi to přišlo celé trochu přitažené za vlasy. Na brutalitu jsem u Cartera zvyklá, ale v této knize mi to po odhalení pachatele přišlo, že jí bylo zbytečně moc a celé to vysvětlení pohnutek pachatele dost nepochopitelné. A souhlasím s několika předchozími komentáři, Roberta mám ráda, ale jeho genialita a solitérství (Carlos vždycky jen sekunduje) by potřebovaly trochu narušit. A nějaká osobní rovina kromě chvilek s jednosladovou mi taky chybí.

orangerose
31.08.2021 5 z 5

další akční plný surovosti, morbidnosti ,ještě víc brutální než předešlé díly, ani jsem neuhádla kdo je vrah , dokonalost z detektivek- celá série Roberta Huntra od Chrise Cartera ( co jsem přečetla 1-7 díl , ještě mi zbývají 3 - přečíst je :) )

Janniska
25.08.2021 5 z 5

Jako vždy morbidní,místy dost nechutné,né pro slabé povahy.Drsnost pachatelů díl od dílu roste.Naprostá genialita Roberta Huntera už mi trochu leze krkem , dejte mu někdo ženskou , nebo ať si aspoň kouše nehty , je až moc hustej :-)
Ne,je to super čtení, nemůžu se odthnout.Jak už jsem asi psala , takový to nakousnutí tématu na konci kapitoly Vás prostě nutí číst a číst a ouha,najednou jsou 2 ráno a za tři hodiny jdu do práce…sakra!:-)

playada
18.08.2021 5 z 5

Vzdy mne bavi detektivky, kdy vam vrah dava napovedy, jak ho odtajnit. Stava se z toho hned neco jako honba za pokladem ( expresivne receno ). Podle vselijakych indicii se dopatrate vysledku.

kristyna7552
13.08.2021 3 z 5

(SPOILER) Mně přijde, že čím víc se Carter zdokonaluje ve psaní jako takovém, tím víc pokulhává zápletka a logičnost příběhu jako takového. Toho jsem si všimla i při minulých dílech...
SPOILERY

přijde mi nelogické, že vrah by nešel po těch, co mu toto způsobili, ale zabíjel naprosto nevinné dívky a tím se vlastně stal tím, koho celý život nenáviděl (ale psychologii nerozumím, poučte mě, prosím).
Ta přesmyčka mi byla jasná asi tak o 50 stran dřív než Hunterovi, jako jo, tady za to asi může čeština.
A co mě úplně dostalo, že to celé vlastně byla náhoda...

Dorotka2011
06.08.2021 5 z 5

Opět neuvěřitelné, skvělé!!!

bekule
05.08.2021 3 z 5

Údajně geniální detektiv ani v sedmém dílu svoji genialitu opět nepředvedl. Autor se čím dál víc vyžívá v popisování nejzrůdnějších způsobů mučení na úkor logické detektivní práci. Četla jsem ve čtečce a v místě 20% knihy kdy se jistá postava objevila poprvé jsem začala tušit že to je ona zrůda.To že autor zatajil že se nejedná o jednu časovou rovinu je stejné jako by vrah byl někdo kdo se v celé knize nikdy neobjeví. Ne děkuji CH.C. už nikdy!

VeFab
01.08.2021 5 z 5

Super!

Lída27
25.07.2021 5 z 5

Tak to zas byla jízda.Napínavé od začátku až do konce,přečteno za pár dní.Knížka prostě nejde odložit,musíte furt číst a číst.Chris Carter prostě nikdy nezklame.Už se těším na další jeho knihu.

Mousí
11.07.2021 5 z 5

Vynikající kniha! Četla jsem ji jedním dechem. Bohužel jsem na Cartera narazila poprvé u této knihy a nezačala číst od jeho první knihy. Dokoupila jsem zbylých 8 a už hltám a nemohu z rukou odložit Dvojitý kříž, bomba :o) Jen doufám, že všechny budou tohoto rázu.

Johny_H.
24.06.2021 5 z 5

Tak po méně vydařeném šestém díle se autor vrací do starých dobrých kolejích, kde je mu nejlépe. Srovnatelný kvalitou a akcí s pátým dílem a zatím druhý nejlepší ze série.

Alena129
17.06.2021 5 z 5

7 knih za mnou a další na mě ještě čekají. Každá honba za vrahem jiná a přitom originální. Tenhle styl mě prostě baví i když popisy jsou místy velice drsné, ale za to opravdu čtivé.

janelka2
06.06.2021 5 z 5

Bože opravdu bych nechtěla být oběť. Tolik násilí až je mi z toho chvílemi šoufl. Ale to přeci všichni čtenáři Cartera vědí, že to nebude žádnej čajíček :-) Jako vždy pecka.

Warty
03.06.2021 5 z 5

Budu se znovu opakovat, ale Carter prostě umí. Opět velmi dobře napsaná detektivka plná napětí, a jak jsme u autora zvyklí, taky spoustou krve. A Robert? Ten je prostě nezničitelný. Už se těším na další díl.

martineknatasa
01.06.2021 5 z 5

Napínavé od začátku až do konce. Opět skvělá kniha od Chrise Cartera. Doporučuji přečíst.
Krátké kapitoly ukončené tak, že člověk musí číst stále dál.

Havrdak
19.05.2021 5 z 5

(SPOILER) Zatím jedna z nejbrutálnějších knih od Cartera... sice jsem od začátku trochu tušila, kdo by mohl být vrah kvůli popisu, který se na začátku objevil... ale i tak byl motiv vraždění překvapující!

sérioví vrazi brutalita mučení psychopati vyšetřování

Chris Carter
brazilská, 1965