Tajemství upírů

Tajemství upírů https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/135715/rise-temnot-tajemstvi-upiru-135715.jpg 4 351 58

Říše temnot série

Šestnáctileté Poppy zbývá pár týdnů života. Trpí rakovinou slinivky a není šance na vyléčení. Její dlouholetý přítel James jí nabídne řešení. Tím však poruší přísné zákony Říše temnot a teď ho čeká trest za vyzrazení tajemství a za lásku k člověku. Bude mít Poppy dostatek odvahy, aby se dobrovolně stala upírem? Podaří se jim společně uniknout před nejhorším trestem? První díl tajemné série Říše temnot.... celý text

Horory Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Secret Vampire , 1996

kleria
05.04.2014 4 z 5

Nečekala jsem, že by se mi kniha tolik líbila :). Opravdu jsem z ní byla překvapená a kniha se mi vážně moc líbila. Překvapená jsem byla hlavně z toho důvodu, protože už předem jsem věděla, že půjde hlavně o upíři a radši jsem od toho nechtěla moc čekat. Ale jsem ráda, že je to jenom jakoby jeden díl, aspoň to není zbytečně protahované a určitě si přečtu další volná pokračování :). Za sebe můžu tuhle knížku doporučit!! :) A sama jsem ráda, že jsem tuhle sérii začala číst.

Vendulik
16.02.2014 5 z 5

Serie mě moc překvapila. Dobře jsem se bavila a tihle knížku jsem přečetla na jeden nádech. Snad další bude stejně dobrá.

hradilovi.mk
05.01.2014 5 z 5

Tahle kniha, musím uznat se mi líbyla. Moc sem od ní neočekávala, ale překvapila mě. Přečetla jsem ji celkem rychle a musím uznat, že mě bavila. Sem zvědavá na další díl.

isi
20.12.2013 5 z 5

neřekla bych že je nejlepší z celé série mnohem lepší je pro mně až 5. díl série , ale tahle byla také velmi výborná , nápad skvělí a dala se velmi rychle číst a snadno zapamatovat takže nic nevitýkám

Ell Amaterasu
30.10.2013 2 z 5

Upíry mám vcelku ráda, ale tahle knížka byla prostě stupidní. Nápad celkem dobrý, ale zpracovaný pro... No, pro mě ne. Ke čtení dalších dílů se nechystám a nejspíš je ani číst nebudu. Ale četla se celkem dobře a rychle (i když jsem ji na nějakou dobu odložila, abych si od toho oddechla - už jenom to jméno hl. hrdinky → Poppy).

spencer
16.10.2013 5 z 5

Nejlepší ze všech dílu. Tuhle knihu jsem jako jedinou přečetla do konce.

NikinkaFantasy
30.06.2013 5 z 5

Tato kniha se mi jediná líbila ze série zatím 4 knížek. Proto jsem si ji také jedinou přečetla a byla jsem velmi zklamaná, že další knížky nevyprávěj o společném žití Poppy a Jamese. Knížka se příjemně četla a zaujala mě, proto ji taky doporučuji.

TessDragon
26.05.2013 3 z 5

První jsem četla 2.díl, protože díly na sebe nenavazují, který se mi líbil o dost více. Tento byl spíš takový průměrný, oddychový, ale objevila se tam postava z 2.dílu, kterou mám velmi ráda a tady se ukázal jako velký bad boy. Poppy jsem moc ráda neměla, připadalo mi v některých chvílích naivní a hloupá, Thomas taky nebyl nejhorší, ale doopravdy jsem si užila Ashe. ;) Takže komu se nelíbil 1.díl, tak si rozhodně přečtěte 2., který je o dost záživnější.

frukeška
27.04.2013 4 z 5

Knížka je opravdu taková oddychová, ale čte se dobře :)

Esko*
23.04.2013 2 z 5

Tak od této knížky jsem čekala trochu víc. Podle mě měl příběh zajímavé téma, ale málo propracovaný. Autorka to dle mého názoru dost odbyla a byla jsem opravdu zklamaná. Připadalo mi, že děj ubíhá až neskutečně rychle, ani nemluvě o posledních kapitolách, ve kterých se náhle hlavní hrdinka rozhodne odjet pryč s klukem, kterého nezná ani minutu. Mnoho věcí se tam děje najednou až moc velkou rychlostí za jednu jedinou kapitolu. Hrozně naivní. To hodnocení asi jen za to, že se mi celkem líbil ten začátek.

andulka1406
21.04.2013 5 z 5

Knížka se mi moc líbila, stejně jako 3. a 4.díl. Hodně se mi líbilo, že zde byla zmíněna nemoc rakovina slinivky, protože tahle nemoc je vážně krutá, ale ne nijak ojedinělá! Četlo se to jedním dechem a tuhle sérii mám moc ráda :-)

JajaAP
18.04.2013 4 z 5

Moc pěkná knížka. Od L.J.Smithové jsem četla spoustu knih a ikdyž jsem začala snad nejslavnějšími upířími deníky, musím říct, že napsala mnohem lepší knihy a tohle je jedna z nich. Když jsem četla o čem kniha je, moc mě to nenadchlo, ale byla jsem překvapená kniha je docela smutná, ale hezká a zajímavá. A navíc má konec. Vřele doporučuji.

bara8686
20.03.2013 4 z 5

napínavá kniha, s trochou romance a smutku, doporučuji pro všechny kdo má rád urban fantasy

xxiixxi
07.12.2012 2 z 5

Ze začátku jsem si říkala, že je to takové čtivé a má to nápad, že nám snad někdo autorku L.J.Smith vyměnil (Upíří deníky se číst nedaly). Ale radovala jsem se předčasně. Nápad dobrý, ale zpracování takové nijaké, dětské, hlavně hlavní hrdinka mi nebyla moc sympatická, na upírku se vůbec nehodila. Její chování bylo dost nelogické, klidně si odejde s nějakým joudou, kterého ani nezná, protože si najednou hraje na spasitele. A ten konec to už úplně zabil.
No půjčila jsem si bohužel i další díl, tak přečtu i ten. Jasně, je to pro jinou věkovou kategorii, než do které patřím já, ale i dětská knížka se dá pojmout rozumně a čtivě...

Dandulka
14.11.2012 5 z 5

Tohle bude opravdu zajímavá série.Moc se těším na další díly.

muchomurka
13.11.2012 2 z 5

Nápad byl celkem zajímavý, ale zpracování takové povrchní, laciné. Kniha se četla dobře, rychle, ale rozhodně se k ní vracet nebudu.

Soptinka
10.11.2012 3 z 5

Knížku jsem měla přečtenou celkem rychle. Děj je celkem dobrý Poppy umírá a James ji přemění....ale pořád jsem od knížky čekala více. Možná je to tím, že pokaždé, když čtu takový typ knížky tak vzpomínám na Twilight ságu a čekám něco podobného.A musím smutně konstatovat že pořád nenacházím :-(

cori
06.10.2012 3 z 5

Ze zvědavosti jsem si knihu přečetla. Jedná se o takovou pohádku pro náctileté dívky, které jsou zblázněné do upírů a další "havěti". Poppy neustále řeší svůj vztah k Jamesovi a autorka se věnuje hlavně tomu, co si kdo myslí a cítí. Samozřejmě vše dobře dopadne.